Predlozi za organizaciju foruma

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

sprinter napisao:Sve ok, ali prosta računica ukazuje da je Takončev predlog bolji. Za cenu od oko 2.000 din dobijaju se dve majice i kačket .
Sada, kvalitet majica po meni treba da bude u prvom planu, ne treba uzimati bofl robu koja se tegli i sl.
Naći nekog proverenog za kvalitet.
Što se tiče teksta mi već imamo logo kluba, ne treba tu nešto pametovati. Naći i neku prikladnu sliku tipa drvo kao kod Fructal-a i šator ispod, ili nešto drugo što ukazuje na boravak u prirodi,
Od ovih Šapčana ni tender ne možeš da namestiš ko čovek :)

Što se tiče slike na majici.. kakav fruktal, kakav šator - najprikladnija je slika kampera parkiranih u krug, a u sredini vatra i pragnje na ražnju :lol:
Poslednja izmena od Jader u 27 Feb 2014 00:40, izmenjeno 1 put ukupno.
Takonac
Korisnik
Postovi: 97
Pridružio se: 17 Okt 2013 12:16
Lokacija: Beograd Barajevo

Post od Takonac »

Znaci nista bez pragnjeta!Mozda je jedino bolja varijanta potencijalno ukrstanje stonoge i kokoske,jedna koka 100 bataka.Drago mi je da tema izrade majci napreduje.Mislim da bi pravi pocetak bio u vidu predloga i idejnih resenja grafickih detalja,eventualnih pojedinacnih upisa imena ili nick-ova sa foruma i sl.Dakle,dajte predloge!
Ako kanis pobjediti ne smijes izgubiti!!!
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Slika
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

DusanHY napisao:Imam jedno lako pitanje za sve nas članove, a posebno za moderatore i administratore ovoga formuma. Šta nam se dešava sa forumom? ....
Da li je u pitanju neko tihi bojkot, .....
Da li smo se komercijalizovali?.....
Da li administratori treba više da učestvuju u radu foruma pišu i uređuju isti ili je u redu da ga samo čitalački prate i da ne napišu NIJEDAN post u poslednja 3 meseca ili godinu dana, .............
Da li ćemo se na proleće ove godine konačno okupiti u Beogradu?
Ajmo polako ja sam započeo, a voleo bih da i svi vi kažete ponešto.
Rekao bih nešto u vezi ovogodišnjeg prolećnog okupljanja.

Ja zaista nemam ništa protiv da li će neko doći na druženje ili neće. To je stvar ličnog izbora i želje i niko od Nas nema pravo da bilo kome zameri što nije došao.
Ima onih kojima odgovara da se vidimo u prestonici, ja nisam od tih, ne zameram onima koji koji će doći, ali ja mislim da je lepota dosadašnjih okupljanja bila u tome što smo se organizovali u prirodi a ne u urbanom ambijentu. Blizina grada da, ali u samom gradu to mi je baš bezveze i ja neću prisustvovati ovom skupu. Želim lep provod onima koji se okupe.

Rekao bih i ovo: Mi koji smo bili u Septembru 2013-e na druženju, pričali smo o prolećnom okupljanju 2014-.

Naš najstariji član, čika Mile iz Ćuprije je baš izrazio želju da on bude organizator ovog prolećnog okupljanja, a i Dušan HY je imao prihvatljiv predlog u vezi Beograda, ako sam dobro razumeo, radilo se o Jakovu, u blizini marine, mestu uz sam Dunav.

Tihi bojkot ovogodišnjeg predloga govori sve, a mislim da puno govori i o temama koje si načeo. Verovatno je nedostatak sluha jedan od razloga postepenog zamiranja foruma. Ljudi sa Foruma su korektni i odmereni, ne žele da se konfrotiraju, pravi kamperi, pa ne reaguju. Ja ne mogu, moram da kažem, pa makar crko.

Slična situacija u vezi okupljanja je bila i prošle godine, i malo je falilo da se ne okupimo.

Bilo je pomalo degutantno, umesto da se svi uključimo i damo svoj doprinos, da se raspišemo na Forumu i pokrenemo ga, mi se svi kao nećkali, da se ne zamerimo i sl. Tada je i krenulo postepeno zamiranje Foruma.

Ove godine "Deja vu".
Poslednja izmena od sprinter u 27 Feb 2014 22:04, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Meni ne smeta ko će, kad i gde da bilo šta organizuje ali kao što si i sam rekao sve ovo podseća na prošlogodišnju priču. Niko u temi Majskog okupljanja neće pisati ništa mesec-dva, a onda će admin reći da nema okupljanja zbog lošeg odziva.
Kada sam govorio o tihom bojkotu nisam pričao na pamet, dobro znam šta nekolicina članova misli o sadašnjoj situaciji na forumu, jer se povremeno čujemo i vidimo.
Umesto da se od prošle godine izvuku neke pouke i zaključci opet se srlja u nove greške.
Inicijativu o majcama i kačketima neću da komentarišem, pogotovo banalan Grosov post da majce koštaju 1000,00 i šta je tu problem?
Moj problem je da neko ko polaže pravo na ovaj klub (ponajviše od svih nas) a to je rukovodstvo, treba da da idejno rešenje u skladu sa bojama i obeležjem kluba, kao i da izađe sa ponudom kolko to košta.
Pa čak i ako izuzmemo činjenicu da je nekolicina nas u poslednje 3 godine plaćajući članarinu zaslužila po jednu majcu i kačket, ja bih na ovakav predlog reagovao pozitivno i poručio par majci i kačketa.
Opet ponavljam da nemam nameru da bilo koga prozivam i vređam ali mislim da nam je svima u cilju da neke stvari isteramo na čistac.
P.S.
@Sprinter: Jakovo je na Savi , a ne na Dunavu, tako da ti možeš i čamcem da dođeš.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Ajmo ovako, konkretno. Pošto je @DusanHY predložio Jakovo kao mesto za prolećno okupljanje, potrebno je da saznamo broj zainteresovanih. Što se mene tiče, kao i ranije, sve lokacije dolaze u obzir izuzev urbanih sredina.

Jakovo odnosno Boljevci kao mesto okupljanja je idealno pošto je deo šire teritorije Beograda, ali ipak nije u urbanoj zoni. Imajte u vidu da do sad ni jedno okupljanje nije organizovano u Bgd i okolini, a planira se već nekoliko puta - red je došao na Beograd. Mislim da je lokacija idealna jer ima dosta sadržaja, pored reke je, lako se dolazi sa glavnih saobraćanica, a postoje i bungalovi na vodi za one koji bi da dođu bez svojih kamp vozila.

U maju vreme može da bude promenjivo, zato datum ne bi trebao da bude fiksiran sve do 15 dana pred okupljanje. Po meni 1.5. treba izbegavati zbog velikog broja roštiljdžija koja se tog dana skuplja po izletištima.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

@Dušan. Ebi ga, nisam ribolovac, a očito mi ni geografija nije ostala u dobrom sećanju. Znam da je uz neku veliku reku, sad Sava ili Dunav, meni isto, voda ko voda.

Što se mene tiče saglasan sam sa bilo kojim mestom van urbanih sredina. Ništa mi ne smeta ni Jakovo ni Boljevac, niti bilo koje treće mesto.

Što se tiče termina mislim da je sredina ili druga polovina Maja mnogo bolja varijanta, trebalo bi da bude lepo vreme, ako Nas ne zezne.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

DusanHY napisao:Meni ne smeta ko će, kad i gde da bilo šta organizuje ali kao što si i sam rekao sve ovo podseća na prošlogodišnju priču. Niko u temi Majskog okupljanja neće pisati ništa mesec-dva, a onda će admin reći da nema okupljanja zbog lošeg odziva.
Kada sam govorio o tihom bojkotu nisam pričao na pamet, dobro znam šta nekolicina članova misli o sadašnjoj situaciji na forumu, jer se povremeno čujemo i vidimo.
Umesto da se od prošle godine izvuku neke pouke i zaključci opet se srlja u nove greške.
Inicijativu o majcama i kačketima neću da komentarišem, pogotovo banalan Grosov post da majce koštaju 1000,00 i šta je tu problem?
Moj problem je da neko ko polaže pravo na ovaj klub (ponajviše od svih nas) a to je rukovodstvo, treba da da idejno rešenje u skladu sa bojama i obeležjem kluba, kao i da izađe sa ponudom kolko to košta.
Pa čak i ako izuzmemo činjenicu da je nekolicina nas u poslednje 3 godine plaćajući članarinu zaslužila po jednu majcu i kačket, ja bih na ovakav predlog reagovao pozitivno i poručio par majci i kačketa.
Opet ponavljam da nemam nameru da bilo koga prozivam i vređam ali mislim da nam je svima u cilju da neke stvari isteramo na čistac.
P.S.
@Sprinter: Jakovo je na Savi , a ne na Dunavu, tako da ti možeš i čamcem da dođeš.
Moja ideja je da smo samo na korak od resenja sa majcama ,
ali kako uvek biva korak ide ritmom kao i nase kolce . napred dva unazad jedan , izmedju je neki tanc u mestu !!!
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

sprinter napisao:@Dušan. Ebi ga, nisam ribolovac, a očito mi ni geografija nije ostala u dobrom sećanju. Znam da je uz neku veliku reku, sad Sava ili Dunav, meni isto, voda ko voda.

Što se mene tiče saglasan sam sa bilo kojim mestom van urbanih sredina. Ništa mi ne smeta ni Jakovo ni Boljevac, niti bilo koje treće mesto.

Što se tiče termina mislim da je sredina ili druga polovina Maja mnogo bolja varijanta, trebalo bi da bude lepo vreme, ako Nas ne zezne.
Tri vikenda u maju su u opticaju (ne računajući petak):

10-11
17-18
24-25
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Meni je svejedno, ali svi se družimo oko 1-og maja, to je tradicija.
Možda su zadnja dva prihvatljivija za većinu.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

sprinter napisao:Meni je svejedno, ali svi se družimo oko 1-og maja, to je tradicija.
Možda su zadnja dva prihvatljivija za većinu.
Slažem se. Posle 1. maja treba napraviti pauzu.

Znači, ostaju:

17-18 maj
24-25 maj
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

saglasan
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

sprinter napisao:saglasan
Odlično, idemo dalje s prijavama.
Takonac
Korisnik
Postovi: 97
Pridružio se: 17 Okt 2013 12:16
Lokacija: Beograd Barajevo

Post od Takonac »

U svakom slucaju uvek priroda ispred urbane sredine,u potpunosti podrzavam Jaderov predlog.Jakovo je pristojan izbor,kao i predlozeni termini.Sto se mene tice dolazim porodicno plus par prijatelja,brojno stanje izmedju 5-8 clanova,i naravno jedno pragnje(ukoliko do tada ne ukrste koke i stonoge).
Ako kanis pobjediti ne smijes izgubiti!!!
Takonac
Korisnik
Postovi: 97
Pridružio se: 17 Okt 2013 12:16
Lokacija: Beograd Barajevo

Post od Takonac »

Danas cu se raspitati o cenama digitalne stampe pa cu javiti detalje.U svakom slucaju bi trebalo nastaviti sa davanjem predloga.
Ako kanis pobjediti ne smijes izgubiti!!!
Odgovori