Registracija--cena registracije po tabelama

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

http://www.autopedija.com/index.php/cen ... ozila.html

Izracunati cenu registracije tabela 1+ tabela 2 + tablice + nova saobracajna verujem da ce te se lako snaci
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Mislim da su cene registarcije realnije na ovom sajtu gde je pregledno napravljen kalkulator za izračunavanje cene.

http://www.registracija-vozila.rs/index ... 56&lang=sr

Po novom zakonu tj. uredbi porez na upotrebu motornih vozila je smanjen TRI PUTA za sarija vozila od 20 godina. To je veliko olaksanje za one koji voze stare automobile velikih kubikaža motora
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Odlican jasan vodic , medjunarodna dozvola , zeleni karton...

Siguran sam da ce biti od pomoci svakom od nas

Nadam se da kategorija stariji od 20 godina nece biti nasa aktuelna tema.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

definitivno razna tumacenja istog zakona , isu problematiku sam imao i ja , da li po kljucu bolje skuplje pa mirni ( vazi za sluzbenike) ili realno tumacenje. Svakako tumaci kako oce , licno sam potrosio neko vreme na to i mogu ti reci da moje saznanje da postoje i dalje radna vozila kao kategorija ali ovaj deo grupa specijalna,radna i ostala nestandardna vozila,gde spadaju i bivsa vozila za stanovanje,koja su oslobodjenja taksi za drzanje vozila." ovaj dodatak nestandardna gde kako kazes spadaju i kamp vozila je IMPROVIZOVANO VIDJENJE OVIH LJUDI SA TEH.PREGLEDA . Naravno da mi je drago ako si se provukao ali da znas da u slucaju ako im se iskrade greska pozivaju traze zabranu i koriste ostale policiske instrumente , moje iskustvo sa tom gospodom iz Ljermentove nikako necu navoditi ali svakako respekt !!!
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Godinama se borim sa ljudima na tehnickom pregledu i definitivno problem je u sledecem:

Nekada je kamp vozilo tretirano kao SPECIJALNO sa veoma povoljnom tarifom kod registracije

Sada se kamp vozilo tretira kao PUTNICKO i tarife su za putnicka vozila.

Sustina je u interesu drzave da iz sto vise izvora , vise puni budzet. Primer su i camci.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Ova tema nije pokrenuta ove godine ali pre ili kasnije nailazi kao nocna mora ovo "mora " u najgrdjem obliku , pa ipak nista se dosad bitno nije desilo sem sto su za kombi vozilima podigli takse na velike , sad se trude kombi vlasnici da smanje namete , ne treba biti vidovit da ce dobiti nesta od svojih zahteva ali sve mi lici na recept "ocepi maksimum ko plati plati ako prodje prodje , a posle moze i i da se prepolovi sto je takodje ogromna cifra ali garantuje da svi dobiju neku satisfakciju .
Kamper vozila niko nije spominjao ni u jednoj kategoriji tih kombija tako da mi nije jasno oce li nas globiti po starom po putnickom programu ili ukoliko se izbore ovi ljudi sa kombi vozilima po njihovoj kategoriji vide ce se . Dotle sigurno je da je cena registracije uvecana za nove tablice + nalepnica i saobracajna za celih 5000 din , ovih dana se oglasavaju i osiguravajuce kuce videce se sta ce biti pa sad sta je tu je . trenutna cena registracije se moze izracunati po tablicama sa ove adrese :
http://www.registracija-vozila.rs/index ... 65&lang=sr

Slika
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Juče sam pročitao u novinama da je udruženje kombi vozila postiglo dogovor sa Javnim preduzećem koje održava autoputeve Srbije (puno li ih je), da se kombi vozila iz III kategorije prebace u II kategoriju. Dobra novina, za poneke od Nas problem će biti visina, jer je dogovor da se ograniči visina vozila na 3m.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

lepa vest, nadam se da ce zaziveti ukoliko neko primeti da je to pocelo da funkcionise zasluzi ce kao pravi "mustuluk"
Kako sve dobro ima i po neku losu stranu sad mi prodje kroz glavu kako cu sad na putu ka Kopaoniku da kod Rudnika u rudnickoj kapiji da narucim lepinju prsut i kajmak, kako kroz Mrcajevce bez da se kupi malo pecenje iz pecenje paprika i pavlaka , kako promasiti "jerinu" na potezu ka Raskoj , pa mislim sta reci na auto putu imamo sendvic ala OMV kafu za poneti, i Koka kolu iz frizdera ... ma zamrece nam ETNO DUSA...
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Administratori, brišite ove nezvane goste!
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Upozorenje! Ako je ovo prva poruka u temi, cela tema će biti obrisana.
Autor: peraseljak
Evo da opisem i ja moje iskustvo oko registracije autokampera.Nekoliko predhodnih godina placao sam vrlo povoljnu cenu registracije.Konkretno u dezembru 08.nekih 16000.din.Kada sam u dec,09 hteo da produzim registraciju.U jednoj agenciji su mi rekli da kosta oko 39.ooo.Koliko izlazi i po ovoj skali.postavljenoj na forum.Radi se o vozilu Ford tranzit dizel,96 god.2496 sm3,snage 63kw.Na moju opasku da je predhodne godine biloupola jeftinije i oni provere u MUP u,gde im potvrde ru cenu uz opasku ili sam zaboravio koliko sam platio ili je to nesto uradjeno na mutno,sto uzgred kod njih ne moze da prodje,Jer su mi pre nekoliko godina poslali dopis iz Gradskom MUP.Bgd,kao da sam neki kriminalac zbog razlike u taksi od nekih par stotine dinara sto je vozilo bilo u drugoj kategoriji.Proverim u drugoj agenciji gde sam i prosle godine registrovao ksmpera ivlasnica mi objasni gde"maznjavaju lovu"Naime ukinuli su namenu:VOZILO ZA STANOVANJE.Pa ispada da se registruje kao i svako drugo putnicko vozilo.Tako da ona nazove servis za tehnicki ,posto je ranije radila u jednom servisu i bila ukljucena u tu problematiku.Objasni doticnom radniku da postoji i dalje grupa specijalna,radna i ostala nestandardna vozila,gde spadaju i bivsa vozila za stanovanje,koja su oslobodjenja taksi za drzanje vozila.Rezultat svega:registracija 18600.dinara.Sve regularno i po zakonu.

Drage kolege jesam ovu temu rasplinuo,ali nadam se da ce vam ovo moje iskustvo pomoci,jer usteda pri registraciji i nije tako mala.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Brisuci nezeljene goste zahvatio san i jedan komentar naseg clana pa ga samo na ovaj nacin mogu vratiti , nije mi bila namera da aytorizujem teks vec da postoji u ovoj temi jer je vredan toga .
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Uputicu dopis MUP odeljenje u Ljermontovoj da zatrazim zvanicno tumacenje problema oko kategorizacije kamp vozila, pa cu videti sta ce reci. Do sada sam imao kontakte sa covekom koji vodi tehnicki prekled u Kompresor-u u Francuskoj ulici, koji je licno proverom u Ljermontovoj utvrdio da kamp vozila spadaju u putnicka??
Videcu da li se nesto promenilo.
BOSS
Korisnik
Postovi: 243
Pridružio se: 15 Jul 2012 13:27

Post od BOSS »

admin napisao:Uputicu dopis MUP odeljenje u Ljermontovoj da zatrazim zvanicno tumacenje problema oko kategorizacije kamp vozila, pa cu videti sta ce reci. Do sada sam imao kontakte sa covekom koji vodi tehnicki prekled u Kompresor-u u Francuskoj ulici, koji je licno proverom u Ljermontovoj utvrdio da kamp vozila spadaju u putnicka??
Videcu da li se nesto promenilo.
Halo!

Zanima me dali je posle nepuna dva meseca stigao neki odgovor od MUP odeljenja u Ljermontovoj u vezi kategorizacije kamp vozila ili ne?


Pozzz........
P.S. Sugestija moderatoru, da temu "Registracija kampera" koju je "Sinbad" otvorio 04.12.2012 objedini sa ovom.
Poslednja izmena od BOSS u 01 Feb 2013 11:59, izmenjeno 1 put ukupno.
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Resenje problema je kod profesora Vijanica sa Saobracajnog fakulteta cije je misljenje kljucno za povoljnog resenja za nas.
Javljam cim dobijem konkretan odgovor.
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Dobi li ti taj odgovor? :)
Kad se mora, nije teško.
Odgovori