Predlozi za organizaciju foruma

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

@lio
Ako si dobro razumeo moj prethodni post to je upravo ono što sam i ja hteo da kažem.
Prošle godine smo krenuli sa delimičnim preuređenjem foruma, ali se odjednom stalo, podeljene su moderatorke uloge i ....
Totalno je nelogično da u podforumu Putovanja ne napravimo podelu npr. na, Srbija, Vikend ture, Grčka, Slovenija, Evropa i sl... zbog preglednosti i lakšeg snalaženja. To isto mislim da treba uraditi i sa ostalim podforumima.
Naime ono što je najbitnije je disciplina pisanja i uređivanja foruma koj se stiše sa godinama rada i sa kojom treba izaći na kraj, ali da pritom ne uvrediš nekoga, to nam najviše nedostaje. Takođe želim da kažem i to da su i administratori u poslednje vreme zapostavili ovaj forum , i to po pitanju unapređenje rada istog. Mi smo tu da pokrenemo neke stari oni su ti koji treba da rade na realizaciji.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Slažem se da stalno treba da unapređujemo Forum. Oba predloga su prihvatljiva. Ne treba samo da se brinemo što neki podforum za sada ima malo tema. To je za sada tako, ko zna možda se nešto promeni. Suština je da izvršimo pravu podelu sa podforumima, tako da budu pregledni i laki za snalaženje.

Ne znam šta bi sa idejom da se uključe pojedini oglašivači i da plaćaju naknadu za oglašavanje.

Koliko sam uočio, na druženju u Velikoj Plani dogovoreno je da godišnja članarina bude 10eur po članu. To bi trebalo da bude podsticaj za sve da je plaćaju. Ne znam koliko se na godišnjem nivou skupi članarine, smatram da bi trebalo da znamo ko plaća članarinu a ko ne. Mislim da bi trebalo da na kraju svake godine dobijemo na uvid nekakav finansijski izveštaj, da znamo za šta se troši novac, da vidimo sa kojom sumom raspolažemo i sl. Stalno pričamo o majicama, kapama, maramama, hemijskama i sl. rekvizitima, a za sada ništa nije realizovano što je baš šteta i ne vidim pravi razlog za to.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

možda bi trebal da u dnu stoji osim "izveštaj" i "citat" i "like" odnosno "sviđa mi se". Nije šala, ovako bi bar znali dali drugi podržavaju postavljeni post
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

U tehnickim mogucnostima ovog foruma mislim da niije moguce naprimer : PUTOVANJA -SRBIJA -....
- Grcka ...
Srbija bi mogla da bude lepljiva tema ali onda bi sve bilo u nju nabacano kao u temi KAMPERI sto je bilo pre godinu dana .
Ipak posto nisam siguran pitacu sutra Igora dal je moguce postaviti potteme i kako bi uopste moglo da se preglednije potrazi podatak .
Upravu ste da se dosta toga ne moze naci na forumu jos se vuku repovi u diskusijama i skoro svi su bili u temi KAMPERI, bilo je tu svega i svacega .
Sto je ostalo a trebalo bi CITIRATI i smestiti u pravu temu . (to moze svaki clan kada primeti u citanju starih postova )
Sto se pisanja tice , sta da pisem kad sam trenutno beskucnik ali znajte da uzivam u svakoj slici i reci iz rubrike putovanja i ako bi ikako mogao tu bi temu zeleo urediti maximalno jer je svaki napisani putopis vodilja za naredne 2-3 posete nasih clanova i onih koji citaju nas forum a pasivni su u pisanju .
Dakle volja je tu , zadnju ce da kaze o tehnickim mogucnostima Igor a svaka primedba je vec i predlog , pa ako se u nekom vremenu " ne primi" ne odrzi interesovanje korigovacemo je i na njeno mesto dopuniti sa novom ...
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Mislim da je Gross upravo zadnjim postom rekao pravu stvar.
Prava i trenutna istina je da je ovaj forum u osnovi (tehički) zastareo i da bi u stvari trebalo razmišljti da se određena sredstva od članarine i oglašavanje ulože u tehničko osavremenjavanje ili kupovinu nove licence - osnove na kojoj bismo postavili forum.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Sve dok imamo o čemu da pišemo i sve dok neko hoće da piše je OK.
Nakon toga dolazimo do onog: gde nema suštine tu vlada forma.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Slažem se da je suština da budemo aktivni na Forumu. Ukoliko nismo prisutni na Forumu, onda džabe smo krečili.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

sprinter napisao:Slažem se da je suština da budemo aktivni na Forumu. Ukoliko nismo prisutni na Forumu, onda džabe smo krečili.
Ako već idemo u pravcu podizanja nivoa ovog foruma, predlažem da se obrati pažnja na pravopis. Ako je administratorima/moderatorima to problem, mislim da se delom novca prikupljenog od članarina može platiti student koji bi to "lektorisao".
Ovako ispadamo nepismeni uz dužno poštovanje sadržaja o kom se piše.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

@Jader, baš sam iznenađen ovim tvojim komentarom. Na ovom forumu ima puno različitih ljudi, više školovanih i manje školovanih, ali to je nebitno. Mi smo na ovom forumu najviše zato što delimo slična interesovanja u vezi načina na koji trošimo sopstveno slobodno vreme i godišnje odmore, Predlagati da se deo članarine koja je i onako niska, izdvaja za pravopis, ne zameri, za mene je možda čak i pomalo neumesno.
Da li se neko frlja sa padežima, piše velikim ili malim slovima, koristi mali fond reči i sl. za mene je apsolutno nebitno. Ako to ne smeta onome koji piše, meni još manje. Suština je da u međusobnoj komunikaciji jedni druge ne vređamo, da nema vulgarnosti, podmetanja, zadnjih namera i sl.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

sprinter napisao:@Jader, baš sam iznenađen ovim tvojim komentarom. Na ovom forumu ima puno različitih ljudi, više školovanih i manje školovanih, ali to je nebitno. Mi smo na ovom forumu najviše zato što delimo slična interesovanja u vezi načina na koji trošimo sopstveno slobodno vreme i godišnje odmore, Predlagati da se deo članarine koja je i onako niska, izdvaja za pravopis, ne zameri, za mene je možda čak i pomalo neumesno.
Da li se neko frlja sa padežima, piše velikim ili malim slovima, koristi mali fond reči i sl. za mene je apsolutno nebitno. Ako to ne smeta onome koji piše, meni još manje. Suština je da u međusobnoj komunikaciji jedni druge ne vređamo, da nema vulgarnosti, podmetanja, zadnjih namera i sl.
@sprinter Ovo za placanje studenta/lektora je bila mala šala.
Za ostalo što sam napisao, nisam se šalio. Nisam netolerantan, prihvatam različitosti i ne smatram da svi trebaju da budu elokventni i školovani da bi pisali na forumu, ali (po meni) za ozbiljnije teme neki minimum poznavanja pravopisa mora da postoji. Izvinjavam se ako sam nekog uvredio, ne smatram sebe naročito obrazovanim, ali neke stvari su mi zasmetale i ja sam to napisao.
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

Prvo moram da reagujem kao moderator teme putovanja. Ja mislim da sami autori tekstova treba da se potrude oko naziva teme. Znam da je teško očekivati putopis koji se odnosi na banju Ždrelo, Srebrno jezero i Veliko Gradište iza naziva teme "Dan primirja u WW1", ali tako je autor imao inspiraciju. Možda malo svi da se utegnemo i da mislimo o indeksiranju tekstova kada im dajemo nazive. Tehnička ograničenja našeg foruma postoje, ali zato ovaj forum ima veliku prednost koja se ogleda u stabilnosti rada i mora se konstatovati da je forum dosta stabilan. Ja nisam ljubitelj novih tehnoloških "šminka/modernih" i nestabilnih rešenja. Pokušaću ovih dana da smislim i predložim moderatorima neko rešenje koje bi pomoglo u indeksiranju tema (rešenje će verovatno podrazumevati pešačko rešenje, ali i to je nešto i napraviću neki primer u temi putovanja).

Otvaranje novih tema na naslovnoj strani i premeštanje postojećih koje nisu toliko popularne u okvire nakih drugih tema treba da bude normalna praksa koja se ciklično dešava (npr. jednom godišnje) uz saglasnost ljudi koji vode i uređuju ovaj forum. Ovo bi sigurno doprinelo uređenosti foruma i aktuelnosti.

Mislim da komentar o pismenosti/pravopisu napisanih tekstova na forumu nije zlonameran. Ovo je samo jedan od saveta kao i bilo koji drugi kamperski savet. Novi servisi (SMS, Facebook ...) doneli su i neke negativne trendove, kao što su potpuna ignorisanja pravopisnih pravila. Minimalno poštovanje ovih pravila (Veliko slovo na početku rečenice i vlastitih imenica kao i tačka na kraju rečenice.) sigurno će doprineti da budemo kvalitetnija kampersko/Internet destinacija. Ova minimalna pravila svi poznaju! Inače ove greške nemaju veze sa "frljanjem padeža", zato što se "frljanje padeža" može smatrati kao bogatstvo različitosti.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

liiiman napisao:Prvo moram da reagujem kao moderator teme putovanja. Ja mislim da sami autori tekstova treba da se potrude oko naziva teme. Znam da je teško očekivati putopis koji se odnosi na banju Ždrelo, Srebrno jezero i Veliko Gradište iza naziva teme "Dan primirja u WW1", ali tako je autor imao inspiraciju. Možda malo svi da se utegnemo i da mislimo o indeksiranju tekstova kada im dajemo nazive. Tehnička ograničenja našeg foruma postoje, ali zato ovaj forum ima veliku prednost koja se ogleda u stabilnosti rada i mora se konstatovati da je forum dosta stabilan. Ja nisam ljubitelj novih tehnoloških "šminka/modernih" i nestabilnih rešenja. Pokušaću ovih dana da smislim i predložim moderatorima neko rešenje koje bi pomoglo u indeksiranju tema (rešenje će verovatno podrazumevati pešačko rešenje, ali i to je nešto i napraviću neki primer u temi putovanja).
Shvatam da je naziv teme koji sam stavio (Dan primirja u WW1) pomalo zbunjujući, naročito ako imamo u vidu da je to novi praznik. Ideja vodilja mi je bila da će možda i neko drugi nešto tu da napiše jer je vreme bilo lepo pa je logično bilo da će se putovati zbog produženog vikenda. Uostalom, već postoje teme s naslovima: "1. maj 2013, 1, maj 2012, Leto 2012" i slične koje grupišu više putopisa napravljeni u istom vremenskom intervalu.
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Ja mislim da moramo da obratimo pažnju na pravopis, a pogotovo na pismo koje koristimo jer ....

Није исто када ти девојка/жена пошаље –
"Otisla sam na sisanje i satiranje'' и
''Отишла сам на шишање и шатирање''

ЗАТО ПИШИ ЋИРИЛИЦОМ !!
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Gledam da ne budem "Dijamant" - u sve se meša.
Ali moram da prokomentarišem:
Hoćemo li da budemo lokalni klub koji čitaju samo oni koji znaju ćirilicu?
Ja je naravno znam i poštujem. Živimo u Evropi gde se uglavnom koristi latinica. Meni su pisma jednaka, ali drugi čitaju mnogo lakše latinicu (kao i ja, kada sam na putovanjima) tako da bez obzira na nacionalnu opredeljenost, želeo bih da sajt ostane i da se piše latinicom.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

DusanHY napisao:Ja mislim da moramo da obratimo pažnju na pravopis, a pogotovo na pismo koje koristimo jer ....

Није исто када ти девојка/жена пошаље –
"Otišla sam na šišanje i šatiranje'' и
''Отишла сам на шишање и шатирање''

ЗАТО ПИШИ ЋИРИЛИЦОМ !!
Može i na latinici
Odgovori