Komentari

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Sprinter, zelim ti brz oporavak.
Pozdrav Dragan
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Za novog clana: u temi prikolice-legalizacija prikolice imas odgovor na tvoje pitanje.
Pozdrav i dobro nam dosao.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Vidim da se nakačio Posejdon. To znači da je stigao iz Grčke. kako je bilo, masti malo
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Primer iz Brazila, pokušao da ukrade motor, na sreću naišla policija.
Odmah sam se setio kampera i kako ovo može da se desi i nekome od Nas.

http://www.liveleak.com/view?i=06f_1381668990
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Sprinter seti se starijih tema o sigurnosti vozila , stvari...
Nisam skoro citao ali sam siguran da postoje . Ipak ovaj mali film ukazuje da se ne mora poznavati savremena tehnologija majstorstvo i ko zna kakva znanja bandita da otimaju . Kad si u inostranstvu poprilicno smo izlozeni ovakvim situacijama , a prvi problem je jezicka bariera .
Da skratim nije tesko a sad svima dostupan je recimo jedan stariji mobilni telefon setovan i za roming pozive stalno ukljucen, necujno podesen a na napajanju kampera , naravno sakriven sa kreditom bar 100 din .
Sa takvom malom intervencijom sigurni ste da ce te istog dana povratiti svoje vozilo od OTIMACA .
Sledeci uredjaji namenjeni za tu svrhu su vec od 100e .
Ko ima nova i sveza saznanja na temu sigurnosti a protiv bandita nek osvezi temu .
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Na prvi pogled izgleda surovo do bola. Ali to je zemljai gde se gine bukvalno za paklicu duvana. Jedan poznanik je imao veliku farmu u okolini Sao Paola. Banditi su toliko surovi da je to strašno. Desilo im se da su im kod dve susedne farme ušli u otimačinu, prvo su bez pardona pobili sve koji su bili prisutni a zatim odneli šta su našli. On je prodao farmu i preselio se u Sao Paolo. I tu je bio haos. Na kraju je sve rasprodao i vratio se u Evropu.

Kada gledam ovaj video setim se Naših. Oni bi verovatno prvo rekli stani policija, zatim legitimisali ovoga što snima, uzeli mu lične podatke, tražili saobraćajnu i sl. Za to vreme onaj sa motorom bi bio ko zna gde.

Vidi ovde, krivično delo je u toku, ... nemi film, samo dum dum i gotovo. Opušteno, čekaj sad bato da sredimo papire i odmaraj malo na asfaltu. Ne može ni Hitna da ti pridje. Pa presreći ponovo sa utokom ako možeš.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Opasnost od krađe kampera na ovakav način je relativno mala. Međutim, opasnost od obijanja i krađe stvari je velika.
Letos u Grčkoj, na parkingu ispred luna parka kod Kosmosa, obijen je kamper našeg niškog kolege Miše, a pre dve nedelje isto u Solunu, obijen je kamper još jednog nišlije.
Kod prvog je provaljeno kroz razbijeno bočno staklo na nadgradnji a kod drugog je obijena brava na vratima kombija na vozačevoj strani.
Omnia mea mecum porto
kimikg
Korisnik
Postovi: 6
Pridružio se: 17 Okt 2013 18:24

Post od kimikg »

Bio sam registrovan ali sada nisam mogao da se ulogujem pa sam se registrovao ponovo.Pisete o obijanju kampera pa da napisem i ja nesto o tome.Kampujem vec 32 godine uglavnom u Grckoj.Do 2004 sam imao prikolice a zatim Mercedesa 207 a zatim Fiat Dukato.Sem Grcke kamperom sam bio i u Turskoj,Bugarskoj,Sloveniji,Madjarskoj,Austriji,Nemackoj,Crnoj Gori a u Hrvatskoj od Zadra do Umaga.Uvek sam se najopustenije i najbezbednije osecao u Grckoj.Nikada nisam doziveo nigde ozbiljnije neprijatnosti osim ponekog mrkog pogleda u Hrvatskoj i Crnoj Gori.Ali ove godine 24.08 na parkingu ispred IKEE u Solunu mi je obijen kamper u 14h.Vrlo je verovatno da je to ista ekipa koja je provalila i u kampere kolega iz Nisa.Ja sam ih zatekao na delu tako da mi nisu nista odneli ali sve su ispreturali i spremili da ponesu Laptop, mobilne telefone,kameru foto aparat i pasose.Bila je troclana ekipa.Kada sam prilazio video sam zenu u metalik sivom autu cini mi se Tojota Yaris kako telefonira.Ja sam namerno parkirao na potpuno praznom delu parkinga da bi bio vidljiv i bas sam se zacudio sto je i ona parkirala tako daleko od IKEE.Kad je videla da dolazim telefonom ih je obavestila i i dok sam ja stigao ona se odvezla a oni su izasli na vozacka vrata na kojima su polomili staklo.Tek kada sam usao na zadnja vrata shvatio sam da je provala.Izasao sa napolje i video ih kako na drugom delu parkinga ulaze u njena kola.NJu sam dobro video i zapamtio.Krupna zena 35-40 g crvenokosa.Nisam nista prijavio jer bi to bilo gubljenje vremena.Izvinite sto sam bio ovako opsiran ali mozda ce ovo nekome koristiti.Meni svakako hoce.Vise nema opustanja.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Supruga me je obavestila da je pre neki dan na RTS 1 bila emisija u kojoj je učestvovao Admin. Ako neko ima snimak emisije, bilo bi lepo da ga postavi na foruma, da ga vidimo i mi ostali.
ducato2
Korisnik
Postovi: 37
Pridružio se: 20 Avg 2011 10:04

Post od ducato2 »

Ya kimikg:Buduci da i sam dugo godina kampujem u Grckoj,iygleda mi neverovatno da se tako nesto dogadja u toj yemlji.Prica je poucna i kako ti rece,vise nema opustanja.Inace,u svim y.Vemlama Evrope,kamp-voyila su na meti lopova.Ova voyila se najcesce obijaju u raynim prilikama kada se odnose licne stvari ili unutrasnja oprema.Pre nekoliko godina u Veroni video sam kamper na prometnom parkingu,u bliyini centra grada,kome su lopovi isekli bocnu stranicu kako bi skinuli agregat.Ljudi se dovijaju na rayne nacine da se yastite,ali je osnovno da se voyila parkiraju u kampovima ili obeybedjenim placevima ya ova voyila.Na nekom italijanskom forumu sam procitao savet da se na krovu kampera ispise velikim ciframa broj kako bi voyilo u slucaju kradje bilo lako vidljivo iy vayduha.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Ima li koga? Da li je ovo zatišje pred buru?
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

zatišje pred bonacu

Šta se radi u Nišu, osim što se ne hapse žandari?
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Kako da se hapse? Oni su u radno vreme super policajci , a van radnog vremena kriminalci. To se naravno ne računa, pravi uzor za mlade i kriminalce.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Niš je apostrofiran, ali situacija nije preterano bolja ni u drugim gradovima, samo se ćuti.

Evo ti akcija Grom, na sva usta se hvale što su uhapsili preko sto dilera, a kod svih njih našli kilo i po narkotika. Baš su siromašni ovi Naši dileri. Droge na ulici koliko hočeš, a oni na šteku imaju samo kilo i po, i to u celoj Srbiji. Ej, pa kako oni misle da snabdevaju celu Srbiju, naročito sad pred predstojeće praznike, Novu godinu i sl. kada se mora očekivati povećana potražnja. Sram ih bilo, to treba prijaviti tržišnoj inspekciji, nek im zatvore objekte.
Samo, prijave treba proslediti direktno tržišnoj inspekciji, ako kreneš preko MUP-a, ništa od posla, cinkare su a mešaš im se i u privatni posao - prekovremeni i noćni rad.

PS: U MUP-u ima zaista puno finih i korektnih ljudi, ali ovakav šljam kalja ugled cele službe i baca senku i preko čestitih i korektnih službenika.
Poslednja izmena od sprinter u 12 Dec 2013 07:40, izmenjeno 1 put ukupno.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

U Nišu
Sin:
"Tata jel mogu večeras u grad"
Tata:
"Može sine, al se vrati ranije, svakakva policija ima noću"
Odgovori