Poplave maj 2014

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 772
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Ako treba pomoć u ljudstvu, tehnici, smeštaju dajte da se organizujemo.
Ima li neko kontakt sa @sanjaobrenovac? Možda je još neko od forumaša ugrožen?
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Ja sam juče pokušao da dobijem telefonom sanjuobrenovac ali prvo je bilo zauzeto, a posle nedostupno.
Ne znam da li se neko od jutros čuo sa Sprinterom, situacija u Šapcu je veoma kritična, po gradskim ulicama je počela da se izliva voda od podzemnih voda.
Postavljeni su bedemi na Savi i kako kažu čeka se talas, a onda šta nam bog da.
Noćas je kako kažu probijen i nasip u Sremskoj Mitrovici.
Što se pomoći tiče mislim da je trenutno najneophodnija u prihvatnim centrima i to je u principu ono što možemo u ovom trenutku da pomognemo. Najveći problem je pijaća voda.
Znači svako ko može, ima i hoće u medijima su adrese i telefoni centara.
Nemojmo da gubimo vreme u organizovanju, neka svako od nas donese koliko može.
Što se tehnike tiče, dobrodošla je pomoć u čamcima (plastični i gumeni) ali postoji problem prebaciti ih do ugroženih delova Srbije. Čuo sam se sa kolegeama sa Nautičkog foruma koji su juče ceo dan pokušavale da prebace 6-7 plovila za Obrenovac (najveći problem su prikolice), čak je u igri i bilo da ih povuku nekim velikim brodom do Obrevovca, ali su im rekli da je to ne moguće, jer je kod TENT-a probijen nasip i nemoguće je ući u Kolubaru. Najveći problem u Obrenovu je taj što je Kolubara još uvek brza i raste (noćas oko 3-5 cm na sat), pa čak ni gumenjaci sa 40 konja motorima jedva prolaze uzvodno.
Poslednja izmena od DusanHY u 17 Maj 2014 10:01, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Samo da se javim iz Sapca. Stanje je sada xobro. Nocas je bilo kriticno. Organizacija je bila katastrofalna. Sada je bolje. Prosto ne mozemo da verujemo, lokalni TV AS i TV Sabac emituju putopise i pesme i samo povremeno izvestavaju o situaciji u gradu. Ne volim TV Pink ali za ovakvo izvestavanje, kapa dole.
Sto se tice organizacije pdosto je neverovatno zasto se nisu napravili pristupni punktovi, od prodavnica kupile lopate i sl. Ljudi su dolazili sa svojim alatom, ali nisu znali gde da idu, nije imao ko da ih uputi.
Pisem preko telefona zato izvinite na greskama.
Nesto se cudno dogadja, kao da se umesala politika.
Korisnikov avatar
ljubomir372
Korisnik
Postovi: 175
Pridružio se: 19 Dec 2012 18:11
Lokacija: Surcin
Kontakt:

Post od ljubomir372 »

Evo ja sad stigao bio sam tamo celu noc.U SApcu je sve u redu sto se tice nasipa ali je sve ostalo katastrofa.Lokalni politicari su zasluzili da se od njih napravi bedem.A ni lokalno stanovnistvo se nije proslavilo.Dok su momci iz Beograda mahom ali i iz cele Srbije gradili bedeme Sapcani su bili u trznim centrima i snabdevali se kao da sve to desava nekome drugom.Razocaran sam ali ne odustajem odo malo da dremnem pa nazad.
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Bravo Ljubomir372, Samo vodi pre svega racuna o sebi da bi mogao da pomognes i drugima. Mi odavde mozemo samo prikupljati pomoc u potrebstinama. Akcije su vec krenule.
Sprinter drzi se. Zelim vam da sve prodje u najboljem redu a posle razjurite nesposobne iz opstine.
Sanja Obrenovac
Korisnik
Postovi: 32
Pridružio se: 22 Avg 2013 16:17

Post od Sanja Obrenovac »

Hvala sto se interesujete za nas,mi smo se dva dana borili sa poplavom i sva vozila smo prebacili na najvisu mogucu tacku u Obrenovcu jer smo blokirani sa svih strana vodom.Danas su nas evakuisali iu Beograd.Kod roditelja smo u stanu i cekamo da nivo vode padne pa da vidimo sta cemo jer nam je kuca pod vodom.Pozdrav za sve , jos jednom hvala za vasu paznju i brigu,porodica Popovic
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Sanja na raspolaganju sam za bilo kakvu pomoc. javite se na 063266032, admin Dusan
Korisnikov avatar
Sokol
Korisnik
Postovi: 319
Pridružio se: 11 Maj 2011 18:38

Post od Sokol »

Sta reci u ovakvoj situaciji zao mi je svih onih unesrecenih a njih je mnogo medju njima i nasih kolega kamperista iz Obrenovca bitno je da su zivi i zdravi i ovom prilikom ih mnogo pozdravljam,cuo sam se sa Miskom iz Sapca reko mi je da je tamo za sada sve uredu,sto se tice Smedereva Dunav je u porastu nedaleko od mene proradilo kliziste i taj put je u prekidu i desetak kuca je fakticki odseceno ali situacija nije dramaticna svi smo pogodjeni ovom prirodnom katastrofom posledice ce se tek videti.
YU1PSO
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

cuo sam se danas sa draganom (sanjin suprug) potvrdio mi je ovo sto je sanja vec napisala u prethodnom postu, da su kod roditelja u bgd, da su pokretnu imavinu uspeli da izvuku na sigurno, a da je kuca potopljena. drago mi je da su oni dobro, i da su na sigurnom, pozivao sam danas sve svoje poslovne saradnike, ali na zalost nisam uspeo nisakim da stupim u kontakt, brinem se za te ljude dugo godina uspesno saradjujemo i druzimo de i mimo posla, s obzirom da znam da su im stambeni i poslovni objekti u nizem delu obrenovca briga je jos veca.
nadam se srecnom ishodu bez zrtava, da kad ovo zlo prodje zasucemo rukave i unesrecenim sugradjanima (mojim saradnicima i prijateljima) sirokogrudno pomognemo
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Slika
Danas Savom je prosla kamp prikolica izgleda treska
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ivko
Korisnik
Postovi: 9
Pridružio se: 24 Sep 2013 23:21

Post od Ivko »

Ja sam imao srece sa kamperom, bio je u servis, odnosno u cetvrtak 15. sam ga registrovao i ostavio u servis da mi zamene slavinu za grejanje, 16. u 3 casa nocu voda potopila Svilajnac sva sreca nije jos stigla do servisa a vlasnik je prebacio kamper i sva vozila koja su bila na popravku a u voznom stanju, prebacio je na sigurno tako da je kamper ostao suv. Inace servis je "Auto servis Kostic".
Zato mi je auto bio potopljen do pola samo mi je otisao racunar air-baga ali je u voznom stanju.
Poslednja izmena od Ivko u 24 Maj 2014 16:42, izmenjeno 1 put ukupno.
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

Ivko napisao:Ja sam imao srece sa kamperom, bio je u servis, odnosno u cetvrtak 15. sam ga registrovao i ostavio u servis da mi zamene slavinu za grejanje, 16. u 3 casa nocu voda potopila Svilajnac sva sreca nije jos stigla do servisa a vlasnik je prebacio kamper i sva vozila koja su bila na popravku a u voznom stanju, prebacio je na sigurno tako da je kamper ostao suv.
Zato mi je auto bio potopljen do pola samo mi je otisao racunar air-baga ali je u voznom stanju.
sreca u nesreci, da je majstor bio toliko profesionalan i evakuisao vozila svojih musterija, to je stvarno pohvalno.
ja sam imao bliski susret sa Topciderkom u rakovici. posto me poplavni talas zatekao kod saradnika u industriskoj zoni i u povratku kuci imao sam jedno ozbiljno "zadonjavanje" da mi je voda presla u talasu preko sajbe, ali sam imao srecu da se auto nije ugasio vec su popucale plastike ispod motora (sus pleh), pa sam to u subotu u servisu sanirao. u razgovoru sa mehanicarima iz servisa rekli su mi da ako sa auto u pokretu ugasi u velikoj vodi je unisten motor zreo za generalnu , dok ako ga voda potopi a da nije bio u fazi rada zamenom ulja, svih fimtera, goriva i akumulatora, takozvanim "irverglavanjem" moze da se vrati u normalu. ovo vazi za dizel motore, kod benzinaca kazu da i u toku rada ako udje voda i ugasi se nije katastrofalno kao kod dizela. kod novijih vozila osetljivi su kompjuteri, koji kod nekih vozila crkava pri pranju motora sa kecerom a kamoli da budu poropljeni par sati ili dana.
ja sam kad vidim druge dobro prosao sa odvaljenom plastikom, srecom tablica je ostala na mestu, uz stetu od par hiljada din, a ono sto sam video i doziveo za 2 sata je nezamisivo i nerealno bilo za mene koji svakodnevno prolazim tuda
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

upravo sam se vratio iz obrenovca, obisao sam sanju i dragana iz obrenovca.
prvo sam se uputio da njihove kuce, gde ih nisam nasao, ali sam slikao kucu koja je bila u vodi dubine 1,7m

Slika
na ulaznim vratima i zidovima se vidi dokle je bila voda koja se skoro povukla tako da beton ispred je jos mokar

Slika
pokusao sam malo sa piblizim, ali posto je mobilni slabije zerolucije, nije bas kristalno cista slika


posto ih nisam nasao kuci pozvao sam ih telefonom pa su mi objasnili gde su se trenutno locirali, vec 7 dana su u kamperu ZIVE, u delu obrenovca koji nije bio poplavljen gde su izvukli u zadnjem trenutku kamper i auto.
hranu i vodu dobijaju iz kamiona koji svakodnevno kruzi otkako se voda povukla sa glavnih ulica, deca su im beogradu kod sanjinih roditelja dok se situacija u obrenovcu ne normalizuje za zivot
obecao sam da cu im pomoci kad krenu sa resciscavanjem prizemlja kuce gde im se nalazila nekad kafana (koja je jos pre poplave zatvorena) pa treba izbaciti sav iventar i opremu iz lokala, oni su uspeli da izbace hranu iz zamrzivaca, da se zaraza ne siri.
oni cekaju da proradi kanalizacija, i da puste tehnicku vodu da bi moglo da se cisti, to se nadaju do kraja sledece nedelje.
ako to sve profunkcionise ja sam planirao sledeci vikend da odem da im pomognem u rasciscavanju, ako ima zainteresovanih ( mislim na beogradjane ) dobro su dosli
Odgovori