Prolećni susret 2020.

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Prolećni susret 2020.

Post od sprinter »

šukitaxi napisao:samo cu jos ovo reci i ni rec vise,ti imas pravo da radis sta god hoces,i da pises sta god hoces,ja nisam ni u jednoj stranci ali ipak sve sto napises je politika pa cak i ovi odgovori nama jer opet pricas o prvom o televizijama o respiratorima itd itd znaci nameces svoje misljenjne,a meni neces jer mi ga ni mama nije nametala,znaci pisi tamo gde je mesto za to ovde nije,i vidis sta se desi,zloupotrbimo ovaj forum za prepucavanja,a od mene to zadovoljstvo vise neces dobiti,ma sta ti napisao,a mislim da ima ovde moderatora i administratora koji bi trebali da vode racuna o cemu se pise jer ovo je za kampovanje a ne za politicke stavove,ziv bio i vidmo se na skupu nekom.

ljubomir372 napisao:Sprinter ako ovo nisu politički stavovi onda ja neznam šta je politika (jbg ja sam samo podoficir).To što imaš svoj stav i treba da ga imaš -čak ga i cenim.Ali to što ga namećeš meni pogotovo ovde i kažeš da u stvari nije to što sam pročitao to je već nešto drugo napisao bi šta je al nije za ovo mesto.
Na viberu sam postavljao klipove- jesam -NIKAD političke to je i napravljeno da se takve stvari nebi pisale i objavljivale ovde.
Ali sve u svemu mi smo takav narod svaki od nas je bolji od selektora bolji od predsednika bolji od lekara bolji od sudije....


Ja sam pokušao da objasnim neke stvari, ko razume razumeće.

Trudim se da se držim zadate teme ali ovakvi i slični komentari me zasigurno neće ubuduće sprečiti da kad god smatram da nešto treba reći to i učinim, a nemam nameru niti želju da se pravdam a naročito da bilo kome namećem svoj stav. Niko me ne može sprečiti da izrazim sopstveni stav ukoliko osetim potrebu da bi ga tada u tom trenutku trebalo iskazati, sem za slučaj da izraženim stavom ugrožavam ili vređam nekoga lično. Ne očekujem raspravu, komentare, niti mi smeta ako mi se postovi ne čitaju. Ko ne želi da ih čita, neće ih ni čitati i to je to, uvek postoji neka vrsta daljinskog upravljača a time i izbora.

Rekao bih samo da smo ipak poprilično skrenuli sa teme. Pre upuštanja u raspravu o tome rekao bih da ne verujem da nećemo ići na letovanje ove godine. Da li sam u pravu, vreme će pokazati.

Veliki deo viška energije je bespovratno utrošen a ne videh adekvatne rasprave o tome kad se družiti, 1 maj, kraj Maja, početak Juna, a posebno na koji način ćemo se ubuduće i družiti.

Razmišlja li neko o tome koji razmak izmedju kampera treba da bude. Hoćemo li početi sa kampanjom nošenja duple opreme, tzv slobodnih stolova i slobodnih stolica. Pa kad se okupimo, onda ćemo stolove postavljati po principu pun - prazan, pun - prazan, Samo da ne bude, dva puta ništa je ništa- sto mu gromova nema crva na tvojoj polovini. Verujem da će providne plastične pregrade biti obavezan dekor.

Imam osećaj da će ova kriza zasigurno probuditi i ekonomski razvoj Srbije i mi ćemo nesumnjivo biti lideri Evrope, jer šta je bre jedna Nemačka za Srbiju u ekonomskom a bogami i u kamperskom smislu, oni su bre jedan kačji mašalj za Nas, samo dve godine, to Nama treba, kad će te dve godine da dojdju, e to je stvar visoke politike, nedostupne mozgu Nas običnih smrtnika, nema priče, pst.pst. Ima i ko to zna, verovatno je reč o vrhunskoj vojnoj tajni i znase ko sme o tome da piše i gde treba da piše i šta sme da piše, a ne da lupeta i da sumnja i izigrava jadnu glasčku budalu.
Mi ovde treba da pokušamo da budemo neke nove Tesle i inovatori i motori kamperskog progresa. Moj predlog je da pokušamo da patentiramo i kod svih nadležnih službi zaštitimo proizvodnju novih revolucionarnih kamperskih čaša sa teleskopskom drškom od 2m, radi bezbednosti, nešto ala oni kineski muvopičci. Mogu da im se ugrade mini zvucnici i mikrofoni, kao oni na mob.telefonima, sve za pun ugodjaj. dodira dva stakla. Molim samo softersku zaštitu od ubacivanja klipova tipa kašljanja ili ne daj bože drmaskih pauza. Kineski jezik mora biti strgo zabranjen, da bimogla biti uspešna prodaja na zapadnom tržištu.

I da ne zaboravim, koliko sam čuo, za kovid 19 se u suštini još uvek pouzdano ne zna kakve efekte će da daje u budućnosti, mada nekad znamo, nekad ne znamo, znamo- ne znamo, par- nepar, ja sam očito izrazito glup pa ne mogu nikako da skapiram i da se snadjem a samim tim ni da verujem kad kažu znamo li da verujem kad kažu ne znamo. Ili znamo o njemu ili ne znamo, ili ipak znamo. U svakom slučaju postoji neka teza, ludja od 5G, da je moguće se u stvari ne radi o virusu već o jednoj vrsti skočimiša, pa ti teoretičari zavere koriste naše zanje, ili ne znanje pa kažu da zato Nama suštinski ne treba vakcina, nego da nam treba dobra maćka, ili više dobrih mačaka. E zato navodno i nemamo uspeh u borbi protiv virusa, idu čak dotle da povezuju sklonost nekih zemalja prema konzumiranju nekih vrsta domaćih životinja, a bogami i štetočina, kao generalni odgovor majke prirode. Sve su to teorije zavere i ne treba ih ozbiljno shvatati, ali ne smeta da prilkom novih druženja, razmislimo o tome da ko ima mačku neka je povede, da ispita i dezinfikuje teren. mogu i domaće ali u svakom slučaju prednost treba da bude na orijentalnim rasama, naročito azijskim, ako ne pomogne, neće da škodi, jer znamo ne znamo, znamo ne znamo. Povodac i korpa obavezno.

Opreza radi molim i one neodgovorne kampere koji u ovoj situaciji zloupotrebljavaju šerpe i lončiće iz kamperskog pribora, da pažljivo udaraju u dno istih, podsećam da te šerpe imaju tanke alu stranice, poprilično su osetljive i nisu primarno namenjene za lupanje već za kuvanje, pa ukoliko se nepravilno rukuje sa njima, može doći do pucanja a samim tim i pojave paljevine prilikom redovne upotrebe u kamperima.

Takodje savet je i da se kamperi sklone i privremeno izmeste iz okoline zgrada jer je uočena učestala vanstadionska upotreba baklji, dimnih bombi, a iste se bacaju uglavnom sa ravnih krovova i zajedničkih terasa najčešće tudjih zgrada, samim tim ne postoji svest da delovi eksplozivnih naprava mogu pasti na krovove kampera i zapaliti ih, a kako policija ne reaguje jer baš u tom periodu je uglavnom angažovana u akciji gonjnenja penzosa po haustorima i parkovima uz laserko merenje medjusobnog rastojanja pa ne može da svugde stigne, zato je sigurnije izmestiti kampere na sigurno jer time pomažući sebi pomažemo i drugima.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Re: Prolećni susret 2020.

Post od Jader »

Dragi kamperi, članovi CCS-a i simpatizeri!

Došlo je neko ludo vreme u kojem je najteže sačuvati zdrav razum, ali verujte mi, još važnije je sačuvati čist obraz.

Pokušajmo da se što više distanciramo od dnevne politike, ma koliko to bilo teško u ovom momentu jer nam je zagadila život i okrenemo se "našim" temama. Znam da to nije lako u situaciji u kojoj se nalazimo dok su nam ograničene sloboda kretanja i još neka ustavom zagarantovana prava.

Proći će i ovo, nadam se da ćemo se što pre okupiti, pa taman i sa pleksiglasima između nas sa svim socijalnim distanciranjem :)

I za kraj, spot Hladnog piva:

Pozdrav,

Igor
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Re: Prolećni susret 2020.

Post od Jader »

I još nešto... pišite na forumu slobodno što vam duša ište, oslobodite se straha, ovde nema cenzure ;)
Postove ćemo premeštati tamo gde im je mesto nakon što dođemo u "normalu"
Korisnikov avatar
Sokol
Korisnik
Postovi: 319
Pridružio se: 11 Maj 2011 18:38

Re: Prolećni susret 2020.

Post od Sokol »

JA donosim bokserske rukavice, najbolje sredstvo za eliminaciju nabhoja.
YU1PSO
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Re: Prolećni susret 2020.

Post od liiiman »

Ptico, šta ti je nabhoja?
Korisnikov avatar
GorchaHY
Korisnik
Postovi: 74
Pridružio se: 26 Sep 2016 13:28
Lokacija: Jagodina

Re: Prolećni susret 2020.

Post od GorchaHY »

A da mi to lepo krunišemo prvim vikendom meseca juna u Jagodini. To je za tri nedelje.
Ostaje i dalje ono, ako nam vremenski uslovi poremete planove, odlaže se za sledeću nedelju.
Mi se spremamo za skup.
andrijica
Korisnik
Postovi: 21
Pridružio se: 12 Apr 2018 21:25
Lokacija: Surcin

Re: Prolećni susret 2020.

Post od andrijica »

I jel prva nedelja Juna definitivna?
Korisnikov avatar
GorchaHY
Korisnik
Postovi: 74
Pridružio se: 26 Sep 2016 13:28
Lokacija: Jagodina

Re: Prolećni susret 2020.

Post od GorchaHY »

Predložen je datum i na Viber grupi.
Ovaj termin se poklapa i sa predlogom pre Korone.
05-06-07. jun 2020. god.

Tokom nedelje više detalja.
Korisnikov avatar
GorchaHY
Korisnik
Postovi: 74
Pridružio se: 26 Sep 2016 13:28
Lokacija: Jagodina

Re: Prolećni susret 2020.

Post od GorchaHY »

Ima predloga i za 12-14. jun.
Tako da to sa terminom rešimo do kraja ove nedelje. Može ovde, preko grupe na Viberu ili preko poruke lično da se predloži.
Pripreme za susret su u toku.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Re: Prolećni susret 2020.

Post od Jader »

Ajde da glasamo:

Link za glasanje
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: Prolećni susret 2020.

Post od šukitaxi »

Gde mogu da se vide rezultati glasanja?
Korisnikov avatar
GorchaHY
Korisnik
Postovi: 74
Pridružio se: 26 Sep 2016 13:28
Lokacija: Jagodina

Re: Prolećni susret 2020.

Post od GorchaHY »

Rezultat glasanja se ne vidi i nakon glasanja.
Bilo bi dobro da zaključimo sa glasanjem do kraja nedelje. Do sada je glasalo sedmoro ljudi.
Korisnikov avatar
ljubomir372
Korisnik
Postovi: 175
Pridružio se: 19 Dec 2012 18:11
Lokacija: Surcin
Kontakt:

Re: Prolećni susret 2020.

Post od ljubomir372 »

Demokratski nema šta.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Re: Prolećni susret 2020.

Post od Jader »

GorchaHY napisao:Rezultat glasanja se ne vidi i nakon glasanja.
Bilo bi dobro da zaključimo sa glasanjem do kraja nedelje. Do sada je glasalo sedmoro ljudi.
Gorča, mislim da si greškom izostavio da će rezultat biti vidljiv nakon glasanja.
Mislim da kad bude više od 20 glasova imamo relevantan uzorak.
Korisnikov avatar
GorchaHY
Korisnik
Postovi: 74
Pridružio se: 26 Sep 2016 13:28
Lokacija: Jagodina

Re: Prolećni susret 2020.

Post od GorchaHY »

Podrazumeva se da će glasovi biti vidljivi kada se glasanje završi. Izvinjavam se ako me neko pogrešno razumeo.
Evo, ja kao domaćin neću da glasam kako ne bih uticao na termin.
Tu smo da većini odgovara. :thumbup:
Zaključana tema