25.08.2013. brojac je na 61350 za 14 dana

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Neverovatno frekventan forum Kamping kluba Srbija. Pozivam sve posetioce foruma da se registruju i ukljuce u nas rad. Citaju nas u celoj Evropi pa clanovi moraju da budu jos aktivniji i kreativniji.Pozdrav Admin
igorpet
Korisnik
Postovi: 264
Pridružio se: 20 Avg 2012 23:41
Lokacija: Kraljevo

Post od igorpet »

Ne bih da sumnjam u jako dobru posecenost foruma, i naravno i ja bih voleo da se sto vise ljudi ukljuci u diskusije i samim tim imamo sto vise informacija na jednom mestu.

Mada imam malu primedbu na brojac, jer on broji (uvecava se) prilikom svakog otvaranja bilo koje strane na forumu.
Da li postoji mogucnost da se broji poseta prema IP adresi i da se brojac ne uvecava svaki put kad otvorim neku stranicu.
Npr. samo ja dnevno otvorim forum barem 10 puta, ali brojac se ne uveca samo za 10, jer ja uvek osim pocetne strane otvorim barem 5-6 drugih strana i dobijemo da samo ja uvecam brojac za 50-60 dnevno, na primer.
I recimo refresh (reload) stranice takodje uvecava brojac prilikom svakog ponovnog ucitavanja strane.

Mozda bi bilo preciznije za analitiku da se uvede neka ozbiljnija statistika na sajtu, mislim da ova ne daje dovoljno kvalitetne rezultate, jer ako nas ima 10-ak redovnih na sajtu koji posecuju po par strana prilikom svake posete to znaci da ce brojac da se uvecava za 500-600 dnevno i ako je u pitanju mali broj posetilaca.

Ja ovo najdobronamernije, vise administratorima da skrenem paznju da ako zele precizniju statistiku razmisle o nekoj ozbiljnijem resenju (Google Analytics npr.-besplatan a prilicno dobar i detaljan) jer ovaj brojac nije bas pouzdan pokazatelj posecenosti.

Zaboravih da dodam da i svi pretrazivaci cesto posecuju stranice (i to sve) i oni mogu brzo povecati broj na brojacu koji je ovako koncipiran.
Na nekim forumima posebno se racunaju registrovani korisnici, posebno posetioci a posebno botovi.
Poslednja izmena od igorpet u 25 Avg 2013 21:20, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Da postoji mogucnost da se dobiju i ovi podaci po pozivu na link ali smo realno zateceni i ovom informacijom cak i da se pola oduzme je ozbiljna gledanost( a sto bi oduzimali) svaka stranica ima svoju zanimljivost i zivost u toku dana njenom dopunom clanova ...
O citanosti smo imali neka saznanja , sad polako uvidjamo da su realna.
Šta meni recimo jos fali, recimo kad postavim link prema yuotubu voleo bi da se to vizuelno pokaze na stranici foruma , pokusavao sam svakako dodacima tipa [yuotube]......................[/yuotube] i nece pa nece to su valjda skracenice iz HTML
Pokusavam da popravim slike clanova gde god je to moguce ali moraju i sami da pronadju kako se postravljaju , teme ce moderatori da sortiraju , sve zajedno kad se zavrsi leto i kad nas bude vise za komjuterom bice jos interesantnije
Sanja Obrenovac
Korisnik
Postovi: 32
Pridružio se: 22 Avg 2013 16:17

Post od Sanja Obrenovac »

Sta se sada desava sa forumom,malo mi je cudno da se niko ne oglasava od 17.10
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Zavrsila se sezona. :)
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Medjopauza
igorpet
Korisnik
Postovi: 264
Pridružio se: 20 Avg 2012 23:41
Lokacija: Kraljevo

Post od igorpet »

14.3.2014. - 09:11 h
brojac pokazuje 1.000.000 klikova :)

Samo da napomenem da ne prodje neopazeno
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

ponos nekako prija .
malo smo bolji od svih na podrucju Srbije a i sire
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

igorpet napisao:14.3.2014. - 09:11 h
brojac pokazuje 1.000.000 klikova :)

Samo da napomenem da ne prodje neopazeno
da li brojač broji klikove ili kvalifikovane posete (visits)? Ne znam da li koristiš google analytics, tamo se mogu dobiti precizni podaci ko, šta kako, odakle dolazi i koliko je novih posetilaca. Broj klikova sam po sebi ne govori mnogo jer ja npr. dnevno 10-ak puta otvorim sajt.
igorpet
Korisnik
Postovi: 264
Pridružio se: 20 Avg 2012 23:41
Lokacija: Kraljevo

Post od igorpet »

Jader napisao:da li brojač broji klikove ili kvalifikovane posete (visits)? Ne znam da li koristiš google analytics, tamo se mogu dobiti precizni podaci ko, šta kako, odakle dolazi i koliko je novih posetilaca. Broj klikova sam po sebi ne govori mnogo jer ja npr. dnevno 10-ak puta otvorim sajt.
Brojac broji klikove tj. uvecava se otvaranjem bilo koje strane.
Ja koristim google analytics ali na ovom forumu sam samo clan, i nemam nikakvih mogucnosti za uredjivanjem bilo cega, tako da se ovde ne koristi.
Ako pogledas drugu poruku u ovoj temi videces da sam bas ove stvari napomenuo. Napomena se najvise odnosila na administratora foruma.

Ali nema veze, ocigledno je da je forum posecen.
Steta je samo sto ljudi mnogo vise klikcu po njemu :) a mnogo manje pisu ... ali ima vremena mozda se i to izmeni vremenom
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

igorpet napisao:Ja koristim google analytics ali na ovom forumu sam samo clan, i nemam nikakvih mogucnosti za uredjivanjem bilo cega, tako da se ovde ne koristi.
Ako pogledas drugu poruku u ovoj temi videces da sam bas ove stvari napomenuo. Napomena se najvise odnosila na administratora foruma.
Sad vidim da si već pisao o tome.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

I ja isto mislim da treba da koristimo stvarne pokazatelje koji daju realnu sliku posećenosti foruma . Ne znam kome trebaju netačni podaci.
igorpet
Korisnik
Postovi: 264
Pridružio se: 20 Avg 2012 23:41
Lokacija: Kraljevo

Post od igorpet »

17.7.2014
Brojac "probio" 2.000.000
Odgovori