Predlozi za izmenu postojećih zakonskih propisa u vezi regis

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Malo je zatišje u vezi registracije kampera. Pre par dana imao sam sastanak sa jednim prijateljem koji radi u Austriji i on me ponovo podsetio na određena zakonska rešenja u Austriji, a vezano za registraciju vozila.
Naime, on ima jedan registarski broj koji koristi za dva vozila, kombi i putničko vozilo. Plaća jednu registraciju i uvek može u saobračaju da koristi samo jedno vozilo.
Ovakvo rešenje bi bilo sjajno za Nas koji imamo kampere.
Milsim da bi i ovakva jedna inicijativa trebala da se uputi nadležnim Ministarstvima. To bi bio put ka jeftinijoj registraciji.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Nema jeftine registracije u skupoj (maćehinskoj) državi i tačka (.)
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Konačno lepe vesti!
Vlada u tehničkom mandatu je na današnjem zasedanju donela uredbu o izmeni "Zakona o porezima na upotrebu, držanje i nošenje dobara" kojom se kamp vozila tretiraju kao vozila za stanovanje i samim tim ne postoji osnov za naplatu poreza. Vredelo je čekati.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Gde si našao taj podatak? Uredbom se ne menja Zakon.

Pre mi se čini da se radi o prvoaprilskoj šali.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

sprinter napisao:Gde si našao taj podatak? Uredbom se ne menja Zakon.

Pre mi se čini da se radi o prvoaprilskoj šali.
Tako je... nije nigde objavljeno, ali lepo zvuči... ipak je još uvek 1. april :lol:
Poslednja izmena od Jader u 02 Apr 2014 00:12, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Nešto smo se ućutali, da li se radi o zatišju pred buru, ili je u pitanju nedostatak inicijative.
U svakom slučaju šteta za ovako lep Forum
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

sprinter napisao:Nešto smo se ućutali, da li se radi o zatišju pred buru, ili je u pitanju nedostatak inicijative.
U svakom slučaju šteta za ovako lep Forum
zbog toga malo humora nije na odmet :)
srdjansimic
Korisnik
Postovi: 52
Pridružio se: 02 Avg 2011 14:20
Lokacija: Novi Beograd

Post od srdjansimic »

Ima li nesto novo po ovom pitanju? Ide mi uskoro registracija pa da znam da li da dajem oglas za prodaju organa ili da cekam :)

P.S. Gde ima na Novom Beogradu tehnicki pregled za visoka vozila?
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

srdjansimic napisao:Ima li nesto novo po ovom pitanju? Ide mi uskoro registracija pa da znam da li da dajem oglas za prodaju organa ili da cekam :)

P.S. Gde ima na Novom Beogradu tehnicki pregled za visoka vozila?
Oglasi ti lepo jedan bubreg, taman će da te skrpi za registraciju, a i možeš da živiš sa jednim.
Kako se trenutno razvija situacija, mala je verovatnoća da će se umanjivati porez na registraciju vozila.
Što se tehničkog tiče, skoro svi imaju visinu ulaska i za visoke kombije i male kamione, ali najbolje (i najbliže) ti je da odeš u Parking Servis - Kvantaška pijaca, taman u isto vreme uradiš i merenje.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Pa ja lepo kažem da pozovemo političere u pomoć. Nenad Čanak je koliko ja znam jedini kamperist (među političarima), možda se sažali i uloži malo uticaja za nas - dajte da ga pozovemo na prolećni skup...
Odgovori