Kampovi i lokacije za vikend ture u Vojvodini

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Već više puta od ljudi iz inostranstva dobijam pitanja o lokaciji kampova u užoj Srbiji kao i u Vojvodini.

Imamo već otvorenu temu kampovi aktivni u Srbiji, mislim da bi bilo lepo da imamo posebno istaknute kampove u Vojvodini kao i lepe lokacije na kojima možemo provesti vikend, kao što su salaši, jezerca, i sl.

Uzdamo se u Naše članove Joa, pecaroša021, liimana kao i ostale koji imaju saznanja, da Nas informišu i pruže i nama mogućnost da istražimo i upoznamo Vojvodinu na drugačiji način.
Korisnikov avatar
Joe
Korisnik
Postovi: 249
Pridružio se: 15 Feb 2010 11:51
Lokacija: Novi Sad

Post od Joe »

Nije važno šta kaže, nego ko kaže !
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

Ada je odlična destinacija, pogotovo u letnjem periodu zbog Tise i bazena u sportskom centru Adica koji je odmah uz kamp.
Više detalja sam opisao u http://www.campingclubbelgrade.org/uplo ... php?id=541 , ili Naslovna » Putovanja » Kamp Ada na Tisi
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Ovo mora da je neka grupna poseta slovenaca, nisam baš viđao toliki broj kampera po našim kampovima.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
Joe
Korisnik
Postovi: 249
Pridružio se: 15 Feb 2010 11:51
Lokacija: Novi Sad

Post od Joe »

Auuu, izinjavam se liiiman, nisam pazio na času, promakla mi tema iz putovanjima !
Mislim da link može i ovde ostati, pošto se dobro uklapa u kampove Vojvodine.
Nije važno šta kaže, nego ko kaže !
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

letos smo svratili u taj kamp, gusta hladovina, uz samu tisu je, ima bazen ali nije bio u upotrebi kad sam bio (jun), ima prostran splav na samoj tisi za suncanje i kupanje na reci. svidelo mi se sto je atmosvera u kampu porodicna, zajedno se kuva (bio je kotlic) svi se okupe, muzika iz gitaru, peva se. igra... bili smo pozvani da im se pridruzimo, ali usled nedostatka vremena odlozili smo za neki drugi put.

mustang je to primetio pre par godina slovenci su organizovano dosli i posetili apatin i jos neke gradove u vojvodini, pa su par dana boravili i u tom kampu, predsednik opstine im je organizovao docek, pa su im spremili nesto na raznju, muziku uzivo (tamburice) bile su i neke folklorne grupe, tako da su slovenci odusevljeni vratili kuci i sve su to lepo opisali na njihovom sajtu "css"
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Koliko sam upoznat, za taj kamp je vezan slovenački forumaš Joca M. Nisamn siguran, ali čini mi se da je on i jedan od vlasnika kampa.
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

Joca je vezan za kamp u Apatinu i CCS.
Ono sto ste videli je snimak sa okupljanja Ada Rally koji se odrzava svake godine. Mi smo bili prosle godine i bilo je jako lepo, skupile su se kolege, iz inostranstva su bile većinom kolege iz Madjarske i bilo je veselo i lepo. Ada Rally se održava u organizaciji naših kolega iz Udruženja kampera Vojvodine koji su zaduženi i za kamp u Adi.
Kolega Joca je takodje prošle godine organizovao kolege iz Slovenije i imali su turu sa spavanjem u Zasavici i Apatinu, a obišli su i Sremsku Mitrovicu i Novi Sad, po izveštajima sa CCS-a odlično su se proveli.

Mislim da se već nakupila kritična masa dešavanja u Srbiji, a vezani za organizovane posete kolega iz okruženja, da bi i mi kao klub mogli da se uključimo. Okupljanja bi bila masovnija, mogli bi da razmenimo iskustva, da se provedemo i da promovišemo vid turizma koji svi volimo.

Takodje je vreme i da razmišljamo o našem okupljanju, kada se skupimo imamo više šansi da dogovorimo dalje aktivnosti kluba.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Slažem se sa Limanom, već je vreme da se razmišlja o okupljanju ove godine, ima li kakvih predloga?
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

Kamp na Stražilovu je u izgradnji i trebalo bi da bude završen do kraja aprila sledeće (2013) godine. U tom slučaju, predlažem da se razmisli i o ovoj lokaciji za prolećni skup.

Evo slika u toku izgradnje (slike su fotografisane krajem septembra ove godine):
Drvena kuća bi trebala da bude recepcija, a betonski temelji sa instalacijama su budući sanitarni čvor kampa.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


U neposrednoj blizini kampa je poznato izletište Stražilovo, čiju lepotu je opevao Branko Radičević. Na samom izletištu je restoran Brankov čardak. Na drugu stranu od kampa su Sremski Karlovci o kojima bi se mogla napraviti posebna tema o bitnim destinacijama kod nas!

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Korisnikov avatar
Joe
Korisnik
Postovi: 249
Pridružio se: 15 Feb 2010 11:51
Lokacija: Novi Sad

Post od Joe »

Raduje me što će Sr.Karlovci imati lep novi kamp. Stražilovo je lepo mesto za izlete i
zaista ga posećuje veliki broj turista preko cele godine. Mnogo puta sam bio tamo
sa društvom da roštiljano, a par puta sam tamo bio i za prvomajske praznike kada
je Stražilovo prepuno izletnika. Mogu Vam reći da naš drugar nije zauzimao
mesto u ranu zoru teško da bi kasnije našli neko mesto u hladu, gužva je neviđena.
Podrazumeva se kad nisu praznici da nema ni gužve, tada je lepo mirno i tiho, baš
kako treba za odmor u prirodi. U skorije vreme nisam tamo odlazio, ali pretpostavljam
da se nije nešto posebno menjalo, što se tiče posete.
Tako da ta lokacija nije loša, ali bih bio zadovoljniji da je kamp lociran uz Dunav.
Desno od čarde na Dunavu je veoma lep prostor sa drvećem i debelom hladovinom,
ceo kamp bi bio uz reku, a to je raj za ribolovce i nautičare. Bio bi sličan kampu
u Adi ili kampu Otočec kraj Krke, a mogao bi imati marinu i svoju plažu.
U svakom slučaju kamp na Stražilovu će biti sigurno lepo dočekan od kampera
koji traže nova mesta za odlaske u prirodu, obilaske i provode.
Kamperi će moći uživati u velikoj turističkoj ponudi Sr.Karlovca, posetom od par dana
bez žurbe, na tanane, kao prave LALE, mogu videti svu lepotu Sr.Karlovaca.
Garant uspeha kampa je blizina Sremskih Karlovaca koji zaista zaslužuju pažnju turista.

Slika
Nije važno šta kaže, nego ko kaže !
Odgovori