Prolećni susret 2020.

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: Prolećni susret 2020.

Post od šukitaxi »

Nisam siguran da je 1 maj realan za skuo,vreme nece biti povoljno jos uvek je hladno nikad skup nije bio tako rano,realniji je 5 jun,mnogi i 1 maj provode na drugaciji nacin,putuju negde itd,to je moje misljenje
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Re: Prolećni susret 2020.

Post od Jader »

Stavljamo na glasanje :)

Ovde možete da glasate za termin
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Re: Prolećni susret 2020.

Post od Dragan »

Glasao sam, samo jako malo predloga je bilo za termin te ne znam koliko ima smisla sada glasati o terminu.
Korisnikov avatar
GorchaHY
Korisnik
Postovi: 74
Pridružio se: 26 Sep 2016 13:28
Lokacija: Jagodina

Re: Prolećni susret 2020.

Post od GorchaHY »

Pošto se razvija diskusija na široko u vezi sa datumom za susret-skup-kamperijadu, glasanje ne ide kako treba, ostaje da svi predložimo željeni datum. Ukoliko se jave dva ili više termina sa više predloga, budu izjednačena u željama, te termine stavljamo za glasanje. Do tada, bilo ovde ili na Forumu postavite datum kada bi želeli da se okupimo.

Ja ću postaviti one datume gde su pojedini bili konkretni:

1. Sokol - Prvi Maj
2. Ljubomir372 - Prvi Maj
3. Šuki taxi - 05-07. jun
4. Dragan - 29-31. maj

Dopišite, neko od nas će ažurirati i da imamo uvid za konkretan datum.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Re: Prolećni susret 2020.

Post od Jader »

Dodao sam nove termine za glasanje. Sada su u igri svi vikendi u maju i prvi vikend u junu.
Korisnikov avatar
GorchaHY
Korisnik
Postovi: 74
Pridružio se: 26 Sep 2016 13:28
Lokacija: Jagodina

Re: Prolećni susret 2020.

Post od GorchaHY »

Nešto smo se ućutali :think:
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Re: Prolećni susret 2020.

Post od Jader »

Zbog trenutne situacije sa epidemijom COVID-19 (Korona virus) predlažem da raspravu u vezi datuma okupljanja ostavimo ad acta dok ne vidimo u kom pravcu će se sve ovo kretati.
Korisnikov avatar
GorchaHY
Korisnik
Postovi: 74
Pridružio se: 26 Sep 2016 13:28
Lokacija: Jagodina

Re: Prolećni susret 2020.

Post od GorchaHY »

Iskreno se nadam da će sve ovo proći bez posledica i da ćemo se videti u Jagodini. O terminu i detaljima kada prođe vanredno stanje.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Prolećni susret 2020.

Post od sprinter »

Da napišem nešto, za ubuduće da ne bi bilo da nismo znali, da smo neupućeni sl.

Ova nenormalno izazvana nacionalna histerija u vezi virusa, začinjena neustavnim uvođenjem vanrednog stanja na teritoriji države uz suspendovanje osnovnih ljudskih prava, uvođenje policijskog časa i masa svakodnevnih gluposti kojima Nas vlast uz svoje medicinske poslušnike i medije časti tretirajući Nas ne kao gradjane i ljude već kao najobičniju stoku, vređajući osnovno ljudsko dostojanstvo, uslovila je da se odlože pripreme za prolećni susret. Sve će proći pa i virus korona, imaćemo prilike da se družimo. Nevezano za virus i bez želje za polemisanjem,kritikovanjem, ili politizacijom, za to služe neke druge grupe, hteo bih samo da ukažem na sledeće:

Bilo je par neopreznih predloga da se prolećno okupljanje održi početkom Maja tekuće godine. Koristim priliku da ponovo podsetim da vremenske prilike oko 1 Maja uglavnom nisu naklonjene za celodnevna i večernja druženja. Može trenutna temperatura i da bude odgovarajuća, ali generalno gledajući zaista mislim da druženja treba da budu u vreme kada ih inače i držimo, krajem meseca Maja ili početkom meseca Juna.

Ovog 1 maja dnevna tem. je cca 18c, za sutra, 2 Maj predviđa se oko 16c. Kiša povremeno kvasi, negde duva i vetar, kad je je sunce onda je ok, čim naidju oblaci, dodje ti da se smrzneš, vetar duva ko preko nekog friza, tako da verujem da bi zaista pogrešili da smo ovaj datum uzeli za druženje. Opet napominjem, sve ovo nevezano je za koronu i moj je lični stav, ali ne želim da ga ne iznesem.

Pozdrav za sve sa zeljom da i u ovakvim vremenima zadržimo i sačuvamo ljudsko dostojanstvo i setimo se mudrih misli :

Dođu, tako, vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!

PS: I samo još nešto, to što sam protiv ovih ne znači da sam za povratak onih bivših, nadam se nekoj novoj, trećoj Srbiji, Srbiji mladih samosvesnih ljudi. Mi ne treba da izigravamo hajduke, naše mesto je primerenije jatacima, govorim o generaciji koja je rušila Miloševića.
Korisnikov avatar
ljubomir372
Korisnik
Postovi: 175
Pridružio se: 19 Dec 2012 18:11
Lokacija: Surcin
Kontakt:

Re: Prolećni susret 2020.

Post od ljubomir372 »

U životu najviše mrzim kad ljudi mešaju politiku u sve i svašta:slave ,svadbe,sahrane druženja i sve ostalo gde joj nije mesto.Iz viber grupe sam izašao zbog politike i iz ovog ovde ću izaći iz istog razloga.
Pošto izgleda svi sumnjaju u sve i svašta čak i u to da je u Srbiji od covid 19 umrlo skoro 200 ljudi imam jedan predlog a to je da se lepo prijave kao volonteri i odu u infektivnu kliniku i probaju kad to nije ništa strašno.
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: Prolećni susret 2020.

Post od šukitaxi »

Da li je ovo mesto za politicka pisanja?Ili je ovo za zadovoljstvo i druzenja kamperista?Postoje mesta na kojima se takve stvari pisu ma ko da ih pise,pa ako imaju hrabrosti i znaju bolje,predlazem da tamo pisu,ili treba da napustimo i forum?Kome je do politike neka se bavi njome,a ovde dajte predloge za odmor,za vikende,za druzenja posto od mora i Grcke ove godine nece biti nista izgleda,ionako kazete da Vam je dosadno da nemate sta da radite kod kuce zatvoreni,pisite putopise,gde ste bili na odmoru,na vikendima,podelite sa drugima lepa iskustva,dajte ideje,ili volontirajte sto kaze kolega Ljuba
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Prolećni susret 2020.

Post od sprinter »

ljubomir372 napisao:U životu najviše mrzim kad ljudi mešaju politiku u sve i svašta:slave ,svadbe,sahrane druženja i sve ostalo gde joj nije mesto.Iz viber grupe sam izašao zbog politike i iz ovog ovde ću izaći iz istog razloga.
Pošto izgleda svi sumnjaju u sve i svašta čak i u to da je u Srbiji od covid 19 umrlo skoro 200 ljudi imam jedan predlog a to je da se lepo prijave kao volonteri i odu u infektivnu kliniku i probaju kad to nije ništa strašno.


Drago mi je da se bar malo počelo pisati, makar i ovakvim tonom. Ljubo, ti, ja ili bilo ko treći slobodni smo da budemo ili ne budemo na ovom forumu.
Kad se napiše odgovor na nečiji post, treba znati šta pišeš. Da si malo pažljivije, bez političke ostrašćenosti, pročitao moj post, uočio bi da se ja upravo ogradjujem od politike i da nisam želeo da diskutujem ili otvaram političke teme. Mesto za političku borbu ili političke teme zasigurno nije ovaj Forum i on tome ne služi. Ali, kada ti sopstvena država sa svojim aparatom, snabdevena svim atributima vlasti uskrati prvo i osnovno ljudsko pravo, koje je staro bezmalo koliko i ljudski rod, pravo na slobodu, pravo koje je ustavom zagarantovano kao fundamentalno, dužnost svakog od Nas gradjana je da dignemo glas protiv toga. Ne da debatujemo, već samo da dignemo glas i izrazimo negodovanje i neslaganje, ukoliko takva osećanja imamo. Meni lično je ovaj čin države apsolutno bio neprimeren i neodmeren i ja ga ne prihvatam niti ga mogu prihvatiti i bilo koju vlast bih kritikovao. To baš nikakve veze nema sa politikom, koja god politička opcija bi bila na vlasti, ja bih izrazio negodovanje prema svojim predstavnicima države. Tebi možda ne smeta da deo svog života budeš u "zatvoru", ja poštujem tvoj izbor, ali meni smeta, zašto ti ne poštuješ moj izbor.
Čisto da znaš, pojam države je mnogo širi od pojma politike i u normalnim društvenim uredjenjima nema paralele i znaka jednakosti između državnih i organa i političkih stranaka, državni organi nikada ne bi smeli da budu u funkciji opstanka jedne političke opcije, već da se trude da uvek budu predstavnici svih gradjana. njihov servis. Oni su sada po meni delimično zakazali, država je loše i neadekvatno reagovala na ovu pandemiju.
Ne bih da dalje elaboriram, ovaj Forum nije mesto ni za ovakvu vrstu diskusije, reagovao sam samo zbog tvog rigidnog i neupućenog stava.

Ne želim da polemišem sa tobom na temu odlaska u kovid bolnice i sl. Te floskule o sumnjama, broju žrtava, i sl. zadrži za sebe. Iskreno, Pink, Kopernikus, Hepi,B92 i sl. tv kanali su kod mene zaštićeni roditeljskom kontrolom, ne želim ni slučajno da predjem preko njih, a Infromer ne bih iskoristio ni za pranje stakla na prozoru ni kao potpalu za roštilj, ali sve je stvar izbora, ne zameram onima kojima imamu drugačije mišljenje.

A što se tiče izlaska sa viber grupe, i ja sam svojevremeno zaista želeo da se isključim sa te grupe, ali ne zbog politike kao ti, već zbog "nekih" klipova, mada koliko me sećanje služi, upravo si ti bio jedan od onih koji ih je i postavljao.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Prolećni susret 2020.

Post od sprinter »

šukitaxi napisao:Da li je ovo mesto za politicka pisanja?Ili je ovo za zadovoljstvo i druzenja kamperista?Postoje mesta na kojima se takve stvari pisu ma ko da ih pise,pa ako imaju hrabrosti i znaju bolje,predlazem da tamo pisu,ili treba da napustimo i forum?Kome je do politike neka se bavi njome,a ovde dajte predloge za odmor,za vikende,za druzenja posto od mora i Grcke ove godine nece biti nista izgleda,ionako kazete da Vam je dosadno da nemate sta da radite kod kuce zatvoreni,pisite putopise,gde ste bili na odmoru,na vikendima,podelite sa drugima lepa iskustva,dajte ideje,ili volontirajte sto kaze kolega Ljuba
Šuki, delimično sam odgovorio Ljubi, tako da ono što sam napisao kao odgovor na njegov post, odnosi si se i na tvoj post, naročito u vezi politike i politizacije.

Ja zaista ne znam zbog čega toliko često toliko pretiš napuštanjem Foruma i zbog čega si ljut. Uz svo uvažavanje, ali ipak nemoj mi spočitavati o hrabrosti ili kukavičluku, svejedno, ipak mislim da se ne poznjemo dovoljno dobro da bi iznosio takve zaključke. Ja se trudim da iznosim svoj sud samo o nečemu za šta sam siguran da je ispravan i da ga treba izneti. Izvini, na osnovu čega ti znaš da li sam ja aktivan ili nisam na drugim Forumima ili viber grupama, ja ti zasigurno nisam pričao o tome u našim medjusobnim druženjima i kontaktima.

Slažem se sa tobom da ovde treba da dajemo predloge za odmor i druženja, i da ovaj Forum treba upravo da služi promociji boravka u prirodi. Ali vidiš, koliko mi se čini, jedini sam ja na ovom Forumu u zadnje vreme bilo šta pisao na pojedinim temama, postavio putopis, dovršavao neke teme u vezi servisa i sl. Niko od članova, a ni ti , nije reagovao na osnovnu svrhu ovog Foruma, nijedan odgovor ili komentar niko nije dao, niko se nije uključio na bilo koju temu.
Ali zato kad se i samo malo u okviru jedne nevezane teme druženja apostorfirao loš odnos vlasti i države prema svojim gradjanima, odmah ste se našli Vi dušebrižnici da vodite računa i na sva usta govorite da nema mesta politizaciji Foruma. Vi ste u pravu, ali i nema politizacije na Forumu. To što radite je zove klasična zamena teza, i pre bih ipak rekao da ste Vi a ne ja politički ostrašćen. Ja ne pripadam nijednoj političkoj stranci i slobodan sam da kritikujem svaku stranku i vlast, a što se možeš uveriti čitajući sam kraj mog posta.

Smatram da bilo koja viber grupa, forum, makar bio i u vezi kuvanja, veženja, origamija ili posmatranja ptica, u sadašnjem trenutku ne bi smela da ostane baš totalno nema na ovakve postupke vlasti. Smatram da ne treba da se otvaraju posebne teme u vezi ovoga, već samo da se konstatuje stanje. Tebi i sl. to smeta, zašto ? Zato što Vi to gledate sa strane politike, ali ja ne gledam, u tome je razlika.

Žao mi je što nisi razumeo zbog čega sam u samo nekoliko rečenica izrazio svoj stav, pokušavajući da upozorim na negativnosti onoga šta se desilo. Moj stav je usmeren u cilju zaštite svih Nas u budućnosti, da se ovako nešto ne bi ponovilo. Posledice ovakvog postupanja tek ćemo osetiti u narednom periodu. Kad ti se na neustavan način, makar i privremeno oduzme osnovno ljudsko pravo, onda su potencijalno ugrožena i sva ostala tvoja prava, i protiv toga se treba boriti. Neko to razume, neko ne, ali to je fakat. Posledice ovakvog ponašanja države u društvu će tek naknadno biti vidljive, nadajmo se samo da cena neće biti previsoka.

I na kraju daću ti samo jedan primer a ima ih koliko hočeš: Ako je tebi normalno, ili ako nalaziš bilo kakvo zrno opravdanja u tome da prvi medju Nama ima toliko smelosti, pre bih rekao bih osionisti da u zvaničnom obraćanju preko sredstava javnog informisanja izjavi naciji da je kupio respiratore poluilegalno, dakle na crno, i da Nam nikada neće reći kako je to uradio, a da se pri radi o predsedniku države, koji je prilikom stupanja na dužnost položio ruku na Ustav i zakleo se javno da će uvek poštovati sve odredbe Ustava i sve zakone ove zemlje, a da nakon toga državni organi MUP, VJT sudovi i sl. uopšte ne reaguju, onda ti i ja zaista nemamo o čemu šta da pričamo.
Poslednja izmena od sprinter u 02 Maj 2020 03:18, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: Prolećni susret 2020.

Post od šukitaxi »

samo cu jos ovo reci i ni rec vise,ti imas pravo da radis sta god hoces,i da pises sta god hoces,ja nisam ni u jednoj stranci ali ipak sve sto napises je politika pa cak i ovi odgovori nama jer opet pricas o prvom o televizijama o respiratorima itd itd znaci nameces svoje misljenjne,a meni neces jer mi ga ni mama nije nametala,znaci pisi tamo gde je mesto za to ovde nije,i vidis sta se desi,zloupotrbimo ovaj forum za prepucavanja,a od mene to zadovoljstvo vise neces dobiti,ma sta ti napisao,a mislim da ima ovde moderatora i administratora koji bi trebali da vode racuna o cemu se pise jer ovo je za kampovanje a ne za politicke stavove,ziv bio i vidmo se na skupu nekom.
Korisnikov avatar
ljubomir372
Korisnik
Postovi: 175
Pridružio se: 19 Dec 2012 18:11
Lokacija: Surcin
Kontakt:

Re: Prolećni susret 2020.

Post od ljubomir372 »

Sprinter ako ovo nisu politički stavovi onda ja neznam šta je politika (jbg ja sam samo podoficir).To što imaš svoj stav i treba da ga imaš -čak ga i cenim.Ali to što ga namećeš meni pogotovo ovde i kažeš da u stvari nije to što sam pročitao to je već nešto drugo napisao bi šta je al nije za ovo mesto.
Na viberu sam postavljao klipove- jesam -NIKAD političke to je i napravljeno da se takve stvari nebi pisale i objavljivale ovde.
Ali sve u svemu mi smo takav narod svaki od nas je bolji od selektora bolji od predsednika bolji od lekara bolji od sudije....
Zaključana tema