Zvanično otvaranje Eko Kampa Fruška Gora

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Uspeli smo da se skupimo za otvaranje kampa u subotu 14.06.2013. Ekipa CCS na okupu, Jader, Mića Smederevo, Admin, Liiiman, Dusan HY, i veliko hvala i pohvala za Drivera koji nažalost nije uspeo da stigne u subotu ali nam se zato priključio u nedelju ujutro.
Bilo je dosta šatordžija iz Kamping Asocijacije Srbije pa smo malo pričali, razmenjivali iskustva, kritikovali se međusobno i tako ...
Udruženje Gorana Vojvodine, mladi izviđači iz Novog Sada su takođe bili prisutni i organozovali radionicu na temu zaštite prirode.
Šta da vam kažem bilo je svega, domaćini su se stvarno potrudili da nam ugode i ovim putem sve pohvale za Gorana Matića iz NP Fruška Gora.
Od gulaša, preko pečenja, pa završiv sa domaćim buhtlama sa džemom, Karlovačkim chardonnay-em i naravno nezaobilaznim tamburašima.
Uveče smo se kao što je već tradicija samoorganizovali za večeru, (da se ne baci meso koje smo poneli) i onako siti opet jeli.
Sam kamp je kao što je već pisano na jako lepom mestu ali ... moram reći da domaćini imaju još dosta da se potrude kako bi stigli neke standarde. Nažalost prva stvar je visina kapije na ulasku u kamp, visina je tek nekih nepunih 3m tako da viši kamperi nemaju šansu da uđu (Driver lično proverio). Meni je prosto neverovatno da u kupatilu nemaju pločice na podu već su ostavili beton, ne postoji predviđeno mesto za pražnjenje crnih tankova kampera, doduše stvarno higijena je na zavidnom nivou (i nadam se da se neće pokvariti). Da ne bude da ih samo kudim, obećali su da će sve ispraviti i popraviti i verujem im, a proći će vreme i videćemo rezultate, ja im stvarno držim palčeve.

Slika
Ekipa na okupu
Slika
Šatordžije
Slika
Klinci
Slika
Što je dobar ovaj chardonnay
Slika
Bile su i TV ekipe, a neki od nas će da izađu i na televiziju (Liiiman je davao izjavu a mi ostali sakrivali alkohol i cigarete sa stola - da ne vide deca na televiziji, a Farma ....)
Slika

Slika
Toliko od mene, ostatak ekipe neka kači slike i piše svoje impresije.
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Lepo! Lepo!

Bas mi je zao sto nisam mogao da prisustvujem :(
Kad se mora, nije teško.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Super...
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Moje impresije:

Domaćini su se baš potrudili da naprave lepu atmosferu i ugođaj. Muzika je bila na visini zadatka (tamburaši), hrana takođe (gulaš od veprovine, pragnje, buhtle) i piće (vina iz poznatih krlovačkih podruma)-

Kamp ima izvrstan potencijal, ali moram da napišem moje zamerke (dok me sećanje služi ), nadam se da će neko iz NP Fruška gora to pročitati i uzeti u razmatranje:

1. Nedostaje klasična česma (ne ona na lavabou) za punjenje flaša, kanti itd. Postoji na mestu gde je tuš neka improvizacija, ali trebalo mi je nekiliko minuta da natočim 10 litara vode;
2. Nedostaje sudopera (meni nije falila, ali nekome će zatrebati), to je neizostavni deo kampa;
3. U sanitarnom bloku nema ogledala iznad lavaboa, mora da su žene imale glavnu reč kad se projektovao kamp, ja se pokušao obrijati kad ono međutim :rolleyes:;
4. Visina na ulazu u kamp nedovoljna - naš kolega danas morao da ispušta gume na kamperu, sećate se vica o Muji i Hasi?
5. Na mestu tuša nema pločica, možda je privremeno tako... ako ostane bez pločica, idealno za razvijanje algi;
6. Utičnice za struju na stubovima rasvete: dobra zamisao, ali treba napraviti nešto tipa "kućica za ptice" da mobilni telefon ne pokisne ili ne orosi preko noći;
7. (i neći više :)) Ima samo tri kandelabera na stazi do sanitarnog bloka, posle toga mrak... A onda isti ti kandelaberi svetle preko dana ???? i troše struju. Zar nisu mogli rasvetu da reše sa LED tehnologijom i punjenjem preko solarnih panela ako je već EKO kamp???

Toliko za sad, uskoro idu i slike, da ne bude da samo hejtujem :)
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Ljudi koji su nosioci projekta ocigledno nisu kamperi, i samim tim prave ovakve pocetnicke greske.

Ja sam jos pre mesec dana, primetio da je kapija suvise blizu puta, suvise je niska i uska, pa bi neko sa prikolicom dvoosovinkom tesko uopste usao u kamp. Posto je put relativno uzan, ne moze se uhvati LUK, da bi se sa dugackom uslo u kamp...

Nadam se samo da odgovorni slusaju sugestije, i resavaju probleme jer u protivnom, bice na zalost mrka kapa od kampa.
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Evo i slika...

Ekipa na okupu, samo se Liman malo izdvojio, to naravno nema veze sa autonomijom Vojvodine :lol:

Slika

Bio je i predsednik CCS

Slika

Domaćini su se domaćinski potrudili da nas ugoste, malo se jelo (gulaš od vepra, pragnjetina, buhtle), malo se pilo (vrhunska karlovačka vina)...

Slika

Slika

Ugođaj su upotpunili fenomenalni tamburaši

Slika

Klinci u pesku

Slika


Preopterećenje :-)

Slika

Bilo je tu i eksplicitnih scena sexa na otvorenom :lol:

Slika

Uveče smo roštiljali (Dule HY je bio roštilj majstor s baterijskom lampom)... da se ne baci meso koje smo poneli

Slika
Poslednja izmena od Jader u 17 Jun 2013 21:47, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

cas
Novi korisnik
Postovi: 1
Pridružio se: 25 Jun 2013 13:16
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od cas »

Dragi kamperi,
evo i mog prvog oglašavanja na ovom forumu.
Pre svega da kažem da mi je veoma drago da je ovde prisutna jedna pozitivna i konstruktivna atmosfera i da svi zajedno imamo želju da nam kampovi budu lepi, udobni i da odgovaraju svim našim (osnovnim kamperskim) potrebama.
Hvala na komentarima za eko kamp Fruška gora koji su zaista na mestu.
Trudeći se da podignemo zajedno ovaj eko kamp sa NP Fruška gora, uspeli smo u nameri da to i uradimo, ali predstoji nam još dosta sitnijih popravki i ispravki, ali i unapređenja uslova u ovom kampu.
Nije lako raditi sa jednim Javnim preduzećem, ali se stvari ipak pomeraju na bolje.
Popravićemo sve nepravilnosti koje su gore navedene, uključujući i visinu ulazne kapije koja - uprkos našim detaljnim skicama - ipak nije urađena kako smo tražili, ali na to smo se već navikli. Svakako treba da stignu i sudopere i lavaboi za pranje veša, uređaj za pražnjenje hemijskih toaleta i još nekolicina sitnijih stvari koje će upotpuniti već dobar ugođaj u kampu. Izveštavaćemo vas o napretku u ovim dopunskim radovima.
S obzirom da znam da neki od vas dobro barataju sa podacima o nabavci kamping opreme, evo prilike i da nam ovde postavite neke linkove za nabavku uređaja za pražnjenje hemijskih toaleta, pa da se time pozabavimo (tj. NP Fruška gora) tokom sezone. Akcenat je na zaštiti prirodnog okruženja i veoma strogih zahteva Pokrajinskog Zavoda za zaštitu prirode - tako da moramo imati u vidu i opciju koja neće nauditi okolini, tj. treba proveriti da li su hemikalije iz uređaja isuviše štetne (agresivne) za bioprečišćivač koji je instaliran, tj. da li može da ih preradi u tehničku vodu.

Nadamo se da ćemo od kampera uvek dobijati konstruktivne kritike, kako za ovaj, tako i za sve ostale kampove koji postoje i koji će se uskoro izgraditi u Srbiji.

Ja bih rado otvorio novu temu na ovom forumu gde bi kamperi mogli da predlažu nove kamping lokalitete, tamo gde za to ima urbanističkih i tehničkih uslova i neophodne infrastrukture. To bi svakako bio značajan input za kreiranje buduće Strategije razvoja kamping turizma u Srbiji.

Toliko od mene za sada.
Pozdrav svima i nadam se skorašnjem susretu u nekom od kampova.
Vladimir Đumić, predsednik

Kamping asocijacija Srbije
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Dobrodošli i veliki pozdrav za Cas.
Drago mi je da se uključujete na Forum.
Suština je da Nas bude što više uz pozitivnou energiju i kamperski duh
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Veliki pozdrav kolegama, zajedno smo jači :)
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Daje se na znanje :)

Sprema se konferencija za novinare 27. Juna u TOS-u, bio bi red da neko od našeg rukovodstva uzme učešće na tom skupu..
http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater
Poslednja izmena od Jader u 25 Jun 2013 23:08, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Taman smo se počeli truditi i kontrolisati, ali ponovo počinjemo da pišemo u pogrešnim temama, osim ako konferencija nije o Eko kampu Fruška Gora, Nemam, profil, niti ću ga otvoriti na Fejsbuku, tako da ne znam sadržaj stranice.
Poslednja izmena od sprinter u 25 Jun 2013 23:50, izmenjeno 1 put ukupno.
Sekulic
Korisnik
Postovi: 19
Pridružio se: 31 Avg 2011 20:48
Lokacija: Zemun
Kontakt:

Post od Sekulic »

Eco Camping Fruska gora
Dobrodošli na konferenciju za novinare Kamping asocijacije Srbije, u ČETVRTAK, 27. juna 2013. godine, u 12:30 časova, u prostorijama Turističke organizacije Srbije, Čika Ljubina 8 (prvi sprat), Beograd.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Onda je ok
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Pozdrav Cas! Dobrodosao! Jako mi je zao sto nisam mogao prisustvovati druzenju!
Elem.
Ja od svojih svojih ljudima u firmi zahtevam da mi skrecu paznju na ono sto ne valja, jer od uljuljkivanja u laznoj idili, dok se nereseni problemi na koje niko ne skrece paznju gomilaju, niko nema koristi.
Zato cete od mene uglavnom slusati kritike, ne zato sto niste dobri, nego da biste bili sto bolji. :)

Trebalo bi ispred ulaza obezbediti poveci prostor za zaustavljanje i parkiranje vozila u slucaju da neko zeli da stane da pita coveka na recepciji za cene na primer. U tom slucaju, morali biste auto ili ostaviti na putu, ili morate uci u kamp.
Obavezno treba kapiju udaljiti od puta bar 10-tak metara (za duzinu najduzeg kamp vozila), jer kroz tu kapiju, neko iole duze vozilo sa zakacenom kampikom dvoosovinkom, tesko da uopste moze da udje. I obicno vozilo kad dolazi iz pravca S.Karlovaca, mora da zahvati suprotnu saobracajnu traku da bi uslo kroz kapiju, sto je pre svega saobracajni prekrsaj, a uz to je veoma nebezbedno.
Odmah sam video napaljenog pijanog klinca u napucanom Audiju ili na motoru, koji nakon izlaska iz krivine iz pravca Strazilova, ulece u kamp prilolicu gosta kampera, koja se nalazi u njegovoj (levoj) traci jer je vozac zaustavio vozilo na recepciji jer je imao nameru da udje sa prikolicom u kamp a nije to mogao da uradi a da ne zagazi u suprotnu traku.
Zamislite ko bi bio kriv za ovakav udes? Kamper naravno.
Od temena krivine do ulaza u kamp ima samo 50m. Nedovoljno da se pri brzini od 60Km/h vozac bezbedno zaustavi nakon sto primeti vozilo koje pokusava da udje u kamp ili ceka na kapiji da mu se ista otvori.

ZNACI!

- ZAUSTAVLJENO KAMP VOZILO KOJE CEKA NA RECEPCIJI (kapiji) KAMPA, NE SME BITI NI JEDNIM SVOJIM DELOM NA PUTU NEGO MORA BITI DOVOLJNO UDALJENO OD PUTA, DA NE REMETI BEZBEDNOST ODVIJANJA SAOBRACAJA!

- KAMP VOZILO NE SME NI JEDNIM SVOJIM DELOM PRELAZITI U SUPROTNU SAOBRACAJNU TRAKU PRI MANEVRISANJU ZBOG ULASKA ILI IZLASKA IZ KAMPA.

To je propust koji moze da izazove potencijalnu opasnost po zivot ucesnika u saobracaju!

Nadam se da cete ovaj problem ubrzo resiti!

Takodje mislim da su cene previsoke.

25€ dnevno za dvoje odraslih, dvoje dece, prikolicu, auto, struju i boravisnu taksu, u tek otvorenom kampu koji mora da ima promotivne cena bar nekoliko sezona. :(

Pa kampovi sa 3 zvezdice u Grckoj i to u sred sezove u proseku kostaju toliko pa cak i manje, a imaju i prodavnice i restorane, i bazene, u toj ceni daju i animaciju za decu, obuku plivanja za decu, i svasta jos po nesto, a nalaze se tik pored mora tj na samoj plazi... No comment!
Poslednja izmena od Sinbad u 26 Jun 2013 23:49, izmenjeno 1 put ukupno.
Kad se mora, nije teško.
Odgovori