Kampovi u Grckoj

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Prethodni post sam pisao u vreme dok je pre njega zadnji post bio post pisan od Joa. U međuvremenu su se uključili i drugi članovi. Ovo kažem samo zbog toga što sam tek sada video ove druge postove, pa da ne bude zabune.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Liman@ U pravu si u potpunosti, važne odluke treba da donose regularni članovi Kluba, kao što sam već napisao forum je samo deo njega.
goksi
Korisnik
Postovi: 21
Pridružio se: 21 Jun 2012 00:26

Post od goksi »

Postovana gospodo,osecam potrebu da se , po obicaju ,napravim pametan, i iznesem varijantu uredjenja
foruma koju sam video na Dukato forumu kod nemaca.
-Svaka tema koja se ne posecuje izvesno vreme(npr.3 meseca) automatski prelazi u arhivu,tako da teme
mladjeg datuma ili bolje posecene uvek ostaju na pocetku,a sto je jako bitno, nijedna se niti brise niti se utice
na bilo koji nacin
-Pozitivno:
-nema ljutnje oko "moja tema " ili jos bolje"ja otvorio"
-svako moze da otvori tzv. jednokratnu temu iliti postavi pitanje ,koje ce nakon izvesnog vremena otici u arhiv
-posle duzeg vremenskog perioda , posto ipak bivamo stariji, otvorimo arhiv i potsetimo se koliko smo npr. pre dve godine bili pametni
Negativno:
-ovo sam video kod nemaca i prekopirao(malo modifikovao, doduse, ipak sam srbin)
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

LJudi donošenje odluka po pitanju foruma je svima nama u neku ruku ograničeno, ne postoji demokratski forum, uvek je neko gazda i taj neko daje konačnu odluku ali isto tako mora da bude prisutniji na forumu.
Što se tiče okupljnja i razgovora o forumu ne slažem se da okupljanje nije pogodno za takve vrste sastnaka i dogovora. Prošle godine smo u Zasavici imali i godišnju skupštinu (ako se neki od vas sećaju) i opet smo se nakon toga lepo družili i proveli. Bitno je samo da li svi verujemo u ovaj forum i da želimo da ga pokrenemo.
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Joe, ponovo kucam istu poruku jer sam predhodnu izgubio trazeci po temama moju staru poruku koja je isto bila van teme. Ja ne govorim o rasturanju tvoje teme koju prvo posetim jer u njoj ima sve i sva pa nadjem i stvari koje su mi interesantne. Kada bih trazio konkretni odgovor na neko pitanje koje me interesuje, onda je logicno da odgovor potrazim u temi ciji naslov asocira na konkretno pitanje. Zato govorim o sistematizaciji problematike u temama, mozda na nacin koji sam predlozio u temi "kampovi u Grckoj".
Dragan napisao:Pazljivo citajuci sve sto je napred receno, cini mi se da imam predlog koji bi resio uoceni problem. Cinjenica je da su teme na sajtu haoticne i da se cesto odstupa od teme. Ali to se desava zato sto je to verovatno tako zgodno clanovima. Nesto u temi pobudi neka druga razmisljanja i diskusija ode u sasvim drugom smeru od zeljenog. Ali ima diskusije. Ako ima diskusije ima i pozitivnih pomeranja i rezultata. Ako bi se strogo drzali teme izgubili bi diskusiju i rezultate te diskusije. Ne verujem da bi clanovi nakon sto su zaintrigirani necim iz teme isli na drugu temu, predvidjenu za diskusiju-cat, da tamo razviju diskusiju. Sa druge strane rezultat takve prakse je haoticna tema. Zato PREDLAZEM:
1. da temu moze otvoriti registrovani clan posle odredjenog broja poruka, kao sto je predlozeno, ali i posle odredjenog perioda vremena od registracije (mesec-dva). Za to vreme bi novoregistrovani clan imao priliku da se bolje upozna sa sajtom pa bi se povecala verovatnoca da pravu temu otvori na pravom mestu. Cinjenica je da su i mnogi nekad veoma dugo na sajtu pre nego sto se registruju.
2. da jedan ili vise moderatora procenjuju da li je tema na mestu ili je sadrzana u okviru neke druge teme te da temu prihvati, odbije ili usmeri na neku postojecu temu.
3.Ukoliko nova tema bude prihvacena onda omoguciti onome ko je otvorio novu temu barem mogucnost brisanja poruka u okviru te teme.

Sta bi dobili time objasnicu na primeru ove teme.
Otvorio sam temu da u njoj prikazem jedan kamp ocekujuci da i drugi clanovi dadu svoje opise nekih drugih kampova. Umesto toga imam diskusiju o problematici foruma. Pa dobro, drago mi je da sam postako diskusiju. Neke stvari se krecu na bolje. Ja cu priloziti opis kampa, prilozice i neko drugi. Prilozi ce biti prosarani i porukama koje ne opisuju kampove. Haos na temi ali Super, dogovaramo se i komuniciramo. KADA SE DISKUSIJA IZCRPE I KADA DODJEMO DO NEKIH KONACNIH REZULTATA, KADA ONO STO SMO RAZMENJIVALI PORUKAMA VISE NIJE AKTUELNO JA JEDNOSTAVNO TO OBRISEM I OSTANU SAMO OPISI KAMPOVA I CISTA TEMA.
I vuk sit i ovce na broju.
Sta mislite o ovom predlogu?
Korisnikov avatar
Joe
Korisnik
Postovi: 249
Pridružio se: 15 Feb 2010 11:51
Lokacija: Novi Sad

Post od Joe »

@Dragan

Kao prvo želim da Ti kažem da si fer i tolerantan forumaš, malo sam ogorčen što svi
hoće da uređuju onu temu, pa sam malo bio oštriji, a ima mnogo tema za preuređenje.
Možemo sada svi da se pravimo ludi ali se očekivalo da na početnom meni-u, tema,
“simpatizer” bude skinuta, a na njeno mesto otvori tema “kampovi”. Ali,naravno da nije
stavljena, nego novoizmišljena tema sam svoj majstor. Koga još interesuju kampovi na
kamping forumu ? Što bi to stavljali, pa još na glavni meni, na kraju ko uopšte ide u kamp ?
Tako da sam konstatovao da su kampovi u drugom ili čak i nekom trećem planu.
Za otvaranje tema se slažem, ali bez stavke 2. Evo razmisliti o predlogu stavke 2,
Ti vidiš da treba ta i ta tema, a moderator otvori neku koju on hoće. Tako se polako raziđu
forumaši koji pišu i ostane samo par onih kojima ništa nije važno i dopisuju se po sistemu
SMS-a. Mislim da me razumeš i da ćeš shvatiti problem.

Pozdrav Slika
Nije važno šta kaže, nego ko kaže !
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Da se i ja malo uključim u diskusiju.

Mislim da bi administratori trebali da kanališu diskusije, teme i postove.
Više puta je traženo da se Forum uredi na taj način što ćemo teme urediti na taj način da Nam uvek budu pri ruci, a ne da moramo da ronjamo po forumu i prisećamo se lokacije postova. Ovako usmereni predlozi uglavnom se shvataju lično, kao nekakva uvreda, što mislim da nije bilo ni u peti onih koji su navedeno predlagali.
Mislim da bi administratori foruma hladne glave trebali da kanališu teme, diskusije i sl. ne vodeći računa o personi, već o sadržajima postova.

Na ovom Našem forumu isuviše je demokratije, počinje da se piše sve i svašta, kao da se ruka isuviše olabavila, a malo je administratorskih odluka u cilju kanalisanja diskusija, pa Nam zato na Forumu ponekad vlada haotično stanje. Danas sam na pr. malo pročešljao Panda Forum, tamo se na primer o kampovima piše u okviru tema koji promovišu kamp, zašto ovde to nije slučaj, ja osim onih koji pišu lično smatram delimično odgovonim i administratore koji se ne uključuju dovoljno u rad Foruma.

Ne vidim razlog zašto se ne bi stavila posebna tema na glavnoj strani koja bi se zvala Kampovi. Ja ovu ideju podržavam u potpunosti. Nije u redu da omalovažavamo druge predloge, pa da ispada kao da neko neće da stavi na glavnu stranu temu Kampovi. Koliko mi je poznato, skoro je Gros je privremeno delimično izmenio naslovnu stranu, ali tada niko nije stavio predlog da se na ovoj strani nađe posebna tema Kampovi. Da je predlog stavljen, skoro sam ubeđen da bi predlog bio prihvaćen oberučke.

Zato, sutimo lopte na zemlju, ne treba gubiti duh kamperskog pokreta, budimo solidarni u svemu, i zaista bih voleo da Nam se na druženima priključi što više prikoličara da bi se lično upoznali. Nekada virtuelna družena ne daju pravu sliku o ljudima. Zato i nemam otvoren nalog na Fejs buku, niti ću ga otvarati.

PS : Sva podrška Sinbadu za postove, dobar primer kako treba razmišljati i diskutovati, nemam baš nikakvih primedbi na postove, slažem se sa njima u celosti i nadam se da će biti i dalje aktivan na Forumu. Sutrašnje druženje sa Našim zetom Limanom će zasigurno biti dodatno pelcovanje i stavljanje vode u uši u vezi kampovanja. Želim im lep provod, ja nikako da nađem vreme za vikend, i danas sam trebao biti na Divčibarama, sipao i vodu u kamper, ali dzabe, iznenadan posao, work, work, work...., dokle bre.

pozdrav svima, i ne zaboravite poruku iz Igre presola: Dolazi zima, dakle spremajmo kampere za zimske uslove, neko za bivak neko za zimovanje.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

@ Sinbad

Brisanje sppstvene poruke možeš i sada. Jednostavno odeš u opciju izmeni poruku, selektuješ ceo post i baciš ga u kantu.

Što se tiče Draganovog predloga pod 3, isto tako mislim da ne treba dati administratorska ovlašćenja onom ko otvori temu.

PS: sada vidim da na masci poruka, osim opcije izmena, postoji i posebno dugme brisanje.
Poslednja izmena od sprinter u 24 Nov 2012 20:38, izmenjeno 1 put ukupno.
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Hvala za opciju brisanje :)
Sad opet u temi Kampovi u Grckoj pisemo o opciji brisanja i slicno.. stvarno bezveze. Ja necu vise to da radim. Mislim da cela ova stranica ladno moze pod temu npr. "predlozi za unapredjenje foruma".
Sprinter odakle si?
Poslednja izmena od Sinbad u 24 Nov 2012 20:49, izmenjeno 1 put ukupno.
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Čivijaš, Šabac.

U vezi postova, neka idu tamo gde treba da im je mesto.
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Joe napisao:@Dragan

Kao prvo želim da Ti kažem da si fer i tolerantan forumaš, malo sam ogorčen što svi
hoće da uređuju onu temu, pa sam malo bio oštriji, a ima mnogo tema za preuređenje.
Možemo sada svi da se pravimo ludi ali se očekivalo da na početnom meni-u, tema,
“simpatizer” bude skinuta, a na njeno mesto otvori tema “kampovi”. Ali,naravno da nije
stavljena, nego novoizmišljena tema sam svoj majstor. Koga još interesuju kampovi na
kamping forumu ? Što bi to stavljali, pa još na glavni meni, na kraju ko uopšte ide u kamp ?
Tako da sam konstatovao da su kampovi u drugom ili čak i nekom trećem planu.
Za otvaranje tema se slažem, ali bez stavke 2. Evo razmisliti o predlogu stavke 2,
Ti vidiš da treba ta i ta tema, a moderator otvori neku koju on hoće. Tako se polako raziđu
forumaši koji pišu i ostane samo par onih kojima ništa nije važno i dopisuju se po sistemu
SMS-a. Mislim da me razumeš i da ćeš shvatiti problem.

Pozdrav http://www.dodaj.rs/f/3Z/kf/44zmmPXc/3/kampika.gif
Ne razumem u čemu je problem, ako hoćete nešto da se izborite onda to i konkretno predložite. Gross je samoinicijativno preuredio glavnu stranicu jer se niko nije prihvatio tog posla (ovde prvenstveno mislim na admina). Uostalom Gross je prethodih godina bio jedini koji je vodio računa o ovom forumu.
Dragi Joe podržavam ideju da se na glavnoj stranici postavi podforum Kampovi ali će onda Pecaroševa tema (molba vlasnicima kamp prikolice) morati da se razbije na bar 10-ak tema, a Vi tako nesebično čuvate homogenost te teme. Jednostavno ako imate neki predlog iznesite ga ovde ili pošaljite pismo putem maila Adminu. Više puta sam inicirao sastanak u vezi sa uređenjem foruma ali ništa. Ali opet kažem ajde da probamo opet da se nađemo i rešimo nesuglasice (ako ih tako mogu nazvati ) oko uređenje foruma.
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

@DusanHY

Nema tu nikakvih nesuglasica. Jednostavno imamo razlicito misljenje sto je sasvim normalno, dobro i korisno. Kad bismo svi isto mislili, svi bi vozili isti auto, svi bi zavrsili istu skolu, svi bi se isto oblacili, svi bi jeli ista jela! Pa na sta bi svet onda licio?
Joe je pogresio sto nije bio malo dosadniji da progura svoju ideju koja je skroz OK. Neko je mozda iz nekih razloga zaboravio da stavi temu "kampovanje", pa je Joe pomislio da je tu kraj price.
Ako imas dobru ideju, a imas, guraj je onda. Ja cu ti licno pomoci da izguramo pricu. da li je to nova tema ili nesto drugo, sasvim je svejedno. Bitno je da forum zivi i da se razvija i da na kraju krajeva postoji smisao njegovog postojanja.
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Sinbad, izvini, od pre par meseci si prisutan na Forumu. Ne mislim u tome ništa loše, nego hoću da samo da ti kažem da ideja u vezi posebne teme Kampovi nikada, ali baš nikada nije bila problem, niti se ikada iko od forumaša protivio toj ideji. Čak šta više, ubeđen sam da su bile prisutne samo pozitivne reakcije tako da nema nikakvog razloga da se ona ne postavi. Samo je neaktivnost članova bila razlog za nerealizovanje ove ideje. Ali ne samo nje, nego i mnogih drugih. Tek danas je prvi put iznešen stav o navodnom bojkotu postavljanja ove teme. To nema blage veze sa istinom i stvarnošću, garantujem ti. Pogledaj malo teme u vezi uređenja novog Foruma pa ćeš se uveriti i sam. Kao što sam već napisao, problem je emotivnoj sferi, u negativnom smislu.
Poslednja izmena od sprinter u 24 Nov 2012 22:39, izmenjeno 1 put ukupno.
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Pa i ja to kazem. Lepo napisah: "Neko je mozda iz nekih razloga zaboravio da stavi temu "kampovanje", pa je Joe pomislio da je tu kraj price."

Medjutim cinjenica je da teme i dalje nema. Zato kazem da ne treba odustati, nego podsecati nadleznog, da nam otvorii temu, sve dok to on i ne uradi, ili dok mas ne obavesti da ne moze to da uradi.

Ovo je cisto tehnicka stvar i ne treba je shvatati emotivno u bilo kom smislu.

Za ovih par meseci sto sam prisutan, iscitao sam skoro ceo forum, i prva stvar koju sam primetio, je konfuznost tema i onoga o cemu se u njima govori. Forum je jako tezak za pracenje i to svakako treba popraviti.
Poslednja izmena od Sinbad u 24 Nov 2012 22:39, izmenjeno 1 put ukupno.
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Slažem se da ne treba ići isuviše emotivno, o tome stalno i pišem. Treba spustiti lopticu.

Prava stvar su zaista lična druženja, ja sam u startu protivnik virtuelnog druženja, svi se trude da sebe postave u najboljem svetlu. Jedino face on face , uz dobar kuc, daje realne rezultate. Svo kao volimo prirodu, a kada se treba družiti, onda svi junaci nikom ponikoše...

Pozdrav još jednom za sve kolege koji su bili na Jugovu, uz iskreno izvinjenje što smo supruga i ja bili odsutni za vreme ručka u Nedelju. Nije Nam takav bio plan, desile su se neke nepredviđene okolnosti i šta je tu je, ali popravićemo se idućeg puta.
Odgovori