Kampovi aktivni u Srbiji

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

1) Subotica, Palić: Kamp "De Tour"

U pitanju je mini kamp. Kamp sam obišao u februaru ovog meseca. Kamp je aktivan (u prolećno, letnjim i jesenjim danima) i nalazi se uz put Palić - Subotica, blizu centra Palića. U okviru kampa je restoran i mali kompleks bazena. Postoji mogućnost priključenja na 220V mrežu i upotreba kupatila u objektu koji je u sastavu kampa (pošto je bila zima i kamp nije radio, nisam bio u prilici da se uverim kakvog je kvaliteta sanitarni čvor). Deluje kao pristojna lokacija za sve kampere koji žele da uživaju na Palićkom jezeru, Ludoškom jezeru, u Subotici i okolini Subotice koja je poznata po svojim salašima i vinarijama. Ništa nisam fotografisao, pošto kampovi zimi bez zelenila ne izgledaju atraktivno i na osnovu fotografija bi se mogao steći pogrešan utisak. Molim kolege koje imaju fotografije kampa, da ih dodaju kao ilustraciju tekstu, a naravno i da prošire opis kampa.
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

4) Mali Iđoš, Feketić: Kamp "Pipacs"

U pitanju je mini kamp. Kamp sam obišao u februaru ovog meseca. Kamp je aktivan (u prolećno, letnjim i jesenjim danima) i nalazi se uz autoput Novi Sad - Subotica, neposredno uz petlju Feketić (oko 500m). U okviru kompleksa uz kamp je restoran, objekat sa apartmanima, mali bazen i teniski tereni. Postoji mogućnost priključenja na 220V mrežu i upotreba kupatila u objektu koji je u sastavu kampa (pošto je bila zima i kamp nije radio, nisam bio u prilici da se uverim kakvog je kvaliteta sanitarni čvor, ali uređenost celog kompleksa obećava dobar kvalitet). Parcele su jasno označene i imaju izbetonirane staze koje pokrivaju kolotrag. Deluje kao pristojna lokacija za sve kampere koji žele da uživaju u klasičnom vojvodjanskom ambijentu, vožnji fijakerom, dobrim vinima, a postoji i mogućnost lova. U blizini su Mali Iđoš, Bačka Topola i Zobnatica (oko 20km). Ništa nisam fotografisao, pošto kampovi zimi bez zelenila ne izgledaju atraktivno i na osnovu fotografija bi se mogao steći pogrešan utisak. Molim kolege koje imaju fotografije kampa, da ih dodaju kao ilustraciju tekstu, a naravno i da prošire opis kampa.
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

15) Bajina Bašta, Perućac: Kamp "Perućac"

Kolege Joe i Groskamper su objavili značajne informacije o ovom kampu. Kako bi bili sistematični, prenosim citate koji su delovi njihovih postova na stranici http://campingclubbelgrade.org/upload/v ... php?id=482 (Naslovna» Putovanja» Bajina basta -Tara-Mokra gora -Zlatibor), a značajni su za opis kampa "Perućac"


***********************************
groskamper napisao i dodao sledeće slike:

KAMP PORED SAME RECICE
Slika
Cista voda i u njoj desetine primeraka pastrmki , onih kave mi poznajemo po boji do ogromnih oranz –zute boje lako uocljivih . RIBOLOV STROGO ZABRANJEN.

Slika
Slika
Slika
Slika

Recica huci celim svojim tokom a zapocinje svoj tok vodopadom iznad vodenice . Stara vodenica ne radi ali na njoj su se zasigurno potpisali vekovi. Preko puta nje ogradjen prostor sa dekadama vode iz dela izvora recice je uredjen i verovatno se koristi za komercijalne ribnjake . I ako velika povrsina nekako se ipak uklopila u okruzenje .
Duz toka sa desne strane reke se uredjena pokosena povrsina parka sa klupama za odmor . Tok reke Vrelo se zavrsava vodopadom iznad koga su izgradili kaskadnu terasu restorana koji pored restoranskih potreba ima i ulogu vidikovca samog vodopada i ujedno usca u Drinu.
Iskoristili smo ovu nesvakidasnju priliku i ambijent da rucamo na ovakvom vidikovcu . Glavna ponuda je pastrmka koja je upravo iz ovih ribnjaka . Pored samog restorana postoji uredjen auto- kamp , reci cu da je na najlepsem delu po poziciji , pored jednog satora nikog u njemu inace poseduje desetak prikljucaka za vodu i struju slicnih onima u Zasavici.
***********************************

***********************************
groskamper napisao sledeće:

Kamp je do same recice uz put sjedne a sboka ga medji recica vrelo, kojoj je restoran s bastom nad njom atrakcija. Radnja prehrambena je preko.puta ulice kampa.
Siguran sam da sam video prikljucke za struju a sanitarni cvor je uz prijemnicu. Na zalost nemam slike kampa (STO PRIZNAJEM DA JE MOJA GRESKA) ali sav prostor je na. Svega 300 metara duzine pa se ne moze promasiti
Dodacu da je cela destinacija u zuboru reke i hladu velikog drveca. Relativno je blizu brana. Sama tara a na 40km drvengrad i sarganska osmica.

Iskreno preporucujem
***********************************


***********************************
Joe napisao i dodao sledeće slike:

Pošto opis kampa imaš od Gros-a, evo mojih slika.Nisu neke,ove sam malo
premundurio, a na drugim slikama se mi vidimo, pa sa razlogom ih ne šaljem.


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

***********************************
Poslednja izmena od liiiman u 26 Apr 2012 10:53, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

18. Kamp Vlasina.
Svratio sam prosle godine. Kamp zapusten i zatvoren. Bilo je par izletnika od kojih sam cuo informaciju da kamp ne radi vise godina unazad jer elektro privreda Srbije ne dozvoljava kampovanje na akumulacijama. Fotografije na ,zalost. nemam.A nije se ni imalo sta fotografisati.
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

14. Kamp "Borsko jezero"
Kamp je osnovala grupa gradjana, radnika RTB Bor i do danasnjeg dana upravlja njime. Do kampa se stize solidnim asvaltnim putem od Bora. Kamp ima 7 ulica u sirokom luku paralelno sa obalom jezera u gustoj listopadnoj sumici sa 280 stalno stacioniranih prikolica. Od sadrzaja ima na ulazu u kamp prodavnicu solidno snabdevenu osnovnim potrebstinama. Pored nje u jutarnjim satima dolaze privatni prodavci sa mlekom, jajima i dosta voca i povrca. Sanitarni cvor ne deluje bas reprezentativno ali je cist. Kamp odrzava bracni par domara a ima i upravnik kampa. Prikljucci za struju i cesmice sa vodom su pristojno rasporedjeni po kampu. Za prolazne kampere rezervisano je mesto kraj obale jezera. Jezero je mirno i prijatno za kupanje. Ima i dosta ribolovaca.
Kako nisam radio fotografije koje bi prikazale kamp postavljam samo par komada na kojima se delimicno moze sagledati prostor kampa uz jezero gde sam bio stacioniran.
Slika
Slika
Slika
Slika
Poslednja izmena od Dragan u 26 Apr 2012 13:53, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Dragan napisao:. Za prolazne kampere rezervisano je mesto kraj obale jezera.
Ovo je kljucna recenica koja me je dosad odbila od bar 5 kampova .
Da objasnim , vozim se halkidikijem i vidim fantasticno mesto , desavanje mladji ljudi bic bar, ma milina vidi se sa puta . sidjem do recepcije kampa kazem 2 dana max. i kao ok ali da se parkirate pa skroz za ledja kampa . gledam ja prvi i do prvog redovi zarasli starosedeoci... MA HVALA I VI VAS KAMP ja da sam hteo da budem za ledjima kampa nebi kostalo 30-40e . Ovo mogu navesti kao pravilo i siguran sam da imaju bar malo sluha da cuvaju 5-6 pozicija za krace posete 1-2 dana ucrtao bi ih u favorite iskreno .
Zamislite takvu situaciju u hotelu ma bas da ne platim .
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

U vecini kampova u Sloveniji, Italiji, Austriji a i nekim u Hrvatskoj su svatili problem na koji ukazujes i potpuno obrnuli politiku, tako da se čuvaju odlična mesta za prolazne goste. Činjenica da je "prolazno" rastegljiv pojam, od par dana do par nedelja. Paušalce su počeli da dovode u red, u smislu da van sezone moraju da pomere prikolice na poseban deo kampa, zimovnik. Ovo je bio jedini način da spreče pojavu pretvaranja kamp mesta u mini vikendicu.
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

14) Bor: Kamp "Borsko jezero"

borsko jezero sam obisai prosle god. za 1. maj, i video sam taj kamp, na lepom je mestu bas u samoj sumi sa izlazom na jezero, nisam odsedao u njemu jer smo bili u "prolazu" al smo peske obisli veci deo, bili smo parkirani na parkingu hotela koji propada (o tome sam pisao u putopisu)
vlasinu jos nisam obisao ali mi je ovoga leta u planu da vidim cuda prirode plutajuca ostrva dok nisu gazde strpali u plasticne dzakove sa natpisom HUMUS
za vlasinu mi treba vise od 2 dana jer odose dva dana samo na voznju
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

20) Bogojevo: Kamp Bogojevo

Na osnovu informacija iz medija, otvoren je još jedan moderan kamp u okolini Bogojeva.

http://www.ico.rs/otvoren-auto-kamp-strand-u-bogojevu/
vstrale
Novi korisnik
Postovi: 2
Pridružio se: 27 Jun 2012 11:53

Post od vstrale »

Hymer odrzava svoju listu kampova na kojoj trenutno ima 20-tak kampova iz Srbije

http://www.hymer.com/cms/en/hymer-world ... ounds.html
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Izvini vstrale, ali znaš onu narodnu "i na tarabi piše...."
Od ovih dvadesetak, jedva trećina vredi čemu. A nema označenih kampova u okolini Vranja, Golupca i sl.
Šta ćeš , naša posla.
Poslednja izmena od sprinter u 27 Jun 2012 17:24, izmenjeno 1 put ukupno.
vstrale
Novi korisnik
Postovi: 2
Pridružio se: 27 Jun 2012 11:53

Post od vstrale »

Posto sam kamper pocetnik u najavi, verovatno bih se i na tarabu zaleteo ... ;-)

Na mapi je oznacen jedan kamp kod Golupca sa linkom ka:
http://partner.camping.info/serbia/serb ... 79?onMap=1

Za Vranje takodje postoji oznaka na mapi sa linkom ka:
http://partner.camping.info/serbia/serb ... 59?onMap=1
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

13) Divčibare: Kamp "Breza"

Ima označen i kamp na Divčibarama. Bio sam proletos u njemu. Katastrofa. Priroda na Divčibarama je sjajna. Kamp kao kamp ima potencijal, ali sve je neuređeno, zaraslo u travuljaču koja nije košena par godina. Ima nekoliko prikolica pod nadstrešnicama, koje su skoro urušene. WC neupotrebljivi. Ja sam par vikenda spavao na odličnom parkingu ispred hotela VUJIĆ.
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

18.Kamp "Vlasina"

Kamp "Vlasina" Vlasinsko jezero, ili ono sto je od njega ostalo, ponovo radi.
Prolazeci pored kampa svratio sam na kratko kako bih postavio informaciju o njemu na forum.
O stanju u njemu prosudite sami.

Slika
Prilaz kampu iz pravca Crne Trave.

Slika
Ulaz u kamp.

Slika
Cenovnik.

Slika
Slika
Slika
Prilazni putevi.

Slika
Ormaric za struju ispred kojeg je saht u kome bi trebao biti prikljucak za vodu.

Slika
Prikljucni ormaric u jako opasnom stanju.

Slika
Slika
Slika
Slika
Razbacani kamperisti bez ikakvog reda u travi do kolena.

Slika
Ostaci kioska.

Slika
Slika
Jedan jedini toalet.
Poslednja izmena od Dragan u 15 Jul 2012 23:43, izmenjeno 1 put ukupno.
BOSS
Korisnik
Postovi: 243
Pridružio se: 15 Jul 2012 13:27

Post od BOSS »

Hallo!
Nije mi zao sto nisam nikad bio na Vlasotinskom Jezeru
i puno hvala kolegi za izvestaj i slike koje je postavio.
Ako je ovo reklama za Kampove u Srbiji i za ovako nesto jos treba da se plati,
onda potpuno razumem tendenciju ljudi koji se odlucuju za kamping „na divlje“,
iako sam u sustini najstrozije protiv „divljeg „ kampovanja.
Neznam sta nam vise nude osim onoga sto ima na parkingu ili livadi pored puta.
Uprava Kampinga nebi morala mnogo da razmislja niti da putuje po Evropi i uci.
Dovoljno je da malo prosetaju po „Netu“ i, vide kako drugi rade i malo zavrnu rukave.
Ako postoji izreka „koliko para toliko muzike“
onda smatram da je u Vlasotincima „muzika preskupa“!
To je moje licno misljenje, i svakome je prepusteno da odluci
dali je ovo prava destinacija za njega ili ne1 Za meine u svakom slucaju NE!
Pozdrav
Odgovori