PREVARA

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

PREVARA

Post od sprinter »

Danas sam pročitao članak o ljudima koji nelegalno registruju prikolice.
Oprezno, vodite računa , prevaranata koliko hoćeš.

Evo teksta:

Protiv šest osoba iz Niša, Kragujevca, Smederevske Palanke i Petrovca na Mlavi policija je podnela krivične prijave zbog sumnje da su od januara 2010. do februara 2013. godine izvršili više krivičnih dela zloupotrebe ovlašćenja u svojstvu odgovornih lica.
Auto prikolica
Auto prikolica | Foto: Profimedia.rs
Kragujevčaninu, odgovornom licu samostalne zanatske radnje „Aron–Iron“ iz tog grada, Mašinski fakultet u Kragujevcu izdao je sertifikate da serijski proizvodi određene tipove auto-prikolica, a od Instituta za standardizaciju
dobio je odobrenje za ukucavanje brojeva šasije na novoizgrađenim auto-prikolicama.
Sumnja se, međutim da je on prodavao auto-prikolice inostranih proizvođača, kao i ručno izrađene auto-prikolice i izdavao falsifikovane račune kao da su auto-prikolice proizvedene u SZR „Aron–Iron“.
Takođe, postoji sumnja da je na gotove prikolice ukucavao nove brojeve šasija.
Operativnim radom policija je otkrila da su dve osobe iz Niša, jedna osoba iz Petrovca na Mlavi i jedna osoba iz Kragujevca, u nameri da zakonski registruju svoje auto-prikolice, kontaktirali sa njim te da im je on izdavao
falsifikovane račune i tako im omogućavao legalnu registraciju.
Takođe, sumnja se da je on izdavao i falsifikove račune jednoj osobi iz okoline Smederevske Palanke i na taj način omogućavao dalju prodaju ručno izrađenih auto- prikolica.
Protiv osumnjičenih je podneta je krivična prijava Osnovnom javnom tužilaštvu u Nišu, zbog sumnje da su izvršili krivična dela zloupotreba položaja odgovornog lica, falsifikovanje službene isprave, falsifikovanje isprave i navođenje na overavanje neistinitog sadržaja.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: PREVARA

Post od sprinter »

Isto tako, pre desetak dana na radiju sam slušao slučaj kolege iz mislim okoline Kraljeva, koji je od Carine legalno kupio kamper, na licitaciji. Čovek je par godina koristio vozilo, ali su mu ga prilikom ulaska u CG oduzeli. Ispostavilo se da je kamper kraden u Italiji. Neverovatno je to što Država pere ruke i trudi se da ne plati štetu koja iznosi preko 20.000 EUr.
Zna li neko o kome je reč?
Pera Big Marlin
Korisnik
Postovi: 41
Pridružio se: 20 Apr 2014 15:55

Re: PREVARA

Post od Pera Big Marlin »

Nesto trulo u drzavi Danskoj..........sve je trulo u Srbiji.....................
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: PREVARA

Post od sprinter »

Pre par dana izašao je članak u Kuriru o kamperu o kome sam pisao u prethodnom postu.
Zaista treba biti oprezan kada se kupuje polovno vozilo, naročito strano. Prosto je neshvatljivo da se država ovako ponaša, ja sam bukvalno zatečen ovakvim bahatim stavom.
Razumem ( ne pravdam) da privatnik pokuša nekoga da zavrne, ali da država proda na licitaciji vozilo , da se posle ispostavi da je isto od nje već traženo od vlasnika, ali da se država oglušila o zahtev, već ga licitacijom proda, uzme novac, a sada neće da vrati pare. to je jednostavno neshvatljivo meni kao pravniku. Sve je moguće, ali ovakvo kršenje prava, i još prolazi nekažnjeno, to je početak anarhije.

Evo i slike iz novina, radi upozorenja

Slika
Odgovori