Predlozi za organizaciju foruma

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Pokrenuo sam novu temu da bi u njoj mogli da damo sugestije kako srediti naš forum.
Po meni na naslvnoj strani prva na spisku umesto kamperi trebalo bi da bude tema "Članovi", a onda podteme : predstavljanje novih članova, članovi kluba, možda - saradnici i sl., rasprave članova.
U temi predstavljanje novih članova, svaki novi član bi bio obavezan da se predstavi i ostavi svoje podatke (vidljive ili nevidljive).
U temi članovi - svi članovi kluba bi imali svoju podtemu (sa svojom fotkom radi prepoznavanja). To bi bilo mesto gde bi mogli da ostavljaju svoje lične utiske, zapažanja, nešto što žele reći, a nije klasifikovano u nekoj od tema. Ne znam da li bi ovo trebalo da se odnosi i na članove foruma, ili samo na članove kluba.
U slučaju da se prethodna stavka odnosi na članove kluba sledeća bi bila:
članovi foruma
Nakon toga tek simpatizeri, saradnici i slično...
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Možda ne bi bilo loše da ustanovimo i terminologiju koju koristimo:
Kamp - mesto gde se kampuje
kamp kućica, prikolica - zna se šta je
kamper - vozilo namenjeno za kampovanje
kamperisti - ljudi koji kampuju (u bilo kojoj varijanti) itd...

Možda se ne slažete, ali iznesite Vaše predloge
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ja se slažem za predlogom, suštinski, vrlo je interesantan.

Samo ne treba praviti konfuziju u terminologiji.

Srpski jezik poznaje homonime. To su reči koje isto zvuče ali imaju različito značenje. Napr. kosa ( kao oruđe , kao maljavi deo glave, kao označavanje dela geografskog pojma, u geometriji i sl.).

Uobičajeno je da se rečju kamper označava i osoba koja kampuje i vozilo namenjeno za kampovanje, zato po meni neka tako i ostane.

Smatram da svako treba da bude opušten i da koristi reči koje mu pašu, meni je svejedno. Meni lično ne odgovara da ljude koje kampuju označavam rečju kamperisti i ta reč mi nekako para uši. Kada se izgugla ova reč vidi se koliko pogodaka daje. To ne znači da sam u pravu, to je samo moj stav i ništa više. Kome se sviša ova reč, neka je koristi, stvar je izbora.
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

lio napisao:Možda ne bi bilo loše da ustanovimo i terminologiju koju koristimo:
Kamp - mesto gde se kampuje
kamp kućica, prikolica - zna se šta je
kamper - vozilo namenjeno za kampovanje
kamperisti - ljudi koji kampuju (u bilo kojoj varijanti) itd...

Možda se ne slažete, ali iznesite Vaše predloge
Sistematizacija bilo koje vrste ukazuje da se nekom problemu pristupa respektabilno. Podržavam da je jedna od naših misija da precizno definišemo terminologiju koja se odnosi na naš hobi.
Evo kako ja vidim termine:

kamp - Infrastrukturno uređeno mesto gde se kampuje, najčešće se kampovanje naplaćuje u kampu. Infrastrukturno uređenje podrazumeva sanitarne čvorove, priključnice na eletroenenergetsku mrežu ...

kampovanje - Vid turizma (alternativa reči turizam je boravak/prenoćište/ili nešto drugo) u kome je gost smešten u šatoru ili kamp prikolici ili u kamperu.

kamp kućica, kamp prikolica - Prikolica (priključno vozilo) opremljeno za boravak sa prenoćištem*.

kamper (reč sa više značenja)- vozilo namenjeno za kampovanje (vozilo opremljeno za boravak sa prenoćištem*), osoba koja kampuje (upražnjava kampovanje)

kamperisti - ljudi koji kampuju (u bilo kojoj varijanti). Meni lično ova reč jako para uši i ne deluje mi da je u duhu našeg jezika. Više mi liči na kompromisno rešenje kako se "prikoličari" ne bi ljutili.

šator - Samostalni montažni tekstilni objekat za kampovanje (boravak/prenoćište/ili nešto drugo) sa podkonstukcijom.

predšator - Montažni tekstilni objekat za kampovanje (boravak/prenoćište/ili nešto drugo) sa podkonstukcijom koji se jednom svojom stranom naslanja/nadograđuje na kamp prikolicu ili kamper.

tenda - Montažna tekstilna nadstrešnica montirana na kamper ili kamp prikolicu.

Crni tank -

Beli tank -

Invertor -

LED osvetljenje -

.
.
.

Dajte vaše predloge.
* ovo je mislim definisano u zakonu o bezbednosti saobraćaja ili u pravilniku koji opisuje tipove vozila. Treba ga preuzeti iz ovih dokumenata.
Poslednja izmena od liiiman u 09 Okt 2013 19:40, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

lio napisao:Pokrenuo sam novu temu da bi u njoj mogli da damo sugestije kako srediti naš forum.
Po meni na naslvnoj strani prva na spisku umesto kamperi trebalo bi da bude tema "Članovi", a onda podteme : predstavljanje novih članova, članovi kluba, možda - saradnici i sl., rasprave članova.
U temi predstavljanje novih članova, svaki novi član bi bio obavezan da se predstavi i ostavi svoje podatke (vidljive ili nevidljive).
U temi članovi - svi članovi kluba bi imali svoju podtemu (sa svojom fotkom radi prepoznavanja). To bi bilo mesto gde bi mogli da ostavljaju svoje lične utiske, zapažanja, nešto što žele reći, a nije klasifikovano u nekoj od tema. Ne znam da li bi ovo trebalo da se odnosi i na članove foruma, ili samo na članove kluba.
U slučaju da se prethodna stavka odnosi na članove kluba sledeća bi bila:
članovi foruma
Nakon toga tek simpatizeri, saradnici i slično...
Ovo je dobar predlog.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

liiiman napisao:
lio napisao:Možda ne bi bilo loše da ustanovimo i terminologiju koju koristimo:
Kamp - mesto gde se kampuje
kamp kućica, prikolica - zna se šta je
kamper - vozilo namenjeno za kampovanje
kamperisti - ljudi koji kampuju (u bilo kojoj varijanti) itd...

Možda se ne slažete, ali iznesite Vaše predloge
Sistematizacija bilo koje vrste ukazuje da se nekom problemu pristupa respektabilno. Podržavam da je jedna od naših misija da precizno definišemo terminologiju koja se odnosi na naš hobi.
Evo kako ja vidim termine:

kamp - Infrastrukturno uređeno mesto gde se kampuje, najčešće se kampovanje naplaćuje u kampu. Infrastrukturno uređenje podrazumeva sanitarne čvorove, priključnice na eletroenenergetsku mrežu ...

kampovanje - Vid turizma (alternativa reči turizam je boravak/prenoćište/ili nešto drugo) u kome je gost smešten u šatoru ili kamp prikolici ili u kamperu.

kamp kućica, kamp prikolica - Prikolica (priključno vozilo) opremljeno za boravak sa prenoćištem*.

kamper (reč sa više značenja)- vozilo namenjeno za kampovanje (vozilo opremljeno za boravak sa prenoćištem*), osoba koja kampuje (upražnjava kampovanje)

kamperisti - ljudi koji kampuju (u bilo kojoj varijanti). Meni lično ova reč jako para uši i ne deluje mi da je u duhu našeg jezika. Više mi liči na kompromisno rešenje kako se "prikoličari" ne bi ljutili.

šator - Samostalni montažni tekstilni objekat za kampovanje (boravak/prenoćište/ili nešto drugo) sa podkonstukcijom.

predšator - Montažni tekstilni objekat za kampovanje (boravak/prenoćište/ili nešto drugo) sa podkonstukcijom koji se jednom svojom stranom naslanja/nadograđuje na kamp prikolicu ili kamper.

tenda - Montažna tekstilna nadstrešnica montirana na kamper ili kamp prikolicu.

Crni tank -

Beli tank -

Invertor -

LED osvetljenje -

.
.
.

Dajte vaše predloge.
* ovo je mislim definisano u zakonu o bezbednosti saobraćaja ili u pravilniku koji opisuje tipove vozila. Treba ga preuzeti iz ovih dokumenata.
Prilično precizno definisano - sviđa mi se
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Slika

Primeti cu da je aktivnost naseg foruma zavidna i prilicno sam zadovoljan .
Mislim da delim misljenje sa clanovima.
Za dva meseca 317000 klikova po stranicama foruma je zadovoljstvo
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Svima je drago ako je Forum posećen.
Taj podatak može da se upotrebi na lep način.
Nisam stručnjak, ali meni je kao upečatljivo ostalo u secanju komentarisanje IgorPet-a. Mislim da je on dao baš dobronameran savet, i nije trebalo baš tako lako preći preko njega. Njegov komentar je koliko se sećam upravo bio usmeren ka poboljšanju tačnosti pogodaka. Meni je njegovo obrazloženje izgledalo vrlo logično. Brojanje po posetama (otvaranjima) svake stranice i teme na Forumu ne daje tačan broj posetilaca koji posete Forum.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Mislim da bi bilo korisno da realizujemo davnasnji Draganov predlog i da konacno imamo axuran spisak clanova sa adresama i telefonima. Obzirom da je Forum javan, moj predlog je da se omoguci pisanje privatnih poruka pa da mi napravimo bazu podataka.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Dobar predlog je da napravimo mogucnost privatne poruke "PP" e sad dal samo ja imam opciju da vidim email adrese clanova ili imaju svi clanovi foruma ne znam
Igor ce pomoci nadam se i oko ovog problema , zamolicu ga .
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Vidim da je neko zatišje na forumu. Možda je pravo vreme da moderatori podele forum u nekoliko celina o kojima smo pričali ranije, radi lakšeg pregleda
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Ja sam i pristalica teme: "recepti - kamperski specijaliteti"
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

lio napisao:Ja sam i pristalica teme: "recepti - kamperski specijaliteti"
Znam sigurno da postoji tema spremanje hrane u kamperu , zapravo prepisao sam jedan clanak sa ilustracijama jednog srpskog putnika po Evropi , ako neko zna tu temu sa foruma treba zaista izdvojiti, Lio ima za dodati po koji recept .
Doduse mislim da se tekst odnosio na savete unutar kampera koriscenje kujne .
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Mislim da ćemo dodatnim otvaranjem određenih podforuma samo dodatno zakomplikovati snalaženje na forumu i isti samo na izgled učiniti preglednim. Konkretno nisam želeo da se mešam, ali mišljenje sam da je umesto podforuma Pravna pomoć, mogla da se otvori tema (lepljiva-po potrebi)u okviri Korisnih informacija i da u toj temi pišemo o svim pravni problemima, ovako će i ovaj podforum proći kao i Sam svoj majstor - sa svega 6 tema u godinu dana.
Što se pretraživača na naslovnoj tiče tu se slažem i mislim da treba da stoji u vrhu stranice i da postoji mogućnost pretrage kako celog foruma tako i određenih podforuma - tema, u zavisnosti na kojoj ste stranici.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Pa društvo razmislite malo i pogledajte druge forume. Odvojimo delove foruma po sektorima (sekcijama - delovima). Odvojjimo teme u okviru sekcija. Napravimo namenske teme. U okviru namenskih tema moderatori da prebacuju postove koji su za određenu temu...

I ja poželim ponekad da pročitam neki stari post koji me interesuje i ne znam gde da ga nađem (a znam da sam ga čitao kod nas), a kamo li slike, uputstva ili slično. Možemo da nastavimo i ovako, ali postajemo ozbiljan klub i forum i dajte da se malo sami sredimo. Ako nisam u pravu izbrišite ovaj post.

Nisu u pitanju moji recepti. Kao i druge i mene mrzi da kucam, pa ipak to radim. Neka daju i drugi članovi kluba malo doprinosa u vezi kuckanja po tastaturi, ideja, predloga, malo modeliranja foruma i bićemo zaista prestižni, mene nije briga za brojčanik foruma
Odgovori