JESENJE DRUŽENJE 30.09--2.10.2016

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Zaključana tema
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: JESENJE DRUŽENJE 30.09--2.10.2016

Post od šukitaxi »

Bice valjda i neko druzenje pre prolecnog,pa makar i novogodisnje :D
rekreator
Korisnik
Postovi: 97
Pridružio se: 12 Avg 2011 00:48
Lokacija: Pančevo

Re: JESENJE DRUŽENJE 30.09--2.10.2016

Post od rekreator »

Divna fotoreportaža.
Vidim da vam je bilo super.
Miki - Pančevo
Korisnikov avatar
ljubomir372
Korisnik
Postovi: 175
Pridružio se: 19 Dec 2012 18:11
Lokacija: Surcin
Kontakt:

Re: JESENJE DRUŽENJE 30.09--2.10.2016

Post od ljubomir372 »

Meni je nekako prihvatljivija prva opcija.Odredi se unapred šta se i koliko sprema ,kolko dodje za odrasle koliko za decu,plati se i čist račun duga ljubav.
A treba se i dogovoriti Jesmo li za to da se druženja organizuju u urbanim sredinama ili u prirodi.Ja sam više za prirodu iako je Koceljeva bila meni odlična(možda zato što je bila mešavina oba il zbog dobre organizacije.Neznam)
rekreator
Korisnik
Postovi: 97
Pridružio se: 12 Avg 2011 00:48
Lokacija: Pančevo

Re: JESENJE DRUŽENJE 30.09--2.10.2016

Post od rekreator »

Vidim da vam je bilo divno.
Ovo druženje sam, nažalost, morao da propustim.
Sviđa mi se ideja jednog zimskog okupljanja.
Veterani koji imaju iskustva sa zimskim kampovanjem mogli bi da nam daju neke predloge i sugestije.
Miki - Pančevo
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Re: JESENJE DRUŽENJE 30.09--2.10.2016

Post od Jader »

Žao mi je što nisam mogao da prisustvujem u Koceljevi, vidim da je organizacija bila odlična i da je sve proteklo OK. Što se tiče zimskog okupljanja, postoje dva preduslova: termalna voda i zatvoreni prostor za druženje :D
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: JESENJE DRUŽENJE 30.09--2.10.2016

Post od šukitaxi »

Znaci neka Banja
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: JESENJE DRUŽENJE 30.09--2.10.2016

Post od sprinter »

Uvek sam za druženja.

U vezi zimskog okupljanja postoji nekoliko stvari o kojima ipak treba povesti računa, a dotiču se i organizacionog i tehničkog dela:

1.) Od 01.11. obavezna je zimska oprema, što znači 4 dobre zimske gume za kamper. Tačno je i to da su one po zakonu potrebne ukoliko ima snega, ali radi sopstvene bezbednosti treba ih montirati. + Lanci.
2.) Lokacija. Zimi je vrlo teško naći lokaciju u prirodi koja je pogodna za druženje. Treba se držati betona, odnosno vrlo tvrde podloge. Put bi trebalo da je bar u II kategoriji čišćenja i zimskog održavanja. Sve to sužava odabir lokacije za druženja.
3.) Voda u kamperu. Kamperi treba da budu sigurni što se tiče zimske ekploatacije, to znači da bi tankovi za otpadnu vodu trebalo ili da budu grejani, ili da se ponese antifriz pa da se umeša u otpadnu vodu. Gros je svojevremeno kad je boravio na KOP-u imao problema sa mržnjenjem instalacija na svojoj samogradnji.
4.) Kamper, poželjno bi bilo da je zimski, što podrazumeva dupla stakla, jače grejanje, grejanje otpadne vode, instalacije zbijene ka unutrašnjosti i sl.
5.) Plin. Zimi se ne koristi butan nego propan. Poželjo je imati ugrađen alarm za zaštitu od ugljen monoksida. Peći treba da budu sigurne i korektne, jer zaista nije isto spavati na 5c i na -20c. Na pod bi trebalo staviti stiropor debljine 1cm.
6.) Datum. I ako sve prethodno uradimo, ukoliko muški zaveje, naj..bali smo, ostadošmo do prolećnog okupljanja.
7.) Malo teže se okupljamo i u standardnim verzijama, nisam baš siguran da će biti masovnog odziva, ali ko ne proba

Ja lično koristim kamper i zimi, i nće mi predstavljati problem da učestvujem na druženju, ovo je samo jedno razmišljanje.

Molim samo da definišemo sam način organizvanja svih budućih druženja, ne treba da glasamo, nego da se na neki način većinski opredelimo za koju smo opciju od predloženih, ili smo za neku novu.
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: JESENJE DRUŽENJE 30.09--2.10.2016

Post od šukitaxi »

@sprinter negde sam procitao da si napisao da kupujes cist propan u Elemiru pa me zanima da li jos moze da se kupi tako,nikako da nadjem njihov broj telefona svi koje nadjem su nepostojeci,pa bih da me prosvetlis ako moze :D
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: JESENJE DRUŽENJE 30.09--2.10.2016

Post od sprinter »

Šuki, vrlo rado bih ti pomogao brojem telefona, ali nemam njihov broj.
Ja naručim propan u Šapcu u direkciji, pa oni dalje rade. Pretpostavljam da trebuju robu iz Elemira. Zato ti je najbolje da kontaktiraš nekog iz NIS-a, pretpostavljam da će ti oni dati ponudu ili bar dobru informaciju. Koliko mi se čini i Admin je imao neke kontakte u vezi propana, može i on biti od pomoći, pod uslovom da se kači na Forum.
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: JESENJE DRUŽENJE 30.09--2.10.2016

Post od šukitaxi »

Hvala sprinter,valjda saznamo nesto,koristicce svima ;)
Zaključana tema