Hedonizam

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

U bre, ovo je već upgrade klasičnog ražnja, prohrom sa sve iglama. Ovde samo fali mali motorić.
A šta je u saču?
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

sprinter napisao:U bre, ovo je već upgrade klasičnog ražnja, prohrom sa sve iglama. Ovde samo fali mali motorić.
A šta je u saču?
Imam i motor na 12 V (nadam se da @Sinbad neće zameriti :))
U saču je pekarski krompir
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Jader napisao:Imam i motor na 12 V (nadam se da @Sinbad neće zameriti :))
Zavisi koji ti presek kabla do akumulatora, ako je ispod 8 kvadrata neće da valja, šmercovaće i počeće motor da preskače, onda ovo jare ostade neravnomerno pečeno, a i motor može da pregori.
E da bi se ovo sprečilo rešenje je uzeti kabl od minimum 10 kvadrata i ne duži od 4m, priključiti ga na akumulator motornog vozila od min. 74Ah startne snage 680A (EN), ostaviti vozilo da radi naotprilike 1200 obrtaja u min. (zaglaviti papučicu ciglom - običnom ne fasadnom, jer su ove glatke pa mogu sa skliznu) i na kraju zbog kratkih kablova obavezno zatvoriti prozore vozila kako se ne bi nadimo enterijer. Naravno ovo je moguće samo kod vozila koja nemaju alarm sa sistemom selflock, u protivnom se moraju ostaviti odškrinuta vrata vozila ili naći odgovarajuće vozilo.
I tako za par sati dobijete savršeno ravnomerno ispečeno odrano jare.
Nadam se da vas nisam udavio ako neko ima primedbe neka izvoli.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

DusanHY napisao:
Jader napisao:Imam i motor na 12 V (nadam se da @Sinbad neće zameriti :))
Zavisi koji ti presek kabla do akumulatora, ako je ispod 8 kvadrata neće da valja, šmercovaće i počeće motor da preskače, onda ovo jare ostade neravnomerno pečeno, a i motor može da pregori.
E da bi se ovo sprečilo rešenje je uzeti kabl od minimum 10 kvadrata i ne duži od 4m, priključiti ga na akumulator motornog vozila od min. 74Ah startne snage 680A (EN), ostaviti vozilo da radi naotprilike 1200 obrtaja u min. (zaglaviti papučicu ciglom - običnom ne fasadnom, jer su ove glatke pa mogu sa skliznu) i na kraju zbog kratkih kablova obavezno zatvoriti prozore vozila kako se ne bi nadimo enterijer. Naravno ovo je moguće samo kod vozila koja nemaju alarm sa sistemom selflock, u protivnom se moraju ostaviti odškrinuta vrata vozila ili naći odgovarajuće vozilo.
I tako za par sati dobijete savršeno ravnomerno ispečeno odrano jare.
Nadam se da vas nisam udavio ako neko ima primedbe neka izvoli.
Dule, naravno da nisi udavio, uvek je korisno čuti savet iskusnih. Ja sam slično razmišljao ali sam mislio staviti kabl od 2,5 kvadrata, ali izgleda da bi u tom slučaju sigurno došlo do pregrevanja kabli i požara na vozilu. To i nije neka šteta, ali bi u tom slučaju ražanj morali da vrtimo ručno što nije dobro za zglob ruke onoga ko vrti, a i tako iscrpljen bi sigurno pojeo više mesa.

Što se tiče turskog tempomata (cigla na gasu) iz dosadašnjeg iskstva mogu da kažem da alternator najbolje puni na 2000 rpm, a za takvu operaciju je potrebna 1,5 cigla (poželjno iz ciglane u Sr. Karlovcima).
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Imam rešenje.

Taj kabl od ne znam koliko kvadrata obavijemo oko jagnjeta i pustimo struju. I eto girosjagnjeta za tili čas, ne moramo čak ni da čekamo da se celo ispeče, sloj po sloj režemo i služimo.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

sprinter napisao:Imam rešenje.

Taj kabl od ne znam koliko kvadrata obavijemo oko jagnjeta i pustimo struju. I eto girosjagnjeta za tili čas, ne moramo čak ni da čekamo da se celo ispeče, sloj po sloj režemo i služimo.
@sprinter Struja od 12 V na slanoj kožici nije za igranje! Svi mi dobro znamo da je so odličan provodnik, što vrlo lako može da dovede do kratkog spoja i varničenja. O posledicama koje može da izazove istopljena izolacija žica ne smem ni da pomislim!
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

Misliš na jare. GirosJare!

PS. Opreznosti nikad dosta. Sinbad je u najboljoj nameri ukazao na oprez kada se radi sa niskim naponom i jakim strujama.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Sreća samo što će biti bez odela kada ga obavijemo žicom
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Da ne bude da samo pričamo o mesu, evo i jednog dalmatinskog recepta za hobotnicu:

Sastojci:
1 janje (do 10 kila)
dva kila kapule
1 hobotnica (kil i po - dva)
kumpir
sol

Priprema:
Dok se janje vrti na ražnju, hobotnicu stavit u lonac i kuvat sa kumpirima u slanoj vodi. Nakon tri ure, janje se skine s vatre i stavi sa strane da se ocidi. Lonac maknut s vatre, prolit vodu, hobotnicu bacit mačketinama (đavlu i meso kojem nemoš oglođat košćurine).

Nasić janjetinu, stavit na stol i narizat kapulu.
Zavrnut rukave.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ja se u struju skoro nimalo ne razumem, tako da se nisam ni upuštao u diskusiju. Nadam se samo da Sinbad neće zameriti za malo šale, što se mene tiče, ništa lično.
Dugo smo bili neaktivni na Forumu, svi nekako uspavani, tako da je ovo bila dobra prilika da se malo razdrmamo.
Poslednja izmena od sprinter u 14 Jan 2014 22:58, izmenjeno 1 put ukupno.
Takonac
Korisnik
Postovi: 97
Pridružio se: 17 Okt 2013 12:16
Lokacija: Beograd Barajevo

Post od Takonac »

Jader napisao:Da ne bude da samo pričamo o mesu, evo i jednog dalmatinskog recepta za hobotnicu:

Sastojci:
1 janje (do 10 kila)
dva kila kapule
1 hobotnica (kil i po - dva)
kumpir
sol

Priprema:
Dok se janje vrti na ražnju, hobotnicu stavit u lonac i kuvat sa kumpirima u slanoj vodi. Nakon tri ure, janje se skine s vatre i stavi sa strane da se ocidi. Lonac maknut s vatre, prolit vodu, hobotnicu bacit mačketinama (đavlu i meso kojem nemoš oglođat košćurine).

Nasić janjetinu, stavit na stol i narizat kapulu.
Zavrnut rukave.
Eovaj ti je recepis dobar,skoro me nesto nije ovako nasmejalo....
Ako kanis pobjediti ne smijes izgubiti!!!
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

sprinter napisao:Ja se u struju skoro nimalo ne razumem, tako da se nisam ni upuštao u diskusiju. Nadam se samo da Sinbad neće zameriti za malo šale, što se mene tiče, ništa lično.
Dugo smo bili neaktivni na Forumu, svi nekako uspavani, tako da je ovo bila dobra prilika da se malo razdrmamo.
Malo šale nije na odmet u vreme zime, koliko god ona bila blaga. Ne bi trebalo bilo ko da zameri ipak je ovo zezanje. Sinbad je ukazao na neke stvari oko struje, znam da je stručan u tom delu i verujem da zna šta priča.

S druge strane, ovde je tema "Hedonizam", tu sam na svom terenu, ni struja mi ništa ne može :).
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Jader napisao:
sprinter napisao:Ja se u struju skoro nimalo ne razumem, tako da se nisam ni upuštao u diskusiju. Nadam se samo da Sinbad neće zameriti za malo šale, što se mene tiče, ništa lično.
Dugo smo bili neaktivni na Forumu, svi nekako uspavani, tako da je ovo bila dobra prilika da se malo razdrmamo.
Malo šale nije na odmet u vreme zime, koliko god ona bila blaga. Ne bi trebalo bilo ko da zameri ipak je ovo zezanje. Sinbad je ukazao na neke stvari oko struje, znam da je stručan u tom delu i verujem da zna šta priča.

S druge strane, ovde je tema "Hedonizam", tu sam na svom terenu, ni struja mi ništa ne može :).
Slika
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

@lio Like!
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Jes vala!
Kad se mora, nije teško.
Odgovori