JESENJE DRUŽENJE 30.09--2.10.2016

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Zaključana tema
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: JESENJE DRUŽENJE 30.09--2.10.2016

Post od sprinter »

Izvrsno, mi uskoro krećemo.
Vidimo se na Festivalu
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: JESENJE DRUŽENJE 30.09--2.10.2016

Post od šukitaxi »

Dobar jutar Slika
Slika
Slika
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: JESENJE DRUŽENJE 30.09--2.10.2016

Post od šukitaxi »

Slika
Slika
Bilo je veselo i divno,da se zahvalim kolegama iz Sapca na prelepom druzenju
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Re: JESENJE DRUŽENJE 30.09--2.10.2016

Post od mustang »

Vidim da ste se lepo proveli i baš mi je žao što nismo mogli da dođemo.
Vidimo se sigurno na prolećnom okupljanju, pozdrav svima!
Omnia mea mecum porto
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Re: JESENJE DRUŽENJE 30.09--2.10.2016

Post od admin »

Pozdrav za kolege. Juce sam se vratio iz Crne Gore kasno tako da nisam uspeo da dodjem na kraj druzenja. Pogledajte gde sam bio. Nisam mogao da odbijem BBC koji me je angazova u poslednji cas za snimanje oktobarske epizode TOP GEAR-a. Bilo je uzbudljivo i nezaboravno. https://www.youtube.com/watch?v=aN9tnN1ODSY" onclick="window.open(this.href);return false;
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: JESENJE DRUŽENJE 30.09--2.10.2016

Post od sprinter »

Pozdrav za sve kolege koji su bili prisutni na druženju.
Nama je bilo lepo, jeste da je bilo malo urbanije nego što bi trebalo da bude, ali bili smo daleko od muzike, ustvari nismo je ni čuli.
U ime organizatora izvinjavam se svima ako je bilo nekih propusta.
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Re: JESENJE DRUŽENJE 30.09--2.10.2016

Post od driver57s »

Zahvaljujemo se domacinima ovg jesenjeg okupljanja, sve je bilo odlicno organizovano bez ijednog propusta. Mi smo se odlicno proveli i jos jednom sve pohvale ekipi iz Sapca
Korisnikov avatar
Sokol
Korisnik
Postovi: 319
Pridružio se: 11 Maj 2011 18:38

Re: JESENJE DRUŽENJE 30.09--2.10.2016

Post od Sokol »

Druzenje Je bilo super organizacija fantasticna sve Je bilo na svom mestu, zahvalio bi se Sapcanima na organizaciju,a takodje veliko hvala ljubaznim domacinima ugostili su nas kao svoje.Nesto bi dodao ,ako se neko privati organizacije ,pojedinac ili vise njih nisu u nikakvoj obavezi da sami snose troskove organizacije ,mislio Sam na pripreme hrane, ubuduce sve troskove uvezi toga snosimo sami ,izuzev ako bude neki sponsor.
YU1PSO
Pera Ford Big Merlin
Korisnik
Postovi: 16
Pridružio se: 06 Mar 2016 21:27

Re: JESENJE DRUŽENJE 30.09--2.10.2016

Post od Pera Ford Big Merlin »

Mada sam se pridruzio samo uvece na par sati,sve je bilo OK,a"prasecina"prva liga zajebala vek..,al sto rece Sokol ne uvlacite vise ruke samo u svoje dzepove.Da to ne postane praksa.Mozda je Sprinter imao dobru "parnicu"al da se neko ubuduce ne bi osecao obaveznim kod nekog sledeceg okupljanja,Pozdrav i dajte slikee,da se gledamo.
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Re: JESENJE DRUŽENJE 30.09--2.10.2016

Post od driver57s »

Slika
Zajednicka slika
Poslednja izmena od driver57s u 06 Okt 2016 20:40, izmenjeno 1 put ukupno.
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Re: JESENJE DRUŽENJE 30.09--2.10.2016

Post od driver57s »

Pokusacu slikovito da opisem ovaj jesenji skup koji nam je ostao u lepom secanju

Slika
karneval od vrtica do srednje skole sva deca su ucestvovala


Slika
kilometarska kolona kotlica krckajuci se ceka svoje degustatore



Slika
jedan od njih


Slika
centralna bina u dnevnoj varijanti


Slika
dnevne aktivnosti kamperista


Slika
pa onda organizovan rucak pod satrom (pasulj, kupus, gulas ili skembici)


Slika
popodnevne aktivnosti ucesnika skupa


Slika
u iscekivanju da stignu peceni prasici dan se smenjuje sa veceri


Slika
stizu i prasici, vredni domacini nasi Sapcani imaju pune ruke posla, i naravno uspevaju da uz muziku i vino
ucune ovo vece nezaboravnim



Slika
jutro je doslo pre ocekivanja, pa su ranoranioci i ovoda puta se pokazali na delu, polako se budimo i pripremamo za zajednicko slikanje



Slika
koliko je skup kampera u Koceljevi bio posecen da se trazilo mesto vise vidi se na slici "tenda na tendu"
Poslednja izmena od driver57s u 06 Okt 2016 21:08, izmenjeno 2 puta ukupno.
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Re: JESENJE DRUŽENJE 30.09--2.10.2016

Post od driver57s »

Slika
nedelju u prepodnevnim satima napustamo Koceljevu i upucujemo se ka nautickom selu "Biser" gde nastavljamo druzenje do kasnih popodnevnih casova
Poslednja izmena od driver57s u 06 Okt 2016 21:09, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: JESENJE DRUŽENJE 30.09--2.10.2016

Post od sprinter »

JA se apsolutno slažem sa predlogom da organizatori ne treba sami da snose troškove druženja. Dovoljno je to što su angažovani kao organizatori, ne treba još i da budu opterećeni u smislu da imaju i novčani trošak.

Lično mislim da postoje dve opcije i načina kako možemo da ubuduće organizujemo druženja..

Opcija br.1 :

Kotizacija. Na vreme odrediti datum i mesto okupljanja kao i broj učesnika. Kada se zna broj učesnika, onda se zna i koliko hrane treba obezbediti. Organizator na osnovu broja prijavljenih učesnika opredeli vrstu i količinu hrane, salate, hleba, pića, muzike, novca za gorivo kao i ostalih sitnih potrepština. Izračuna se okvirno koliko novca je potrebno za nabavku materijala kao i za realizaciju druženja na bazi jednog zajedničkog obroka. Zbir se podeli sa brojem učesnika, utvrdi se tačno kolika je kotizacija -ulog po jednom učesniku i novac se plati pre nego što se druženje obavi. Kotizacija se uplaćuje na račun Kluba, a organizator sa Upravom opravda utošena sredstva i to je to.
Postoje razne podvarijante ove opcije, napr. u smislu korekcije uplata za decu, zatim da piće sami donosimo i sl.

Opcija br.2:

Organizator je samo u obavezi da nađe i obezbedi lokaciju za druženje i po mogućstvu muziku, sve ostalo svako donosi sam, odnosno svako donese i prinese na sto ono šta je poneo.


Ne znam, možda nisam u pravu ali lično sam pre pristalica prve opcije . Evo zašto ovako razmišljam. Mislim da Nam je na druženjima potreban jedan zajednički obrok u Subotu, da li je to večera ili zakasneli ručak, svejedno, ali na druženjima red je da organizujemo jedan zajednički ručak-večeru. Sad, na koji način udesiti da u isto vreme svi ispečemo roštilje, možda neko donese kuvanje, neko predjelo, neko iznese pečeno pile ili nešto drugo, neko možda uopšte nije gladan, pa ne iznese ništa , šta onda taj da radi, da gleda ostale kako jedu, pomalo je glupo, bolje da ne seda za sto dok drugi jedu i sl.

Ova druga opcija je u redu za Nedelju i ona se i sprovodi u praksi i na nekoliko druženja smo se ovako organizovali. Svi znamo i mane ovakve organizacije. Neko donese manje, neko više,čeka se red na roštilju, ne zna se šta je čije, pitanje je da li je uopšte pristojno uzeti sa tuđeg ovala i stola i sl. Ako nije pristojno, onda to nije zajednički ručak, već nešto sasvim drugo.

Meni lično odgovara i jedna i druga opcija, i sasvim mi je svejedno kako ćemo se organizovati.

U svakom slučaju, zaista podržavam stav da ubuduće pod obavezno treba isključiti i ne dozvoliti mogućnost da organizator sam snosi troškove hrane i pića. To da Nam bude mantra. Sve ostalo neka buide stvar dogovora.

Takođe smatram da ova pitanja treba da raspravimo i zauzmemo stav sada, kada se još ne zna gde će održati sledeće druženje niti ko će biti organizator.

PS: Dok sam pisao, vidim da Nas je Driver sve obradovao slikama. Driver, verujem da nećeš zameriti, u gornjoj rubrici ima uputstvo za postavljanje slika, mislim da će pregled ovih tvojih zaista odličnih fotografija biti efektiniji ako se one ovde postave u modu za forum.
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Re: JESENJE DRUŽENJE 30.09--2.10.2016

Post od driver57s »

slazem se sa Sprinterom, i licno mislim da je najbolje sve predloge staviti na forum, prodiskutovati i vecinski se dogovoriti u napred, bez da bitne stvari ostanu ne definisane, jer usled nejasnoca kasnije dodje i do nesporazuma a mozda i nezadovoljstva nekih od nas. treba samo na vreme zapoceti diskusiju oko sledeceg okupljanja, neka svako iznese predlog, pa da vecinski usvajamo ili odbacujemo.
licno nepam nista protiv da svako svoju hranu ponese i spremi, a da zajedno jedemo za jednim stolom, ili da se da novac organizatoru da poruci prase, i opet kao u koceljevi za jedan sto svi zajedno, pa ako damo za muziku dacemo i za prase, nije to prevelik izdatak za svakog pojedinca koliko je za jednog organizatora.

Sprinter tvoje "kritike" su uvek postrek za nesto vise, vidim i ja sinoc da sam zbrzo postavku slika da bi otisao na spavanje a nisam obracao paznju na pregled. nemam ti nista zameriti, cak sta vise hvala ti sto si mi ukazao na propust
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: JESENJE DRUŽENJE 30.09--2.10.2016

Post od sprinter »

Eto prođe sedam dana i niko se ne javlja sa bilo kakvim predlogom.
Razumem da je zatišje, ali nekako mi ...
Šta se dešava sa JUG-om. Dajte aktivirajte se, vreme brzo prolazi, eto Nam prolećnog druženja vrlo brzo.
Zaključana tema