VAZNA INFORMACIJA U VEZI REGISTRACIJE KAMPERA

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Korisnikov avatar
Joe
Korisnik
Postovi: 249
Pridružio se: 15 Feb 2010 11:51
Lokacija: Novi Sad

Post od Joe »

Ala vas deru za registraciju, mene letovanje izadje manje nego registracija nekog
autodoma koji ima jaci motor od 2500 kubika. Gde je jos servisiranje, gorivo, kampovi.
Svaki ozbiljniji autodom ima vise od 2500 kubika, lepu lovu inkasiraju na tu foru.
Sa kampikom je zaista mnogo povoljnije. Tesko ce se razvijati kamperski turizam
u Srbiji sa ovakvim odnosom prema vlasnicima autodomova. Vazno je napuniti budzet.

Pozdrav Slika
Poslednja izmena od Joe u 06 Apr 2011 10:55, izmenjeno 1 put ukupno.
Nije važno šta kaže, nego ko kaže !
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Da li neko može da mi pomogne u vezi registracije?
Problem je što sam planirao da uskršnje i prvomajske praznike provedem u Grčkoj i to ne samo turistički nago i poslovno ( u pitanju je vrlo važan posao u Grčkoj).
Danas sam uradio tehnički pregled i osiguranje međutim, u MUP-u me je čekalo iznenađenje. Više se ne može vozilo registrovati 30 dana ranije. Predmet se radi tek kod isteka registracije tako da je nemoguće u kontinuitetu imati saobraćajnu dozvolu.
S obzirom da meni ističe registracija 28.04. saobraćajnu bih dobio tek za desetak dana a možda i više jer se šalju iz Beograda za Niš.
Put sam planirao od 22.04 do 02.05. tako da bih morao da se vratim 28.04. tj 4 dana ranije.
Prosto mi je neverovatno da ne mogu u kontinuitetu da koristim vozilo za koje sam papreno platio registraciju.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Zao mi je Mustang , mogu da zamislm tvoje frustracije , mozda mozda neko ipak pomogne , na zalost ja nemam takve veze .
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Za mustanga
tačno je da se saobraćajne štampaju u BG i šalju se (za vreme upisa ne znam) raspitaću se sutra i javiću ti da li je moguće ranije
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Za mustanga
sad sam došao sa posla i pitao sam, stvari stoje ovako:
čak i ako sada odjaviš vozilo i pokušaš da ga ponovo prijaviš u sistemu se vodi sa danom okončanja registracije (tako su mi rekli)
Jedan dan unapred je moguće predati, a saobraćajna se čeka i sa opravdanim urgentnim razlogom nekoliko dana. Po Srbiji se normalno vozi sa potvrdom o predaji zahteva.
Nisam siguran šta bi se desilo kada ti u inostranstvu istekne registracija - ostalo mi je da pitam i to.
Moj komentar - pa zar se prilikom odjave i prijave vozila na drugog vlasnika ne menjaju i podatci...
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Zakazao sam razgovor kod načelnika Niškog MUP-a pa ću videti šta će biti.
Glavno objašnjenje zašto ne mogu ranije da predam i dobijem saobraćajnu i tablice je to što ću onda u isto vreme imati i stare tablice i saobraćajnu i nove tablice i novu saobraćajnu.
Ja se pitam, u čemu je problem? Sa starim tablicama ne mogu da vozim nakon isteka registracije a sa novim ne mogu pre isteka zato što važe od datuma isteka starih.
Na dan isteka registracije 28.04. iz gepeka izvadim nove tablice, okačim i vozim. Kada se vratim u Srbiju, vratim stare tablice i saobraćajnu i ne vidim nikakav problem.
Zašto nešto mora biti prosto, kada može komplikovano!
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Ma sta god mislio i uradio dacu ti jedan "zivotan " savet nemoj da ti na granici nadju druge tablice za isto vozilo . Bez obzira koja granica koja drzava ili situacija , velika je verovatnoca da ce ti odmor biti vrlo specifican i verovatno ces ga dugo pamtiti.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Hvala na savetu!
Omnia mea mecum porto
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Ako mogu da pomognem, da eventualno u tvoje ime podignem saobracajnu u Beogradu, javi. Pozdrav
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

Jedva čekam ishod mustangovog razgovora. Meni je logično da kad predaš stare tablice i saobraćajnu da si ujedno uradio odjavu vozila, i praktično sa novim tablicama izvršio novu prijavu vozila.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Ništa kod nas nema logike a naročito u Nišu. U svim drugim gradovima je sve brže i jednostavnije.
Problem je što ne možeš predati dokumentaciju 30 dana ranije kao pre, već na dan isteka registracije ili dan ranije. Znači meni ističe registracija 28.04. i u najboljem slučaju mogu dobiti sobraćajnu za 5-7dana. Nove tablice mogu dobiti odmah po predavanju dokumenata kao i potvrdu da mogu slobodno voziti ali samo kod nas, za inostranstvo mi je potrebna nova saobraćajna zbog novog zelenog kartona. Sutra idem na razgovor kod načelnika pa ću videti.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Mustang ima li sta od putovanja sa kamperom ?
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Od putovanja u Grčku kamperom nema ništa. Posao mi je odložen, pa se za registraciju nisam žurio. Poslao sam pre dve nedelje mejl sa pitanjem o registraciji MUP-u srbije i dobio odgovor od načelnice da mogu registrovati vozilo 30 dana pre isteka registracije. U Beogradu može u Nišu ne! Blago vama iz Bg, mi smo ovde zadnja rupa...
Međutim, to me nije omelo da provedem nekoliko prelepih dana na Staroj planini.
Slike u rubrici "Putovanja", tema "Stara planina - Uskrs 2011".
Poslednja izmena od mustang u 27 Apr 2011 18:48, izmenjeno 1 put ukupno.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Evo jos jedne potvrde da ukoliko vas Tehnicki pregled verifikuje u kategoriju SPECIJALNA VOZILA u policiji nemaju nikakav problem sa vama da proces registraci zavrsite do kraja.
Dakle akcenat treba usmeriti prema administraciji teh pregleda , ukoliko ne pristanu na vase tumacenje nemojte uzeti dokumentaciju niti platiti uslugu vec potrazite drugog teh. Pegledaca sa tumacenjem koje vama odgovara.
Polako vremenom ce mo se izboriti poput borbe za smanjenje putarine
Srecno
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Mustang upisao:
mustang napisao:Zakazao sam razgovor kod načelnika Niškog MUP-a pa ću videti šta će biti.
Glavno objašnjenje zašto ne mogu ranije da predam i dobijem saobraćajnu i tablice je to što ću onda u isto vreme imati i stare tablice i saobraćajnu i nove tablice i novu saobraćajnu.
Ja se pitam, u čemu je problem? Sa starim tablicama ne mogu da vozim nakon isteka registracije a sa novim ne mogu pre isteka zato što važe od datuma isteka starih.
Na dan isteka registracije 28.04. iz gepeka izvadim nove tablice, okačim i vozim. Kada se vratim u Srbiju, vratim stare tablice i saobraćajnu i ne vidim nikakav problem.
Zašto nešto mora biti prosto, kada može komplikovano!
Meni su stare table važile zaključno sa 24.07.2011. U novoj saobraćajnoj dozvoli, prvi datum je 24.07.2011.

Ja sam 22.07.2011 sa zakačenim novim tablama i novom saobraćajnom dozvolom bez ikakvih problema otišao u Mađarsku i iz ne izašao 23.07. i ponovo ušao u Srbiju. Svaki put su me detaljno pregledali, sve papire stavljali u komjuter , i nikakvih neprijatnosti nisam imao.
Odgovori