Kupoprodaja vozila i opreme

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Kupoprodaja vozila i opreme

Post od sprinter »

Inverter 2.000W izgleda mi sasvim ok još samo da ima dva motora za hlađenje

http://www.kupujemprodajem.com/Pretvara ... -oglas.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Re: Kupoprodaja vozila i opreme

Post od mustang »

Sprinter, ne nasedaj tako lako na podatke koje pisu, papir trpi sve.
Ako pogledas velicinu klema i utikaca vidi se da je to vrlo mali uredjaj, tesko da ima tu snagu.
Po mojoj proceni ovo je plafon 500VA.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Re: Kupoprodaja vozila i opreme

Post od mustang »

Za 2000W iz akumulatora bi invereter trebalo da povuce oko 166A, sto je inace skoro struja startovanja manjih automobila.
Pogledaj samo njegove kablove koji su verovatno jedva 4-6mm2, istopili bi se da protekne 50A a kamo li 166A!
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Kupoprodaja vozila i opreme

Post od sprinter »

Ebiga, a kad ga vidiš na slici izgleda ekstra.
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: Kupoprodaja vozila i opreme

Post od šukitaxi »

Oni inverteri kucni sto sluze z pumpe za grejanje kakva je njihova snaga jel mogu oni da se koriste u kamperu?
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Re: Kupoprodaja vozila i opreme

Post od mustang »

Koji su to inverteri, ima raznih, šta piše?
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: Kupoprodaja vozila i opreme

Post od šukitaxi »

nom.nap.aku-12v
struja punjaca-3.5a
ulaz-170-250v-50hz
potrosnja-0.5a max
200va max
to pise pozadi na nalepnici
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Re: Kupoprodaja vozila i opreme

Post od mustang »

Verovatno je 100W prave snage.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: Kupoprodaja vozila i opreme

Post od šukitaxi »

Nemam pojma,to mi je za pumpu za grejanje kad nestane struja,pa pitam dal moze da ,posluzi za nesto u kamperu
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Kupoprodaja vozila i opreme

Post od sprinter »

Poprilično je slaba. Može za nešto, da puni mobilni telefon i sl.
Korisnikov avatar
GoranBGD
Korisnik
Postovi: 51
Pridružio se: 09 Jun 2015 06:42

Re: Kupoprodaja vozila i opreme

Post od GoranBGD »

Pa piše 200 VA i 3.5 A. Nema tu prava snaga koju pominjete.. Kod transformatora se snaga izražava u voltamperima. A prividna snaga zavisi od potrošača tj faktora iskorišćenja. P u Watt-ima se dobije tako sto se S u VA pomnoži sa cos φ uređaja koji je povezan. To može biti od 1 do 0 u teoriji. Ako je otpor čisto rezistivan npr neka grejalica onda je cos φ 1 pa taj inverter može da gura grejalicu 200 w. Ako je neki motor u pitanju ili neonke na prigusnicu onda se kreće od 0.3 do 0.7 zavisi od uređaja. Zato su navedeni Amperi . To je stvarna snaga u naizmeničnom sistemu... Koliko ampera nešto povuče iz mreže.

Ja sam hteo inverter da uzimam i evo posle godinu dana free kampovanja -nisam još u kamp išao -razmišljam sta će mi i ne mogu da nadjem.. Osim mikrotalasne sve ima na 12 v

Svetla stavio led one sa buvljaka, kupio fen, usisivac na 12.. Onaj grejač za tablete za komarce isto na 12... Tv na 18 običan monitor od kompjutera preko step up konvertera 12-18 V (kupujem prodajem 500 din) ... Uzeo raspberry pi mini kompjuter koji radi na 5v . step down konvertere sa 12 na 5V (350 din) komad ugradio USB utikaca tri za punjenje telefona za taj mali komp tablet za decu itd... Kad bolje pogledam sve što treba je na 12.
Korisnikov avatar
GoranBGD
Korisnik
Postovi: 51
Pridružio se: 09 Jun 2015 06:42

Re: Kupoprodaja vozila i opreme

Post od GoranBGD »

Zaboravih da dodam da kod induktivnih potrošača kao što su motori npr treba voditi računa jel inverter pravi pravi sinus ili je tzv modifikovani tj više liči na trapez oblik napona... Zbog toga motori hoće da zuje neki čak neće da rade. Inverteri koji prave pravi sinus su duplo skuplji od običnih. Vodite računa ko hoće da kupi oglasi su puni kineza koji nemaju ni trećinu onoga šta piše...drugo u pravu je član pre mene što je pisao za debljinu žiča a kod velikih struja i dužina mora ući u račun... Našao sam mikrotalasnu u oglasima za 12 v... Kabl debeo kao palac dužina max 1.5 m i proizvođač savetuje direktno vezivanje klemama na akumulator... Neka nemačka starija vidi se prava stvar ...
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Re: Kupoprodaja vozila i opreme

Post od mustang »

Gorane, potpuno si u pravu, snaga je snaga ali u većini slučajeva podaci su lažni.
Pogledaj link
http://www.kupujemprodajem.com/1000W-in ... d=73586644" onclick="window.open(this.href);return false;
1000W KONSTANTNE SNAGE i 2000W u piku! A osigurač 25A ili u prevodu 25A x 12V = 300W!
Treba smestiti i ohladiti negde te njegove prekidačke tranzistore. Gubitak u koverziji je oko 5 do 10% a to je do 100W disipacije koju treba da upije neki hladnjak...
Čista prevara i obmana i još ga prodaje firma. Ne znam ko je dozvolio da se to uveze i atestira!
Omnia mea mecum porto
Sasakg
Novi korisnik
Postovi: 2
Pridružio se: 19 Jul 2020 05:16

Re: Kupoprodaja vozila i opreme

Post od Sasakg »

Zdravo svima, imam na prodaju prikolicu Adria 410, u odlicnom stanju, nije registrovana ali ima papire za registraciju. Kupio sam noviju i vecu.
Cena 1900 eur, ispod je i oglas

https://www.kupujemprodajem.com/automob ... s/98586641" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori