Kuda idu svi ovi holandezi?

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Danas sam na Ibarskoj magistrali u Meljaku video barem desetak kampera/prikolicara s holandskim tablicama kako idu prema jugu. U razgovoru s jednim starijim bracnim parom (nisu bas znali engleski) koje stao radi snabevanja saznao sam da idu prema Kraljevu??? Da nemaju oni neko prolećno okupljanje na Ibru???

Evo i slika:

Slika

Slika

Slika
Poslednja izmena od Jader u 18 Maj 2013 12:52, izmenjeno 1 put ukupno.
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

To je grupa iz Holandije koja je dosla iz Budimpeste , boravila 2 dana u Zasavici i krece prema Kraljevu gde se zadrzava dan,dva. Ima 36 posada ako nisi brojao. Pustaju se na deset minuta da ne bi pravili guzvu. 90% je prikolicara a 105 kampera. Prosek starosti 70 godina.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Ovi s kojima sam pokusao da komuniciram niko ne bi dao 78 godina :-)

Tako se provodi trece doba, a kod nas penzioneri provode vreme u redu za "10 % popusta svakog xx u mesecu"
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

Super organizovani Holandjani su bili par dana u Zasavici i to što je Jader video je njihova seoba u Matarušku banju u sportski centar Okanik koji je imao dovoljno sluha i pameti da posluša savete našeg druga Jovana iz Zasavice i da obezbedi uslove na nivou uređenog kampa za ovako organizovane grupe turista.

U ovoj turi su većinom bili prikoličari, za razliku od prošle godine kada su većina bili sa kamperima. Činjenica je da imaju visok prosek godina i da im je druželjubivost na vrlo niskom nivou. Na svu sreću pa je bilo još gostiju u kampu pa je bilo i dobrog druženja (Bugari, Nemci i mi, čudna kombinacija :) )

Evo kako je njihova poseta izgledala u Zasavici:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

PS. Naš najnoviji kamper koji je uspešno obavio prvo kampovanje :)

Slika
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Stvarno je lepo videti da stvari idu u dobrom pravcu pa taman za to bili zasluzni "omladinci" iz Holandije :-)
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Danas sam ponovo na Ibarskoj magistrali susreo poveću grupu Holanđana (preko 10 posada), uglavnom prikoličari i 3-4 kampera. Izgleda da im se dopalo u Mataruškoj banji prošle godine čim idu ponovo :)

Slika
motomax
Novi korisnik
Postovi: 4
Pridružio se: 06 Feb 2013 11:29

Post od motomax »

Bili su u kampu na bari Zasavica neko vreme i juče su nastavili dalje. ne znam gde
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Prošle nedelje oko 17h, klinac dođe i kaže: stižu vam neki gosti kamperisti!
Iznenađeni nenajavljenim gostima, izađosmo ispred kuće i ugledasmo Hymer kamper integralac holandskih tablica kako se parkira tik uz naš kamper.

Slika

Slika

Slika

Odmah je proradila tradicionalna srpska gostoprimljivost i dugačak jezik moje žene, te započesmo razgovor koji je trajao do kasno u noć.
Stariji bračni par iz Holandije, u penziji, je već 11 nedelja na proputovanju po Evropi i Balkanu. U povratku iz Gruzije preko Turske i Bugarske, slučajno su tražeći mesto za spavanje, skrenuli sa autoputa u Niš, i spazivši naš kamper parkirali se pored njega.
Gospođa je učiteljica koja odlično govori engleski, a dekica, profesor istorije, koji ima 81 godinu, izgleda kao da je šezdesetogodišnjak.
Izgleda da smo za par sati ostavili takav utisak da je gospođa na kraju pitala moju ženu da li može da je poljubi za rastanak.

Slika
Poslednja izmena od mustang u 30 Maj 2014 23:55, izmenjeno 1 put ukupno.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Bravo! Vi ste pravi promoteri naše zemlje i kamping kluba!
Pera Big Marlin
Korisnik
Postovi: 41
Pridružio se: 20 Apr 2014 15:55

Post od Pera Big Marlin »

Odmah je proradila tradicionalna srpska gostoprimljivost i dugačak jezik moje žene,

Zbog pominjanja Djukinog jezika ostaces bez usiju.Vlado,Vlado.........
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

@mustang
e jos da ste na rastanku i kljuceve od kampera razmenili ko sto fudbaler dres razmenjuju


eto sta nas kampere sve ocekuje kad udjemo u pozne godine, treba to izrrzati: hymer, 11 nedelja na tockobima, podjes od kuce po snegu, a vratis se ono jagode stigle...


blago vama, vama holandjani i svrate da konace u nisu, nas obidju ibarskom magistralom sa 80km/h
Poslednja izmena od driver57s u 01 Jun 2014 00:04, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

@driver57s

"e jos da ste na rastanku i kljuceve od kampera razmenili ko sto fudbaler dres razmenjuju"

"I tata bi sine!"

Kad su se holanđani parkirali i mi sa njima počeli razgovor uz domaće srpske proizvode, komšija čuo od drugog komšije da sam ja kupio novi kamper, pa poslao ženu u izvidnicu. Komšika me pita"komš`o, jel si ga kupio?" Ma još nisam, neće holanđanin da doplati dve hiljade za moj.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

driver57s napisao:@mustang
eto sta nas kampere sve ocekuje kad udjemo u pozne godine, treba to izrrzati: hymer, 11 nedelja na tockobima, podjes od kuce po snegu, a vratis se ono jagode stigle...
Kako je krenulo, biće pođeš od kuće po snegu, vratiš se... kad ono, nema kuće, odnela je voda :(
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

mustang napisao:@driver57s

"e jos da ste na rastanku i kljuceve od kampera razmenili ko sto fudbaler dres razmenjuju"

"I tata bi sine!"

Kad su se holanđani parkirali i mi sa njima počeli razgovor uz domaće srpske proizvode, komšija čuo od drugog komšije da sam ja kupio novi kamper, pa poslao ženu u izvidnicu. Komšika me pita"komš`o, jel si ga kupio?" Ma još nisam, neće holanđanin da doplati dve hiljade za moj.
Ha ha ha ha ha

Pa te vaše komšije ima da polude od vas!!!!!!!!!!!!

Nego, da ja u temi KAMPOVI otvaram novu lokaciju NIŠ - Kod Djuke i Vlade?
Ja mislim da su Holandezi mogli i 11 godina da putuju i da nigde ni bi bili primljeni kao kod vas dvoje!
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Izgleda da su ovi francuzi malo zalutali na putu do našeg parkinga.
Sve same bakice i dekice koji ne koriste navigacije već obične stare auto-karte.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Danas u Nišu, preko puta učiteljskog doma.
Poslednja izmena od mustang u 02 Sep 2014 23:57, izmenjeno 1 put ukupno.
Omnia mea mecum porto
Odgovori