Prolećni susret 2020.

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Korisnikov avatar
GorchaHY
Korisnik
Postovi: 74
Pridružio se: 26 Sep 2016 13:28
Lokacija: Jagodina

Prolećni susret 2020.

Post od GorchaHY »

Poštovani,
Bliži se proleće, a to znači, po tradiciji, koliko sam video i prolećni susret.
Naš prijatelj, moj sugrađanin Miloš Francuz predložio i ponudio svoj prostor za održavanje susreta.
Lokacija je u Jagodini, na samom vrhu Đurđevog brda. O detaljima same lokacije, slikama, tačnim koordinatama... dostaviću kasnije.
Molim(o) vas da predložite datum za susret kako bi većini odgovaralo.
Pošteno, mene lično raduje svaki susret ovog tipa, jer je to jedina prilika da se sa nekima vidim.
Korisnikov avatar
ljubomir372
Korisnik
Postovi: 175
Pridružio se: 19 Dec 2012 18:11
Lokacija: Surcin
Kontakt:

Re: Prolećni susret 2020.

Post od ljubomir372 »

Na primer 1,2,3 maj
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Re: Prolećni susret 2020.

Post od Dragan »

Imajte samo u vidu da su se godisnja doba pomerila i da su prosla proleca bila jako nestabilna i sa vremenskim nepogodama. Zato predlazem da datum utvrdimo sto je kasnije moguce. Lokaciju imamo a vec smo ranije rekli da necemo opterecivati domacina te cemo zbog toga biti u prilici da se u kratkom intervalu dogovorimo oko skupa.
Korisnikov avatar
Sokol
Korisnik
Postovi: 319
Pridružio se: 11 Maj 2011 18:38

Re: Prolećni susret 2020.

Post od Sokol »

Slazem se sa LJubom nek bude 1 2 i 3 maj.
YU1PSO
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Re: Prolećni susret 2020.

Post od Dragan »

1.maj nikad nije prihvacen kao datum za prolecno okuplanje jer mnoge kolege tih dana imaju planirana druzenja sa prijateljima koji nisu u nasoj prici. Meni licno odgovara svaki datum koji vecina podrzi jer sam bez nekih bitnih obaveza.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Prolećni susret 2020.

Post od sprinter »

Mislim da smo više puta ponovili da ovaj termin ne štima, tako da bih osim Draganovog isticanja, naveo i sledeće: 20 kampera je popriličan broj vozila, oni zahtevaju veći prostor za druženje a svi se sjate u prirodu 1 Maja. Za vreme prvomajskih praznika je uvek nenormalna gužva i na putu i na lokacijama za druženja, drugo, ne vozimo mi mopede pa da smo mali na putu, neki za dolazak na ovo druženje tamo i nazad prevale i preko 400km. U to vreme ima dosta pijanih vozača i dosta neiskusnih vozača, tako da to što mi znamo da vozimo nekada ama baš ne znači ništa, ako je drugi učesnik u saobraćaju kriv za udes, pian i sl. Setimo se onog epitafa na groblju u Americi: Ovde leži Dzo koji je imao pravo prvenstva. Vreme za 1 Maj je skoro uvek promenjivo, a kad je hladno, onda je baš hladno, naročito je zemlja hladna, čim sunce zadje već za 1 sat nije prijatno sedeti napolju. Nabrajanju razloga za ne taj datum ima koliko hoćeš. Možda ima i razloga za uvažavanje ovog termina, ali ih ja ne vidim, sem što se radi o neradnim danima.

Ko želi neka pogleda termine ranijih druženja, uvek se prolećno okupljanje organizovalo krajem Maja ili u prvoj polovini Juna, i to nije slučajno.

Bez ljutnje i cinizma, ali zaista sam smatrao da se Ljuba našalio sa predlogom.

PS: Ja inače nisam ni siguran da li ću moći doći na druženje, sve zavisi od dogovorenog termina obzirom da su mi ove godine prolećni termini (vikendi) već delimično upunjeni, što za svadbe, što za punoletstva i sl. U svakom slučaju, želim svima lepo druženje uz dobro raspoloženje.
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Re: Prolećni susret 2020.

Post od Dragan »

Predlazem drugu polovinu maja. predzadnji ili zadnji vikend.
Korisnikov avatar
GorchaHY
Korisnik
Postovi: 74
Pridružio se: 26 Sep 2016 13:28
Lokacija: Jagodina

Re: Prolećni susret 2020.

Post od GorchaHY »

Tu smo da se dogovorimo kako bi termin većini odgovarao :thumbup:
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Re: Prolećni susret 2020.

Post od Jader »

Ako smo zaključili raspravu u načelu :D , mogli bi da se dogovaramo za konkretan termin:

15-17 maj
22-24 maj
29-31 maj
5-7 jun

Možemo da napravimo i formu za glasanje ako je potrebno.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Re: Prolećni susret 2020.

Post od Jader »

Još nešto... u skladu s nazivima raznoraznih turističko - gastronomskih dešavanja širom zemlje koje imaju nazive kupusijada, slaninijada, kobasicijada, šljivijada itd., predlažem da naše okupljanje nazovemo KAMPERIJADA :)
Korisnikov avatar
GorchaHY
Korisnik
Postovi: 74
Pridružio se: 26 Sep 2016 13:28
Lokacija: Jagodina

Re: Prolećni susret 2020.

Post od GorchaHY »

Dogovoreno :thumbup:

Danas smo Miloš i ja pričali i bili na placu i kampu, pošto je to jedno preko puta drugog.
Miloš je dao predlog da krenemo sa druženjem dan-dva pre Prvog maja. To znači od četvrtka, a može i od srede. Da izbegnemo gužve na putu. Budemo do kraja vikenda, može i posle nedelje da završimo kako bi opet izbegli gužve.

To je jedan predlog. Drugi, da zakazan termin prilagođavamo ako bude lošeg vremena. Jer nam ništa ne znači ako bude kiše ili snega, pošto ga sada nema. :D
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Re: Prolećni susret 2020.

Post od Dragan »

Predlazem zadnji vikend maja 2020.
Korisnikov avatar
GorchaHY
Korisnik
Postovi: 74
Pridružio se: 26 Sep 2016 13:28
Lokacija: Jagodina

Re: Prolećni susret 2020.

Post od GorchaHY »

Malo je nezgodno krajem maja ili početkom juna, kreće kamp sa radom. Bar oko sredine maja, drugi ili treći vikend.
Opet da napomenem, da imamo u rezervi sledeći od planiranog vikenda, zbog eventualno lošeg vremena.
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Re: Prolećni susret 2020.

Post od Dragan »

Koliko vidim moze se racunati samo na dva vikenda u maju. Buduci da se do sada niko ne javlja povodom termina,( osim nas 2-3), malo je verovatno da cemo se usaglasiti oko ta dva termina. Zato je bolje odmah traziti drugu lokaciju za skup. Kakva je situacija sa placem koji pominjes i da li je i on zauzet kad radi kamp?.
Korisnikov avatar
GorchaHY
Korisnik
Postovi: 74
Pridružio se: 26 Sep 2016 13:28
Lokacija: Jagodina

Re: Prolećni susret 2020.

Post od GorchaHY »

Ljubomir, Soko i domaćin predložili prvog maja. Meni isto tako odgovara, ali lepo bi bilo i ostale da čujemo, pa da vidimo kako većini odgovara. Sprinteru ne bi odgovaralo za Prvi maj, zato smo predložili okupljanje pre prvog od srede četvrtka kako bi se izbegle gužve. Naravno ko može, a susret u biti da bude za vikend. Isto tako da se ostane i posle nedelje zbog gužvi.

Dragane, plac je rezervisan za susret i o tome nema brige. Drugi kamp koji je odmah preko puta je dopuna prostora. Možda hoće neko da bude van gužve, malo izdvojen ili ako neko želi da izlazi češće kamperom.

Jedino ako nekome ne odgovara lokacija, to je nešto drugo. Tu smo da se dogovorimo.
Zaključana tema