Putopisi - Grčka - 2014

Predlozi, putovanja i putopisi iz Grčke

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Takonac napisao:Bice mi zadovoljstvo,imas neki broj telefona da mozemo da se cujemo pre polaska
Poslao sam ti broj maillom.
Takonac
Korisnik
Postovi: 97
Pridružio se: 17 Okt 2013 12:16
Lokacija: Beograd Barajevo

Post od Takonac »

Cimni me na 0638077712,e mail me nesto zeza
Ako kanis pobjediti ne smijes izgubiti!!!
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

@Pera bigmarlin.

Nećeš zaameriti, ali mislim da je previše destinacija predviđeno za jedan odmor. Ne zbog toga što se ne može fizički obići, nego što se ne može fizički izuživati za taj period.

Ja za Krf planiram bar 7 dana. Prvo, stavka za karte za trajekt nije baš baš zanemariva, tako da kada uđeš, onda ga treba istražiti kompletno. Ostrvo nije malo, kad si na njemu treba odvojiti 1 dan za posetu ostrvu Vido, 1 do 2 dana i veče za grad Krf, tako da treba planirati jedno sedam dana bravka na njemu.

Jonsko more je ekstra, u Pargi bi trebalo da ostaneš jedno 2 dana, ja ću ove godine 2-3 dana biti u u okolini grčkih "Kariba" - Sivoti.
Sad, da ne davim ako dođeš na druženje, uz "borbeni komplet " ( kafa, voda i rakija ), razgrnućemo karte i razmenićemo iskustva.

Što se tiče Atine, a u vezi vremena, zavisi šta želiš da posetiš. Moje iskustvo je da se prespava u okolini Atine, na nekih 50-ak km. sutra ujutru se porani i već oko 9 sati se parkira u okolini Akropolja. Vodi računa, znaju da oderu na parkinzima, meni je jedan tražio 15eur-a za 1 sat. Može da se nađe mesta i na samom vrhu, ako imaš malo sreće. Treba ti ceo dan da obiđeš Plaku, Akropolj, novi muzej i sl. Na nekim ranijim temama, postavio sam i koordinate mesta za šoping.

U vezi Meteora, dođi dan ranije, prespavaj u blizini i odvoj jedan dan za obilazak. Vodi računa koji dan u nedelji ćeš odabrati za posetu. Pojedini manastiri nisu otvoreni svakog dana, izguglaj informacije , pa odluči. Ja bih gledao da posetim Velike Meteore pod obavezno.

Sad, kada si zagazio u centralnu Grčku, nemoj zaobići Delfe niti Leonidine Termopile.

Što se tiče Peloponeza, mislim da nema šanse da se on obiđe za 1 leto. Korintski kanal, Nafplio, Mikena, Argos, Sparta, Olimpija, Epidaurus, Mistra, Monemvazija, Elafonisos, Mani, Gytio, Pylos, mnoštvo malih, ušukanih mesta (Agios Nikolaus, Stoupa, plaže kakve poželiš a ima ih u izobilju, i nema gužve.

Zato, moj ti je savet, podeli te destinacije bar na jedno 2-3 odmora.
Poslednja izmena od sprinter u 04 Jun 2014 08:27, izmenjeno 1 put ukupno.
Pera Big Marlin
Korisnik
Postovi: 41
Pridružio se: 20 Apr 2014 15:55

Post od Pera Big Marlin »

Hvala SPRINTER,tako sam i mislio/znam da je vreme kratko,ali akcecenat nam je ove godine na Atini,posto sa nama idu prijatelji iz Nemacke,ostalo cisto "informativno"osim Krfa.Da bi imali orijentaciju za sledecu sezonu.Za Meteore vec imam iskustva{2x}i to bi da pokazemo "Svabama"A za druzenje,BOze zdravlja,kakav bih ja oficir bio bez BK,bar u trostrukoj dozi.Cisto radi preventive.NISTA NAS NE SME IZNENADITI,traje i dalje.Osim poplave!!!!!!!!!!!!
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Kef i Atina su malo daleki jedan od drugog. Razmisli možda o ruti: Ulaz Ederni, Larissa, desno Lamia ( Termopili) , skeranje desno (Delfi), Atina, Korint, Mikena, Nafplio, Epidaur, onda severom Peloponeza do mosta Rio Antirio, vraćanje na kopno, obavezno opet 10km desno do Nafpaktos-a, zatim gore prema Metsolongiju, Agrinnio, pa Preveza i gore Parga i Igumeniza odakle trajekt za Krf.

Meteori su ti loše namešteni, najbolje ih računaj za posetu na početku , ako si bio iz oba pravca, znaš kakav je put. Ako dolaziš sa severa, iz Igancija Odos-a od Gravene ima planina i uspona, a kad se vraćač preko Trikale i normalno ne ideš ka Larissi, nego ka Lamiji, takođe ima planina i uspona, mada je priroda lepa.
Pera Big Marlin
Korisnik
Postovi: 41
Pridružio se: 20 Apr 2014 15:55

Post od Pera Big Marlin »

Da,znam oba puta sam isao od Larise preko Trikale,put je ok.
Ivan prikolica
Korisnik
Postovi: 43
Pridružio se: 01 Jun 2011 14:59

Post od Ivan prikolica »

@Pera Big Marlin


Dobar komad puta ste sebi zacrtali. Bice to dosta voznje za one koji vole, te vam malko i zavidim. Srecan put u svakom slucaju.

Parking u okolini Atine.
Parking mesta u okolini ne poznajem dovoljno, te vam ne mogu nista konkretno ni preporuciti. Ali gradski prevoz u Atini fantasticno dobro radi iako neke linije metroa nisu zavrsene. Meni se dopao potez Atinske obale od Pireja do Glifade gde bih I sam rado potrazio mesto nekom prilikom. U blizini Glifade gde su najlepse plaze video sam par divljih kampova - ali to je bilo van sezone. Video sam i par znakova za kamp ali ne znam njihove tacne lokacije.
Taj potez od od Pireja (stanica je ustvari pre Pireja preko puta stadiona Karaiskai) do Glifade je povezan tramvajskim prevozom sa centrum grada (Sintagmom). U pitanju su ukupno tri tramvajske linije.
- Od trga Sintagma idu dve tramvajske linije istom trasom dok ne stignu do mora. Tu se razdvajaju i uz obalu mora jedna ide ka pravcu Pireja do stadiona Karaiskai, pravac Neo Faliro gde je i linija metroa M2, a druga linija takodje samom obalom ide ka Glifadi pravac Voula na juznoj strain Glifade (Na ovom potezu su i najlepse plaze u blizini gradskog prevoza). Treca tramvajska linija patrolira obalom od vec pomenutog stadiona do Voule. Od Sintagme do mora tramvajem treba nekih 40tak min, a do Glifade i vise od toga.

Metro Zelena linija od Omonije preko stanice Thisio podno Akropolja vodi do Pireja (maltene se vagonima udje u luku) ova metro linija lako se - kombinuje sa tramvajem koji ide duz obale. Ujedno zelena linija je najbrzi nacin da se iz gradske verve dodje do mora ali ne i do plaza.
Metro Crvena linija od Omonije prekos Sintagme do Glifade - ovu liniju nisam koristio zbog nekih radova a mozda nije bila ni zavrsena te je ne mogu ni preporuciti.

Dnevna karta za gradski saobracaj je 4 eur po osobi, ulazak na Akropolj sa obilascima muzeja je 12 Eur po osobi - obavezno nosite osvezenje sa sobom da uzitak bude kompletan.

Prijateljski savet, Omonija nije vise ono sto je bila. Neprijatnosti se mogu doziveti i u toku dana te je preporucljivo zaobilaziti ovaj deo grada odnosno pravac sever zapad od trga, nekad kruznog toka. Nocu se ne savetuje prolaz ulicama oko Omonije. Obratite paznju hoteli i stanovi u ovom delu grada su znatno jeftiniji od cena u ostalim delovima grada.

http://www.ametro.gr/page/default.asp?id=48&la=2#

Krf
Sjajno ostrvo skrivenih plaza i predivnim zalaskom sunca na zapadnoj obali je kao stvoreno za istrazivacki turizam. Proveli smo 10 dana na Krfu, imali motor, a do juga opet nismo stigli. Obavezno posetite Kerkiru nocu, siuran sam da blista istim sjajem.
Poslednja izmena od Ivan prikolica u 04 Jun 2014 20:33, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Bliži se leto, već me ne drži mesto.

Evo malo slika, čisto da se podsetimo

Kouruta, Peloponez
Slika

Zacharo beach, Peloponez

Slika

Agia Nikolaus, Peloponez

Slika

Gytio, Peloponez

Slika

Okolina Parge

Slika

Silazak u Pylos, Peloponez. Tu sam kupio najbolje maslinovo ulje.

Slika

Pylos, uveče

Slika
Slika

Methoni, Peloponez, u dalji se vidi čuvena citadela

Slika

Petalidi, Peloponez, okolina Kalamate

Slika

Nstavak sledi, samo sutra.
Poslednja izmena od sprinter u 07 Jun 2014 07:17, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 772
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Prelepo!
Takonac
Korisnik
Postovi: 97
Pridružio se: 17 Okt 2013 12:16
Lokacija: Beograd Barajevo

Post od Takonac »

Dodao bih,cist narkotik pred polazak,a vreme nikako da prodje!Jader,umalo da zaboravim,di da kupim onaj sprej za krpljenje guma,ima li gi po hipermarketima,da kupim sutra kad dolazim do BG.a.
Poslednja izmena od Takonac u 06 Jun 2014 00:35, izmenjeno 1 put ukupno.
Ako kanis pobjediti ne smijes izgubiti!!!
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Nastavak:

Monemvasia , Peloponez

Slika

Agia Nikolaus, gazda ovog restorana ima izvsrno ulje, a i hrana je super. Sabljarke su bile nezaboravne .

Slika

Mari-Mari , kraj Manija, ideš ideš kroz divljinu, i ne očekuješ da češ naleteti na ovakav biser. Jedno od lepših kupanja.

Slika

Mani je zaista čudesan, najužniji deo kontinentalne Evrope

Slika

Jug Peloponeza, 3 slovenačka kampera u mini bivaku

Slika

Pyilos

Slika

Sledeća generacija hedonista

Slika

Što kaže Takonac, sporo vreme prolazi. Ali, ko zna što je to dobro.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Kakva je situacija, ima li nekog u periodu 20.07. -10.08. da boravi u Grčkoj i gde se namerava ići.

Ovaj Maj je proleteo, šta zbog kiša, šta zbog poplava, eto Nam leta očas.
srdjansimic
Korisnik
Postovi: 52
Pridružio se: 02 Avg 2011 14:20
Lokacija: Novi Beograd

Post od srdjansimic »

Mi cemo ici u periodu izmedju 28/7 i 15/8. sever Grcke, mozda i Tasos.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Možda Nam se i ukrste putevi tamo negde oko 08.08. -09.08. U to vreme sam u okolini Soluna, čućemo se još
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 772
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Da li je ko išao od Alexandroupolija prema Kavali i Asprovalti, treba mi savet gde koristiti autoput, a gde lokalne puteve uz more. Koliko vidim, dobrim delom se i ne može uz more.
Odgovori