VAZNA INFORMACIJA U VEZI REGISTRACIJE KAMPERA

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Danas u sat emisiji je ponovo pokrenuta tema cene kostanja registracije putnickih vozila usta spada i kategorija kampera ili taksa na luksuz odredjena kubikazom vozila .
U 99% kamper vozila ovo je kljucna stavka sobzirom da su uglavnom preko 2000ccm a pripadaju starijoj generaciji sa malo kw.
Dakle pratite mozda mozda nam se i posreci pa bude bolje po nas !
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

daj boze da se desi da se luksuz placa po vrednosti a ne po zapremini pogonskog agregata, ali sam skeptik jer licno mislim da drzava nece odseci granu na kojoj stoji vec ce kresati nas dok nas ne ogoli do kraja.

bilo bi realno oporezovati sve sto je luksuz u sta spada i kamper, ali je nerealno da npr novi kamper sa fiat 130hp milti jet (2300 ccm) manje placa registraciju od kampera 15 godina starog fiat 2,8 idtd (jtd), recimo da je ovaj prvi u proseku od 25 - 35 000 e a ovaj drugi oko 15 000 e. logika je da ide porez na trzisnu vrednost a ne na zapreminu pogona, i onako onaj koji ima vecu kubikazu danak placa na benzinskoj pumpi pri svakom tocenju goriva gde drzava opet ima svoj akcizni deo

pricao sam sa kolegom iz slovenije u grckoj kolika je kod njih registracija za kamper, i rekao mi je ovako: ja za osiguranje obavezno, putno, i kasko za avto dom platim 450e, za caju godinu, a moze se registrovati i na pola godine (sezonski ) i jos 100e dam za godisnju vinjetu i to je sve.
inace je njegov kamper adria 2006 god. motor fiat 2,8jtd. kad sam mu rekao da bi u srbiji za to sve dao preko 900e bez vinjete rekao mi je pa dodi u sloveniju i registruj dva kampera

ako nam daju olaksicu nece se niko buniti, a ako nas jos vise uzjasu malo cemo da gundjamo i placamo jer smo se osedlali godinama u nazad. nad nama je nepravda uvedena onog momenta kad je ukinut status specijalnog vozila i dok to ne povratimo svake godine drzavi za novu nalepnicu treba izdvojiti jedno letovanje u grckoj
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ovo je stalan problem. Zaista je nepravično da se plaćaju ovolike takse. Obzirom na broj kampera u Srbiji, nisam siguran da bi izmena propisa preterano smanjila punjenje budžeta. S druge strane, mi vlasnici bi značajno osetili vraćanje starog statusa.
Apsolutno se slažem sa Driverovim komentarom, treba samo videti šta raditi. Po meni, mora se biti uporan i stalno atakovati u nadležnom Ministarstvu i tražiti izmene propisa.

Ovako ispada da je luksuz ustvari ne vrednost vozila-kampera, nego količina kubika motora, što je nonsens.

Lično, mislim da kampere treba uopšte izuzeti iz ovakvog sistema oporezivanja i na drugi način rešiti plaćanje poreza na ovu vrstu imovine.

Treba utvrditi realanu, tržišnu vrednost i primeniti odgovarajuću stopu poreza na imovinu, uz sva umanjenja za godine starosti i to je jedino realno i pošteno rešenje.

Apsolutno je nepravično da vozilo 15 godina starosti plaća skoro duplo viši porez od novog vozila, samo zato što ima 10-20%veću kubikažu motora!
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Danas je tema na dnevnicima rts 1, pocevsi od jutrosnjih izdanja.
Dakle emisija Sat A sad i dnevnik dal ce nam se sreca osmehnuti.
Izreka da je pravda spora kod nas bas mora da ima sve pokazne Primere
http://www.rts.rs/page/stories/ci/story ... 0%B0+.html
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: VAZNA INFORMACIJA U VEZI REGISTRACIJE KAMPERA

Post od sprinter »

Izgleda da se nešto pokreće, konačno

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ek ... -na-luksuz" onclick="window.open(this.href);return false;
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: VAZNA INFORMACIJA U VEZI REGISTRACIJE KAMPERA

Post od sprinter »

Da ne bude da ćutimo:

Informacija u vezi izmene postojećih osnovica za porez na luksuz, gde smo i mi udenuti:

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ek ... -na-luksuz" onclick="window.open(this.href);return false;
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Re: VAZNA INFORMACIJA U VEZI REGISTRACIJE KAMPERA

Post od Jader »

Ko o čemu, vojnik o skraćenju... mi o promeni zakona o oporezivanju :D

Iskreno, izgubio sam svaku nadu da će stvari da se promene, jednostavno ne verujem u dobru volju zakonodavne vlasti da donese bilo kakav propis koji ide u prilog običnom čoveku. Voleo bih da me demantuju pošto je ovo vest iz Februara 2017 pa vi vidite u kom smeru idu stvari :x
Novosti.JPG
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.
Odgovori