Komentari

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Hajde da komentare i prepiske koje nisu striktno vezane za neku od tema usmerimo na ovu temu.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Odlicno, evo komentara na pitanje Admina znacenje reci iz gornje teme , Nusicevog dela , nije tako popularna kao ministarka , pokojnik, i drugi ali se svakako moze prepoznati svugde oko nas. .

http://www.smart.edu.rs/index.php?optio ... Itemid=178
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

groskamper napisao:Odlicno, evo komentara na pitanje Admina znacenje reci iz gornje teme , Nusicevog dela , nije tako popularna kao ministarka , pokojnik, i drugi ali se svakako moze prepoznati svugde oko nas. .

http://www.smart.edu.rs/index.php?optio ... Itemid=178
Jako površan prikaz teme dela.

Preporučujem da se knjiga pročita.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

I pored svog truda ne razumem, ali verovatno moram malo temeljnije proučiti Nušića da bih našao vezu akronima UJEŽ ima sa postovima iz "molba vlasnicima ..."
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Sprinter kaka si "advokatska " lija
samo da vidimo ko ce da se navata. ?
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

sprinter napisao:I pored svog truda ne razumem, ali verovatno moram malo temeljnije proučiti Nušića da bih našao vezu akronima UJEŽ ima sa postovima iz "molba vlasnicima ..."
Rado bih ti odgovorio, ali teme više nema pa ne mogu da se referenciram na pojedine postove. Što se tiče Nušića, tu je situacija ista kao i sa svim književnim klasicima, svako čitanje, pogotovo ponovljeno, vodi te do proširenog tumačenja prikazane teme.
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Ili ukratko. Što više saznaš o nekoj temi, postaje ti sve jasnije, koliko u stvari o tome ne znaš ništa.
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Ko zna da ne zna =ima sanse
Ako ne znas da ne znas = onda j b g
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Primecujem da su neki clanovi poceli da brisu svoje stare postove koji vise nisu aktuelni. Mozda je to jedan od nacina da malo uredimo forum.
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Sinbad napisao:A ova tema se zove "TRUMA PEĆI I BOJLERI"! Pa zar je toliki problem da se taj broj i ovde napiše? Ima li šta normalnije i prirodnije od toga? Pa ne pričamo o kikirikiju nego o pećima.

Pobogu pa zašto se ide iz krajnosti u krajnost?
Sinbad ja ti se stvarno izvinjam ako sam bio isključiv, ali samo sam želeo da ti pomognem. A o logičnosti šta treba da stoji u kojoj temi neću da pričam, i meni je bilo nelogično da u temi Molba vlasnicma kamp prikolica čitam možda najbolje opise kampova u Grčkoj, ali sam to radio sa zadovoljstvom.
Poenta ovog mog obraćanja ne samo tebi već svim forumašima je da prvo pretraže forum pa tek onda postave pitanje. Ova koncepcija foruma neću još digo moći da radi na ovja način, dolaziće do sve češćih zastoja u radu foruma. A molba Administratorima je da već jednom krenu sa ozbiljnim radovima na uređenju foruma - ukoliko to stvarno žele.
Toliko od mene.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ja ću oplesti malo po starim grčkim filozofima, naročito po Sokratu: Znam da ništa ne znam.

Što se tiče Nušića, ali i drugih Nama uvek rado čitanih pisaca, svako novo čitanje daje pomalo drugačije viđenje onoga što čitaš, to i jeste draž pisane reči.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Što se tiče Dušanovog zapažanja o opisima kampova, nije "možda" najbolji opis kampova, nego zasigurno jeste bio najbolji i najkompletniji opis kampova. Stvar je u ličnosti autora što je skinuo postove a nije ih premestio na deo Foruma kome po vokaciji pripadaju, ali poštujem svačiji stav i ne komentarišem ga.
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Dati broj servisera za Truma peci u temi "TRUMA PEĆI I BOJLERI" je sasvim logicno i po meni u redu.
Ali. U temi "Kamperi", postoji tema "razonoda" u kojoj pisemo viceve. Pa kakve veze imaju vicevi sa kamperima? Umesto da stoji u temi razno, ona stoji u temi kamperi. BZVZ. Bas bih voleo da mi to neko objasni.
Pa "predstavljanje novih clanova" sto bi trebalo da bude tema na naslovnoj stran,
pa onda "srecna nova godina",
"PARMA-slike-cene-luksuz" koja treba da bude u temi KAMPOVI ili KAMPOVANJE koje jos uvek nema,
"Sajam turizma 2011" koja treba da bude u razno ili u putopisima...
Toliko haosa samo u temi KAMPERI. a tek ako se krene dalje. Ove podteme treba ispremestati u teme na glavnoj stranici, pa i otvoriti jos neke koje su potrebne.
Poslednja izmena od Sinbad u 01 Dec 2012 14:23, izmenjeno 1 put ukupno.
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Što se tiče uređenja Foruma, mislim da je Dule u pravu, što pre treba poraditi na njemu.
Kao prvo, velika je mana i nedostatak mogućnost brze razmene privatnih poruka između članova Foruma. Ne zbog tajnosti, nego iz praktičnih stvari. Dovoljno je reći da se zna da postoji naprimer serviser koji radi Tuma bojlere. Zatim bi po nekoj logici, bliži podaci trebalo da se razmene putem privatnih poruka.
Ovako ćemo doći u situaciju da nekoga favorizujuemo i reklamiramo, a možda taj baš i ne zaslužuje takav status i sl.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Što se tiče teme Razonoda, ona bi po logici trebala da stoji u temi Razno. Tu je Sinbad apsolutno u pravu. Verujem da će neko od administratora promeniti lokaciju ove teme, jer koliko mi je poznato u vreme otvaranja ove teme mnogei podforumi nisu ni postojali.

Sada, "predstavljanje novih članova" nema srodnu temu, ne vidim razlog da ona bude na udarnom mestu na naslovnoj strani, možda je najbliže da se stavi za sada u Korisne informacije ili Razno.

Zaista treba poraditi na uređenju Foruma, pozdrav administratorima.

PS: Ne znamo ko je sve uplatio članarinu za 2012-u, ne bi bilo loše da se nešto i u vezi toga prodiskutuje. Uz svo uvažavanje svakog, stalno pričamo o pravima, hajde da malo pričamo i o Našim obavezama.
Poslednja izmena od sprinter u 01 Dec 2012 14:17, izmenjeno 1 put ukupno.
Odgovori