oglasi kampera iz LONDONA

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

To je cena koju ako platis odmah, mozes da kacis i odvuces prikolicu... Medjutim tu nema konacne cene koja se placa u ratama na nekoliko godina. To ces da saznas tek kad nazoves prodavca, odnosno posaljes mail.
Poslednja izmena od Sinbad u 19 Nov 2012 23:08, izmenjeno 1 put ukupno.
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

I kod Nemca se kaci i calenzi odma.
Ako imas neko iskustvo vezano objasnjenja ovog oglasnog sajta ,napisi par reci.
Jat jedan smer 150e put nazad do Beogada 2050 km...
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Jesi video onu reklamu nedavno sto je bila kod nas na bilbordima? "Vozi novog Golfa za 999 €". A ustvari odmah das soma evra i preuzmes auto, i onda posle ostatak placas na kredit na rate. Kontas?
Taj kredit mogu dobiti Britanci i gradjani drzava EU, a ta ponuda za nas strance van EU ne vazi.
Poslednja izmena od Sinbad u 19 Nov 2012 23:09, izmenjeno 1 put ukupno.
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

dal su ovo realne kes cene ?
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Ja stvarno ne znam kako da Vam objasnim :).

Ovo je samo prva rata koju placate na licu mesta, i koja vam pod uslovom da ste Britanac, omogucava da prikolicu odvezete i koristite.
Razlika se placa na kredit ili lizing ili sta vec dogovorite sa njima. Inace ove prikolica kostaju bar 10.000 funti.
Poslednja izmena od Sinbad u 21 Nov 2012 20:26, izmenjeno 1 put ukupno.
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Potrosio sam vise od 10h na internetu vezano za ceene vozila i kamp prikolica i kampera . I postavicu svoj sud misljenje . U obzir sam uzeo tri sajta. Kao i opciju na ebay uk. Kupi odmah. Cene su za 30% nize nego kod svabe . I to je cinjenica sve ostalo moze da se kalkulise, put gorivao putarine prebacivanje volana. .. .. Stojim iza toga , proverio kod ljudi koji su ziveli u Londonu
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Ja sam prekjuče poslao 2 upita (čisto da proverim verodostojnost oglasa) za neke kampere i niko me nije kontaktirao, a od gumtree-a sam dobio potvrdu da je upit prosleđen. To da su kamperi (kao i ostala vozila) na ostrvu znatno jeftinija je istina i tu je Gross 100% u pravu, ali isto tako verujem da gomila tih oglasa nije verodostojna, jer su cene i do 3 puta manje nego u ostatku Evrope. Tu meni nešto ne štima, ali možda se i prevarim, pa mi stignu i odgovori na upit.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Stigao mi je odgovor za jedan iveko.trazila mi je email adresu za jos slika da mi posalju . Malo je zeznuto jer posta preko ovog sajta ne prima email adrese pa je morao mali trik . Nadam se odgovoru . Jos nesta iveko je 2003. Ali pojma nemaju sta je euro 3.
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Pa za 2003. godište ti niko u Srbiji i neće tražiti Euro 3.
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

groskamper napisao:Jos nesta iveko je 2003. Ali pojma nemaju sta je euro 3.
Trazi i da ti pribave EURO 1 dokument. I njime dokazujes da je auto proizveden u EU pa posle nove godine neces imati carinu.

Trazice ti najverovatnije dokaz da je euro3 a to mozes da nabavis po broju sasije kod predstavnika IVECO-a za Srbiju. Naravno i to kosta.
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Sinbad napisao:
groskamper napisao:Jos nesta iveko je 2003. Ali pojma nemaju sta je euro 3.
Trazi i da ti pribave EURO 1 dokument. I njime dokazujes da je auto proizveden u EU pa posle nove godine neces imati carinu.

Trazice ti najverovatnije dokaz da je euro3 a to mozes da nabavis po broju sasije kod predstavnika IVECO-a za Srbiju. Naravno i to kosta.
E1 sertifikat je poželjno imati pri kupovini vozila ali po pravilu se traži samo kada postoji mogućnost da se isti model ne prozvodi samo u Evropi
Isti sertifikat je teško dobiti od prodavca jer ga oni ne poseduju, već ga ima samo uvoznik i to na zbirnoj listi (više vozila). Može da se desi da se neko na carini zapne oko toga (jer tumačeći uredbe ima pravo) ali isto tako svaki bolji špediter to lako rešava.
Euro 3 sertifikati se ne traže kada se uvozi vozilo koje je u Evropi proizvedeno posle 2002 god.
Ja sam prošle godine uvezao ducato 2005. i nije mi tražen ni E1 ni Euro 3 sertifikat.
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Pa meni su za BMW 2006-to trazili potvrdu da je euro3 a bio je euro4. To sam dobio od Radulovica. Uz naknadu naravno. Euro1 sam dobio na placu u Nemackoj. To je bilo 2009-te. Kod carine nema pravila. Verovatno spediter pukne cariniku 100€ i onda ti ne trazi nista. :) Inace za prikolice koje su napravljene u EU, od nove godine uz prikaz euro1 papira, nema carine. E1 ti niko ne trazi, ali ako ga imas, onda te oslobode dela carine, a od sledece godine ako imas E1, za odredjene kubikaze ne placas nista, a misli da ni za kamp prikolice od iduce godine uz E1 nema carine. Ali to ipak treba proveriti kod speditera.

Nego jel neko dobio odgovore za one engleske oglase?
Poslednja izmena od Sinbad u 22 Nov 2012 12:14, izmenjeno 1 put ukupno.
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Prepiska u toku
Odgovori