Putopisi - Grčka - 2014

Predlozi, putovanja i putopisi iz Grčke

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ja idem preko Makedonije, ostajem na Mavrovu dan,dva, zatim sam jedan dan u Metsovi i tu spavam. Nakon toga idem do Igumenitce na trajekt i jedno 6-7 dana sam na Krfu. Zatim silazim do mosta Rio Antirio. Znači, na Peloponezu sam negde oko 31.07. Još se dvoumim kuda ću po Peloponezu, ovaj Krf mi je poremetio planove.
Pera Big Marlin
Korisnik
Postovi: 41
Pridružio se: 20 Apr 2014 15:55

Post od Pera Big Marlin »

Pera Big Marlin napisao:u.Zapovest za putovanje overena i odobrena,Izvrsenje zadatka tece po planu.Sutra i preksutra u Atini,Pa dalje Peloponez.Veceras smo u Kampu Nea Kifisia.Nalazi se na ulazu u Atinu iz prvca Soluna.Lako ga je pronaci.Koordinate su S 38,o994632st. I 23,7935365st.Cena je 7 e autokamper + 5e po osobi + 5e koriscenje struje.Kamp je osrednje opremljen al mu je prednost da je u blizini stanica metroa,pa se vrlo lako moze doci do centra Atine.Vise izvestaja sutra ili preksutra.
Na ponudi za kamp[Nemacki katalog kampova Evrope za 2014] stoji jedna cena.Gazdarica [ iz bazena] pronadjite mesto.smestite se nemam sad vremena,ujutru cemo to obaviti.Jutros cene da usi odpadnu.Kamper 8e,po osobi 8e,plus struja 5e.Kamp nema mogucnost praznjenja crnog tanka,tako da cemo to obaviti pri odlasku po stazi[onako uzput]Upotreba bazena se takodje placa.U kampu su uglavnom stacionirane stare kamp kucice.Pored nas je jedino jos jedan kamper iz Francuske.Jedino je higijena toaleta zadovoljavajuca,ali morate poneti svoj wc papir[nije ukljucen u cenu].Odmah ispred kapije kampa je okretnica autobusa 522,koji saobraca od kampa Kifisija da metroa KIFISIJA-PIREUS.karta za bus je 1,4e kao i za metro.Metroom se ide do stanice THISSIO.to je odmah ispod Akropolja[oko 300]m.Za PLAKU je silazak na staniciMONASTIRAKI,A ko zeli da poseti NACIONAL MUZEJ istim metroom se ide do stanice VICTORIA.Po meniko zeli samo na Akropolj prakticnije[ a jevtinije]resenje je uci autoputem ka centru,pa dokle se snadjete.Onda platite taksisti 10-15 evra i sprovede vas do ispod samog Akropolja[parking za autobuse]Moj savet je prespavati negde ispred Atine,pa uci sto ranije,5-6 sati zbog slobodnog mesta na Akropolju,ili kasno popodne ili vece predhodnog dana pa tu prespavati.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Oko Atine kampovi su skupi. To su mi mnogi rekli.
Ostavljanje kampera u poprečnim uličicama Atine nije baš preporučljivo. Parkiranje osim oko samog Akropolja takođe. Mesta za parikranje u suštini ima malo. Parkinzi između zgrada su dosta skupi, em što su skupi, nego što moraš da im ostaviš ključeve od vozila, to mi najmanje odgovara. Atina vri dan i noć. Ja sam jedne godine "prespavao" između Pireja i Atine. Vozila su celu noć tutnjala. Moji su spavali, ja tek pred zoru. Zato, kada sve sabereš i oduzmeš, ako se namerava da ostane u Atini jedan ili dva dana, solucija sa kampom u blizini metroa je pun pogodak. Još kad ima bazen, pa se nakon atinskog sunca bućneš u hladnu vodu, sav umor isteraš uz Mytos,dva,tri.
RDZORAN
Korisnik
Postovi: 64
Pridružio se: 03 Feb 2013 16:30
Lokacija: Knjaževac

Post od RDZORAN »

Veceras polazaimo put Tasosa! Odbrojali smo dane, ukrcavanje u toku!
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Srećan put i da Vas posluži vreme
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

RDZORAN napisao:Veceras polazaimo put Tasosa! Odbrojali smo dane, ukrcavanje u toku!
srecan put, i moji su danas krenuli put sitonije
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Pitanje za Sprintera:
Kako ja i Kole krećemo ka Peloponezu prekosutra (Ohrid, Igumenica, Parga, Lefkada, Patra... - taj deo znam), možeš li da mi preporučiš šta treba obići na Peloponezu (po mogućstvu sa koordinatama)?
Znam da si dosta puta bio i uživao sam u slikama, samo sam hteo pomoć prijatelja, kao neku rutu po Peloponezu.
Pozz.
Poslednja izmena od lio u 09 Jul 2014 11:12, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

@Lio,

Kada kreneš iz Parge i uključiš se na magistralu prema Prevezi, posle nekih 20-ak km. , posle Nekromantije i doline u kojoj se vidi poprilično šaša, put se penje, idu mislim 3 trake. Kada se popneš na visoravan , tu negde, nisam baš siguran, doćićeš do jedne raskrsnice ,karakteristična je što ima masu reklama na njoj za restorane,, prenoćišta, grillove i sl. Ako imate vremena tu skrenite desno, put te vraća podvožnjakom. Silaziš do dva tri naselja, gde imaš isto tako super mesta za odmor i kupanje. Tim putem ideš dalje i ponovo se uključuješ na put za Prevezu.

Peloponez. Sve zavisi koliko ostaješ na Peloponezu. Teško ga možeš obići iz jednog puta.

Ne mogu ti u jednom postu sve opisati. Korintski kanal je takođe ekstra, čak mi se više sviđa onaj kopneni deo, počev od Nafpaktosa pa ka Atini. Imaš više plažica i uvala, kao stvorene za free kamp. Možda za ovu godinu da idete tom rutom, pa onda se negde iznad Korintskog kanala dignete i idete gore prema ostrvu Evia.

Ili za prvi put idite severnim delom Peloponeza, pa se nešto pre Korinta isključite desno i odete za Mikenu i Nafplio. Posle Nafplia krenete nazad preko Epidaurusa, ima više mesta gde se može kupati i izađete kod starog Korinta.

Vodite računa da na severnom delu vozite nacionalima ( piše old nacional roud) a ne novim autoputem, deru sa putarinama. Iz Korinta se odmah uključujte na stari nacional, em se ne plaća, em je zaista lepši i živopisniji za putovanje. Tu takođe ima više baš lepih mesta za kupanje. Kada dođete do cisterni za naftu, tu Vam već prestaju dobre plaže.

Ako hoćete da vidite pravi Peloponez, onda siđite na jug Peloponeza, po mogućstvu obiđite sva tri prsta. Posetite Pirgos, svratite usput do Olimpije, zatim Kouruta beach, Zacharo .Nakon Pilosa, Methoni, Kalamata, Stoupa, Agia Nikolaus, Gytio, Monemvasia i još masa mesta. Ja sam par puta prespavao u Kouruti, ima eksta parking u maslinjacima, nalazi se sa desne strane glavnog ulaza u mesto, 100m ispred plaže.

Najbolje da mi kažeš koliko približno dana nameravate da provedete na Peloponezu, da bih Vam dao neke još konkretnije predloge, Peloponez je isuviše veliki za jedno leto.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Hvala druže, najmanje deset i više dana na Pelopoezu planiramo da ostanemo. Znači mi svako uputstvo, pošto nisam bio tamo (iz tvojih putopisa sam video da je super).
Pozz
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ovih dana nemiri su u Makedoniji zbog izrečene kazne doživotne robije za Albance koji su ubili one mladiće na Uskrs.
Ja sam planirao da jedno veče prenoćim kod jezera Mladost u blizini Velesa, ali sam odustao od ove ideje. Verovatno ću prenoćiti negde oko Vranja.
Mislim da se ove godine baš i ne treba u Makedoniji duže zadrzavati.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Neke od koordinata

Deo između parge i Preveze, više slobodnih mesta za parkiranje

GPS: S 39.158.0862' I 20.5627066'

sever Peloponeza

GPS: S 38.522.5500' I 21.067http://translate.google.rs/4216'

Sever Pounti beach

GPS: S 38.218.5500' I 22.1475550'

Severni deo Korintskog kanala, pusta plaža, nekoliko lociranih prikolica, čamaca i par kampera. Tu smo bili 2 dana. More kristalno čisto, nema gužve.

GPS 38.2049.,5 N 22.21.32,3 E


Severni deo Korintskog kanala, Agios Vasilios, ovde smo upoznali baš simpatičan par Slovenaca sa decom. Ovde smo bili takođe 2 dana. plaža je kao u akvarijumu, masa malih ribica fantastičnih boja, prelepo.

GPS 38.347074, N 22.358972 E
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Hvala puno, mi smo mislili da provedemo jednu noć na Ohridu, sada ne znam ni sam da li da idem tamo.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ohrid bi trebalo da bude ok. Ipak im je on bron 1 u turizmu. Lep odmor. I mirno more. Pozdrav
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Neredi u Makedoniji nisu dobri za turizam :-(
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

@Lio. Nadam se da ste dobro prošli Makedoniju.
Kad uhvatiš wifi , javi kakva je situacija, kako napredujete.
Baš me interesuje ako ste išli preko Bitole, kakva je situacija na graničnom prelazu Medđiklija, ima li gužve
Ja polako krećem u pakovanje, sutra perem i glancam kamper
Odgovori