GRČKA: destinacije, mesta za odmor i prenoćište, iskustva i

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
Korisnikov avatar
Joe
Korisnik
Postovi: 249
Pridružio se: 15 Feb 2010 11:51
Lokacija: Novi Sad

Post od Joe »

Gros, Ti nemas frku, vozis na plin, napuni u Djevdjeliji pred samom granicom na
pumpi "Šimov" plina i pun benzina. To je dosta za voznju po Kasandri, verujem
da i tamo plina mozes sipati, grci slabo koriste plin.Ipak proveri sve pre puta
da ne kampujes mnogo duze nego sto si planirao. Pozdrav
Nije važno šta kaže, nego ko kaže !
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Nema frke iskoristicu sve resurse !
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

ja sam u Pargi jos danas. Ovde jos nema frke. Sutra sam u Patri pa cu videti. Cim dobijete neku novost u vezi goriva, postavite je na forum, ne bi bi bilo lose otvoriti je kao novu temu
Poslednja izmena od sprinter u 06 Okt 2010 23:01, izmenjeno 1 put ukupno.
zoranGROS
Korisnik
Postovi: 95
Pridružio se: 27 Mar 2009 22:09

Post od zoranGROS »

Na Halkidikiju nijedna benzinska pumpa ne radi jer nema goriva. Ulice su puste, niko ne vozi automobile, čak ni rentakar. Najgore su prošli srpski turisti koji su došli sopstvenim automobilom, a ovih dana su im istekli aranžmani. Oni su praktično završili na ulici, jer nemaju gde da kupe benzin da bi se vratili kući. Čak ni kod švercera, priča za "Blic" Uroš Đukić, Beograđanin koji radi u popularnom letovalištu Hanioti.


U Grčkoj se trenutno odmara između 150.000i 170.000 naših turista
Već sedmi dan u Grčkoj štrajkuju vozači cisterni, što je uzrokovalo nestašice goriva širom zemlje. Posebno je teško turistima, jer i na pumpama koje toče gorivo gužve su ogromne, a prednost često imaju Grci. I dok se jedni hvataju za glavu, ima i onih, priča Uroš, koji uspevaju da se snađu na različite načine.

- Naš turista koji je hitno morao da se vrati u Beograd, na kraju je otputovao tako što mu je familija autobusom poslala kanister benzina, da može da dođe do makedonske granice. Ova situacija po svemu sudeći neće dugo potrajati - kaže Uroš.

Stanje sa gorivom nije mnogo bolje ni u ostalim delovima Grčke. Ivana P. iz Vrnjačke Banje, koja je preksinoć doputovala iz Pefkohorija, kaže da su srpski turisti u velikom problemu, jer iako goriva na pumpama ima, ono je "rezervisano isključivo za Grke".

Pozivamo čitaoce iz Grčke da nam se jave
Redakcija Blica poziva čitaoce koji se nalaze u Grčkoj da se jave, putem mejla redakcija@blic.rs (sa naznakom za rubriku Društvo) i podele svoj iskustva vezana za trenutnu situaciju sa snabdevanjem goriva, saobraćajem i letovanjem u toj zemlji.

- Mi smo na svu sreću imali i plina i benzina, tako da smo bez problema stigli do makedonske granice. Međutim, oni koji su ostali bez goriva, a usput smo ih sreli mnogo, bezglavo su lutali u potrazi za švercerima koji litar naplaćuju od četiri do šest evra - priča Ivana.

Sreće je, kaže, imao i Petar M., koji je boravio na periferiji Soluna, a koji je takođe doputovao preksinoć.

- Uspeo sam da nađem gorivo na "Šelovoj" pumpi. Inače ko zna kako bih se vratio - kaže Petar.

U agenciji "Argus turs" kažu da najveći problem sa gorivom vlada u predelu oko Atine, dok u letovalištima goriva uglavnom ima, s tim što se na pumpama stvaraju redovi.

- Problem sa gorivom bio je najveći na Zakintosu, jer je prilično udaljen od granice. Savetujemo svima koji kreću put grčkih letovališta da na makedonskoj granici obavezno sipaju pun rezervoar, i ako treba i rezervni kanister, kako bi u slučaju nastavka nestašice goriva mogli da se vrate - kaže za "Blic" Aleksandar Vučković iz "Argusa".

Milan Dimitrijević, generalni konzul Srbije u Solunu, kaže za "Blic" da u Grčkoj boravi između 150.000 i 170.000 srpskih turista. Srpski turisti su naročito ugroženi u severnom delu zemlje, gde ih je najviše. Zbog toga je, kaže, srpski konzulat u Solunu u neprestanom kontaktu sa grčkim ministarstvom inostranih poslova i lokalnim samoupravama, sa kojima nalazi rešenja za ugrožene turiste.

- Prioritet imaju oni koji usled bolesti, povrede ili nezgode hitno moraju da napuste Grčku, i njima u roku od pola sata obezbeđujemo dovoljnu količinu goriva da stignu do granice sa Makedonijom. Na severu zemlje goriva ima, ali se za njega čeka. Za turiste kojima je istekao aranžman smeštaj nalazimo preko njihovih agencija. Troškove smeštaja za sada pokrivaju agencije, a njima će novac, kako je to ranije obećao grčki ministar turizma, refundirati grčka država - kaže Dimitrijević i dodaje da očekuje da će se snabdevanje gorivom u Grčkoj ubrzo normalizovati pošto je grčka vlada preksinoć naredila civilnu mobilizaciju kamiondžija.

- Sindikati treba da se izjasne šta su odlučili. Ako ne prihvate odredbe vlade, cisterne će preuzeti vojska koja će razvoziti gorivo. Savet svima onima koji kreću u Grčku je da na poslednjoj stanici u Makedoniji sipaju pun rezervoar i tako se obezbede u slučaju novih nestašica - kaže Dimitrijević.

Turisti koji idu sopstvenim automobilom treba da izračunaju koliko goriva moraju da ostave u rezervi, da bi mogli da se vrate do makedonske granice. Primera radi, ukoliko putujete na Halkidiki, koji je od grčke granice udaljen 200 kilometara, a vaš automobil troši šest litara goriva na 100 kilometara, onda vam do granice treba najmanje 12 litara goriva.

Zbog nenajavljenog štrajka i problema sa nestašicom benzina zbog koga su srpski turisti ostali zarobljeni u Grčkoj, Nacionalna asocijacija turističkih agencija "Juta" juče je zatražila pomoć od našeg Ministarstva inostranih poslova.

- Problem je i u obezbeđivanju goriva za odlazak i povratak naših građana iz Grčke koji putuju autobusima turističkih agencija zbog dužine puta do npr. Krfa ili destinacija na jugu Grčke. Podsećamo da su grčki ministar za turizam i Asocijacija hotelijera Grčke obećali da će u tim slučajevima turistima obezbediti smeštaj i nadoknaditi nastale troškove - napominju službenici "Jute"u pismu upućenom Ministarstvu spoljnih poslova.

U ovoj asocijaciji kažu da su turističke agencije, članice "Jute", spremne i da gorivo dopreme svojim putnicima kako bi se vratili u Srbiju, ali da im to ne dozvoljavaju pogranični organi Grčke.

Udaljenost od grčke granice
Do Haniotija 182 km
Do Halkidikija 200 km
Do Tasosa 260 km
Do Krfa 350 km
Do Zakintosa 600 km

Telefoni
Brojevi srpskog konzulata u Solunu za naše turiste otvoreni su 24 sata dnevno: (0030) 2310 244 265, 2310 244 266 i 2310 244 267
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Upravo sam primio poruku od Admina - Dusana da se nalazi na Sani beach Grcka Halkidiki prvi prst . Uziva na jednom od naeksluzivnijoj destinaciji na Halkidikiju Takodje je poslao kordinate pa ukoliko je ko blizu ili u susedstvu ... 40.09439 23.31151 njegov telefon 063/222512
Koliko sutra krecem prema toj destinaciji pa se nadam da su rezervisali sunce ,plavo more s blagim vetrom tek toliko je potrebno za uzivanje.
Postavi cu par fotografija koje sam nasao na toj destinaciji uzivajte !
Slika
Slika
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

ja sam na Peloponezu vec 3 dana. Veceras i sutra sam u carobnom gradicu Nafplio. Internet veza koliko hoces, uglavnom free. Gradic je za svaku preporuku , uske ulice ra niskim zgradama, terasama sa cvecem, cisto, ne tresti muzika, nema Cece.Karleuse farme i ostalog folkrora. G6sti uglavnom Italijani ima i Francuza, malo Svaba. Na parkingu ima na spavanju preko 20 kampera.iSto se goriva tice, ovde ga ima koliko hoces. Generalan savet je koristiti nacionale, umesto auto puta. Ja vec od Preveze nemam puno nestasica goriva. Za Patru sam isao zapadnom deonicom, uz more, pa Mesolongi, Patra. Goriva ima na malim pumpama , a u blizini Korinta, pred skretanje ya Tripoli, na velikoj pumpi gde je i Mc Donalds.pozdrav
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

izvinjavam se za greske u pisanju, lap top koristi cerka, a ja pisem i drzim vezu preko N96.
marta
Korisnik
Postovi: 189
Pridružio se: 22 Nov 2007 21:37

Post od marta »

Pozdrav sa grčkih Kariba ostrva Elafonisis krajnji jug Peloponeza. upravo veceramo na Damon obali mora ostrvo je prelepo I plaze su najlepae koje Sam video u Grckoj. Mi smo u kampu koji nije bas za pphvalu Ali Mose I'm se posto se nalaze u potpunoj divljini na najlepsoj plazi zlatnog peska I zelenog kristalnog a toplog mora.
marta
Korisnik
Postovi: 189
Pridružio se: 22 Nov 2007 21:37

Post od marta »

I ja se izvinjavam zbog pisanja pisem sa ijpoda a oci su staracke.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Veceras sam u Kamenoj Vurli na konacistu, sutra idem u Larisu, pa cu 2-3 dana biti oko Agiaikamposa. Ovde su noci na prihvatljivih 27c. Na Peloponezu dnevne temperature išle preko 40c, a noci nko 31c. u Epidaurusu velike klime stoje napolju i vrte, ali temperatura niza samo stepen, dva, cim se udaljis, ponovo fen. Nesto dugo ne vidim na forumu Mustanga, ako si u Grckoj, javi poziciju. Pozz.
Poslednja izmena od sprinter u 06 Okt 2010 23:03, izmenjeno 1 put ukupno.
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Pozdrav kolegama iz Sany beach-a. Vreme suncano i veoma toplo, more kristalno cisto, deca imaju drustva pa smo mi stariji mirni a ni nama nije lose jer su nam ovde i prijatelji pa smo vec 2 puta pravili rostilj. Upravo sam zavrsio tekst za novi avgustovski broj Travel-a sa temom BELA LADJA NA HALKIDIKIJU. Stvarno je imresivno iskustvo sa americkom ladjom. Sve je na svom mestu i sve funkcionise savrseno. Posto ovde nema americkih standarda za prikljucenje infrastrukturnih elemenata, jos sam kod kuce pripremio i improvizovao sve sto mi je trebalo i perfektno funkcionisemo. Dnevno angazovanje je 10 min dok ispraznim toalet i odvucem kasetu kolicima do centralnoh hemijskog bloka.
Od plaze smo udaljeni 40 do 50 met i sve nam je blizu. Prodavnica, restoran, marina, bazeni, more. Vracamo se 17.avgusta i pozivam kolege da svrate ako su blizu i kritikujem javno Grossa sto nije dosao do mene a bio je na recepciji. U zoni kampa je jako los signal i vecim delom ga i nema, pa mi je sva komunikacija usporena.
Moj grcki broj je 00306972101387 i privatni 0038163201847.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Prebacio sam ovaj mali tekst iz rubrike Servisi i oprema ovde, mislim da je prikladnije jer je vezan za Grcku.

Sto se tice odmora u Grckoj, ove godine sam malo vise odmarao i presao tek nepunih 2000 km za razliku od prethodnih godina kada sam prelazio 4000-5000 km za mesec dana.
Posto nam je odmor bio preko potreban resili smo da celo letovanje provedemo na nama omiljenom Tasosu. Tasos je inace poznat kao plutajuca suma. Nekada je bio poznat kao sanatorijum za plucne
bolesti zbog dobre kombinacije ruze vetrova i borove sume. Jos uvek ima mesta za slobodno parkiranje bez obzira sto se Grci zdusno trude da svaki milimetar obale urbanizuju.
Za skoro mesec dana na Tasosu nismo sreli nikog od nasih kamperista sem pred kraj avgusta kada smo na parkingu u Limenasu videli veliki i lep kamper beogradskih tablica na Fiat sasiji sa duplom zadnjom osovinom.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Predpostavljam da ce ova putesestvija imati i svoj ilustrovani deo. Znamo da to umes pa u novoj temi Tasos malo da osmotrimo putovanje s kampeom po tom ostrvu.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Ugledacu se na tebe pa cu i ja nesto postaviti, bio bi red.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Jedna slicica za pocetak - Livadi bic, prepun Italijanskih kampera.

Slika
Poslednja izmena od mustang u 15 Sep 2010 00:53, izmenjeno 1 put ukupno.
Omnia mea mecum porto
Odgovori