GRČKA: destinacije, mesta za odmor i prenoćište, iskustva i

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

lepo lepo , jeste li tu nocivali , imali desavanja ili ste ceo dan plaza pa uvece civilizacija ?
Bilo bi interesantno cuti kako si se organizovao u tom smislu ( prenociste , nabavka , civilizacija, sanitarije...) Naravno vezano za pozicije na Tasosu
Osvezenje pravo za Forum imati sagovornika ! Pozdrav
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ovo na slici je civilazciija. Pretpostavljam da su tu i noćili .

Ja ću postaviti neke slike, ali imam pitanje, možda je malo bezveze ali, šta ću. Kako da postavim sliku i udenem je u tekst.

Pozdrav
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Pošto se često postavlja pitanje: kako postaviti sliku u post, mislim da je krajnje vreme da se to objasni i otvori tema koju ce svako moci da nadje i pogleda...
1. otici na adresu www.imageshack.us
2.kliknuti na Browse i odabrati sliku
3.kliknuti na resize image da prilagodi velicinu slike ( recimo 640/480)
4.kliknuti na host it
5.kliknuti levim klikom na direct link to image,zatim desni klik copy
6.vratiti se na forum i paste link, ili otkucajte Slika
8.to je to... : )



prepisano


Slika



Slika
Slika
Slika
Slika


pokusao sam polako korak po korak ako treba i ponovo cu
pozdrav
pokusao sam onako polako
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Mada nije ova rubrika za to ali evo jos jednog nacina koji je vec opisan u rubrici "korisne informacije."



Da skratim muke svima evo najjednostavnijeg načina postavljanja slika na forum.
Idite na nas sajt http://www.dodaj.rs, odaberite klikom na "Browse" sliku iz vaseg računara koju prethodno smanjite na određenu veličinu (800x600 ili sl.) ili to uradite direktno klikom na opciju
"dodatne mogućnosti".

Klikom na "Dodaj" izvrsili ste postavljanje slike u bazu sajta dodaj.rs.
Iskopirajte pomoću "copy-paste" drugi link na kome pise "kod za forum" u post koji pisete i vasa slika je postavljena na forum.

Nema potrebe za bilo kakvim dodavanjem slova i oznaka.

Nadam se da će ovim malim objasnjenjem svima biti lakse da postave svoje slike na forum i time obogatiti sadržinu sajta.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Slika


Ovo je i lakse i bolje i brzo !!!


Da nam bude bolje ---Dodaj i ti svoju sliku...
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Odlično, sada ću odabrati neke slike pa ću pokušati da ih postavim na forum. Nadam se da će biti uspešno, hvala obojici na savetima.
Pozdrav
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Plaza sa gornje slike osim tuseva i bic - bara nema nikakvu infrastrukturu. Iznad plaze na stenama je prelep manastir sv. Arhangela Mihaila. Ovo je pogled sa manastirskog dvorista na plazu.
Nocili smo dve noci tu i druzili se sa Italijanima.

Slika
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Sto se tice Grosovog pitanja "Bilo bi interesantno cuti kako si se organizovao u tom smislu ( prenociste , nabavka , civilizacija, sanitarije...)", primetili ste da ja nisam ljubitelj kampova.
Na jednom mestu sam mozda nekoliko sati, dan ili dva. Zavisi koliko nam se svidja, da li ima vode za dopunu rezervoara, guzve na plazi ... Uvek koristimo priliku za snabdevanje u nekom vecem marketu pored koga prolazimo.
Koristimo i Grosov recept - danju usamljena uvala a uvece izlazak u obliznje mesto.
Mada imam srece, moja zena nije plasljiva, a i prilicno je agresivna pa nemamo problema da prespavamo
i na potpuno usamljenoj plazi ili uvali.
Tasos inace ima tacno 100 km u obimu i puno plaza na kojima moze da se slobodno prespava. Najbitnije od svega je da postoje i nekoliko cesama uz sam put, na kojima moze da se toci cista, bakterioloski i hemijski ispravna voda.

Slika
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Jedno od najatraktivnijih mesta na Tasosu je i ovo mesto zvano "Giola" ( citaj Jola ).
Nalazi se na juznoj strani ostrva i vrlo tesko se dolazi do njega. 15 min voznje po neasfaltiranom i uskom putu i 20 min pesacenja ili bolje receno veranja. Vredi videti, slike su nedovoljne!

http://www.dodaj.rs/f/3P/Uo/3GLU2Kqk/sdc15961.jpg
http://www.dodaj.rs/f/3x/rs/X8ClAnj/sdc15953.jpg
http://www.dodaj.rs/f/1O/v1/4ZtYA265/sdc15939.jpg
http://www.dodaj.rs/f/3/11n/2uBe2OiQ/sdc15930.jpg
Poslednja izmena od mustang u 16 Sep 2010 00:32, izmenjeno 1 put ukupno.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Slika
Slika
Slika
Slika
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Pokušavam da postavim slike prateći uputstva.

Evo jedne slike iz Makedonije, nekih 10km pre Ohrida.

Slika
Poslednja izmena od sprinter u 16 Sep 2010 16:24, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ulaz u Grčku. Nisam mogao da odolim i slikam jedno polje suncokreta nekih 30-ak km daleko od granice sa Makedonijom.


Slika

Prvi malo duži odmor na Šelovoj pumpi Strata. Pumpa je nova, lepo uređena, trenutno čak završavaju i bazen. Ima mesta za parking i prenočište koliko hoćeš. Nalazi se negde između Gravene i Janjine.

Slika

Kada smo došli do Jonskog mora, par dana zadržali smo se u Pargi, dok se nije videlo šta će biti sa štrajkom pumpadžija.

Slika

Slika

Čim se situacija počela smirivati, krenuli smo dalje. Prenoćili smo u jednom malom mestu po imenu Mitikas. Dva, tri reda ulica, lepo uređena marina za čamce, nekoliko taverni i kafića, i to je sve. Vreme kao da je stalo, u mesto uglavnom dolaze Grci, turisti sa jahtama i po koji zalutali kamper.

Slika
Slika

Evo slike sa jedne peskovite plaže i divljeg kampa iza Mitikas-a, nekih 2-3km, na putu prema mestu Mesolongi. Ove godine kada smo se spuštali prema Peloponezu, uz Jonsko more, odlučio sam da od Preveze idemo zapadnom stranom, prema Mesolongiju i Patri. Na karti koju sam imao, ovo je bila označena kao živopisna ruta, što i jeste, predeli su zaista super, plaža nema bog zna koliko, ali sama priroda je kao stvorena za razgledanje.

Slika

I konačno most koji spaja Centralnu Grčku i Peloponez, u blizini Patre. Zaista je impresivan, vredi ga videti, pogled sa njega je fascinantan.

Slika
Poslednja izmena od sprinter u 20 Sep 2010 20:50, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

sprinter skoro si zavrsio posao samo sto ispred adrese slike fali Slika

i pojavi ce se tvoje slike tako da svi vide evo kako izgleda Makedonija koju si slikao za ostale probaj sam nece izostati zadovoljstvo
Mozes ipod tvog teksta koristiti opciju " IZMENA" DONJI DESNI UGAO i tamo ispred i iza adrese slike dodati one gore pomenute zagrade

Pozdrav


Slika
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Gros, svaka čast za objašnjenja i uputstva, valjda sam savladao sve.

Pozdrav
Poslednja izmena od sprinter u 20 Sep 2010 14:13, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Namera mi je bila da ove godine obiđem zapadnu stranu Peloponeza i to Patru, Olimpiju, Pirgos,Methoni, Koroni, Kalamatu, Spartu i da se vratim preko Korinta na Atinu. Zbog problema sa gorivom izgubio sam neplanirano par dana u Pargi, pa sam na Peloponez stigao 7-i dan od ulaska u Grčku, tako da nismp imali dovoljno vremena da natenane obiđemo ono šta smo želeli, pa smo prvobitni plan ostavili za "dogodine". Zbog toga odlučili smo da se uputimo severnom stranom Peloponeza. Posle prelaska mosta odmah sam se uključio na "auto put", platio 7 eur-a ali već posle nekih 20-ak km sišao sam sa njega i put nastavio nacionalom uz samu obalu. Bezmalo sve vreme puta od nekih 100km ređala su se mesto za mestom, bez razmaka, kuća za kućom, sa plažama uz levu stranu širine, odnosno dubine, nekih 10-ak metara. Nismo baš bili oduševljeni, nekako su sve bile slične, nisam uspeo da nađem mesto za bivak ( kampove i nisam baš gledao). Bilo je istina možda 3-4 plaže koje su obećavale, ali sam ih ipak prošao nadajući se boljim i tražeći nekoliko plaža sa plavom zastavom koje bile obeležene na karti.. Negde ispred Korinta , na oko 30km, ispred mesta Kiato, naišao sam na dobru plažu sa plavom zastavom. Tu smo prespavali i ostali još jedan dan. Gužvi nema, a cene su dosta pristojne: Frape = 1 eur.

Slika

Obilazak Mikene

Slika
Slika

Boravak u Nafpliju, mestu koje je jedno kraće vreme bilo prestonica Grčke. Po meni jedan od najživopisnijih i najlepših gradova u Grčkoj. Nisam proveo baš puno vremena u njemu, samo dva dana, ali zaista je ostavio prijatan utisak na moju porodicu. Pogled sa tvrđave je zaista izuzetan.

Slika
Slika
Slika

Epidaurus. Zaista Grčka ima šta da ponudi, i odmor i obilazak iskopina. što se tiče Epidaurusa proverio sam koliko su zaista tačne tvrdnje da se zvuk tako dobro prenosi, i istina je. Supruga je ostala u dnu, a ćerka i ja se popeli na vrh amfiteatra i sve se čuje i to izrazito jasno.

Slika

Nakon obilaska Epidaurusa, vozili smo se po unutrađnjosti da malo upoznamo i Peloponez izvan plaža. Prespavali u Epidavrosu. Jedino mesto gde sam video da su uključene i rade klime koje su postavljene uz kafiće, ali napolju. I noću je temperatura bila dosta visoka, 31c. Ovo mesto živne naglo kada se održavaju predstave u Epidaurusu, jer se nalazi na oko 15km od njega i ima dobru luku. Saznao sam da bogati Atinjani sa svojim prijateljima i porodicama na predstavu doplove do Epidavros-a, tu ih sačeka limuzina koju im je iz Atine dovezao vozač, pa ih onda preveze do amfitetatra, i onda opet nazad na brod, odakle idu morskim putem kući.

Evo kako mesto izgleda:

Slika
Slika

Nakon ovog mesta krenuli polako gore, i prešli preko Korinta:

Slika
Poslednja izmena od sprinter u 20 Sep 2010 20:58, izmenjeno 1 put ukupno.
Odgovori