Komentari

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

Drage moje kolege, hiljade kilometara i mnogo dana uživanja u kampovanju! Sve najbolje u 2013!
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Hvala i pridruzujem se sa sve lepim zeljama! :)
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Boss, pravo je zadovoljstvo i privilegija nas manje strucnih i manje iskusnih kampera da u svojim redovima imamo strucne i iskusne ljude poput tebe te da mozemo iskoristiti vase znanje i iskustvo. Medjutim bojim se da nacin tvoje komunikacije sa "manje strucnim" clanovima foruma moze postati kontra produktivno. Ako bi clanovi foruma bili samo strucnjaci sa velikim iskustvom verovatno ne bi ni imalo sta da se raspravlja na forumu. Zato te molim da, ukoliko si spreman da svoje bogato iskustvo i strucnost podelis sa onim manje strucnim i manje iskusnim, to ucinis na koleginalniji nacin i pomognes im da se strucno edukuju a da se pri tome ne osecaju omalovazenim.
Pozdrav i srecna ti Nova Godina.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Podržavam Dragana u diskusiji.

Dobro poznajem Mustanga i znam da nikada ne misli zlo, zna dosta i voli da prenese znanje, bezrezervno pomogne drugima i uvek je maksimalno korektan, ponekad čak i previše, pa mu se ta korektnost ovoga puta ni krivom ni dužnom obila o glavu. Niti je on diletant, niti piše bezveze.

S druge strane, dobro je da je na Forumu aktivan jedan ovakav poznavalac kao što je Boss.

Verovatno smo pod utiskom praznika, pa smo se previše opustili i dozvolili sebi da kažemo i napišemo nešto što zaista nije u redu i verovatno i ne mislimo.

Svojevremeno sam diskutovao o potrebi ličnog poznanstva. Mislim da su navedene nesuglasice upravo plod toga što se nismo lično upoznali. I Ja i Boss smo svojevremeno imali pomalo oštar duel, ali smo ga na vreme prevazišli i izgladili i ja se zaista radujem da ćemo se lično upoznati jer koliko vidim iz diskusije Dušana, čovek je iz Naše priče, tako da ga očekujem već na prolećnom okupljanju.

Nije ovo Nasin Forum, niti smo na Oksfordu ili Kembridžu, ako i grešimo u nečemu u diskusiji, bitno je da ne grešimo namerno. Vrlo je važno da budemo uvek tolerantni i prijateljski raspoloženi jedni prema drugima. Ja zaista rado posećujem ovaj Forum, sa mnogima sa Foruma sam se već i porodično zbližio i želeo bih da steknem i upoznam još istomišljenika i da se Forum što više proširi.

Bitno je da poštujemo jedni druge, sada treba spustiti lopticu i ne pisati više o ovome, ne trebaju Nam ovakve stvari.

Pozdrav za Sve i sretni svi nastupajući praznici, Božić i Srpska Nova Godina, a i Jovandan onima koji slave.
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

driver57s napisao:ne bih da rasplinjujem postojecu situaciju.....

zao mi je sto je doslo do vecih nesuglasica u ovoj interesantnoj temi, ne bih da ikoga branim ili sudim, steta je sto je doslo do crvenih slova, da bi mi ljubitelji prirode i slobode kretanja morali biti malo tolerantniji i kolegijalniji u izlaganju.
mustanga sam licno upoznao i proveli smo par dana zajedno na moru letos, odlican je poznavalac kamp vozila, dugo godina je u ovom sportu i ima veliko iskustvo u sta sam se lisni uverio jer mi je otklonio kvar na elektro instalaciji rutinskim zahvatom
boss a licno ne poznajem ali sam pazljivo citao sve njegove postove od letos, vidi se da covek ima znanje i iskustvo, voleo bi se licno i sa boss-om upoznati radi raznene isustava
mislim da nam fali jos jedno zimsko okupljanje pa da se malo uz kuvano vino il rakiju smire tenzije, a ujedno mogli bi razmeniti skijasi sa borderima koju rec, kao i saslisati neki adrenalinski dozivljaj od ljubitelja moto sanki. pa sad je sezona zimskih aktivmosti i sportova
prenosim deo svog posta koji je vise za ovu temu nego za temu o instalaciji za vodu....

svim kolegama zelim srecnu i putujucu novu godinu sa sto vise okupljanja i "live" razmene misljenja i iskustava u njoj, naravno cestitke i za predstojece bozicne i novogodisnje praznike, kao i sve svetkovine koji se slave u ovom mesecu (mesec slava i proslava)
Poslednja izmena od driver57s u 03 Jan 2013 21:15, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

@ Sinbad

Dobra je ideja da započnemo se družimo sa drugim savezima.

Da bi došlo do druženja, treba prvo ostvariti kontakte na "višem" nivou. Nekako mi je za sada preuranjeno, da s neba pa u rebra pozovemo ako mogu tako da se izrazima "nepoznate ljude" na druženje. Osećam da bi to bilo klanovsko okupljanje, mi i oni ( normalno sa bezbolkama ispod prozora i otvorenim victorinox noževima, uz obavezno davanje straže). Šalim se naravno.

Da ne budem pogrešno shvaćen, nisam protiv druženja, naprotiv, podržavam ga, ali to druženje zaista treba pripremiti. Pa i u svakodnevnom životu, ne idemo u kuću kod ljudi koje ne znamo, odnosno dok se bar malo ne upoznamo.

Ideja je ok, možda bi Admin trebalo da se čuje sa njima ali i sa drugim, napr. iz Republike Srpske.
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Nisam bas shvatio sta si hteo da kazes.
Zar nikada u zivotu nisi usao u kucu coveka koji te je pozvao da udjes? :)
Pa naravno da bismo najpre dogovorili i utanacili sve detalje u vezi druzenja i pozvati ih zvanicno da dodju.
Ako ih ne upoznamo, necemo ih nikad ni poznavati. Upostalom ni nas dvojica se licno ne poznajemo pa nam to nije prepreka da se druzimo na nekom buducem skupu kampera.
Imamo istu strast, i steta je da se ne upoznamo. Postoji i kod njih i kod nas gomila lepih mesta za posetiti.
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Dobro si napisao: "Nas dvojica se lično ne poznajemo pa Nam to nije prepreka da se družimo na nekom budućem skupu kampera." Upravo tako, mi komuniciramo već neko vreme preko Foruma tako da ćemo se poprilično lako uklopiti prilikom ličnog druženja.

Zato mislim da bi Admin i još neko iz uprave trebalo prvo da uspostave kontakt sa Njima, da se napravi "kopča", da se možda i lično upoznaju Uprave, pa ukoliko se izrazi obostrana želja, onda krenuti u zvaničnu organizaciju okupljanja, da ne ispadne da se Mi unapred nudimo, a s druge strane - ništa.

Ti i ja lepo teoretišemo, dođi na prolećno okupljanje, valjda će se do tada nešto promeniti.

Meni lično, vrlo su bliski kamperi iz Bosne, oduvek sam sa njima imao dobra druženja. Kakvi su samo bili teferiči u Banjaluci, na obali Vrbasa! Čuveni banjalučki šiš ćevapi u lepinji sa polivom ili janjac na ražnju, pita savijača, baklave, i normalno gajbe Nektara hlađene u reci. Sada mi krene voda na usta. Što ti ljudi iz Bosne imaju lep filing za druženje, uvek opuštena atmosfera, sve polako i sa merakom, uživanje za nezaborav.
Poslednja izmena od sprinter u 08 Jan 2013 08:33, izmenjeno 1 put ukupno.
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Imaju li Bosanci neko udruzenje, forum ili sajt?
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ne znam, valjda imaju, nešto je admin pisao da se čuo sa nekim ljudima iz Bosne.
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

Apsolutno se moramo organizovati i pokretati što širu saradnju sa sličnim udruženjima kampera iz okruženja, Evrope, a i šire. Saradnju treba započeti na svim nivoima, od ličnih poznanstava pa do institucionalnog povezivanja.

Prvi korak koji se mora uraditi je da se proveri situacija sa kolegama iz Udruženja kampera Vojvodine, mislim da je njihov rad i entuzijazam opao u poslednje vreme (čak im je i web stranica srušena od nekih hakera) i trebalo bi što pre stupiti sa njima u kontakt. Ovo udruženje je inače zvanični predstavnik Srbije u FICC (Federation Internationale de Camping et de Caravaning) i kroz zajednički rad sa njima moramo i mi biti vidljivi u ovoj i sličnim asocijacijama.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Svaka asocijacija priznata ili ne nema perspektivu bez aktivnog clanstva , ma koliko pojedinci pokusavali da licnim angazovanjem odrze ideju kluba.
Upravo takav primer je udruzenje kampera Vojvodine ,imaju dobru poziciju u Adi organizovan kamp ali im fali clanstvo i energija koju nose sa svim razlicitostima.
Jos jedan primer da treba ocuvati nas forum i ispostovati svakog iskrenog ljubitelja kampinga.
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Udruženje kampera Vojvodine. Telefon: 024/851-618

Htedoh da priupitam, zasto mi nemamo kontakt sa njima? Trebalo bi organizovati jedno druzenje u Adi i usput se upoznati i povezati sa njima. Mozda se i integrisati u jedno udruzenje jer je Srbija isuvise mala i sa malo kampera da bismo imali dva udruzenja.
Poslednja izmena od Sinbad u 09 Jan 2013 17:41, izmenjeno 1 put ukupno.
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Već su bili kontakti sa njima. Ima na Forumu nekoliko postova o saradnji sa njima, proveriću gde se nalaze
Poslednja izmena od sprinter u 09 Jan 2013 20:30, izmenjeno 1 put ukupno.
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

gledam na oglasima laki iz kragujevca prodaje kampera ali taze havarisanog, mislim da je to onaj sto ga je sklopio pre godinu-dve

bas tuga gledati, ali sve se da srediti, samo me cudu sto ga on ne popravi vec havarisanog ga daje u prodaju, barem je on majstor od zanata

http://www.polovniautomobili.com/oglas2 ... at_dukato/
Odgovori