EXIT kamp

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

Zahvaljujući našoj prijateljici imamo jako lepe fotografije formiranja i trajanja kampa specijalno napravljenog za EXIT festival 2013 godine. Jedan od sadržaja po kome je EXIT poseban je i njegov kamp koji se formira za svaki festival. Do sada je kamp bio na različitim lokacijama i prosto je neverovatno da NI JEDNA VLAST u Novom Sadu NEMA PAMETI da napravi pravi, ozbiljan i bezbedan kamp koji će se koristiti i za potrebe EXIT-a i za poboljšanje turističke ponude grada Novog Sada!

Uživajte u fotografijama!

Pripreme:
Slika

Dolaze gosti:
Slika

Gusto pakovanje:
Slika

Slika

EXIT:
Slika
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Uze mi rec iz usta. Ni Beograd nema pravi kamp ako je za utehu. Posalji mi fotke u punoj rezoluciji rad kampanje koju hocu da napravim.Pozdrav sa Sany beach-a. Dusan& co. Fotke su sjajne
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Ljudi, nema "VLAST" u Novom Sadu, nikakve veze sa kampom. Niti treba da se bavi kampovima. Grad treba da radi svoje komunalne poslove, a kampove treba da otvaraju privatnici koji u svemu tome vide finansijsku ili neku drugu korist.

Vise je kamping klub Srbije odgovoran sto u Srbiji ima malo kampova i sto je ovaj vid turizma zapostavljen, nego bilo koja opstina. Tito je umro, komunizam je iza nas i sad nam je potrebna privatna inicijativa.

U svetu su kampovi u vlasnistvu privatnih turistickih preduzeca.
Svaki kamp koji je u vlasnistvu lokalnih samouprava bi bio unapred osudjen na propast. Za direktore bi bili postavljeni nesposobni ali poslusni ljudi koji zaradjeni novac ne bi ulagali u unapredjenje usluga kampa, nego za krpljanja gubitaka drugih opstinskih sluzbi. Vremenom bi se kapital istopio, odrzavanja ne bi bilo, i kamp bi propao kao sto su u Srbiji propali kampovi iz 80-tih.

Uostalom i kamp u Novom Sadu, na Ribarskom ostrvu, pored samog Dunava je odavno zatvoren, bas zato sto je bio u vlasnistvu "drustveno-politickih organizacija". Takodje su propali i kampovi: na Palicu, na Divcibarama, na Vlasinskom jezeru, na Peruccu. To su kampovi kojih se ja secam, a bilo ih je najmanje stotinak u SR Srbiji.

Jedna od osnovnih funkcija Kamping kluba Srbije, trebalo bi da bude i davanje inicijativa, za gradnju novih kampova, kao i strucna pomoc pri njihovoj izgradnji. Od papirologije, projekata, dozvola, reklamiranja u svetskim sajtovima itd, itd. Na primer na www.eurocampings.co.uk/en/europe/ , Srbije na listi zemalja nema.

Za to je potrebno poprilicno mnogo novca, pa ni ne ocekujem da u postojecim okolnostima KCS ucestvuje u ovakvim projektima, a li mislim da bi trebalo ici u tom pravcu, pa da se za nekoliko godina ukljucimo u ovaj posao kao podrska ljudima koji zele da otvaraju nove kampove.

Kada se vode rasprave o kampovanju u Srbiji, nas zvanicno nigde nema. Na primer: http://www.camping.rs/novisrb/


P.S. Vidim na slikama da ima i jedan Kamper i jedna kamp kucica :)
Poslednja izmena od Sinbad u 12 Jul 2013 13:13, izmenjeno 1 put ukupno.
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Licno sam bio na sastanku proslog meseca posveceno kampovima donjeg podunavlja ... radi se o tome da je pod ovim naslovom tema bila kampovi i njihovo nastajanje u Srbiji , uopste razvoj te grane turizma . Nekih primera ima i sve su bolji uslovi , nazalost tamo de uslova za kamper i kamp prkolice nema dovoljno a to mislim na sanitarne i opste animacije kampa (razlog da se zadrzite dan -dva ) oni se samoproglase za eko - ili sa pseudonimom ciste prirode...
slicno se desava u ugostiteljstvu , ljudi su otvarali kafane de kokice idu oko stolova i to je etno .... na srecu sve je samo moda i nece opstati kao pravilo (primer su neki salasi takodje )
Kako da nas respektuju ?
Lepo pisacemo o njima i dobro i lose , dovoljno smo citani da im znaci nase misljenje!!!
Valjda tako skrenuti paznju da postoje klubovi kao nas i u buduce kad nas mole da dodjemo sa par kampera zarad slikanja njihovog novootvorenog kampa treba mudrije . Primer slike sa zadnjeg otvaranja eko kampa Fruske gore da nije slucajno neko spomenuoclanove Kamping kluba Srbije i clansto da postoji i ili slucajno stavio nasu nalepnicu logo na svoju stranicu , naravno ne ali smo zato mi na sav glas promovisali isti taj eko kamp . Pa sta sad zakljucite sami , ocemo li zajedno nastupati da nas vide u svetu ili i dalje svak za sebe .
Dodacu da nas predsednik kamping saveza Srbije nikad nije spomenuo ni u jednom kontekstu (cak sta vise ima cudan stav vezano za nas klub) da postoje i korisnici tih kampova i iz Srbije , ili nedaj boze mozda poseta nasem klubu ... ili da cuje neke nase probleme tipa cena registracije vozila ... Izgleda da se sve svodi na ko koliko otme od tog kolaca zvanog kamp turizam . Ovu temu svakako treba posebno otvoriti i ove stavove jasno prestaviti
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Svakako da si u pravu. Možda treba pojaati našu aktivnost i naš dobrovoljni klub pretvoriti u npr. camping organizaciju Srbije (ovo je samo moje mišljenje, ne zamerite ako se nekom ne sviđa, mislio sam samo zbog većeg uticaja)
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

Sinbad napisao:Ljudi, nema "VLAST" u Novom Sadu, nikakve veze sa kampom. Niti treba da se bavi kampovima. Grad treba da radi svoje komunalne poslove, a kampove treba da otvaraju privatnici koji u svemu tome vide finansijsku ili neku drugu korist.

Vise je kamping klub Srbije odgovoran sto u Srbiji ima malo kampova i sto je ovaj vid turizma zapostavljen, nego bilo koja opstina. Tito je umro, komunizam je iza nas i sad nam je potrebna privatna inicijativa.

U svetu su kampovi u vlasnistvu privatnih turistickih preduzeca.
Svaki kamp koji je u vlasnistvu lokalnih samouprava bi bio unapred osudjen na propast. Za direktore bi bili postavljeni nesposobni ali poslusni ljudi koji zaradjeni novac ne bi ulagali u unapredjenje usluga kampa, nego za krpljanja gubitaka drugih opstinskih sluzbi. Vremenom bi se kapital istopio, odrzavanja ne bi bilo, i kamp bi propao kao sto su u Srbiji propali kampovi iz 80-tih.

Uostalom i kamp u Novom Sadu, na Ribarskom ostrvu, pored samog Dunava je odavno zatvoren, bas zato sto je bio u vlasnistvu "drustveno-politickih organizacija". Takodje su propali i kampovi: na Palicu, na Divcibarama, na Vlasinskom jezeru, na Peruccu. To su kampovi kojih se ja secam, a bilo ih je najmanje stotinak u SR Srbiji.

Jedna od osnovnih funkcija Kamping kluba Srbije, trebalo bi da bude i davanje inicijativa, za gradnju novih kampova, kao i strucna pomoc pri njihovoj izgradnji. Od papirologije, projekata, dozvola, reklamiranja u svetskim sajtovima itd, itd. Na primer na www.eurocampings.co.uk/en/europe/ , Srbije na listi zemalja nema.

Za to je potrebno poprilicno mnogo novca, pa ni ne ocekujem da u postojecim okolnostima KCS ucestvuje u ovakvim projektima, a li mislim da bi trebalo ici u tom pravcu, pa da se za nekoliko godina ukljucimo u ovaj posao kao podrska ljudima koji zele da otvaraju nove kampove.

Kada se vode rasprave o kampovanju u Srbiji, nas zvanicno nigde nema. Na primer: http://www.camping.rs/novisrb/


P.S. Vidim na slikama da ima i jedan Kamper i jedna kamp kucica :)
Samo površni pristup problemu može dovesti do razmišljanja da lokalna vlast nema nikakvog uticaja na razvoj turizma u nekom gradu ili opštini. Kamp i izgradnja kampa (velik broj dozvola, komunalno opremanje ...)jako zavise od lokalne vlasti i njihove PAMETNE procene u kom smeru treba usmeriti pažnju. Državna (na svim nivoima države, lokal, pokrajina, republika) kasa je uvek bila najveća kasa i to je još jedan od razloga da se nešto što je državni uticaj ne može zanemariti. Trenutna situacija u našem privatnom sektoru je da ono što se ne isplati brzo, nije interesantno za investiciju. Zato je budućnost da privatni sektor ubedi državu da kofinansira nešto što će, tokom vremena, doneti profit, a ima i opšte društveni značaj za razvoj turizma i lokalne zajednice.

Na žalost, "Tito" je umro. Ali često korišćena fraza "Niste svesni da je "Tito" umro..." je još jedan dokaz da mi ne razumemo potrebu da se korisno aktivira NAJVEĆA kasa u nekom društvu i njeno aktivirinje vezujemo za neka vremena kada je ta kasa, i pored kraduckanja, imala i neku korisnu funkciju (gore si naveo velik broj kampova koji su odlično funkcionisali dok je "Tito" bio živ i priličan broj ljudi je zaradjivao od njih), a trenutno, u vremenu kada se niko ne boji "Tita" služi isključivo da se pljačka.
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

@Groš

Šta misliš o ideji da se mi kao CCS i KAS odlično dopunjujemo u pristupu širenja ideje kampovanja. Nismo se ni mi baš nešto upregli da pomognemo KAS-u u njihovim projektima do sada. Na Stražilovu smo ponovo pokrenuli neke kontakte i pokušavamo da ojačamo naše veze.

PS. Nisam primetio da je na otvaranju kampa Fruška gora naš klub bio brojno prisutan i da se potrudio da bude marketinški prisutan sa plakatima, brošurama, nalepnicama, majcama, kačketima, vizit-kartama, zastavama, CCS markiranim olovkama, CCS markiranim vinom, CCS markiranim prikolicama, CCS markiranim kamperima .....Pa mi se više ne pominjemo ni u Travel magazinu!

Zašto očekujemo od drugih da prepoznaju naš značaj, ako ga mi sami ne ističemo!

PPS. CCS = Camping Club Serbia, KAS = Kamping asocijacija Srbije
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

@ liiiman

Pa upravo sam to rekao.
Opstina treba da brzo i bez korupcije obezbedi potrebne dozvole i komunalne prikljucke investitoru koji zeli da investira u kamp, i to je to. Eventualno da da neku subvenciju, ali tu vec mora da radi mito i korupcija. Nikakvi vlasnicki odnosi sa opstinom ne dolaze u obzir zbog opasnosti od zloupotreba. Za to ih (opstinare) placamo i to sa pravom mozemo ocekivati od njih.
Tito je na srecu ili na zalost umro. Mnogi ljudi su nakon toga ostali bez posla u tim kampovima, jer su nauceni da ce to vec "neko" da resi. E pa taj neko je na kraju dosao i upropastio kampove, pretvorio ih u divlja vikend naselja ili zaparlozene parcele i nikom nista.
Poslednja izmena od Sinbad u 12 Jul 2013 21:32, izmenjeno 1 put ukupno.
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Neka prodje leto u jurnjavi po belom svetu pa potom s jeseni malo aktivnosti da vidimo i malo da se probamo kolika je nasa snaga i kom bi se privoleli , kako vec ide ili kako se kaze . najslicniji primer ova stranka penzionera ili neka jos manja a uticajna . Ovo za Travel si u pravu i svakako cu zamoliti Duleta da pored licne prezentacije sajta centra Beograd , doda i nase stranice , verovatno je ispustio , valjda je ?
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Bojim se da komentarišete dva totalno različita koncepta kamping turizma i tu nema mnogo sličnosti osim možda nekih interesa koji su nas možda i doveli u ovakvu situaciju.
CAS se prvenstveno bavi razvojem kamping turizma kroz idejne projekte vezane za planiranje i izgradnju kampova. Članovi CAS-a koriste benefite koje im ta organizacija omugući , kod nas i u inostranstvu.
CCS je skup ljudi (grupa građana) ili kako se to kaže Klub koji prvenstevno koristi usluge kampova (sa ili bez benefita).
To bi moglo da ide zajedno i bilo bi lepo, ali da li će....?
A jesen dolazi a doći će i zima samo ostaje pitanje ima li neko od želje da pokuša da nešto uradi po pitanju organizacije i promocije CCS.
ducato2
Korisnik
Postovi: 37
Pridružio se: 20 Avg 2011 10:04

Post od ducato2 »

Slayem se sa komentarima liiimana i DusanHY i podryavam predlog da u dogovoru sa Adminom osmislimo neke nove aktivnosti koje ce promovisati kamping turiyam i ydrav nacin yivota u prirodi.Mislim da su dva okupljanja clanova CCSRB godisnje nedovoljna ya tako nesto.Drayava je ucinila neke korake u tom pravcu,jer su otvoreni novi kampovi u skladu sa evropskim standardima.Medjutim,mi smo tamo neprimetni.Kontakti sa nasom kamperskom asocijacijom gotovo da i ne postoje.Srbija je raj ya one koji vole slobodno kampovanje kako ybog bebednosti tako i po broju atraktivnih destinacija,ali i ybog yanemarljivo malog broja kamp-voyila.Medjutim ponekad i na nasem forumu ima komentara koji nisu bas u skladu sa ponasanjem koja se ocekuju od kamperista,kad je u pitanju ocuvanje prirode.Medjutim, u nasoj yemlji mora da se grade i koriste i kampovi,pogotovo na interesantnim turistickim lokacijama.Nas Klub mora pomovisati i takve aktivnosti. i jos mnogo toga.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

CCS = Camping Club Serbia, KAS = Kamping asocijacija Srbije
Pravi put ili smer , mozda i prirodan je da se organizacije pod ove dve skracenice priblize jedna drugoj i tako se dobije najbolje za sve .
KAS bi imalo iza sebe zivo clanstvo koje se sve vise sirii i opipljivo je u momentima kad se treba i gde prestaviti a CCS dobiti pristup politickim ili drustveno priznatim pozicijama gde se mogu popraviti i dopuniti neke zakonom po nas lose odredbe .
Idealna kombinacija , dal je ostvarljiva , mozda, nikad niko nije ni predlozio tu ideju, ili kao do sada svako na svoju stranu pa dokle se stigne.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Dobra priča nema šta. Da bi se ostvarila, prvo bi mi trebali da se uozbiljimo, da uđemo u šeme ovakvih organizacija, da zaposlimo nekog za stalno. Kasnije još nekoga, pa posle da se malo podelimo po okruzima i da imamo bar po jednog zaposlenog u svakom okrugu, da iznajmimo prostor gde će ljudi da dođu, da se druže. I normalno da kao i oni budemo nezamenjivi u funkcijama, tipa Karadžića u fudbalskom savezu, ili Obradovića u Ministarstvu obrazovanja.
Za sada, mi smo im nezanimljivi, nemaju zašta da se ogrebu od Nas, nemaju mogućnost da ubace nekog svog da prima platu a da ne radi. Tek kada budu videli neku svoju korist od druženja sa Nama, javiće se . Do tada jok, dzabe smo krečili.
Odgovori