Putopisi - Grčka - 2014

Predlozi, putovanja i putopisi iz Grčke

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ja ove godine ponovo planiram za Grčku. Nekakav plan je da ove godine zaokružim južni deo Grčke, Peloponez.
Planiramo da krenemo negde 22.08. i da ostanemo nekih 20-ak dana .
Takonac
Korisnik
Postovi: 97
Pridružio se: 17 Okt 2013 12:16
Lokacija: Beograd Barajevo

Post od Takonac »

Pitanje na temu o kojoj se dosta pisalo,ali ne bi bilo lose azurirati informacije vezane za putovanje u Grcku,prvenstveno stanje na putevima i alternativniih pravaca.Planiram putovanje u severnu Grcku i dvoumim se izmedju putnih pravaca kroz Bugarsku i kroz Makedoniju.Kako je put preko Bugarske lisen potrebe za zelenim kartonom i pritom kraci za 100 km da li znaci da je i laksi.Zamolio bih kolege koje imaju iskustva da odgovore jer je to zaista bitno za ljude poput mene koji nemaju iskustava
Ako kanis pobjediti ne smijes izgubiti!!!
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Kole i Lio su išli preko Bugarske., pa ti oni mogu dati bolje informacije.
Ja još uvek idem preko Makedonije, zato što za ulaz u Gršku koristim granični prelaz Medžiklija , kod Bitole. Nekako volim da budem dan-dva u Makedoniji, zatim idem ka Jonskom moru, u okolini Parge se priviknem na klimu, pa polako par dana silazim do Patre i potom ulazim i boravim na Peloponezu. Ove godine ću par dana biti u Sivoti i okolini, umesto u Pargi, malo za promenu.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Takonac napisao:Pitanje na temu o kojoj se dosta pisalo,ali ne bi bilo lose azurirati informacije vezane za putovanje u Grcku,prvenstveno stanje na putevima i alternativniih pravaca.Planiram putovanje u severnu Grcku i dvoumim se izmedju putnih pravaca kroz Bugarsku i kroz Makedoniju.Kako je put preko Bugarske lisen potrebe za zelenim kartonom i pritom kraci za 100 km da li znaci da je i laksi.Zamolio bih kolege koje imaju iskustva da odgovore jer je to zaista bitno za ljude poput mene koji nemaju iskustava
Ja sam išao preko Makedonije, tako me nagovoriše mangupi :lol: sad bi išao i preko Bugarske, 6000 RSD za zelene kartone ostaje u džepu. Išli su Kole, Lio, Dragan, DušanHy, Sinbad... pogledaj putopise od prošle godine, mislim da put uopšte nije tako loš izuzev grčkog dela od prelaska granice s Bugarskom. Za utehu, ni makedonski autoput nije bog zna kakav, kolotrazi, zakrpe... meni su otpale obe ratkapne od dobrote puta :)
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Stalno idem preko Bugarske. Put je solidan i dobrim delom nov. prosle godine su se pojavili kolotrazi zbog prevelikih vrucina. Put do Sofije je zakrcen Turcima krajem avgusta i taj period izbegavati. Proslog leta od Sofije do nase granice se putovalo 2 dana. Od Bugarsko - Grcke granice ide se do Seresa a onda moze do Soluna preko brda( auto 1.6 benzinac i Hobby 400 u trecem stepenu pretezno) ili do Nea Zihne od koje produzavate prema Kavali ili prema Asprovalti. Od Asprovalte se moze ici do Soluna putem bez uspona ali 100 km duzim nego preko brda od Seresa. Put kroz Bugarsku nije oopterecen saobracajem ali se ne moze postici prosecna brzina veca od 60-tak km/h zbog konfiguracije trase puta i ogranicenja brzine, i pored toga sto nema uspona.
Takonac
Korisnik
Postovi: 97
Pridružio se: 17 Okt 2013 12:16
Lokacija: Beograd Barajevo

Post od Takonac »

Dragane,posebno me zanima ta ruta od Sofije ka Stavrosu.Znaci li to da u ovom periodu ne bi trebali ocekivati guzvu na putu?Kakva je deonica od Seresa preko Nea Zihne do Asprovalte,i ima li neka precica za koju znas do Stavrosa,ili prosto do Asprovalte pa preko Nea Vrasne.
Ako kanis pobjediti ne smijes izgubiti!!!
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Sofija - Kulata standardna deonica sa raskrsnice u Sofiji kruzni put , levo Istambil desno Kulata pravo preko petlje u izgradnji. Novi put sa ne velikim usponom. Kulata Seres standardna deonica bez skretanja samo pravo. Seres -more puno puteva kao u Vojvodini i sve ravno do pred mora a onda blagi uspon. Naj kraci i najbolji put do Asprovalte je odmah desno ispod nea Zihne pa preko polja. Od Asprovalte pored mora dokle ti volja. U tom delu Grcke moze se reci da svi putevi vode u Rim samo neki malo okolo.
Takonac
Korisnik
Postovi: 97
Pridružio se: 17 Okt 2013 12:16
Lokacija: Beograd Barajevo

Post od Takonac »

Vidim da je preko Bugarske,po viamishelinu,kraca za 42 km
Ako kanis pobjediti ne smijes izgubiti!!!
Takonac
Korisnik
Postovi: 97
Pridružio se: 17 Okt 2013 12:16
Lokacija: Beograd Barajevo

Post od Takonac »

Znaci da pratim ustvari e79,a6
Ako kanis pobjediti ne smijes izgubiti!!!
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Da. Za Solun E 79. Ili od Seresa prema Nea Zihni za Asprovaltu.
Poslednja izmena od Dragan u 02 Jun 2014 15:15, izmenjeno 1 put ukupno.
Takonac
Korisnik
Postovi: 97
Pridružio se: 17 Okt 2013 12:16
Lokacija: Beograd Barajevo

Post od Takonac »

Hvala Dragane,definitivno cu ovim pravcem.
Ako kanis pobjediti ne smijes izgubiti!!!
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Bogami sam se zaželeo mirisa i ukusa mora, one opuštene i usporene atmosfere na Peloponezu, nema gužve, samo mir, more i hladan Mytos.
Živela 3 M .
Ne vredi, moram ponovo pregledati slike od ranije, bar da me duša mine, i izvini Mustang, uz slike i muziku Grčke, sam ću popiti onu tvoju grčku lozu.

Krenulo odbrojavanje: danas 050
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Ne podsećaj me, i ja sam se zaželeo mirisa Grčke.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Takonac napisao:Hvala Dragane,definitivno cu ovim pravcem.
Kad prolazis kroz Pirot javi se.
Takonac
Korisnik
Postovi: 97
Pridružio se: 17 Okt 2013 12:16
Lokacija: Beograd Barajevo

Post od Takonac »

Bice mi zadovoljstvo,imas neki broj telefona da mozemo da se cujemo pre polaska
Ako kanis pobjediti ne smijes izgubiti!!!
Odgovori