GRČKA: destinacije, mesta za odmor i prenoćište, iskustva i

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Pošto smo spomenuli Kefaloniju, izneću vam neka zapažanja.
Obišao sam skoro celu Grčku ali toliko neljubaznih ljudi nigde nisam sreo, počevši od neljubaznog osoblja u tavernama pa do samih meštana sa kojima smo se susretali.
Na nekoliko plaža smo naišli na zabrane i visinske rampe a na par benzinskih pumpi nam nisu dozvolili da natočimo vodu osim ako sipamo gorivo.
Zato je moj savet svima da uvek na benzinskoj pumpi prvo sipate nešto goriva pa onda pitate za vodu. Vodu smo uspeli slobodno da natočimo u jedino na doku u luci Poros.
Možda je razlog tome i ogroman broj italijanskih kamperista koji zbog blizine i lepote opsedaju ovo ostrvo.
Za mene je ipak uprkos svemu Kefalonija jedan od najlepših delova Grčke.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Slažem se sa Mustangom u onom što kaže u svom postu br.181.
Napomenuo bih još nešto. Čim ukucate informacije o kampovima u Grčkoj na pojedinim sajtovima izađe Vam zvanično saopštenje o nedozvoljenosti kampiranja na mestim za koja nisu za to predviđena, sa pretnjom kažnjavanja.
To ništa nije novo.
Grčka je međutim vrlo tolerantna zemlja, Turizam im je jača grana privrede.

Ne budiite nadobudni, bahati, ne izigravajte pametnjakovića, sveznalice i sl. tipuse, ne praznite kible tamo gde ne treba, ne izbacujte iz kampera kese, uvek vodite računa da ste gost u tuđoj zemlji, poštujte domaćina i ne bi trebalo da imate problema ni sa policijom ni sa meštanima.

Generalno uzevši, Grci vole Srbe i to je fakat. Bliski smo kao narod i ako ste Vi korektni prema njima, i oni će biti korektni prema Vama. Drugačijih iskustava uvek ima, ali pravilo je ono što sam napisao. To su moja dosadašnja iskustva.

Što se tiče najboljih mesta , plaža i sl. ... sve je stvar ukusa. Za sada u Grčkoj ima i više nego dovoljno plaža za kupanje koje nigde nisu označene kao "naj" mesta i slično a zaista su fenomenalne.

Prolazio sam kroz mesta za koja pre nikad nisam ni čuo. Njih nema nigde na brošurama, niti su u ponudama turističkih agencija. Sjajna mala mestašca sa nekoliko taverni, dve -tri radnje, pekarom, crkovom na trgu, uglavnom ušuškana u maslinjacima, pitoma, sa par ulica, paralelnih sa plažom.

Oko Volosa, s druge strane planine Pilija ime više takvih mesta. U njima nema hotela, turisti su uglavnom Grci koji tu letuju, nema puno stranaca, tako da je meni super.

Opet , kada se zaželimo civilizacije, putevi su odlični, vrlo lako se svugde stigne.
Poslednja izmena od sprinter u 12 Feb 2011 23:59, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Da li ste primetili, u celoj ovoj prici samo mala digresija vezana za ljubazni neljubzni koliko su nasi ljudi u Srbiji prijatno znatizeljni i prijatni ukoliko Vam ista treba od usluge do pozicije za parkiranje.
Bila bi velika nepravda da ovo ne napisem a kao proputovah malo po srbiji prosle godine i ako ovo nije bas tema ( ovo je moje misljenje nadam se da nisam usamljen u konstataciji)
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Ovo je parkig plaže Kekec na Tasosu. Da li bi ste se vi ovde usudili da postavite šator i boravite tu nekoliko dana. Sigurno ne!

Slika

Do kraja dana je ovde bilo još dva šatora. Zadnji su postavili uz samu levu stranu kampera bez pitanja, međutim tu sliku nemam.

Slika

Naravno, sve šatore su postavili Grci.
Primetio sam da se većina Grka ponaša vrlo bahato pogotovu mlađe generacije. Parkiraju se tik uz vrata kampera, zagrade izlaz sa parkig mesta, bacaju smeće...
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Što se tiče Grošovog komentara za naše ljude i moje zapažanje je isto. Svugde prijatni, znatiželjni i uvek spremni da pomognu.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Juce u u nekoj prici sa zenom , koja inace drzi turisticku agenciju nesto pricamo kako je narod uplacuje masovno arazmane u Grckoj, Uglavnom apartmani sa 30% popustom u ovom periodu i to od 300-800e za 10 dana jula ili avgusta.
Pomislim koliko smo mi privilegovana kategorija .
I danas cu uzivati u tom osecanju verujem zajedno sa Vama
Pozdrav
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Sećam se kada sam, ranije pre nekih 6-7godina, sa prikolicom letovao u Crnoj Gori, na Jazu. Uglavnom sam se locirao negde prema kraju kampa, između zadnja dva tri reda breza. Blizu je bio jedini WC na plaži, a i ulaz na plažu pogodan za prolaz čamcem, obzirom da sam u to vreme vukao gumenjak sa pentom.
Ujutru je sve bilo dobro, ali već od 11ha kreću da dolaze vozila iz okoline. Ljudi, to je stvarno bila katastrofa. Da mogu, ovi posetioci i vozači bi ti ušli i u predšator, to je čudo. Njih ne interesuje privatnost kampa, prolaze kuda oni hoće, prljaju opran veš na štriku, ma boli ih uvo za druge. Samo gledaju gde da uzvate hlad za auto, sve ostalo ih boli briga. Pojedini kamperi su se ne retko svađali sa pridošlicama, jer ako nisi tu, sklone kamp stolice i parkiraju se na mesto njih, bezmalo da ne možeš ući.

Ne mogu reći, bilo je i korektnih ljudi, ali skoro svakog dana je bilo nekakvih blesavih situacija. Bilo je to vreme sankcija i krize, prikolica stara, pa se nisam usuđivao da idem negde dalje.

Jedne godine, u kamp su došli ganci, ali ne domaći, nego iz Nemačke. Došli sa dva automobila- karavana, njih 18, 5-6 odraslih i ostalo deca, neverovatno. Za nekoliko dana su se proširili i napravili takav haos, da su se jedna po jedna porodica pakovale i išle pre vremena kući. Širili su se i zauzimali mesta po kampu, kao kuga. Samo primer: Jednom divnom bračnom paru postavili su roštilj uz samu prikolicu, iako su imali mesta drugde gde god hoćeš, pa krenuli da roštiljaju. Čovek iz Vojvodine, nije hteo da se svađa, samo se pokupio sutra ujutru i otišao.

Ovo pišem zato što hoću da kažem da svugde ima budala, ljudi bez kulture i sl.

U kampu je nekada vladao red i mir. Znao se i poštovao kućni red. Posle 22 sata uglavnom je bilo mirno u kampu, nije bilo muzike, pijanki i slično.
U zadnje vreme dok sam bio po kampovima uočio sam da se kućni red u najvećoj meri ne poštuje. Pojedini misle ako dođu u kamp, da im je sve dozvoljeno, briga ih za druge. Nemaš ništa ni od toga ni ako odeš na recepciju i prijaviš galamu, ne poštovanje kućnog reda i sl. Česte su situacije pijanih mladića i cura, koji po povratku iz provoda prave nesnosnu buku da sve u kampu razbude.

Mnoge takve situacije me odvraćaju od kampa, tako da ga i zbog toga izbegavam.

što se tiče gužvi, pamtim kampove po Hrvatskoj gde si nekad imao tman toliko mesta da postaviš šator, i imaš nešto prostora ispred, nekada si za zatezanje svog šatora koristio i klinove od susednog šatora, toliko si mu bio blizu.

Na takva mesta sada ne idem niti ću ići, to je sigurno.

Uglavnom vodim računa gde i kako parkiram kamper pa ako mi neko i dođe, ili istrpim ili se pomerim, jer ne vredi se svađati sa takvim ljudima, uglavnom neće da popuste, oni smatraju da su oni u pravu i onda ti u suštini pokvare letovanje. Zato sa godinama iskustva shvatiš da što ne možeš da izmeniš ili ostaviš ili se ti pomeriš. Mesta ima za sve.
marta
Korisnik
Postovi: 189
Pridružio se: 22 Nov 2007 21:37

Post od marta »

Mozda bi ti poverenje u kampove povratila poseta recimo; kampu u San Remu (Villaggie dei Flori),jezero Garda (Camping San Francesco), Caravan Park Sexten u Dolomitima, Terme Ptuj, ili vec tako nekog. Bar ih sada ima.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Sigurno da kada sam ovo pisao, nisam mislio na takve kampove koje pominješ Marta. Verujem da su kampovi koje opisuješ zaista sjajni i zaista mi je drago da ih ima. Nadam se da ću ih posetiti.

Jedan drugar mi je pričao o kampovima na Azurnoj obali, koje je posećivao pre nekoliko godina. To nema veze sa kampovima o kojima sam pisao.
Po negovoj priči, radi se o spejs šatl kampovima i verujem da je tako.
Poslednja izmena od sprinter u 13 Feb 2011 16:22, izmenjeno 1 put ukupno.
Odgovori