Put u Italiju i putarine za karavane

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
Ivan prikolica
Korisnik
Postovi: 43
Pridružio se: 01 Jun 2011 14:59

Post od Ivan prikolica »

Pozdrav svima. Krenuli bismo ovog leta u pravcu Italije. Moje znanje o kamp prikolicama je krajnje površno. Pa ukoliko imate par saveta vezano za ulazak u EU iz ovog pravca (recimo neki posebni zahtevi od strane nadležnih organa u vezi ispravnosti i vrsti opreme (7polni ili 13polni priključak) ili bilo čega što može predstavljati prepreku za ulaz) bio bih zahvalan. Takođe me interesuju i putarine kroz Hvatsku, Sloveniju i Italiju kao i mogući načini plaćanja poput vinjete (auto plus karavan) ili recimo prepaid varijante plaćanja za Italiju kao i eventualna raznorazna ograničenja za Italiju.

Pozdrav
Ivan
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Zdravo Ivane dobro dosao na nas forum .
Pokusavamo da po rubrikama uredimo ovaj forum kako bi upravo na ovakva i slicna pitanja lakse nasao odgovore . Jednu nedoumicu za voznju po italiji vezano za brzinu kretanja upravo smo sad stavili u rubriku 'korsne informacije''
Verujem da ces i u preostalim temama pronaci nesta od iskustva kolega , a deo informacija verujem da ces i u ams-u moci da dobijes .
Pozdrav
Ivan prikolica
Korisnik
Postovi: 43
Pridružio se: 01 Jun 2011 14:59

Post od Ivan prikolica »

Pozdrav. Radi lakšeg uređenja foruma, kapiram da je neophodno staviti teme na pravo mesto, te podržavam inicijativu tematskog pristupa, i nema ljutnje ukoliko temu koju sam ja upravo započeo prebacite na neko drugo mesto.. U svakom slučaju hvala na informacijama.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Lako je za temu , sigurno ce se dojaviti nasi svetski putnici , nego kad budes na proputovanju zabelezi slikama i naravno tom iskustvu sve sto se moze pa da publikujemo na nasim stranama , upraovo da bi nekom buducem putniku bilo malo lakse i lepse putovanje .
GRANDUKA
Korisnik
Postovi: 120
Pridružio se: 03 Jun 2011 01:59

Post od GRANDUKA »

izvini Ivane....a gde bi u Italiju???Da li imas neku odredjenu metu??
Poslednja izmena od GRANDUKA u 11 Jun 2011 01:02, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

Što se tiče putarine kroz Hrvatsku, ako udješ u Hrvatsku na Batrovci/Bajakovo i izađeš na Bregani, putarinu ćeš platit oko 23 Eura. U Sloveniji uzimaš vinjetu za auto (bez obzira što vučeš prikolicu). Cena vinjete zavisi od vremenskog intervala koji ti treba vinjeta.

Korisni linkovi: http://www.hak.hr/info/cestarine/
http://www.dars.si/Dokumenti/Vinjeta_228.aspx

Za Italiju očekujem da se jave iskusniji (Sokole prozivam te :) )
Ivan prikolica
Korisnik
Postovi: 43
Pridružio se: 01 Jun 2011 14:59

Post od Ivan prikolica »

Hvala na info,
Ideja je možda ambicionzna i za sad je plan Vicenza, Rim i Brindzi (a za dalje ćemo videti) verovatno Igumenica. SInoć sam ipak uspeo da izguglujem malo o putarinama i ispada da ću za putarine u Italiji izdvojiti pozamašnu sumu ukoliko ostanemo na autoputevima.
Ukoliko neko ima bolji predlog po pitanju putarina u Italiji tu sam da čujem/čitam....
Pozdrav
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Neka se javi Allrounder, on je više puta bio na letovanju u Italiji i sigurno zna kojim nacionalima ići.
stjepanovic
Novi korisnik
Postovi: 3
Pridružio se: 02 Maj 2011 21:45

Post od stjepanovic »

Za Vaskrs smo putovali u Italiju na 10 dana . Verona-Lago di Garda-Milano-Činkve tere-Piza -Firenca-Venecija . Svo vrijeme smo se vozili autoputem ( zbog efikasnije iskorištenog vremena ). Putarine se plaćaju klasično po dionicama i nisu nam nešto bile nešto naročito skupe . Porebno je voditi računa na koji izlaz izlazite u skladusa načinom plaćanja keš ili karica i mahom su automati . . Moja preporuka za eventualno prenoćište u Sloveniji su besplatni kamper parkinzi na Petrol pumpama koji su besprijekorini ( dobro označeni , voda , odtok ...) može se naći na portalu petrol.si.
Odgovori