Pomoc kampovima u Srbiji

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Citajuci ovaj Forum skontao sam da u Srbiji postoji mnogo napustenih kampova koji vec poseduju sve. Od infrastrukture, vode, struje, do vec izgradjenih objekata (bungalova).

Gledam i Draganove slike! Kamp na Vlasinskom jezeru. Tuga!

malo sam se raspitao o tom slucaju kod nekih poznanika i saznao sam sledece.

Ljudi nesto pokusavaju da urade, i da pokrenu kamp. ali kao drustveno, ponavljam "DRUSTVENO" preduzece, tesko da ce bilo sta uraditi. U pitanju je javasluk zaposlenih.
Pitanje je da li iko tamo uopste zna kako treba da izgleda jedan savremeni kamp. Da li je iko od njih u skorije vreme posetio neki kamp u Sloveniji na primer.

E sad. Nesto mi pade na pamet.

Mogli bismo mi kao kamping klub Srbije da tu malo pripomognemo. Ideja je sledeca!

Izaberemo jedan zapusten kamp u Srbiji i zakazemo druzenje u njemu. Kamp Vlasina, Vlasinsko jezero na primer. Za to vreme neko iz Kluba kontaktira direktora HUP Evropa iz Surdulice Dragana Reljica, i dogovori sa njim da se i on pojavi na nasem druzenju.

Pre druzenja treba pripremiti teren. Tj. neko ko je najblizi kampu, da ode tamo i prikupi informacije od radnika kampa. Da sazna sta su problemi, sta su planovi, uzeti plan kampa, videti raspored parcela, tuseva, WC-a sportskih terena ako postoje i slicno.

Onda mi na licu mesta uz kotlic, rostilj, pivo, vino i sokove, koje ce oni verovatno obezbediti, analiziramo situaciju, vidimo gde i kako mi tu mozemo pomoci, da se kamp dovede u red a da za uzvrat clanovi kluba dobiju posebnu cenu za kampovanje u navedenom kampu (da placamo samo prikljucak za struju i vodu i internet na primer).

Konkretno HUP Evropa posluje pozitivno, i mislim da finansiranje rekonstrukcije kampa ne bi bilo problem, tim pre sto imaju kompletnu ekipu majstora i zanatlija za odrzavanje, koji to mogu da odrade za platu koju inace primaju u firmi. Platio bi se samo potreban gradjevinski materijal.
Njima je potrebno organizovati ceo posao i poterati uspavane radnike da rade nesto.

Dao sam primer ovog kampa, jer sam dobio neke informacije o njemu, ali to moze da bude i bilo koji drugi.
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
Sokol
Korisnik
Postovi: 319
Pridružio se: 11 Maj 2011 18:38

Post od Sokol »

Pozdrav Sinbad letos smo bili nas petoro kamperista na Vlasinskom jezeru i nijedan nije svratio u taj nazovi kam,lepa ti je ideja i na tome treba raditi,medjutim ima jos jedna ideja na kraju Vlasinskog jezera ima neko napusteno vojno odmaraliste izuzetna lokacija samo treba da vidimo kom pripada i tu se moze preurediti i nesto uraditi za nase druzenje,ako bilo ko moze da sazna uvezi ovog odmaralista neka pokusa nesto,ili cu ja da krenem u akciju samo ako ste zainteresovani za druzenje na Vlasinskom jezeru,mogu vam reci da je fantasticno,za ribolov ,setnju odmor ,cist vazduh zdrava voda pa kud ces bolje,
Poslednja izmena od Sokol u 04 Jan 2013 17:55, izmenjeno 1 put ukupno.
YU1PSO
Korisnikov avatar
Sokol
Korisnik
Postovi: 319
Pridružio se: 11 Maj 2011 18:38

Post od Sokol »

YU1PSO
Korisnikov avatar
Sokol
Korisnik
Postovi: 319
Pridružio se: 11 Maj 2011 18:38

Post od Sokol »

http://www.youtube.com/watch?v=fOLygcc16nE- Zahvalio bi se Limanu na ovako dobro uradjenom klipu svaka cast.
Poslednja izmena od Sokol u 04 Jan 2013 18:06, izmenjeno 1 put ukupno.
YU1PSO
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Cilj bi bio, pomoci ljudima koji zele da srede svoje kampove, nasim znanjem i iskustvom, da te kampove dovedu u red.
Praviti kamp ispocetka je suvise velika gimnastika. Papirologija, gradjevinske dozvole, priključci, mišljenja, atesti...
Ovi ljudi u kampu na Vlasinskom jezeru sve to odavno imaju, samo im treba neko ko bi ih malo pokrenuo. Mozda se varam ali u razgovoru sa ljudima sam dosao do tog zakljucka.
Mislim da bi smo mi, direktno zainteresovani da nas ti kampovi ne brukaju. Mislim i da treba da obezbedimo pristupacno kampovanje za clanove kluba. Zato nam je interes da im pomognemo u sredjivanju kampa.

U nekoj buducnosti mogli bismo da u dogovoru sa tim kampovima, da ponudimo jeftinije kampovanje strancima, koji zele da kampuju u tim kampovima. Tako bismo mogli obezbedili i neke novce za klub.

neposredno pored kampa na Vlasinskom jezeru, ljudi poseduju i hotel Vlasina, tako da bi neka nedostajuca infrastruktura mogla da se uzme iz hotela. Internet na primer. radni stolovi, stolice, sijalice lusteri, neki kompjuter...
Poslednja izmena od Sinbad u 05 Jan 2013 02:19, izmenjeno 1 put ukupno.
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

Ala ste se raspisali ovih dana :) Ne može čovek ni da putuje na miru od vas!

Simbadov predlog je jako zanimljiv i trebalo bi ga razraditi.

Pozdrav iz Kranjske gore!

PS. Molim administratora da ovu temu prebaci u temu kampovi.
Poslednja izmena od liiiman u 05 Jan 2013 15:21, izmenjeno 1 put ukupno.
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Aaaaaaa tuuuu smooo. A ja se pitam sto te nema ovih dana! Jesi li u kampu ili si u hotelu? :)

I čuvaj se ti te njijeve ladnoće, jer oće ukosti da udari!
Kad se mora, nije teško.
traminac1
Novi korisnik
Postovi: 1
Pridružio se: 01 Feb 2013 10:53

Post od traminac1 »

Da se i ja prikljucim forumu iako sa porodicom spadam medju 'satordzije'.
Ideja nije losa, mada znajuci situaciju na Vlasini...
Svojevremeno (pre 15 godina) smo drugar i ja od direktora hotela trazili da nam omoguci zakup skoro razrusenog objekta na plazi. Odgovor direktora je bio :'Nismo mi glupi,vi da otvorite kafic pa da zaradjujete'. Objekat je ostao zapusten.
Jedan od osnovnih stvari koje mi mozemo da 'naucimo" direktora kampa je kako da napise pravilnik ponasanja u kampu i da se toga pridrzava. Po Grckim kampovima postoji tacno kodeks ponasanja - kad je vreme za odmor, kad sme da se pravi buka, da se odrzava higijena, da se ne bacaju otpatci. Nekoliko puta sam prisustvovao sceni da su vrlo jednostavno udaljavali ljude koji se ne pridrzavaju pravila iz kampa.
Nedostatak kamperske kulture je posebno izrazen kod mladjih koji se nisu susretali sa ovakvim oblikom letovanja ili izleta.

Tu bi mi trebali za pocetak da pomognemo.

Pozdrav
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Dobro dosao. Odakle si? Jesi li negde blizu Vlasine?
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Dobro dosao , satordije su u deficitu na sajtu . Svakako ce biti osvezenje satordija.
Odgovori