GRČKA: destinacije, mesta za odmor i prenoćište, iskustva i

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Otvaram novu temu za nastupajuće leto.
Koliko sam uočio za mnoge od nas nezobilazna destinacija je Grčka.
Mislim da bi na ovoj temi trebalo da imamo sve informacije u vezi letovanja u Grčkoj: letovališta, mape puta, odmorišta, kampove, megamarkete, benzinske stanice, plaže, istorijska mesta koja treba posetiti a nalaze se uz puteve, impresije onih koji su već bili na letovanju, mesta koja treba zaobići, ono na šta treba obratiti pažnju, male korisne savete, prečice na putevima, slike sa letovanja i sl.
Pozdrav
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Ko o cemu baba o ustipcima ,ja cu da stavim informaciju o LPG punpama u grckoj , u medjuvremenu su verovatno i ucestile...

http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8& ... 752d20&z=6
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Odmarališta na putu za Grčku: put preko Bgd-Niša,Vranja, Skoplja, Velesa, Djevdjelije, Evzoni, Solun.
Prvi odmor benzinska pumpa Lapovo, OMV, sve čisto i uvek isti kvalitet i vrtsa usluge.
Drugi odmor motel Predejane, nalazi se nekih 20km kada se uđe u Grdeličku klisuru, s leve strane. Iznad Vlasina, mesto za odmor, spavanje, i uvek dobra voda za dopunu u kamperu. Toaleti čisti, ima mogućnost korišćenja tuša i sl. Hrana uvek dobra, preporučujem pljesku na kajmaku ili za doručak lepinju sa kajmakom.
Tu često i prespavam.
Treći odmor Makedonija. Dve godine sam išao kroz Makedoniju ne direktno, nego preko Ohrida. Skrene se za Skoplje, preporuka ne ulaziti u grad, koristiti novo sagrađenu obilaznicu, i samo pratiti put. ide Na Ohridu prespavati uz večernji obilazak grada. Ko ima vremena može da ostane i dva dana, pa bar da vidi dosta toga, Cene u Makedoniji za naše prilike izuzetno niske i povoljne. Iz Ohrida najlakši i nabrži ulazak u Grčku je graničnom prelazu Medžiklija, kod Bitole. Za Solun je najlakše ući na Igantia roud, pa pravac Solun. Ima jedna caka kada se pređe granica. Nakon par kilometara kada se izađe iz pograničnog mesta, dolazi se do jedne raskrsnice. Putokaz ukazuje desno ili levo, ali najbolje je ići napred pa posle desetak kilometara ući na autoput. Ovo je kratica i zaista se dobije na kilometraži. Ovo o čemu pišem najjasnije se vidi na karti. Orjentir i sigurnost da ste na pravom putu su vojne metalne kupole sa desne strane puta, na brdu, odmah nakon 1km.
marta
Korisnik
Postovi: 189
Pridružio se: 22 Nov 2007 21:37

Post od marta »

Ja tri godine obecavam sebi da cu posle Grcke ici na Ohrid nekoliko dana,ali se to izjalovi,nekako nemam volje. Ocigledno treba menjati taktiku pa prvo na Ohrid pa onda Grcka. Kad smo kod toga,gde si spavao na Ohridu?
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Na parkingu restorana Europa. On se nalazi u ulici Partizan a ova ulica je paralelna sa Kejom uz obalu jezera. Restoran i parking su na uglu. Ima mali teren za košarku sa malim tribinama na jednoj strani. Nekoliko autobusa bude uveče i dosta auta. Parking je besplatan, a bezmalo je u centru.
Evo slike od ulaza:
http://img13.imageshack.us/img13/703/22072009489.jpg
Korisnikov avatar
Joe
Korisnik
Postovi: 249
Pridružio se: 15 Feb 2010 11:51
Lokacija: Novi Sad

Post od Joe »

Obecao sam cene i opis kampa “ Odysseia” u Korinosu.
Kako se stize do ovog kampa opisao sam u proslom javljanju, ponovicu, kad izadjete sa auto-puta Solun-Atina na oko 30 km od Soluna na izlazu Korinos Paralia, put vas vodi pravo do ovog kampa. Prolazi se kroz malo selo Korinos i za par kilometera ste stigli. na raskrsnicu, prodjete pravo i pred kampom ste. Sto se tice lokacije kampa, za nas koji kampujemo sa prikolicama je dobra. Paralija je par kilometara , autom je bukvalno 5 min
i naravno “Lidl” megamarket i vecernji izlasci. Sto ce kaze odes provedes se i vratis u mir i tisinu Na putu za Paraliju je super dikoteka “Cocus”i mnostvo predivnih kafica i restorana, svi su na plazi koja spaja kamp sa Paraliom.
Sam kamp bas i nije nesto, sanitarni cvor je prilicno star ali cist i uredan, sto vazi i za sudopere.Dobar izgled kampa kvare stacionirane prikolice koje su ogradjene, neki su napravili i bastice i sta je kome palo na pamet. U kampu ima dosta drveca i hladovine.
Prednost mu je sto je na plazi a ima i svoj kafic. Cena kampa je prirtojna.,evo cena iz 2009

Po osobi ---------------- 6 e
Deca do 10god -----------3 e
Auto------------------------3 e
Kamp kucica--------------6 e
Autodom-----------------8 e
Sator mali----------------4 e
Sator veliki---------------5 e
Struja---------------------4 e
Evo i par slika kampa i mali deo od mnostva kafica.

http://img411.imageshack.us/g/dscn0881.jpg/

http://img5.imageshack.us/g/dscn0892d.jpg/
Nije važno šta kaže, nego ko kaže !
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Moje mesto za noćenje van kampa koje sam pomenuo, nalazi se bas između kampa koji opisuje Joe i Paralije a dovoljno daleko od kafića sa jedne i diskoteke sa druge strane.
Poslednja izmena od mustang u 02 Mar 2010 08:35, izmenjeno 1 put ukupno.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Evo tog mesta u novoj rubrici:

Slika
Omnia mea mecum porto
marta
Korisnik
Postovi: 189
Pridružio se: 22 Nov 2007 21:37

Post od marta »

Mesto koje sam opisivao je Korinos. Kamp koji je opisao Joe (Odysseia) nije nesto,bolje se parkirati i ostati na samoj plazi. Jedino je dobro sto kada stanete ili parkirate pored ulaza u kamp imate warles koji nije zakljucan pa mozete da obavite posao.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Valjda ima i kod grka pomak u internet konekciji, ma koliko ih mi favorizovali ( ZBOG PRIRODNIH LEPOTA UGLAVNOM) ocigledno da bitno zaostaju za reostalim delom Evrope bar u ove dve stvari LPG za automobile i internet konekcijama, takodje nedostaju im lepe zene , a moram reci da imaju i najskuplji sladoled koji sam platio . Dakle sta reci iskoristimo kod njih ono sto im je nalepse !
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Moj nećak je prošle godine letovao na II prstu Halikidikija - Sitoniji, u mestu Sarti. Čuli smo se preko Skype-a svaki dan. Koliko sam razumeo, našao je više slobodnih wireless signala. Lociran je bio negde pri kraju Sartija, blizu fudbalskog stadiona.

Ja sam prošle godine u Pargi pokušao da nađem slobodan signal, ali bezuspešno. Navodno prijavljuje slododan signal, ali kada god se konektuješ on te prebaci na oficijelni sajt hotela, a dalje ni makac. U Atini sam imao slobodnih konekcija, ali i to je zavisilo od lokacije gde se nalaziš.

U Leptokariji sam takođe uhvatio par signala. Prijatelj kod koga sam svratio, rekao mi je da je on na Netbook-u sa originalnom Vistom hvatao signale bez problema, čak je skidao filmove sa Net-a, meni je na Lap top-u instaliran XP pa je to malo lošije išlo. Po njemu Vista ima neka svoja podešavanja koja omogućavaju brzo nalaženje signala, prijem istih i još neke stvari. Ne razumem se preterano u softver, ali po njemu vrlo bitna stvar za free wirelwss konekciju je u operativnom sistemu koji ti je instaliran na mašini.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Mislim da je marta spominjao romin sa modemom ali u potpuno negativnom kontekstu orjentisi se na wireless i nema da te boli glava , ja koristim MTS ali sam unapred orjentisao tu uslugu na domaci teren
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Sto se tiče wireless signala u Grčkoj moje iskustvo je da signala ima svuda ali retko gde je pristup besplatan. Skoro svi kafići i hoteli ga imaju ali se plaća 1-2 evra.
Obavestenje svim ljubiteljima sladoleda da je u SARTIJU najbolji i najjeftiniji u celoj Grčkoj! Na parkingu pored plaže u Sartiju možete slobodno spavati i boraviti, niko vas neće dirati ni pitatiti nesto.

http://img709.imageshack.us/img709/1742/sartikola.jpg
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ja koristim EUNET paket, Telenor internet ne koristim. Pre nekoliko meseci baš sam se bio zagrejao da kupim mali Netbook, jer mi je dosadilo da kada mi nije pri ruci laptop, idem na NET preko mobilnog telefona.
Uz kupovinu određenog tarifnog paketa za bežični internet, koštao je negde oko 10.000,00din , mislim preko MTS-a.
Tada su mi momci iz prodaje objasnili da taj paket uopšte nije jeftin kada se koristi, kao što to izgleda. Dobiješ mesečnu količinu podataka koje možeš da preuzmeš, a ostalo doplaćuješ po paprenoj ceni. I to kod nas u Srbiji.
Što se tiče inostranstva, uvek kada pređem granicu, na telefonu preko 3G mreže mi stigne poruka da se skidanje i preuzimanje podataka sa mreže posebno tarifira. Ovo upozorenje samo po sebi dosta govori. Verovatno je bilo puno pritužbi na račune, pa se ljudi upozoravaju na vreme.
Ne znam kakva je situacija da se raspitaš da uzmešu Grčkoj pri pejd broj za mobilni telefon, pa ako ti je laptop novije generacije verovatno imaš ulaz za sim karticu, onda je problem verovatno rešen.
Nisam preterani stručnjak za ovu oblast, možda će neko sa Foruma, a ko se bolje razume u ovu problematiku, ti dati povoljniji odgovor. U svakom slučaju mislim da ne treba koristiti brojeve naših operatera u Grčkoj. Prošlog leta nisam imao puno razgovora na letovanju, čak šta više, možda 5-6 dnevno. Računi za Telenor i MTS (oba su mi postpejd brojevi) za period od 20 dana, bili su skoro 20.000,00din. što je po meni baš puno.
Za iduću godinu nameravam da isključim mobilni čim pređem granicu, a za Grčku ću kupiti Skype kredit za razgovore, a za inetrnet ću verovatno uzeti njihovu pri pejd. karticu.
Što se tiče Leptokarije, prespavao sam kamperom jednu noć u povratku kući. Tamo mi je letovala sestra sa kumovima i prijateljima. Oni su bili smešteni u hotelu Oceanis koji se nalazi negde uz prugu, a prijatelji su bili smešteni nekoliko ulica niže , prema plaži, s leve strane. Ne znam kako se zvao hotel, dve ulice paralelno uz plažu, s leve strane od centra gledajući u pravcu mora.
Taj njihov prijatelj kum mi je objasnio da je za dobru i sigurnu konekciju bolja Vista nego XP SP3 koliko sam ga shvatio reč je mislim o drajverima i o pristupu samom wireless-u.
Pozdrav
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Dok sam pisao poruku, uključili su se i Mustang i Gros, pozdrav.

Za Mustang-a, osim sladoleda super je i pekara-poslastičarnica s desen strane , posle mosta jedno 200m ulevo, u pravcu Sikije. Ima ispred nekakvog drvenog čikicu sa menijem. Male baklave sa puterom i pistaćima su im nezaboravne.

Za poslastičarnicu o kojoj govori Mustang, mislim da je reč o onoj u samom centru, u blizini ugaone radnje sa kamp opremom i opremom za ribolov.
Za Mustang-a pitanje, da li je i ove godine bio onaj Inka koji nenormalno crta rukama na staklu i uz to prodaje indijansku muziku i suvenire?
Odgovori