PREDLOG REORGANIZACIJE SAJTA KLUBA

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

admin napisao:Za vikend sa Igorom se zavrsava akcija oko preurenjenja foruma. Sledece nedelje ocekujemo finalnu verziju.Pozdrav i hvala na predlozima i strpljenju.Admin
Ako nešto mogu da pomognem Igoru, stojim na raspolaganju.
igor
Site Admin
Postovi: 37
Pridružio se: 08 Apr 2011 17:58

Post od igor »

@admin
Forum ima mogucnost slanja mejlova prilikom registracije i privatnih poruka
ali mejl server ne radi.
To bi trebalo da dogovorite sa mediavistom kod koje se hostuje sajt jer na taj dio sistema nemam uticaj.

Sto se tice brisanja tema
cekirao sam opciju u podesavanjima foruma tako da sada nije moguce brisanje citave teme od strane prvog postera.
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

Kada već krećemo u priču sa mediavistom dobro bi bilo i da se web server na kome se hostujemo podesi da direktno odgovara za upite na www.campingclubserbia.com, a da redirekciju radi za upite na www.campingclubbelgrade.org (obrnuto u odnosu na ono što radi trenutno). Zona za ime www.campingclubserbia.com je registrovana do 24.05.2013, a za www.campingclubbelgrade.org do 09.09.2013.

Što se tiče spam korisnika, već imamo pri registraciji dva koraka koja bi trebalo da uklone dosta "robotizovanih" spemera, naravno pod uslovom da rade. Mislim da je "Odgovor na zadato pitanje" (human validation) dobra stvar i da samo malo treba promeniti skup pitanja kako bi izbegli odgovore koji se sastoje od jedne cifre ili prepisivanja zadate reči i na taj način izbegli i "brute force" napade. CAPTCHA (Image verification) je dosadan metod, mada i on daje dobre rezultate. Oba su implementirana kod nas i treba ih malo utegnuti.

Možda bi bilo dobro da nam iz mediaviste daju logove za dane kada se se pojavili "nezgodni" korisnici i da ih Igor i ja pregledamo, i na taj način da probamo još dodatno da utegnemo stvar.

Ručna mail validacija je prilično sigurna metoda, ali u uslovima kada niko nije profesionalni administrator može dovesti do situacije da je administrator na "godišnjem" i da budući korisnik čeka nekoliko nedelja na verifikaciju. Bolje je rešenje sa generisanjem linka za aktivaciju naloga koji se prosleđuje na datu mail adresu. Za oba rešenja je neophodno da proradi funkcionalnost mail servisa kod našeg domaćina.
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Liiiman, kontaktiraj Igora i usaglasite termin sastanka za vikend ako si u mogucnosti.Pozdrav Admin
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

@admin
Lako ćemo se Igor i ja dogovoriti.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Dok je jos u razradi ideja sa sadrzinom foruma pregledajuci veceras neke Poljske forume primetio sam temu namenjenu fotografijama . Korisnici otvore licnu temu sa svojim objektivom i ogromnim opusom uglavnom sa kamperima u pozadini. Simpaticno i interesantno za posetioce foruma.
Mozda se nadje mesta i za ovu ideju?

Primer:
http://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=12029
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Sve u redu, ali imam kritiku za Limana, dogovorili smo se bez psovanja.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Liiiman poslao sam ti emIl.
Pozdrav
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Danas je prvi dan primene nove redefinicije naseg sajta .
Po dogovoru smo ovlastili nase clanove u moderatore za teme koje su pristali da uredjuju.
Pored tema sa oznakama moderatora stoji i ime administratora (groskamper) jos par dana jer sam u teh mogucnosti da odredjene teme koje su rastrkane po forumu mogu kanalisati i tako omoguciti moderatorima dalji rad na njima a za par dana cu se izbrisati sa naslovnih tema i tako autorizovati izabrane modelatore tema .
Zato ako za naredna dva tri dana nebudem uspesno isprebacivao stare teme u odgovarajuce pozicije , slobodno mi ukazite na propust da bih uredno ispravio nepravilnosti .
Novoizabranim moderatorima zelim uspesan rad.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Groš, moj mejl koji sam ostavio kod registracije je nevažeći, sada sam postavio validan.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Jel ti radi opcija modelator?
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Meni radi, jedino nisam siguran kod premaštanja tema da li radi u okviru podforuma koji uređujemo ili se odnosi na ceo forum.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Gde se nalaze opcije , kako se koriste i sl.
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

@Sprinter
poslao sam ti mail sa kratkim opisom.
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Mene takodje interesuje uputstvo za rad moderatora kao i neke smernice kako bi svi moderatori radili sihronizovano. Dobro bi bilo da administrator ima mogucnosti da isprabi,eventualno, neku gresku koju moderator napravi. Za pocetak bi bekap bio preporucljiv a gros neka jos neko vreme koordinira rad moderatora. Gde se nalaze pristupne sifre za moderatore.
Pozdrav.
Odgovori