GRČKA: destinacije, mesta za odmor i prenoćište, iskustva i

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Bravo Sprinter sad ces siguran sam svima pruziti zadovoljstvo da pogledamo fotografije sa raznih destinacija koje posecujes.
Svakako je dobro jedno isto mesto videti kako se na razlicite nacine moze sagledati i pritom nesto nauciti. Nazalost kvar koji nam se desio na emitovanju foruma je tvoj trud odlozio na neko vreme sad je za stalno tu i uziva cemo u fotografijama.
ADMIN ce sigurno saopstiti o situaciji koja se desila sa forumom, na svu srecu i nase zadovoljstvo i naravno trud Admina ponovo ce mo se druziti .
Pozdrav
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Izvinjavam se zbog ove, nicim izazvane pauze. Sticaj nesretnih okolnosti je tome doprineo ali sada je OK. Nadam se da nam se ovo ubuduce nece desavati.
Sada mozemo da nastavimo nase druzenje. Pozdrav
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Bogami, baš je bilo povuci potegni, najgore je to što nije bilo informacija, pa nismo znali o čemu se radi. Hvala bogu, sve je ok, nadamo se dužim druženjima.
Puno pozdrava i želje da se Nam ne ponove ovakva iskustva
Korisnikov avatar
Joe
Korisnik
Postovi: 249
Pridružio se: 15 Feb 2010 11:51
Lokacija: Novi Sad

Post od Joe »

Drago mi je da je sa sajtom sve ok. bio sam veoma zabrinut za njegovu sudbinu.
Sprinteru lepo si opisao i ilustrovao ovaj deo putovanja, ako bude nastavak
bice nam drago videti i citati tvoje putopise.
Pozdrav
Nije važno šta kaže, nego ko kaže !
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Nastavak putovanja Grčka 2010

Poseta Atini, šoping u okolini Akropolja, ženski deo posetili Berschu, Stradivarijus, Pull and Bear i ostale radnje, ja "zevao i čekao". Obzirom da prošle godine nismo posetili novi muzej, to učinili ove, vidi se da je rađen pre krize, bez štednje.
Slika

Evo jedne slike, detalja sa ulične fasade u Plaki, formula za gimanzijalce
Slika

Nakon Atine, krenuli smo polako prema severu. Prespavali u Kamenoj Vurli. Slikano, ujutro pred polazak, nakon kupanja, ispijanja jutarnje kafe na terasi kafića i kupovine peciva. Cure još u dubokom snu.
Slika

U toku dana stigli u Larisu, izuzetno prijatan grad, ima za svakog po nešto, puno prodavnica firmirane robe, kože, lepih poslastičarnica, naročito u okviru pešačke zone.
Uočio neobičan oblik odzaka, nisam odoleo pa sam ga slikao,
Kamper parkirali na privatnom parkingu, odmah uz autobusku stanicu, koordinate naknadno dostavljam.
Da napomenem, po obodima grada ima puno velikih tržnih centara, ove godine otvorena IKEA i još par centara.

Slika

Pred veče stigli na plaže grada Larise, u mesto Agiakampos, nekih 30km udaljenih od Larise. Tu smo bilii par dana i prošle godine, more je uvek čisto i prozirno, prijatne temperature, postepen ulaz do dubine, posle toga dubina nekih 10m na 100m od obale, ima gužvi, ali plaža(sitni šljunak prijatan za ulaz) je nekih 4.5km dugačka, tako da se uvek nađe slobodno mesto bez problema. Hlada nema, ali danju uglavnom pirka vetrić, pa je prijatno. Našao drvce, pa se u toku dana premeštali oko kampera.

Slika


Posle dva dana odmora, ponovo na točkovima, pripreme za polazak kući, odlučili da idemo uz more lokalnim putevima, pa gde nam se svidi da ostanemo i prespavamo. Po savetu Joa, posetili Korinos.

Slika

Predveče naišli na mirno ribarsko mesto, do tada nikad čuli za njega -Nea Agathoupoli. Mesto malo, plaža peskovita, plitka, ali posle Jonskog mora, Peloponeza i sl. za nas nikakva, samo se ja kupao. Mesto je međutim idealno za pripreme za povratak u Srbiju, obzirom da se nalazi na 30ak km od Soluna. Nema gužve, može se bez problema raspremiti i spakovati za put, više taverni, nekoliko dobrih kafića, 3-4 mesta gde se prodaje giros, što je za mesto te veličine, zaista puno.

Slika

I na kraju...
Slika

Toliko za sada,

pozdrav
Poslednja izmena od sprinter u 11 Feb 2011 00:29, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Lepo Sprinter ove fotografije ce zraciti i preko zime .
Imam utisak da si se na vozao po Grckoj, jesi li mozda razmisljao sledece leto Italija ili Spanija ili Francuska.
Imam utisak da posle Grcke nista nije ni skuplje ni jeftinije izuzev duzine puta i ako si sigurno prevalio 3-4000 km pa kad pogledas soro do Spanske obale.
Imas li planova za zimu , pratim da ulepsavaju Kopaonik, sto se mene tice spremio sam za vreme leta svu opremu za zimu samo cekam .
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Razmišljam upravo o Italiji, Španiji i Francuskoj. Bilo je već i nekih planova za Francusku ove godine, pa smo se dogovarali za Italiju. Za Španiju sam već kupio DK priručnik Španjolska. Sve se nekako izjalovilo, iz raznoraznih razloga.
Ne znam da li je posle Grčke sve isto, osim goriva. Ja sam nekako sentimentalno vezan za Grčku, pa mi i nedostaci ne smetaju, mada ih više i ne uočavam.
Obzirom na to koliko imaju plaža i malih mesta, nisam obišao ni polovinu koju nameravam da posetim.
Naši dobri prijatelji redovno idu u Italiju, u Junu. Jun su izabrali zato što su manje gužve nego u Julu. Opet drugi prijatelji su nam za Francusku takođe predložili Jun ili Septembar, jer u Julu i Avgustu su nenormalne gužve, nigde mesta, kampovi puni, sve rezervisano, gužve na autoputevima i sl.
Moja porodica preferira miran odmor, uz puno kupanja i sunčanja, laganica, bez stresa. Zbog toga, Grčka, na način kako je mi otkrivamo, upoznajemo i doživljavamo, za nas je čista desetka.

Gužve ne volim, a pun autoput, sa prosečnom vožnjom od 20-30km-h u blizini i oko turističkih mesta, vožnjom tipa stani-kreni, sirene nervoznih i sl. me dovode do usijanja, pa pokušavam da takve scenarije izbegnem. Osim toga često se govori o krađama i sl.

Sa porodicom sam se dogovorio da jednom godišnje pravimo "ekskurzije" po Italiji, jugu Francuske, Mađarskoj, Češkoj i sl. a da za sada letujemo u Grčkoj.

Ove godine smo u Junu bili 5 dana u Pragu, iduće nameravamo u Italiju, a za ubuduće ćemo videti.

Ima jedna interesantna stvar u vezi putovanja kamerom. Svi smo primetili da Italijani uglavnom idu u paru ili čak više kampera zajedno.
Ako se pravi put za Šaniju, to je put koji treba da traje nekih 3-4 nedelje. Do Španije je u jednom pravcu cca 4.000km.
Možda bi trebalo razmisliti, ukoliko ima zainteresovanih da se za odmor u Španiji izvrši nekakva labava organizacija, pa da se put Španije krene organizovano. To ne mora da znači sve vreme bukvalno zajedno, jer ukoliko se ne uklope porodice koliko toliko, onda odmor postane umor. Mislio sam na to da se usaglasi plan puta i mesta koja bi se želela da se obiđu, da se krene ili zajedno,ili bar u par dana. Ako se krene zajedno, ukoliko neko oseti želju da na jednom mestu ostane duže, on zastane, nakon toga sustigne drugog kolegu, ili ga ne sustigne, ali uvek znaju gde je onaj drugi, i za slučaj potrebe su uvek tu.
Mislim da na ovako dužim putovanjima, u društvu je uvek lepše, a kada znaš da "nisi sam" to ti uliva dodatnu sigurnost, zlu ne trebalo.
Poslednja izmena od sprinter u 25 Sep 2010 12:18, izmenjeno 1 put ukupno.
marta
Korisnik
Postovi: 189
Pridružio se: 22 Nov 2007 21:37

Post od marta »

Sve pohvale Grosu za vecerasnji nastup na tv enter.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

hvala moglo je i bolje ...
Korisnikov avatar
Joe
Korisnik
Postovi: 249
Pridružio se: 15 Feb 2010 11:51
Lokacija: Novi Sad

Post od Joe »

Cetitke Grosu za nastup, a Sprinter nam je priustio pravi ugodjaj sa svojim
putopisom, veoma lepo ilustrovano i opisano. Fotke su super !
Pozdrav
Nije važno šta kaže, nego ko kaže !
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Juče nisam bio u prilici da gledam emisiju. Gros, da li će biti reprize, da li si je snimio, ako jesi stavi na You tube.
Pozdrav.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Videcu ovih dana da dodje do snimka, tema je bila samogradnja takog vozila , njegova cena uopste , kao i populizacija kamper vozila kod nas u odnosu na turisticke destinacije i mogucnost posetiti iste.
Takodje naglasio sam kako nase zakonodavstvo tretira ova vozila kroz cenu putarina kao i internet adresu Camping cluba Beograd , mesto gde se okupljaju ljudi istih ideja i interesovanja.
Poslednja izmena od groskamper u 26 Sep 2010 11:34, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Što se tiče zime, i ja krenuo sa pripremama. Ovog meseca mi je stigao agregat KIPOR, ne izgleda uopšte loše. Naručio sam preko prijatelja iz Slovenije, led lampe sa grlom G4. Stigle su mu, ovih dana dolazi u Bgd, baš sam nestrpljiv da ih ugradim u kamper. Po specifikaciji, izgledaju super.

Destinaciju za zimovanje, još nisam odabrao. Jahorina mi ne gine. Kopaonik sam stvarno izgustirao, a i klepaju sa cenama gde god stignu. To me odvraća od njega. Nekako se osećam glupavo, kada vidim šta rade i za šta i u kojoj količini uzimaju dinare, a ja svojim prisustvom na planini, defacto to i pravdam.
Neka Kostić od nekog drugog uzima novce.

Ubeđen sam da se za iste pare može provesti mnogo bolje, bilo gde u inostranstvu. Nemamo viza, možda odem u Italiju.
Ti Slovenci baš bre imaju sreće. Njima je sve na 3 sata putovanja, Slovenija, Austrija, Italija.
pozdrav
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ovaj moj prethodni komentar ne znači da Kopaonik nije lepa planina, naprotiv. Ja sam godinama zimovao na Kopaoniku. KOP je bajkovita planina, puna kontrasta, nikada nisi siguran na kakav dar prirode možeš da naiđeš. Ne zna se kada je lepši leti ili zimi. Prošao sam sve staze i prečice ne znam koliko puta. Najlepše mi je bilo u vreme kada još nije postao provaljen, i kada su na njega dolazili skijaši da se skijaju, kada je Kopaonik bio zaista skijaška planina.
Ovi novi koji idu gore sa raznoraznim džipovima i sl. da provozaju opremu, sa pratiljama, koji na stazama ne ispuštaju moibilni iz ruke i sl. oni mi baš ne gode, a takvih je sve više. Oni ne znaju da se ponašaju na stazama, a bahati su van staza.

Iz tog razloga, preferiram druge destinacije.

Žao mi je što nijednom nisam bio na Brezovici, mnogi su mi je sočili i hvalili da je prava skijaška planina, ali nije mi se dalo, sve vreme sam bio na Kopaoniku.

Pozdrav
Poslednja izmena od sprinter u 06 Okt 2010 23:18, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Spriner nisam prvi komentar dao vezano za Kopaonik ali evo sad da prokomentarisem . Lepa planina zaista snabdevanje je izuzetno zabava takodje staze su prosarane ,znas i sam sa jedne s nadjes na drugu iz druge dalje i tako nema monotonije. Dok obidjes na svakoj po jednom resorancic kafa -caj , rucak - druzenje uz pice prodje dan. Ne znam da li je tako na Jahorini sem par sturih informacija i reklamnih spotova niko nista da napise.
Razmak iz Beograda mi je skoro isti tako bi svakako zeleo da saznam nesto vise.
Sto se tice posetilaca moraces se definitivno pomiriti sa trendovima koji su oko nas jer su svugde evidentni i ogromne su drustvene razlike sve ociglednije, a gde se mogu pokazati nego na planini gde za razliku od leta daleko da je dovoljan bikini sa tri trakice , samo pojavljivanje za fotografije na snegu na sebi sem puta na moras imati bar 300-400e opreme.
Idealna situacija da se istaknes , EEEE vestina je vec nesta drugo.
Klizam od svoje 10. godine jos od starog Tasmajdana, Difa , pa se izgradio Pionir , a potom i druga klizalista , nagledao sam se Velikih Dasa kako bi sa novom skupom opremom ili SILOM da steknu vestinu E to se ne kupuje i ne otima to je moje ( i lepo se zabavljam) i ne mogu da pozajmljujem . Neka ti takve misli vode , kroz sve ove nove fensere.
Pozdrav
Odgovori