Kalamitsi Thalatta kamp Grčka

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

stevanfilip
Korisnik
Postovi: 17
Pridružio se: 10 Jul 2012 07:52

Post od stevanfilip »

Koristim priliku da se zahvalim na prenešenim iskustvima, jer Bože zdravlja za 20-ak dana planiram da krenem sa porodicom u Tallata kamp, kolega koga sam upoznao u Jazu prošle godine nas je nagovorio da idemo zajedno ove godine i vidim da je bio u pravu.

Pozdrav za sve kampere.
stevanfilip
Korisnik
Postovi: 17
Pridružio se: 10 Jul 2012 07:52

Post od stevanfilip »

Jader, ne znam dal sam dobro poslao poruku na email. moje skipe ime je stevan.filip pa se možemo čuti.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

stevanfilip napisao:Jader, ne znam dal sam dobro poslao poruku na email. moje skipe ime je stevan.filip pa se možemo čuti.
Dobio sam, hvala, zovem sutra!
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

@stevanfilip
vidim da si bio na Jazu prošle godine. Ja sam krajem devedestih i početkom 2000-e nekoliko godina za redom kampovao na Jazu. kakva je situacija, da li se nešto promenilo, da li i dalje dozvoljavaju autima ulaz u kamp i sl. Kako je sa vodom? da li i dalje prikolice čuva taksista iz Bdudve , Stevović.
stevanfilip
Korisnik
Postovi: 17
Pridružio se: 10 Jul 2012 07:52

Post od stevanfilip »

Ja sam po prvi put u životu kampovao prošle godine i to u Jazu (novopečeni kamper), tako da ne znam kako je bilo ranijih godina. Sada je situacija sledeća: privatizovano pre 3-4 god, ulaz u kamp autom je dozvoljen, vode uglavnom ima, nestane 2-3 puta dnevno ali brzo i dođe, čuvar je neki Rica iz Mojkovca, valjda leti samo dolazi tu da radi, dobar je čovek, voli malo da cugne. Tuševi neki rade neki ne, popravlja ih neki naš nemac jer dolazi svake godine, a ove boli uvo za uslove. Ako se unapred plati, nešto malo skinu cenu, gazde su dvojica iz Budve jedan korektan a jedan se folira. Ali je zaista lepo tamo, prohladne noći, idealne za spavanje, ali slabo ima hladovine, uređena je plaža, sve u svemu opet bih otišao na 10 dana, mnogo je 20 koliko sam bio 2012 god.
Pozdrav za sve kampere.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Upravo su prohladne noći kao i relativna blizina svim plažama bili ono što me je držalo na Jazu. U ono vreme kamp je koristio WC na plaži, isti onaj koji koriste kupači koji su plaćali tada 2 eur na rampi. Gužve su bile neviđene, a nečistoća na zavidnom i uvek visokom nivou.
Baš mi je drago što ćeš ići u Grčku, da vidiš kako izgleda njihov jedan normalan kamp.Vidi se da je kamp uredan i čist. I moj ti je savet, Iduće godine, drugi kamp i druga lokacija, Grčku treba obići sa svih strana, ona to zaslužuje.
PS Gorivo kupi u Makedoniji, pred granicu sa Grčkom, dosta je jeftinije i ne zaboravi zeleni karton, obavezan je za Makedoniju.
Lep provod
Pozz
stevanfilip
Korisnik
Postovi: 17
Pridružio se: 10 Jul 2012 07:52

Post od stevanfilip »

Moderator,
Zahvaljujem se na savetima, nisam znao da mora zeleni karton za Makedonce, gorivo je sigurno jeftinije u MK ali je i lošijeg kvaliteta, pa ću radije sipati malo skuplje a da ne mislim na dizne i snagu motora. Inače, kamp prikolicu vučem sa škodom fabijom 1,4 TDI od 51kw, 3 klipa. Dodao sam joj neki flešić i dobio dodatnih 15-20 konja,( bez onoga što vozi :) ), i vučem je bez problema. Išao sam na more i uz Čajetinu sam izašao III brzinom, a vratio se preko Žabljaka ,bez problema. Jedini problem je što moram da opteretim gepek i napred malo da natovarim prikolicu jer je fabia laka, pa ume da leluja preko 80 km/h .

Još jednom hvala, a želim i ja tebi lepo kampovanje gde god bio !!!
Poslednja izmena od stevanfilip u 15 Maj 2013 22:03, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

" ...i ne zaboravi zeleni karton, obavezan je za Makedoniju." Ne jedan nego dva zelena, za auto i za prikolicu, pripremi 4.000 RS :-(
Nisam našao podatak koliko košta granično osiguranje za prikolicu u MK, može da bude jeftinije nego zeleni (tako sam čuo da je u BiH)
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Obzirom da ideš na sever Grćke, možda je i jedna od opcija ići preko Bugarske, nisam računao kolika je razlika u km. Treba obračunati i jednu i drugu kilometražu pa sračunati.
Što se tiče goriva, gorivo na MAK Petrol pumpama nije uopšte loše. Mak petrol je pandan našem NIS-u, iz iste kuće su potekli.
Treba videti i opciju koju predlaže Jader.
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Ako ides preko bugarske onda ti ne treba zeleni karton, ali nema ni tocenja jeftinog makedonskog goriva, Ako ides preko makedonije, onda mozes da se snabdes jeftinim gorivom, ali ti treba i 20€ za zeleni karton. Smuckaj i prospi dodjes na isto.

Nego jel potreban zeleni karton i za prikolicu ili samo za auto?
Kad se mora, nije teško.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Bio sam preko Bugarske:
Malo je lošiji put (nego preko Makedonije), Hrana je otprilike ista cena i u Bugarskoj i Makedoniji (jeftinija nego kod nas), kada se iz Bugarske uđe u Grčku nema nikakve gužve, ali je put i dalje relativno loš...
Sve u svemu ako se ide ili vraća preko Makedonije treba zeleni karton (za vozila osim ona koja se nose, a ne voze - motor, vozilo na šlepu), a tamo je gorivo zaista jeftinije, a nije ništa lošije od našeg.
Pozz
stevanfilip
Korisnik
Postovi: 17
Pridružio se: 10 Jul 2012 07:52

Post od stevanfilip »

Zeleni karton je potreban i za prikolicu, znači 2X2000 din.
Zanima me koja je razlika u ceni goriva u Makedoniji i Grčkoj. Moj auto pokazuje prosečnu potrošnju 6l sa kamp prikolicom kada sam išao u Crnu Goru a sad će možda i manje jer nema velikih uspona, s obzirom da nije veliki potrošač mislim da neću mnogo uštedeti a ni izgubiti bilo gde da sipam gorivo.
Što se tiče Bugarske pitao sam prijatelja koji ide često, i on kaže da je dosta veća kilometraža, ali ja sam gledao na MAPS razlika je 49 km, što nije mnogo, pa neka potroši i 5l više, to je 7,5€.
E sad neznam za putarinu preko Bugarske, koliko košta?

Pozdrav.
Poslednja izmena od stevanfilip u 16 Maj 2013 20:34, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Vinjeta u Bugarskoj 7 dana - 10 leva (5 eura).
Mada mislim da ti je mnogo sporije i komplikovanije da ideš preko Bg, a tvoj prijatelj je u pravu veća je razlika od 49 km, mislim da je do Sitonije - Kalamitsi (gledano iz Beograda) razlika preko 80 km. Raspali preko MK, jedino ako nemaš želju da obilaziš Bugarsku.
Gorivo i TNG u MK su odličnog kvaliteta i sipaj na MAK-u ili Lukoilu. Putarina kroz MK će te izaći u jednom pravcu oko 5 eura (mislim, ako se ne varam).
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Mada nisam bio od prošle godine mislim da je dizel u MK oko 1,2E, u Grčkoj ima različitih cena čini mi se oko 1,6 E
stevanfilip
Korisnik
Postovi: 17
Pridružio se: 10 Jul 2012 07:52

Post od stevanfilip »

Evo već 5 dana sam u kampu i sve je uglavnom dobro, malo vreme zeza ali nema veze. Inernet uglavnom ima sve vreme, osoblje je ljubazno, tople vode ima uvek, a hladna nije za piće. Plaža je dobra, mada za malu decu je nezgodno jer dubina ide posle 3-4 metra od obale, bazen više nije sa slanom vodom jer su valjda kao neke ispekcije naložile da može biti maximalno 20% morske vode.
Cena evrodizela je 1,1€ a plina od 50- 60 centi u Makedoniji, a u Grčkoj od 1,3-1,4€, a plin 0,86€, ako mora da se uzima gorivo bolje je uzeti oko Soluna jer je na poluostrvima skuplje. Na samoj granici u Makedoniji-Grčka ima pumpa koja je extra i sa cenama goriva i sa higijenom, tako da preporučujem da se tu tanka gorivo i verovatno će imati do povratka u zavisnosti koliko se vozi po Grčkoj.
Što se tiče hrane ja sam kupovao u Kumanovu, u blizini Tuš megamarketa na 100m ima zelena pijaca i mesara gde su cene najmanje duplo jeftinije nego u Srbiji, i povrća, i suhomesnatog i mesa, ja ću i u povratku da svratim da ponesem kući.
Odgovori