Kampovi u Grckoj

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Joe je dao lep opis nekih kampova u Grckoj. Predlazem novu temu u koju bi Joe stavio svoje opise a drugi dodali opise novih kampova koje su posetili, ili dopunili postojece opise novim podacima. Mozda ce nekome koristiti naredne godine. Takodje mozemo otvoriti nove teme sa kampovima u Srbiji ili nekoj drugoj drzavi a sve radi vece preglednosti i boljeg snalazenja na sajtu.
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

Pozdrav Dragane

Slažem se da treba napraviti posebnu temu o kampovima. Imamo dosta opisa o kampovima i to bi trebalo objediniti. Predlažem da tema o kampovima bude na naslovnoj strani.

Kada se otvori tema, zamolimo da Joe prebaci ili prosto iskopira svoje opise kampova i u novu temu, prebacimo celu podtemu iz Naslovna» Korisne informacije» Kampovi aktivni u Srbiji pošto je dosta sistematizovana i ažurna sa stanjem u našim kampovima, meni neće biti problem da iz putopisa o Sloveniji napišem opis kampova u Sloveniji u kojima smo bili i već imamo pokrivene tri države sa opisima kampova. Ima i u drugim temama opisa kampova koji bi se mogli prebaciti, ako me sećanje ne vara imamo nešto o kampovima u Hrvatskoj, Italiji, Franciskoj ...
Korisnikov avatar
Joe
Korisnik
Postovi: 249
Pridružio se: 15 Feb 2010 11:51
Lokacija: Novi Sad

Post od Joe »

Pozdrav kolegama sa novim idejama ! Nekad sam kao Vi imao neke ideje, ali moj pokušaj
da malo očistim temu “kamp prikolice” je propao, jer su neki mislili da treba ostaviti sve
što je napisano,ili zato što je to bila moja ideja. Hteo sam da sredim forum od gomile
nepotrebnih i zastarelih tema.Napisao sam administratoru u“teme oko uredjenja foruma”
da obriše teme koje više nisu aktuelne i ničemu više ne služe(neki stari davno istekli oglasi
i pitanja koja nisu nikad dobila ogovor, više nikog i ne zanimaju), a stoje tu nepotrebno.
Dao sam i predlog da temu može otvoriti član foruma posle određenog broja postova, a ne
odmah po učlanjenju, dotični otvori novu temu, postavi neko pitanje za koje već postoji
odgovor na forumu (u šali sam napisao da pita “gde da kupi eksere za tarabu”) i ta tema
stoji na forumu godinama,a dotični više nikad ni ne poseti forum. Ako ćemo i sebe
kritikovati, tema na kojoj sada pišemo nije odgovarajuća, nego bi trebala biti u “teme oko
uredjenja foruma” koja postoji.
Temu znam i sam otvoriti, da sam hteo otvorio bih je davno. O Grčkoj je otvoreno mnogo
tema, kako kome padne na pamet otvara novu temu, moglo je drukčije,osmišljenije. Sve je
razbacano po forumu,ne osmišljeno,neki forumaši umesto da se dopisuju porukicama pišu tu
kao da njihovo ćaskanje zanima hiljade ljudi koji posećuju ovaj forum, a kada sam počeo
da pišem o kampovima, pisao sam tamo gde i sve drugo, u temu “molba vlasnicima kamp
prikolica”, nije bilo toliko tema koliko ima danas, mislim da je bilo desetak.
Barem je sve na jednom mestu za vlasnike kampika, a koliko vidim neke zabune baš i
nema, jer je ta tema veoma dobro posećena (44460 pregleda),mislim da je čak i
najposećenija.
Nisam siguran da bi baš od te teme trebalo početi praviti reda, a jednom ako bude pravljen
red otvoriću temu o kampovima u Grčkoj. Dobro bi bilo da naslov bude TURIZAM, da se
predstave kampovi iz svih zemalja gde su naši kamperi kampovali.
Tu bi mogla ući i tema putovanja, a stari naslovi bi ostali za one forumaše koji vole da
majstorišu. Nemam ništa protiv bilo koje teme, ako je zanimljiva za veći krug kampera,
forum i treba da ima razne teme da kamperi mogu izabrati po interesovanjima, ali pre
otvaranja osmisliti temu, jer i šuma tema zbunjuje.
Za postove o kampovima sigurno postoji interesovanje kampera koji posećuju ovaj forum,
zato ih treba što više sa realnim opisom i cenama.

Pozdrav Slika
Poslednja izmena od Joe u 01 Sep 2012 08:54, izmenjeno 1 put ukupno.
Nije važno šta kaže, nego ko kaže !
BOSS
Korisnik
Postovi: 243
Pridružio se: 15 Jul 2012 13:27

Post od BOSS »

Halo Joe,

PODRZAVAM BEZ IZUZETAKA SVE TVOJE TEZE GORE NAPISANE !!!
Na zalost je tako da pojedini clanovi koriste forum za svoje caskanje ili privatno dopisivanje i dobacivanje koje nikoga osim njih samih ne interesuje. Takodje sto se starih i zastarelih dopisa tice koji odavno vise nisu aktuelni. Mislim da na Forumu nema malo reda, ozbiljnosti k kompetencije. Svako pise sta hoce, bez ikakve veze i pojma. Otvaraju se teme, dele kojekakvi saveti a malo ko ima pojma o bilo cemu sta pise. Stvorila se grupica clanova gde jedan drugog na Forumu podrzavaju bez obzira sta neko od njih napise i koliko to sa istinom veze ima!.
Na te teme sam i sam vec pisao ali su postojeca situacija i navike cak i od strane „admin“-a na zalost podrzane. Sta da se kaze dalje?
Za meine je Forum postao ne interesantan i zato ga pretim tu i tamo u nadi da ce se mozda nesto promeniti ali tesko.....
Kod nas ce izgleda uvek vaziti moto da smo najpametniji, da se svet vrti oko nas, da nam niko niucemu nije ravan, ali smo samo jadni i siromasni a zato su nam opet drugi krivi! a ne mi sami? Ustvari nedostaje nam skromnost, umece da sagledamo koliko toga neznamo, i malo mudrosti da makar umemo da cutimo, saslusamo i naucimo po nesto, kad vec nerazumemo ono o cemu se prica.
Naravno da opet ocekujem „burne reakcije“ na moj dopis, ali to je upravo dokaz ovoga o cemu sam pisao!


Pozzzz.....................
Korisnikov avatar
Joe
Korisnik
Postovi: 249
Pridružio se: 15 Feb 2010 11:51
Lokacija: Novi Sad

Post od Joe »

@BOSS

Evo moje burne reakcije na tvoj post ! Slika
Nije važno šta kaže, nego ko kaže !
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Sigurno da treba da postoji posebna tema KAMPOVi.
Na našem sastanku održanom u Zasavici, između ostalog smo i to dogovorili. Moj je predlog bio da se omogući upis na naslovnoj strani KKS, gde ima posebno dugme sa oznakom kampovi, pa da se klikom na njega pojave ili postovi ili posebni opisi kampova. Isto tako je trebalo da bude sa funkcijom dugmeta Putovanja. Zbog čega nije došlo do redizajna sajta ne znam, pretpostavljam da je stvar kao i uvek, u nedostatku novčanih sredstava. Ne treba zaboraviti da je Admin sam iz ličnih sredstava finansirao ovaj sajt godinama (hvala mu na istinskom trudu ) .
Da je potreban redizajn sajta, potreban je i ukazivano je na isto. Mislim da još uvekj na netu kucaš camping club Beograd, a ne camping club srbija.

Mi smo se dogovorili da se uplaćuje godišnja članarina iz kojih sredstava bi se dalo nešto uraditi i po ovm pitanju. Ne znam koliko je članova KKS uplatilo članarinu za ovu godinu, Admin bi trebao da ima te podatke.

Što se tiče preglednosti, dok se ne osmisli drugačiji izgled sajta i snalaženje kroz njega, sami treba da nešto učinimo u tom pravcu.

Joe je zaista dao sjajne i iscrpne opise kampova u Grčkoj, za medalju su kako treba da nam izgledaju opisi.

Nije da nije ukazivano da se greši o mestima gde se pojedini postovi upisuju. Evo primera.
sprinter napisao:Joe, zaista si dao lep opis kampova u Grčkoj.

Mislim samo da si postove ubacio u pogrešnu temu. Opis kampova ne ide u temu "molba vlasnicima kamp prikolica". Sada pamtimo, ali za par mesci ćemo većč imati problem sa snalaženjem.

Pronađi na forumu drugu sličnu temu pa prebaci svoje postove, ako ima takva tema, ili ukoliko imaš još opisa i nameravaš da pišeš, moj je savet da otvoriš novu temu sa odgovarajućim i upućujućim imenom, i sve ove postove postaviš u tu novu temu.

Ovako si napr u temi Kampovanje u Grčkoj stavio link ka temi Molba vlasnicima prikolica, umesto da je obrnuto.

Pozdrav
Ukazano je na ovaj problem, ali je ipak nastavljen upis u temu molba vlasnicima prikolica, a postojećih tema o kampovima imamo i to nekoliko, a može se otvoriti i posebna tema.

Što se tiče predloga za upis novih tema, zaista ne znam kako to rešiti na pravičan način. Nekako mi ne izgleda baš korektno da ne dozvoljavam upise novih tema novim članovima. Ako nam se tema ne sviđa, jednostavno ne reagujemo na nju i nema problema.

Kada listam druge forume, nije stanje baš tako strašno, koliko tema ima na SLO Caravaning, bože sačuvaj.

Pozdrav
Korisnikov avatar
Joe
Korisnik
Postovi: 249
Pridružio se: 15 Feb 2010 11:51
Lokacija: Novi Sad

Post od Joe »

Već sam ukazao da pišemo na pogrešnoj temi,ali je sada upravo započela prava diskusija,
pa je šteta prekidati. Nadam se da će i ostali kamperi uzeti učešće i doprineti kvalitetnijoj
diskusiji.
Razumem da se u Zasavici pokrenula diskusija oko foruma, ali tamo nisu bili svi forumaši
koji bi eventualno želeli da pomognu boljoj organizaciji i izgledu foruma. Prava diskusija je
na samom forumu (ne podcenjujući ni onu u Zasavici).
Mislim da bi trebalo početi od početnog menia, tu bi trebalo napraviti izmenu i ubaciti temu
kampovi . Ako neko pogleda taj meni, recimo pročita kamp prikolice, na šta to asocira ?
Mene na kupovinu, popravku, registraciju, a opet imamo tema servis i oprema.
Logično bi bilo da u svakoj temi, auto-dom, kamp-prikolice, pa i šatori ima podtema servis i
oprema, kao i samogradnja. Time se oslobađa mesto za teme ''auto-kampovi'' i recimo
''korisni sajtovi za opremu'' (tu bi mogle biti silne adrese gde se može nabaviti oprema za
kampovanje i rezervni delovi raznih firmi). Možda sad ova promena glavnog menia deluje
nepotrebno, ali bi sigurno olakšala i ubrzala pretragu na forumu.
Mislim da ideju o otvaranju tema za nove članove treba razmotriti, ponovo ću reći, mislim
da već posle 30 postova može otvarati nove teme. Svako ima pravo posle učlanjenja da piše
na forumu, otvoreno je toliko tema da su mnoge u triplirane, ako novi član bude aktivan
otvaraće i nove teme. Što se tiče SLO foruma, mislim da je to njihova
stvar kako će se organizovati, mi bi trebali težiti da budemo bolji.

Pozdrav
Nije važno šta kaže, nego ko kaže !
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Slažen se da se uključe administratori u diskusiju, nisam stručnjak za ovu problematiku, tako da mogu da diskutujem samo o tome kako bih voleo da spolja izgleda sam sajt. Da li je to moguće sa ovom osnovom, ili treba u korenu nešto menjati, ili praviti novi, ne znam.
U svakom slučaju treba razviti diskusiju i videti šta se može uraditi
U pravu si, treba videti koja je adekvatnija tema za diskusiju. Ne bi bilo loše da neko od administartora premesti postove na odgovarajuću temu, mozda na ime foruma 1
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Citam ove diskusije i svakako se ponavljaju vise od par godina , i sami znate da smo od prosle godine napredovali od haosa ipak uveli malo reda a moze zasigurno i bolje . Na zalost neki moji privatni poslovi su me odvukli od foruma i tek stignem da procitam po koji red ali nikako ne nedostaje ideja , jedna od njih za novi izgled foruma je i jedan od tvoraca sajta www.na vodi.com to je nas clan Dule hjundai i u kombinaciji sa Igorom svakako se moze popraviti i izgled i dodati ili obrisati neke postove i teme , poput onih zastarelih na kamp prikolice .
a novina bi bila da ima deo -prostor na sajtu koji bi koristio za cat clanova ... ukoliko zazivi neke teme bi ostale cistije od opstih dialoga i slicno sto je malo i interesantno moram priznati jer u krajnosti teme bi bile samo sa podacima i uputima poput kataloga ili brosure primer bojler...
prosto je cudno da se vlasnici kamp vozila i opreme ne reklamiraju i na nasim stranama , to nikako da zazivi sto je vrlo aktivno na stranicama na vodi recimo gde je njihova berza vrlo bogata i posecena , eto to bi voleo da malo pomognete sta bi valjalo ciniti.
Okupljanje clanova u narednom periodu svakako treba ozbiljnije saciniti plan oko sajta ili rada foruma svaka sugestija je upravo u tom smeru i svacena JOE obrisacu stare teme , bez ljutnje naravno ukoliko ostali podrze ideju . tema simpatizer nekako slaba a moglo bi se tu dodati dosta ...
igor
Site Admin
Postovi: 37
Pridružio se: 08 Apr 2011 17:58

Post od igor »

Sto se tice organizacije tema na forumu
moj predlog je da zainteresovanim forumasima damo moderatorski pristup forumu (mogucnost premestanja/brisanja/izmjene tema, kategorija i postova)
i da oni organizuju strukuturu foruma.
Naravno ako se Admin slaze.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Igore, zna se ko kosi a ko vodu nosi.

Mene interesuje naslovna strana KKS. Zašto se tu nešto ne uradi. Da li je komplikovano, ne znam, već sam rekao da sam tehnički nepotkovan. Na naslovnoj strani ima praznih dugmadi, kampovi, putovanja i sl. Pričali smo o tome da kada se oni stisnu da treba automatski da se otvore teme.
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Hej drugari!, upropastiste mi temu. A bas sam nameravao veceras da opisem kamp u kojem sam bio. Sad mi se cini da bi se taj opis tesko uklopio u postojecu diskusiju.
Pozdravljam sve i sto bi nasa braca crnogorci rekli " vala, svaka vam je na mestu".
Pozdrav Dragan.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Dragane, samo ti opisuj kamp i opiši letovanje gde si bio, ne obraćaj pažnju na Nas.
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Igore mislim da je krajnje vrema da se dogovorimo oko raspodele posla oko foruma pa tako da i ostali zainteresovani članovi mogu da imaju moderatorski pristup.
Kako je Gross rekao učestvovao sam u stvaranju foruma Moja Lađa od samog početka i u na samom početku smo podelili poslove oko brige o forumu. To znači da je par nas imalo moderatorski pristup i svako od nas je uređivao određeni podforum i brinuo o njemu. Mislim da je taj način uređenja foruma najbolji.
Taođe sam više puta napomenuo na finansijku brigu o forumu, to se rašava raklamama i banerima, nije neki naročit prihod ali može da se podmiri Hostovanje od toga.
Što se samog Hostovanja tiče u prošloj godini je bilo više preoblema nego u ovoj i to je sada čini mi se rešeno, Naravno ukoliko zatreba, već sam napomenuo da moj prijatelj ima zakupljen Hosting i ustupio bih nam ga uz malu nadoknadu (par $).
Vrlo je bitna i komunikacija preko PP - privatnih poruka preko foruma, u tom slučaju ne bi morali da na isti stavljamo privatne mail adrese. Takođe određeni članovi (u zavisnosti od broja poruka i prisutnosti na forumu) mogu dobiti i forumske mailove nik@campingclubserbia.org.
Sam izgled i uređenje tema foruma je uvek diskutabilan i oko toga se možemo a i ne moramo složiti,a li je vrlo bitno da bude pregledan i redovno ažuriran, da se teme redovno ažuriraju, brišu , da se OFF-ovi slažu u jedan poseban box ili brišu
Ukoliko postoji bilo kakva potreba ja ću pomoći na bilo koji način oko uređenja foruma.
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

Pozdrav iz gore pomenute Zasavice,

Diskusija na pogrešnom mestu je krenula na pravu stranu :)

Lepo je videti da je velikom broju korisnika stalo do načina organizacije foruma. Čim se raspišemo, dodje i do rezultata. Dobro bi bilo da do oktobarskog okupljanja imamo konkretne predloge koji bi se mogli usvojiti od strane kluba.

Dragane, opiši ti putovanje i kamp, svi će sigurno uživati.
Odgovori