Komentari

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Ja sam imao sličnu situaciju kao Lio, zaglavio se u pesku. Grk je prišao i na sasvim razumljivom srpskom jeziku ponudio pomoć.
Kamper je bio udaljen od asfalta oko 25m i bilo je nemoguće bez duge sajle izvući ga. Čovek je izvadio i raspakovao 2 nove pvc trake od po 10m i zajedno sa mojom, uspeli smo da izvučemo kamper iz peska. Trake mi je ostavio i rekao da će ipak meni biti potrebnije nego njemu.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Mislim da treba obići sve destinacije pa i Hrvatsko primorje. Ja nikada nisam išao dalje od Dubrovnika i imam veliku želju da prođem obalom sve do Italije. Nekako sam zaboravio šta se nekada dešavalo. Kad kod nas vidim auto sa šahovnicom nemam nikakvo negativno mišljenje i spreman sam uvek da pomognem ako treba.
Međutim, slušajući skorašnje skandiranje hrvata, teško da ću se odlučiti za kamper turu po hrvatskom primorju.
Znam da mnogi idu bez ikakvih problema i vrate se puni lepih utisaka ali često je to i ono: lepo smo se proveli, parkirali smo auto kod prijatelja u dvorište, skinuli tablice i nismo imali nikakvih problema.
Neka, hvala!
Omnia mea mecum porto
Bostjan
Korisnik
Postovi: 7
Pridružio se: 10 Feb 2013 14:39

Post od Bostjan »

Nemate samo vi neprijatna iskustva sa njima. Ja sam dobijo osječaj da smo radoviđeni samo do granice , daj pare pa marš van... prošli vikend sam bio na Krku , Kampovi zatvoreni , a na prosto nesmeš parkirati preko noči...
Mi več par godina pretražujemo Sloveniju i moram reči ima lepih stvari pred pragom...
Isto kod vas ! Imate lepu državu gdje vas niko ne ganja i vuče za j...
Ako nekog put vodi preko Slovenije neka se javi ! Kod mene ( celje ) ima mjesta za par kampera i sve što vam treba .
Pozdrav !

Boško
Pozdrav !

Bolje sto godina živjeti kao milionar nego sedam dana u bjedi !
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

@mustang

Mislim da se u Dalmaciji ne bi dobeo proveo. Kamper sa SRB tablicama, bio bi siguran jedino u kampu. Istra je sasvim druga prica. Tamo mozes slobodno da se kreces.
U Bibinju kod Zadra na primer, ti je 90% zagarantovano da bi ti kamper za dan dva zavrsio u moru! :)
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

@Bostjan
Ako te put nanese do Šapca, slobodno se javi, biće mi drago da se vidimo, a Šabac je nekako zgodan po kilometrima, taman negde gde treba predah ili spavanje.
Pozdrav
PS: Nije kurtoazan poziv
Bostjan
Korisnik
Postovi: 7
Pridružio se: 10 Feb 2013 14:39

Post od Bostjan »

U prvom mi je planu Srbija več od zime , ali nikako da krenem. Možda preko prvog maja , pa da zapalimo nešto skupa...
I Celje ja svakom putniku preko Slovenije usput. Bit če mi drago ako neko svrati !
Nadam se , da se vidimo što prije !
Pozdrav !
Boško
Pozdrav !

Bolje sto godina živjeti kao milionar nego sedam dana u bjedi !
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ako ne bude nekog šireg druženja, mi Šapčani ćemo verovatno negde skupa. Javiću na vreme satnicu
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

@ Bostjan

Kad odes u Šabac, pričuvaj čivije (šrafove na točkovima) :)

Sprinter ce ti objasniti zasto :)
Poslednja izmena od Sinbad u 27 Mar 2013 20:33, izmenjeno 1 put ukupno.
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Samo nek dođe, posle će shvatiti sam
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

E stvarno, a zašto vas Šapčane zovu "čivijasi"? Znam da ima neke veze sa nekim ukradenim čivijama na nečijim točkovima... Ili možda grešim.
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

@Sinbad, izvini, nisam imao Net, pa kasnim sa odgovorom

Upravo tako kako si napisao. To je još iz doba Mihaila Obrenovića. Prilikom posete gradu. jedan od mnogobrojnih ondašnjih "šereta" a sadašnjih mangupa mu je izvadio čivije sa fijakera, tokom vožnje, točkovi su poispadali i knez se našao u prašini.
E , to je bilo tada, i niko nije odgovarao, kažu da je čak i sam knez tom prilikom prvi tada i prozvao Šapčane čivijašima. U to vreme, Šabac je imao 15-20.000 stanovnika i 120 kafana.

Mogu da zamislim šta bi se desilo kada bi u današnje vreme neko od Naših pokušao da napravi nekakvu "smicalicu" aktuelnom ili bivšem predsedniku. Garantovano bi Nas odmah po kratkom postupku proglasili teroristima i članovima zemunskog ili Šarićevog klana.
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

S obzirom kako je Mihajlo završio, možda je trebalo i da vas kazni :)
Sa čivijašima stalno morate biti oprezni i imati oči na leđima, ja to dobro znam :) :)
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Zanmo mi da si ti iskusan, za sada smo ti oprostili otmicu.
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Sokole sve cestitke povodom nove unuke i neka vam je ziva i zdrava. Izgleda da je kod nas postala praksa da ti prvo dobijes unuku pa da se onda okupljamo. Vidim ja kao da je drustvo bilo u nekom iscekivanju povodom prolecnog okupljanja.
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

Deda Sokole, čestitamo prinovu!
Odgovori