kampovi u Makedoniji

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Otvaram novu temu, pošto planiram put Grčke preko Ohrida. Da li neko ima iskustva, našao sam dva kampa (Andon Dukov i Eleshec), ali za oba postoje loše ocene zbog sanitarnog bloka. Takođe me interesuje put od Bitole prema Grčkoj, da li su veliki usponi na E65 (kraća varijanta) ili je lakše da sevratim na E75 (Gevgelija)? Znam da su Lio i Sprinter išli preko Ohrida, ali nisu koristili kampove. Iz Ohrida planiram na Sitoniju.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Što se tiče kampova, tu ti zaista ne mogu pomoći.

što se tiče puteva mislim da ti je bolje da na Bitoli uđeš u Grčku, ideš na prelaz Medziklija pa se zakači na autoput Ignacia i ideš direktno preko Soluna na Sitoniju. Put je odličan, na graničnom prelazu nemaš čekanja.
U jednom od postova u vezi Grčke bliže sam objasnio kako da najbrže od graničnog prelaza sedneš na autoput. Ako imaš vremena svrati u Edessu, grad je super, iako je na kopnu.

Možeš i da se vratiš na Đevđeliju kroz Makedoniju, preko Prilepa. Koliko se sećam ni nu nema uspona ( mislim na put posle Bitole) . Tom trasom prošao sam pre nekoliko godina, put je klasičan, dvosmerni. Sećam se da smo išli preko Kruševa, zbog ženskog dela porodice posetili grob Tošeta Proeskog.

Veći uspon ti je pre Ohrida, a posle skretanja za Mavrovo, ali ništa strašno i dramatično, na vrhu se sa sleve strane puta nalazi velika Lukoil pumpa i korektno odmorište gde se može popiti kafa, pojesti pecivo i osvežiti. Ja tu svratim i odmorim se.

Koliko se sećam Peraseljak je svojevremeno pisao o kampu u Strugi. To je bio jedan od najlepših kampova u bivšoj Jugi. Ne znam da li je još u funkciji. Struga je 20-ak km udaljena od Ohrida.

Ja pred kraj Jula idem ovim putem, ali ću pre spavanja na Ohridu, prespavati i na Mavrovskom jezeru, nisam ga dugo posetio.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Nemam šta da dodam. Sviđa mi se Sprinterova ideja za leto,ali...
U svakom slučaju, ako izuzmeš loše sanitarne čvorove, dva kampa koja sam posetio motorom su veoma lepi i konforni. Plaža je kao na moru, a satisfakciju za loše WC-e naći ćeš u ceni - sećam se samo da su prilično jeftini. Po meni vredi posetiti Ohrid i manastir sv. Neuma, kao i zaliv kostiju...
Pozz
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

sprinter napisao:Što se tiče kampova, tu ti zaista ne mogu pomoći.

što se tiče puteva mislim da ti je bolje da na Bitoli uđeš u Grčku, ideš na prelaz Medziklija pa se zakači na autoput Ignacia i ideš direktno preko Soluna na Sitoniju. Put je odličan, na graničnom prelazu nemaš čekanja.
U jednom od postova u vezi Grčke bliže sam objasnio kako da najbrže od graničnog prelaza sedneš na autoput. Ako imaš vremena svrati u Edessu, grad je super, iako je na kopnu.

Možeš i da se vratiš na Đevđeliju kroz Makedoniju, preko Prilepa. Koliko se sećam ni nu nema uspona ( mislim na put posle Bitole) . Tom trasom prošao sam pre nekoliko godina, put je klasičan, dvosmerni. Sećam se da smo išli preko Kruševa, zbog ženskog dela porodice posetili grob Tošeta Proeskog.

Veći uspon ti je pre Ohrida, a posle skretanja za Mavrovo, ali ništa strašno i dramatično, na vrhu se sa sleve strane puta nalazi velika Lukoil pumpa i korektno odmorište gde se može popiti kafa, pojesti pecivo i osvežiti. Ja tu svratim i odmorim se.

Koliko se sećam Peraseljak je svojevremeno pisao o kampu u Strugi. To je bio jedan od najlepših kampova u bivšoj Jugi. Ne znam da li je još u funkciji. Struga je 20-ak km udaljena od Ohrida.

Ja pred kraj Jula idem ovim putem, ali ću pre spavanja na Ohridu, prespavati i na Mavrovskom jezeru, nisam ga dugo posetio.
Sprinter, da li je to ova ruta:

Slika
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Koliko vidim na karti, to je taj put. Ulaz na grčkoj strani je mesto Niki. Vodi računa da ne odeš levo , preko jezera. Ja sam jednom prošao, panorama je super, ali je put dosta brdovit i uzan, ne bih ti preporučio da ga prođeš sa prikolicom.
Koliko mi se čini, zabunu mogu napraviti oznake na putu. Uvek prati oznaku za Ignatia odos, odnosno new motorway. Pred samo uključenje na novi autoput imaš i uključenje za stari autoput. Nemoj da se uključiš na stari autoput, već nastavi i nakon možda 1km se uključi na novi autoput A2 ili E90, isto je.


http://www.mapquest.com/maps?address=Eg ... irect=true

Evo i ova mapa je sasvim ok. Od Nikija prvo sedneš na E65 pa zatim pratiš ulaz na nov autoput - E90 ili A2. Vodi računa kada iz Nikija uđeš na E65. On ti je prioritet. Jedno vreme ovaj put se poklapa sa trasom puta E86. Dok se trase poklapaju sve je ok. Kada vidiš da se radvajaju, ti samo nastavi da ideš po E65. Kada se ova dva puta razdvajaju, put E86 nastavlja napred , a ti skrećeš pod 90 stepeni desno. Nakon toga nema zime, put je bolji i treba samo da vodiš računa da pred uključenje na E90, ne skreneš na stari autoput.
Poslednja izmena od sprinter u 20 Jun 2013 05:49, izmenjeno 1 put ukupno.
Odgovori