Kalamitsi Thalatta kamp Grčka

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Kozjak
Novi korisnik
Postovi: 1
Pridružio se: 22 Jan 2013 15:47

Post od Kozjak »

Interesuje me da li je neko bio skoro u ovom kampu i kakva su iskustva http://www.thalattacamp.gr/sr/pages/main. imaju cene na sajtu za smeštaj ali me interesuje šta ulazi u tu cenu, tj da li se bazen, teretana i slični sadržaji posebno naplačuju ili je korišćenje besplatno. Takođe ako je neko bio u Sitoniji krajem maja dobro bi mi došlo iskustvo vezano za vreme - da li može da se kupa u moru, gužve na plaži i sl. Planiram da idem ove godine u maju u thalatta kamp. Hvala svima unapred na informacijama.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Guzve u maju , krajem ili spocetka nema sigurno. Ja sam se dve godine vozao Sitonijom i u junu je bilo tako pusto da me cesto bilo strah da se sam nadjem u moru. Ima nesto od toga u predhodnim putopisima . . . More je verovatno od toplijih , uvek mozes da nadjes info o klimi i temperaturi mora na sajtovima toga tipa.
Pozdrav
ducato2
Korisnik
Postovi: 37
Pridružio se: 20 Avg 2011 10:04

Post od ducato2 »

Boravio sam vise puta u ovom kampu i moja iskustva su odlicna.Kamp je veliki,sa lepom pla om.Posebno je pogodan a porodice sa decom a koju postoji velika igraonica sa bioskopom kao i ba en. Mladi mogu da se abavljaju u diskoteci na samoj pla i koja radi cele noci. Na pla i postoje ra ni sportski sadr aji. U bli ini je istoimeno mestasce gde se mo e stici peske ili biciklom,radi kupovine namirnica ili i laska u neki od restorana ili kafica.Na magistrali u bli ini kampa je autobuska stanica odakle idu autobusi a Solun i druga mesta na Sitoniji. Kamp je po nat u Grckoj i van nje i u punoj se oni(u avgustu) ponekad nema mesta a autodomove prkolice pa je potrebna reervacija.Nacionalni sastav gostiju je mesovit,gosti su uglavnom dru eljubivi,pa se mogu sklopiti interesantna po nanstva.Kamp je nesto skuplji od ostalih a vlasnici CCI kartice nemaju popust.Voda pcetkom maja nije a kupanje.
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

He he, a kad se tamo spava? :D
Kad se mora, nije teško.
BG kamp
Novi korisnik
Postovi: 4
Pridružio se: 06 Feb 2013 21:13

Post od BG kamp »

Bili smo prosle godine, polovinom juna, vreme je bilo odlicno, voda cista i topla a uhvatili smo zadnje dane nize vansezonske cene. U cenu je ukljucen i bazen i teretana na otvorenom, sto je odlicno. Kamp je vrlo lep i prostran, najbolji koji smo videli na Sitoniji mada i najskuplji. Ali vredi. Zapravo, to je jedini kam u kom smo ikada platili prenociste, obicno se ususkamo negde na dan ili dva, a na Sitoniji ima puno zgodnih mesta za takvo divlje kampovanje. Ali ponekad ipak treba isprazniti wc, dopuniti vodu i Omoguciti detetu igru sa vecom grupom dece, pa je taj kamp bio idealan za nas u tom trenutku. Ove godine mislim da cemo otici ponovo, mozda ostati i nekoliko dana. ( mi smo obicno u pokretu, nigde se ne zadrzavamo duze od 3 dana :-) mozda se i sretnemo tamo.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

BG kamp napisao:Bili smo prosle godine, polovinom juna, vreme je bilo odlicno, voda cista i topla a uhvatili smo zadnje dane nize vansezonske cene. U cenu je ukljucen i bazen i teretana na otvorenom, sto je odlicno. Kamp je vrlo lep i prostran, najbolji koji smo videli na Sitoniji mada i najskuplji. Ali vredi. Zapravo, to je jedini kam u kom smo ikada platili prenociste, obicno se ususkamo negde na dan ili dva, a na Sitoniji ima puno zgodnih mesta za takvo divlje kampovanje. Ali ponekad ipak treba isprazniti wc, dopuniti vodu i Omoguciti detetu igru sa vecom grupom dece, pa je taj kamp bio idealan za nas u tom trenutku. Ove godine mislim da cemo otici ponovo, mozda ostati i nekoliko dana. ( mi smo obicno u pokretu, nigde se ne zadrzavamo duze od 3 dana :-) mozda se i sretnemo tamo.
Hvala na informacijama. Pošto "merkam" taj kamp, interesuje me kakva je situacija s hladovinom i cene u marketu, da li su mnogo vece nego inace? Vidim da za klince ima sadržaja, to mi je takođe važno da se malo socijalizuju (da ne podivljaju :-) ).
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

@Jader
Dve godine zaredom smo letovali u Kalamitsiju i posetili Thalata kamp. O tom kampu mogu da kažem sve najlepše, po meni možda najlepši i najuređeniji kamp na celoj Sitnoniji.
Što se hladovine tiče ima je na pretek, jedino ako ne želiš da prikolicu postaviš u prva 2 reda do plaže. Cene u marketu su kao i u gradovima, mada je u blizini grad Sikia u kojem imaš Carefour super market sa povoljnim cenama (udaljen je nekih 5-6 km od kampa). Napominjem da u samom kampu imaju restoran koji radi na bazi samoposluživanja i cene su Extra povoljne (prosečan ručak sa salatom i dezertom za odraslog od 5-8 eura) Sadržaja za decu ima na pretek veliko igralište, a u sezoni imaju čak i bioskop na otvorenom i lutkarske predstave. Moja preporuka je samo da na vreme uradiš rezervaciju jer su u periodu od polovine jula do kraja avgusta prilično zauzeti. E da, da nezaboravim imaju mnooogo dobar sladoled.
Moja jedina zamerka (ali ne tako bitna) je ta da je u odnosu na druge plaže malo strmiji ulazak u vodu pa će ti ukoliko imaš malu decu koja vole da se igraju u plićaku to malo smetati. Cene pića na plaži veoma korektne, suncobran i ležaljke se ne naplaćuju uz obazno poručivanje bar jednog pića.
Evo i par slika, a ako te još nešto zanima samo napred, pitaj.
Slika
Slika Slika
Slika Slika
Slika Slika
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Hvala Dušane, ovo su mi zaista korisne informacije. Jedno je kad vidiš sajt, a drugo je kad čuješ iz prve ruke.

Nadam se da se vidimo na nekom od kamprskih okupljanja!
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Ma nema na čemu Jader zato i služe ovakvi forumu, inače ja opet planiram da u ovom kampu provedem par dana u prvoj nedelji Jula, a ostatak odmora svuda po Sitnoji i malo do Uranopolisa. Ako se uklopiš u tremin možda se i sretnemo, a što se druženje na okupljnju tiče biće mi veoma drago da te konačno upoznam.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

DusanHY napisao:Ma nema na čemu Jader zato i služe ovakvi forumu, inače ja opet planiram da u ovom kampu provedem par dana u prvoj nedelji Jula, a ostatak odmora svuda po Sitnoji i malo do Uranopolisa. Ako se uklopiš u tremin možda se i sretnemo, a što se druženje na okupljnju tiče biće mi veoma drago da te konačno upoznam.
Jedva čekam naredna okupljanja (Ada i ostalo) da vas sve vidim uupoznam uživo. Još jedno pitanje za kamp Thalata: da li tamo postoji WiFi internet i da li neko ima iskustva s prepaid GPRS internetom u Grčkoj?
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Skup je. Jako je skup, spor i sem ako nisi u centru nekog veceg mesta, neupotrebljiv.
Najbolja varijanta je jedan AP, sa spoljnjom antenom, i vatas net iz nekog obliznjeg kafica. Ako ima sifru, a ti je ne znas, odes u taj kafic, popijes pivo poneses lap top i trazis sifru, i oni ti je daju. Tako mozes nabavis i sifru i bog da te vidi. Obicno nikad ne menjaju sifre. Ja prosle godine na Tasosu, koristio net iz kafica sa sifrom od prosle godine.

Evo ti ovaj link. Bice ti od koristi. Tamo sam objasnio kako treba "nalaziti" net u Grckoj. :)

http://www.campingclubserbia.com/upload ... id=376&p=2
Poslednja izmena od Sinbad u 29 Mar 2013 00:23, izmenjeno 1 put ukupno.
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

@Jader
Ovo što Sinbad kaže je najbolje rešenje, za bilo koju destinaciju. Što sa Thalata kampa tiče WiFi imaš u restoranu i kafiću i to jako dobro radi.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

DusanHY napisao:@Jader
Ovo što Sinbad kaže je najbolje rešenje, za bilo koju destinaciju. Što sa Thalata kampa tiče WiFi imaš u restoranu i kafiću i to jako dobro radi.
Nadam se da im signal može dobaciti dalje od kafića i restorana.--

Što se tiče WiFi signala Posedujem TP link range extender, odlično resenje za mesta sa slabim signalom http://www.tp-link.rs/Products/UI/Defau ... ?page=5968 . Mislim da je MUSTANG tražio savet za takvo nešto u temi "internet u kamperu"

Za 3G mrežu, ko ima potrebu za internetom na više uređaja preporučujem 3G WiFi ruter koji "uzima" internet sa USB modema i pravi wireless signal. Uređaj je mali, a napaja se sa USB-a. Evo i linka: http://www.nebo.co.rs/TP-Link-TL-MR3020 ... AN-1-x-USB

Malo sam kopao po net-u i našao sam Vodafone internet dodatak na prepaid-u za 1 EUR/dan što je više nego povoljno http://www.vodafone.gr/portal/client/cm ... nuId=11241 (U Hr na VIP-u je oko 1,5 EUR dan). Ograničenje je 10 MB/dan što je više nego dovoljno za "normalnu" upotrebu. E sad, Simbad reče da je 3G u GR spor u manjim mestima, to je stvar koja se mora proveriti na terenu.

Izvinjavam se, možda sam otišao malo u offtopic, ali dešava se, nikad ne znaš kuda će te put odvesti :-)
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

U Grckoj 3G imas samo u vecim mestima. A ogranicenje od 10 megabajta na dan, nije dovoljno ni cestit mejl da posaljes.
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Sinbad napisao:U Grckoj 3G imas samo u vecim mestima. A ogranicenje od 10 megabajta na dan, nije dovoljno ni cestit mejl da posaljes.
U pravu si, napisao sam 10 mega a u glavi mi bilo 10 giga... pa prosecna fotografija ima 2 MB. Izvinjavam se zbog previda.
Proslo leto sam u Hr koristio VIP dnevnu tarifu 10 kn/dan (oko 1,5 EUR), ali je ogranicenje bilo 1 GB! Ovih 10 MB mogu da posluže samo za smartphones.
Odgovori