Registracija kampera i kamp prikolica i atesti za samogradnj

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Re: Registracija kampera i kamp prikolica i atesti za samogr

Post od Jader »

Sad su setili da se urazume kad mnogi nemaju ni za gorivo... nemam reči kakvi diletanti su vodili i vode javne finansije, sve je usmereno protiv običnog čoveka i zdravog razuma. Umesto da te pare uzmu na druge načine (vozimo se, radimo servise, majstori dobiju pare pa i oni troše, kupujemo delove, plaćamo putarine)... ne, oni su se opredelili za harač: daj mi mnogo i daj mi unapred. Antipamet, šta drugo reći?

Za dosadašnji porez koji se odnosio na kubikažu znamo koliko je bio nepravedan. Plašim se samo da se jedna nepravda ne zameni drugom.
Pitate se kako? Pa problem je utvrđivanja vrednosti vozila. Čak tamo i gde je to unifikovano (imate marku i tip) postoje razlike u vrednosti vozila zbog nivoa opreme koje nisu male, a ti podaci se ne unose u saobraćajnu dozvolu. A sad zamislite kampere (vozila za stanovanje), kako li će tu da odrede vrednost???

Ili možda ovako:
- Dođe gospodža iz poreske uprave, uđe u kamper i kaže: aha... truma 3002, Omnistar tenda, Fiama šiber, thetford wc...sve to vam vredi 20.000 EUR.
- Ali to je mnogo, ja sam taj kamper platio 4.700 EUR
- Gospodine, imate pravo na žalbu u roku od 8 dana, a za to vreme Vam ide kamata
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Registracija kampera i kamp prikolica i atesti za samogr

Post od sprinter »

Ne baksuziraj... mada i meni smrdi do bola, nema šanse da se oni odreknu bilo čega, može biti samo gore
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Re: Registracija kampera i kamp prikolica i atesti za samogr

Post od mustang »

Suviše bi bilo lepo kad bi bilo istinito. Kratko smo se radovali ukidanju poreza na upotrebu motornih vozila.
Mislio sam da će kroz snagu motora i vrednosti vozila da nam opet ukalkulišu visoku cenu registracije kad ono...Opet isto i još gore:

http://www.blic.rs/vesti/ekonomija/mini ... zi/05ewtwm" onclick="window.open(this.href);return false;
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Registracija kampera i kamp prikolica i atesti za samogr

Post od sprinter »

Ono o čemu smo komentarisali, počinje da se ostvaruje u praksi.

http://www.alo.rs/evo-sta-vas-ceka-na-t ... ila/123921" onclick="window.open(this.href);return false;

Za Nas je interesantan zadnji pasus
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: Registracija kampera i kamp prikolica i atesti za samogr

Post od šukitaxi »

Pa ne znam bas ni da li da se radujemo ovom nacinu pregleda s obzirom da su nam kampei stari ko biblije pa ako i nas ooale ko bisance za ekolosku taksu bice veselo,sve naopako
Odgovori