Skupstina Kamping kluba Srbija - Zlatibor 03.-05.10.2014.

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Otvaram temu radi pripreme skupstine na kojoj treba da se izabere novo rukovodstvo da se definisu pravci daljeg rada kluba sa ciljem daljeg propagiranja kamping karavaning turizma u Srbiji.
Predlazem da LIO administrira ovu temu i pripremi odgovarajuce predloge sa kojima se unapred slazem.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Hvala Admine, daću samo nekoliko sugestija vezano za godišnju skupštinu kluba što se tiče dnevnog reda:

1. Izveštaj o radu u prethodnoj godini.

2. utvrđivanje ciljeva i davanje smernica rukovodstvu kluba - planovi rada za narednu godinu. Ovde prvenstveno treba insistirati na sastanku sa "Agencijom za bezbednost saobraćaja", tražiti prijem i razgovor, izaći sa konkretnim predlozima vezano za atestiranje, prilagođavanje, registraciju naših vozila u cilju popularizacije kamping - karavaning turizma. Moje mišljenje je da trebamo spremiti ozbiljniju analizu kako je to rešeno u zemljama EU i uskladiti sa našim željama. Možda postoji mogućnost obratiti se i drugima - sredstvima informisanja, emisiji "SAT" itd...

3. Eventualne promene statuta ili rukovodstva kluba (moj predlog ću iskopirati sa posta iz teme putovanja Zlatibor...).

4. Organizovanje druženja i putovanja, učešća u promociji novih kampova, saradnja sa kampovima u zemlji i inostranstvu.

5. Razno.


Molim članove kluba (kao i upravu kluba) da prisustvuje godišnjoj skupštini kluba i da se aktivno uključe u dalji rad...


Kopija posta:
Admin, možda ne bi bilo loše (iako može i u temi razno, ali æemo da se rasplinemo do tada), dodati još jednu temu dnevnog reda: utvrðivanje ciljeva i davanje smernica za rad kluba u sledeæoj godini...
Naime želim da predložim da sastavimo radnu grupu koja bi trebalo da se obrati agenciji za bezbednost saobraæaja (Krstu Lipovcu) sa konkretnim predlozima i zamerkama oko registracije, atesta, ali i prepravke teretnih vozila. Imam ideju da tražimo sastanak, ali fizièko lice æe teško primiti na razgovor, meðutim radnu grupu kluba sa konkretnim predlozima trebalo bi. Izneæu moj predlog na skupštini i nadam se da æu imati podršku, a onda da izaðemo sa konkretnim stavovima...
Pozz...

Naravno, ne bih da sam nepristojan, ali ja i dalje nemam statut kluba, što je osnov rada. Mišljenja sam da svaki èlan treba da ima statut, kako bi znao okvire postupanja i rada kluba (može i u elektronskoj formi). Takoðe imao bih predloge oko ureðenja kluba, eventualne promene statuta, odreðivanje ciljeva...

Pošto sam se veæ raspisao moram i da objasnim da bi mogli da o tome diskutujemo na skupštini:
Trenutno se nalazimo na prekratnici, gde jedan deo èlanstva želi jedno, a drugi nešto drugo. Ukoliko se ovako nastavi klub æe se raspasti, a radi ostvarivanja ciljeva trebaæe nam drugi.
Ovo po meni nije pametna ideja. Hajde razmislite o predlogu (ne morate da mi zamerate odmah):

Admin je apsolutno najzaslužniji za formiranje ovog kluba. Meðutim deo èlanstva želi drugaèije rukovoðenje. Rešenje - Admin ostaje poèasni predsednik, a izaberemo radnog predsednika i regionalne predsednike (podpredsednike ili sekretare) kako bi se oni dogovarali i koordinirali aktivnosti u skladu sa smernicama datim na godišnjoj skupštini. Na ovaj neèin bi se lakše upoznavalo èlanstvo (jer ne koriste svi internet) i verujem da bi smo imali bolju saradnju.

Imamo probleme u komunikaciji i sinhronizaciji. Rešenje regionalni podpredsednici (sekretari) ili kako ih nazovemo.

Imamo razlièite želje. OK dajte predstavnika i drugaèijih razmišljanja.

Jedino je bitno da svi koji žele da uèestvuju u radu kluba moraju biti članovi istog i da prisustvuju godišnjoj skupštini, kako bi mogli da se izjasne...


Statut kluba sam video i odštampaću ga...
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

Kako sam ja u diskusiji sa Liom i Koletom u Sisevcu 09.2013. preuzeo obavezu da dođem do statuta kluba moram da reagujem na pisanje Lia, da još uvek nema statut, da sam ja moju obavezu ispunio još na prošlu jesen, ali neko izgleda selektivno briše i administrira ovaj forum. Srećom google.com pamti malo duže:

Slika

Ovo se nalazilo u temi koja više ne postoji:

Slika

Ovakve stvari nikako ne doprinose napretku našeg kluba.

Kako ja neću moći da se družim i da prisustvujem skupštini lično, predlažem da se omogući prisustvo kupštini putem skype-a ili nekim drugim alatom.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Druže izvinjavam se ukoliko se nismo razumeli: Admin je rekao da postoji na naslovnoj strani CCS-a, preuzeo sam i odštampao, a ovaj tvoj post sa linkom nisam video...
Poslednja izmena od lio u 24 Sep 2014 19:53, izmenjeno 1 put ukupno.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Ukoliko tamo ima wireless-a slažem se da sve koji ne mogu da prisustvuju uključimo putem Skype-a. Treba da samo ponesemo jače zvučnike i eventualno malo veći monitor.
Poslednja izmena od lio u 24 Sep 2014 19:54, izmenjeno 1 put ukupno.
Odgovori