PREDLOG REORGANIZACIJE SAJTA KLUBA

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

Dragan napisao:Svaki dinar u ova vremena je ljudima bitan. Sa tog aspekta i 20 EU nije zanemarljiva cena. Ipak, ruku na srce, ona je zanemarljiv trosak u skupu svih troskova koje si priredjujemo za zadovoljstvo kampovanja. Osim toga onaj ko misli da treba placati clanarinu nece odustati zbog njenog iznosa. Takodje, ne verujem da bi njeno smanjenje bila motivacija da je plate i oni koji je sada ne placaju. Iz clanarine se ne izdrzava samo sajt vec ona treba da posluzi i za neke druge aktivnosti koje ce u necemu pomoci clanovima. I ta cinjenica treba da bude motivacija za placanje clanarine. Uostalom i izrada clanske karte nesto kosta. Proslog leta sam bio u kampu u Grckoj (nikako da postavim moja zapazanja o njemu na sajt) i kod placanja pre odlaska, vise iz stosa, pokazem clansku kartu naseg kluba ne ocekujuci neku reakciju vlasnika. Bas sam se iznenadio kada mi je umanjio cenu boravka za 20 %. Eto samim tim clanarina mi se vise nego isplatila.
Dobro bi bilo da se sto vise kampera oglasi svojim razmisljanjem na ovu temu
Potpuno se slažem sa svakom tvojom rečenicom napisanom u gornjem tekstu. Sledi da imamo identično razmišljanje na temu članarine.
Poslednja izmena od liiiman u 05 Dec 2012 10:24, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

@sprinter

Ok, zato sam i stavio predlog na raspravu. Moja motivacija za predlog je na osnovu razgovora sa ljudima koji planiraju putovanja i na svojim rutama biraju za smeštaj i kampove i parkinge na kojima je to dozvoljeno (kamp stop, ili kako god, stvarno treba dati predlog termina za ovakve lokacije), kao i razgovori sa ljudima koji kampuju van kampova, a povremeno uđu u neki kamp kako bi dopunili vodu, ispraznili crne, hemijske i ostale otpadne rezervoare. Učinilo mi se da je zbog toga zgodno imati ove grupe informacija na jednom mestu.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ddobili smo posebnu, na određeni način specijalizovanu temu Kampovi i ok, i ona, ali samo tako specijalizovana Nam je potrebna, zašto da je širimo na ovaj način. U ovaj deo treba da se upisuju opisi kampova, njihove prednosti i mane, utisci i to je to. Neko ko hoće da vidi kampove, zna u koji deo Foruma treba da ide
Pamtimo I znamo već kakva su Nam dosadašnja iskustva u vezi ovog problema, mislim da ovoj temi nije mesto u Kampvi, mesto pre u delu gde se piše o Kamperima,.a ako ima potrebe može biti I u delu Kamp prikolice.
Dosadašnja iskustva sa Foruma upravo Nam ukazuju da smo imali puno razmimoilaženja u vezi načina korišćenja kampera i kamp prikolica a samim tim u vezi kamp stopova, kampova, mesta za odmor, parkinga, benzinskih stanica i sl. Vrlo dobro znamo da što se tiče članova ovog Foruma, kampovi se uglavnom više koriste od prikoličara a ne od kampera.
Dakle, na prvi pogled izgleda slično I srodno, ali gledajući na taj način, sve u vezi kampovanja je slično, onda Nam ne treba podela po temama.
Mesta za odmor, mesta za kraće zadržavanje, pogodne lokacije za šoping, obilaske gradova i lokaliteta, mesta za vikend ture, druženja, pražnje ai punjenja vode, snabdevanje I sl. to nisu kampovi, i ne treba da budu deo ove specijalizovane teme. Ja upravo u temi Kamperi nameravam da imam ovakve pod teme u vezi gore navedenog, ovih tema na dosadašnjem Forumu je i bilo, ali to nema veze sa kampovima, ima veze sa Kamping klubom, ali ne sa kampovima, koji su usko specijalizovana tema, bar ja mislim da je zbog toga I otvorena.
Da ne ubuduće imali rasprave u vezi toga, mislim da je zaista necelishodno stavljati ove rasprave u ovaj deo Foruma..
Nekako odmah na startu ulazimo u mogući problem, iskreno to mi ne godi. Osećam sa koje strane vetar može da duva i kakve probleme možemo ubuduće imati, loših iskustava sa Foruma je sasvim dovoljno, tako da zaista mislim da radi budućnosti ne treba spajati ove teme, i ja lično ne bih više o tome vodio raspravu, podržavam stav Administratora koji su stavili posebnu temu Kampovi, bez ovih dodataka.
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

@Sprinter

Prihvatam 100% tvoje stavove, imaš veliko iskustvo sa ovakvim tipom kampovanja. Tema kampovi će biti 100% čista i samo će se odnositi na kampove. Verovao ili ne, predlog oko koga više nećemo raspravljati sam dao iz najbolje namere.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Pozdrav za limana. Bas mi je drago za ovakve reakcije. Ovakav nacin komukicije je za primer. Zaista cenim postupak. Pozdrav
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Zahvaljujem se na ukazanom poverenju i prihvatam ulogu moderatora za temu "servis i oprema".
Mislim da Kamp parkinge ili Kamp stopove treba odvojiti od teme "kampovi" iz već pomenutih razloga od strane Sprintera.
Predlog za otvaranje posebne teme Kamp-stopovi ili Kamp parkinzi, po meni je vrlo interesantna.
Na svakom dužem putovanju gde krajnji cilj može a i ne mora da bude kamp, potrebno je unapred znati gde se može parkirati, noćiti, snabdeti namirnicama, čistom vodom, ispustiti tankove, itd.
Na stranim kamp-sajtovima prodaju se brošure sa opisom takvih mesta i koje koštaju porilično.
Što se tiče iznosa članarine po meni nije velika ako se upotrebi na pravi način.
Kao što je već rečeno, ništa nije besplatno, treba platiti nečije angažovanje.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Mislim da naziv teme"SERVISI I OPREMA" treba promeniti u "SERVIS I OPREMA".
Omnia mea mecum porto
BOSS
Korisnik
Postovi: 243
Pridružio se: 15 Jul 2012 13:27

Post od BOSS »

Malo samo da nadovezem po pitanju teme „clanarina“ koju sam pokrenuo.
Zahvaljujem na par misljenja i odgovora ali mislim da me niste razumeli.
Nista lakse nego se sloziti sa clanarinom od 20.-€ a ostatak koji nedostaje placa „admin“!?
Hocemo ravnopravnost i pravo da svako na forumu ima sta da kaze, a kad su pare u pitanju nigde nikog!?
Nemojte pisati sta mislite da nemoze ili kako nece moci, nego dajte predloge i resenja kako bi moglo.
Samo masovnost moze da donese zeljeni efekat. Razlika je da li u opticaju imate 10. ili 150. ili jos vise
clanskih karata i koje beneficije mozete da ostvarite sa njima.
Nije bilo pitanje „ dali je puno 20 € ili nije“! Pa za one koji su prihvatili nije puno, a cak i oni se natezu
sa placanjem koliko sam uspeo da primetim. Pitanje glasi: kako naci resenje pa da svi placaju clanarinu?
Od ovih koji neplacaju najavlja se nazalost niko. Ovako je „jeftino“ i zato cute dok diskusija ne prodje!
Predlozio sam da za pocetak clanarinom treba pokriti samo troskove foruma iz razloga sto za sad
cak ni za to nema dovoljno para a kamoli za nesto drugo.
Ako mislite da je sve kako treba onda se pitam zasto to ne funkcionise kako treba i para nema?
Mozda bi trebalo da i „admin“ ili neko od administratora napise koju rec i da svoje misljenje o ovome,
jer ne zelim da bude shvaceno da sam ovu temu pokrenuo zbog sebe licno, jer to nije tako.


Pozzz............
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Boss shvacen si na pravi nacin nemaj brige. Na zalost malo je danas onih koji bi dali neki prilog zbog opsteg zadovoljstva. Obicno iza nekog davanja stoji i neko ocekivanje. Zato smatram da masovno placanje clanarine moze biti samo posledica masovnog interesa. Sta hocu reci, ako clanovi koji placaju clanarinu imaju vece "mogucnosti" od ostalih " prijatelja kluba" ili clanova foruma, onda ce to biti motiv i drugima da se uclane u klub. Pod "mogucnostima" podrazumevam, na primer, : Pristup nekim informacijama, dobijanje nekih usluga sa popustom, nabavka rezervnih delova ili potrosnog materijala preko kluba po povoljnijim uslovima,nekoliko besplatna oglasa, strucna pomoc( informativno) itd.
Pozdrav.
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Dopuna gornjeg posta.
Pa clan kluba se ne moze ni biti bez placene clanarine!
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Verovatno mislis na troskove odrzavanja sajta.
Ako je samo to u pitanju onda je dovoljno 2-3 clanarine godisnje.
A ako je tu izrada clanskih kartica, nalepnica i sl. sigurno vise.
Ja mislim da sa samo 20 clanova x 20e moze mnogo da se zavrsi, naravno mi nemamo direktan uvid u troskove,zato je tu admin da da predlog.
Omnia mea mecum porto
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Pripremicu finansijski izvestaj 31.12.2012. sa podacima o naplati clanarine i o troskovima koje smo imali. Slazem se sa Mustangom da je 20 clanarina dovoljno da se odstampaju clanske karte i plate troskovi odrzavanja sajta. Ako zelimo nesto vise da pravimo kao sto su kape, majice,nalepnice zastavice predlazem da se svi anfazujemo kako bi dobili dobre cene i kvalitet. Mislim da smo zreli da napravimo malo reklamnih rekvizita. Predlozicu budzet za sledecu godinu i okvirne kolicine par stvari. A mozda u buducnosti kupimo i malo vecu nadstresnicu za klupska druzenja, kao sto su slovenci pre par godina organizovali. Dosta je prakticna i potrebna kada se skupovi odrzavaju van domasaja kafana, na zalost Gross-a.Pozdrav Admin
BOSS
Korisnik
Postovi: 243
Pridružio se: 15 Jul 2012 13:27

Post od BOSS »

Halo!

Prvo da se zahvalim administratoru koji je danas tako brzo reagovao
i na opste zadovoljstvo opet doveo stranice Foruma u red, najlepse hvala!
Danasnje neugodnosti podstakle su me malo na razmisljanje pa se setih necega
sto sam vec video na jednom stranom forumu daleko vecem od naseg a to je:
// data je mogucnost registracije novog clana, ali aktivacija sledi tek jednim E-mailom
koju taj novi clan dobija od moderatora/administratora. Pre toga nije moguce
ukljuciti se u forum i pisati bilo sta.//
Znaci da je tim administrator jedan neizbezan „filter“ koji propusta ili ne!
Ja nisam strucnjsák za te stvari i neznam koliko je tako nesto na nasem forumu
tehnicki izvodljivo, ali mislim da bi to bilo jedno od trajnih resenja za postojeci problem.
Takodje hocu da napomenem da sam ubedjen da cemo se u buducnosti sve cesce susretati
sa ovakvim problemima, jer sto nam Forum bude veci, bice i interesantniji je za napade.

Pozzz.........
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Za vikend sa Igorom se zavrsava akcija oko preurenjenja foruma. Sledece nedelje ocekujemo finalnu verziju.Pozdrav i hvala na predlozima i strpljenju.Admin
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Podržavam predlog za slanje mejla prilikom aktivacije člana.
Odgovori