Hedonizam

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Jader napisao:Ovo mi je bila ideja vodilja, ali sam bio skeptičan u vezi sledećih stvari:

1. Da li mermerna ploča može da izrži visoke temperature;
2. Da li rerna i sve oko nje (dihtunzi, farba) može da izdrži visoke temp.

lio napisao:Ne bih da Vas davim, ali:
pizze se peku na 350 stepeni C 5-7 minuta po svim receptima.
Ukoliko je brže ne zapeče se sos i sastojci.
Ukoliko želite da napravite pizza peć od šporeta - to sam ja uradio odavno. Svi termostati šporeta gase grejače na 250 stepeni. Dodate grejač gore od 2000 W i dole od 1000 W. Ugradite poseban prekidač i na najobičnijem šporetu imate pizza peć. Ukoliko na donjem delu (na prvoj tećini) stavite pizza stone (pica kamen - mermernu ploču) dobićete pravu pizza pećnicu sa izuzetno malo ulaganja - pedesetak eura, a možda i manje. Treba samo malo prčkanja po postojećem šporetu (dodavanje grejača, metar kabla sa termo izolacijom i prekidač)

Pozz
Kod mene radi bez problema i to godinama.

Svakako se slažem da je peć na drva najbolja
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Na ovakvom mestu bi bilo lepo popiti hladno pivce


Slika
Takonac
Korisnik
Postovi: 97
Pridružio se: 17 Okt 2013 12:16
Lokacija: Beograd Barajevo

Post od Takonac »

sprinter napisao:Na ovakvom mestu bi bilo lepo popiti hladno pivce


http://www.dodaj.rs/f/15/zI/3E7LdA4D/ba ... na-pra.jpg
...ili ohladjeni bambus...
Ako kanis pobjediti ne smijes izgubiti!!!
Takonac
Korisnik
Postovi: 97
Pridružio se: 17 Okt 2013 12:16
Lokacija: Beograd Barajevo

Post od Takonac »

Imao sam prilike da 2006 probam u okolini Dimitrovgrada jedan,po njihovim recima,lokalni specijalitet,u pitanju je jaretina pecena ispod zemlje.Naime bez skidanja koze,samo uredjeno,jare se puni nekim nadevima,soli po zelji i onda se oblepljuje blatom.Tako se spusta u unapred iskopanu rupu ispunjenu zarom,i prekriva istim.Krajnji rezultat-blato se odlepljuje zajedno sa kozom a ukus je ubitacan.Iako po recima nekih meso bude vise kuvano nego peceno glasam za ovaj specijalitet.Oni koji su to probali znaju na sta mislim.
Ako kanis pobjediti ne smijes izgubiti!!!
Takonac
Korisnik
Postovi: 97
Pridružio se: 17 Okt 2013 12:16
Lokacija: Beograd Barajevo

Post od Takonac »

Za prolecno(ili kad vec bude)okupljanje kamperista,ucipicu se sa jednim jarencetom ili jagnjencetom za drustvance,bilo da ga ispecem ili da ga pecemo na licu mesta
Ako kanis pobjediti ne smijes izgubiti!!!
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Takonac napisao:Za prolecno(ili kad vec bude)okupljanje kamperista,ucipicu se sa jednim jarencetom ili jagnjencetom za drustvance,bilo da ga ispecem ili da ga pecemo na licu mesta
E moj... kad ovako nešto obećaš, Piroćanci dolaze na druženje u Vojvodinu, Vojvođani na Staru planinu :lol:
Takonac
Korisnik
Postovi: 97
Pridružio se: 17 Okt 2013 12:16
Lokacija: Beograd Barajevo

Post od Takonac »

ha,ha,ha....Jader,ponuda stoji,tridesetak kila otprilike,za ostalo cemo videti....a mozemo da se vezbamo na rostilju ili kotlicu u medjuvremenu...
Ako kanis pobjediti ne smijes izgubiti!!!
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Takonac napisao:ha,ha,ha....Jader,ponuda stoji,tridesetak kila otprilike,za ostalo cemo videti....a mozemo da se vezbamo na rostilju ili kotlicu u medjuvremenu...
Napravićemo neku generalnu probu čim otopli... ups
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Takonac napisao:Za prolecno(ili kad vec bude)okupljanje kamperista,ucipicu se sa jednim jarencetom ili jagnjencetom za drustvance,bilo da ga ispecem ili da ga pecemo na licu mesta
Pa na licu mesta naravno
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ja glasam za jare, ali drano, ne šureno. Probao sam više puta i jedno i drugo, drano je uvek sigurnije i bolje. Čak pomiri i ukuse onih koji ne vole miris jagnjetine, liči na jagnje ali nema miris, dopušta da se premaže začinima, i normalno da buže žensko.
Ako ne može jare, ništa ne fali ni jagnjetu.

Kao i Lio, glasam za pećenje na licu mesta, uz uzdržavanje od kidanja malih komadića za vreme pečenja.
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

sprinter napisao:Ja glasam za jare, ali drano, ne šureno.
A oćete li da bude i mlado - sisanče? :D
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Misliš što kažu, važno je da je na poljani jurilo za maminom sisom.
Takonac
Korisnik
Postovi: 97
Pridružio se: 17 Okt 2013 12:16
Lokacija: Beograd Barajevo

Post od Takonac »

Lio,Sprinter,Dusan,dogovor je pao,bice drano sisance i pecemo ga na licino mesto...jarence naravno
Ako kanis pobjediti ne smijes izgubiti!!!
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

sprinter napisao:Ja glasam za jare, ali drano, ne šureno. Probao sam više puta i jedno i drugo, drano je uvek sigurnije i bolje. Čak pomiri i ukuse onih koji ne vole miris jagnjetine, liči na jagnje ali nema miris, dopušta da se premaže začinima, i normalno da buže žensko.
Ako ne može jare, ništa ne fali ni jagnjetu.

Kao i Lio, glasam za pećenje na licu mesta, uz uzdržavanje od kidanja malih komadića za vreme pečenja.
Nešto ovako :)?

Slika
Takonac
Korisnik
Postovi: 97
Pridružio se: 17 Okt 2013 12:16
Lokacija: Beograd Barajevo

Post od Takonac »

E,dabome,nesto slicno...
Ako kanis pobjediti ne smijes izgubiti!!!
Odgovori