GRČKA 2015

Predlozi, putovanja i putopisi iz Grčke

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

GRČKA 2015

Post od sprinter »

Bogami, polako ali sigurno primiče se vreme letnjeg odmora.
Ponovo Grčka. Nešto smo se baš zaparložili, slabo diskutujemo i oglašavamo se na Forumu, hajde da se malo aktiviramo.

Ja ove godine ponovo palim za Grčku. Verujem da će biti još zainteresovanih za ovu destinaciju. Jedna od bitnih informacija kada smo u Grčkoj je i lokacija Lidl-a, obzirom da se u njemu mnogi od Nas snabdevaju. Nisam siguran da imamo kartu pozicija Lidla, pa evo da se podsetimo


http://poiplaza.com/index.php?p=sdb&d=9 ... lsts=_LSTS" onclick="window.open(this.href);return false;
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: GRČKA 2015

Post od sprinter »

Ove godine nameravao sam ponovo da posetim Krf. Odustao sam iz razloga što je ostalo nekoliko mesta koje nisam posetio, napr. Paliokastrica, Ag. Gordios, Glifadu i još par mesta na zapadnom delu ostrva. Za njih mi je potrebno 5-6 dana, a za taj period mi se baš i ne ide trajektom. Zato smo odlučili da iako Nam Krf godi, da ga ove godine mimoiđemo , da ga se malo zaželimo, pa smo odlučili da ove godine ponovo idemo na Nama omiljeni Peloponez.
Za sada je sigurno da ćemo ići polako, ne žureći nigde.
U planu je da se poseti: Pilos, Methoni, Koroni, Agia Nikolaus, Gythio, i severo istočni deo deo, Nafplio, Porto Cheli, Kranidi, ostrvo Spetses.
Polazak je okvirno oko 22.07. a povratak 12.08.

Kakvi su planovi ostalih ? Šta je sa Liom i Kolom. Nešto se jug ućutao.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Re: GRČKA 2015

Post od lio »

U methoniju smo imali neverovatan doživljaj, Osim što nas je neki nazovi "policajac" (sa pola uniforme i civilnim kolima) isterao (doduše nakon celog dana na plaži), pratio nas je svojim kolima dok nismo napustili Methoni. Interesantno mesto, ali zabranjeno parkiranje...

Iako smo oduševljeni Peloponezom, a u narednom periodu priželjkujemo Španiju, ove godine smo na severu Grćke prema Aleksandriji do granice sa Turskom, a za probu (jednodnevnu ili malo dužu) možda i malo Turske...

Pozdrav društvu, ćeka nas desetogodišnjica kluba, druženja... Mi smo napravili jedan mali izlet - tek da se ne zaboravi doživljaj i jedva čekamo dalje.
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Re: GRČKA 2015

Post od admin »

Lio, kako je divno citati tvoja iskustva. Bas sam se zabrinuo sta se desava sa nasim dragim kolegama sa juga. Otvori ponekad deo foruma uprave pa se malo ukljuci. Treba nam tvoja podrska. Pozdrav Dusan
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: GRČKA 2015

Post od sprinter »

Moja supruga i ja spremamo se da otvorimo sezonu. U planu je novi objekat na Borkovačkom jezeru.
Meni je ostala želja da popijem hladan frape u Koroniju. Imao sam ludo iskustvo sa silazom u samo mesto, ( vraćao sam se unazad ni sam se ne sećam koliko, mislio sam da će mi lamela izgoreti), pa bi ga malo bolje istražio.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: GRČKA 2015

Post od sprinter »

Što se tiče maslinovog ulja, mislim da je najbolje ono sa Peloponeza, iz regije Kalamata.
Jedne godine sam na izlazu iz Pilosa kupio malsinovo ulje, ispostavilo se vrhunskog kvaliteta. Čovek ima radnju sa ribolovačkom i opremom za ronjenje, radnja se nalazi na izlazu iz mesta, prema Methoniju.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: GRČKA 2015

Post od sprinter »

Jedan od boljih načina da se upozna ruta

https://www.youtube.com/watch?v=_6gI00gS_s4" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.youtube.com/watch?v=Jl1mgPCBWt8" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.youtube.com/watch?v=JUfw8As57Kg" onclick="window.open(this.href);return false;
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: GRČKA 2015

Post od sprinter »

Na nekon od tema pisao sam o jednoj alternativnoj ruti u okolini Parge, skretanju od nekih 20ak km sa glavnog puta.
Naime, kada idemo ka Peloponezu, uglavnom idemo preko Parge, Preveze i na Peloponez ulazimo preko mosta Rio Antirio.

Mi uglavnom budemo u okolini Parge dan,dva pa idemo dalje, uobičajeno stajemo tek u Prevezi na kupanje i kafu. Kada se krene od Parge ka Prevezi, posle mislim nekih 20-ak km, kada put počne da se penje, nailazi se na raskrsnicu put levo vodi do mesta Loutsa. Ja sam ranije po difoltu tukao dalje. E, tu treba skreniti desno i spustiti se do obale. Raskrsnica je uočljiva i po tome što se neposredno pre nje, s desne strane, nalazi poveći parking sa hladom. kada se skrene desno na raskrsnici i spusti do obale kreće peskovita plaža duga sigurno nekih 10km, počev od Vrachos beach. Ima zaista puno mesta za parking ali i free kamping,ima i dosta vikendica, hotela, mini radnji, kafića, čak i 2 kampa negde pred sam kraj i sl. Na par mesta je moguće vratiti se na magistralu, ali najlepše je pratiti put, pa izaći na magistralu prateći glavne oznake za Prevezu.

Evo gde se to nalazi na mapi:

https://www.google.rs/maps/@39.179838,2 ... ,13z?hl=sr" onclick="window.open(this.href);return false;

Ništa spektakularno, ali mislim da vredi obići.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: GRČKA 2015

Post od sprinter »

Ovih dana gledam po ko zna koji put ostrvo Elafonisos na krajnjem jugu Peloponesa. Mislio sam da ga posetim neki drugi put, ali deca su meni i supruzi nagovestila mogućnost da put Grčke krenu sa Nama. Ovakvo zadovoljstvo se ne propušta, pa ćemo ovog leta biti bar par dana na grčkim Maldivima, ovo naročito jer je to ćerkina davnašnja želja.

evo kako ovo ostrvo sa rajskim plažama izgleda

http://www.elafonisos-island.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: GRČKA 2015

Post od sprinter »

Ima li neko informaciju, gde je najzgodnije stati- prespavati sa kamperom na ostrvu Elafonisos ( ne računajući kamp)
Korisnikov avatar
Sokol
Korisnik
Postovi: 319
Pridružio se: 11 Maj 2011 18:38

Re: GRČKA 2015

Post od Sokol »

Ja krecem za Grcku sledece nedeljke ako ima zainteresovani neka mi se pridruze,gde jos neznam usput cu da se opredelim najverovatnije Stavros i ta regija.
YU1PSO
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: GRČKA 2015

Post od sprinter »

Kontaktiraj Mila Švabu, mislim da i on kreće u to vreme
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: GRČKA 2015

Post od sprinter »

Ima li neko informacija kakvo je stanje u Grčkoj. Kako izgleda, ja ni ove godine neću obići Peloponez kako sam zamislio, baš mi se ne da.
Još nisam prelomio, ali najverovatnija destinacija ove godine biće severna Grčka.
Ako nešto krene po zlu, za sat vremena sam već preko granice, a ionako sam nameravao da detaljnije prođem Sitoniju, i severni deo prema Turskoj.
RDZORAN
Korisnik
Postovi: 64
Pridružio se: 03 Feb 2013 16:30
Lokacija: Knjaževac

Re: GRČKA 2015

Post od RDZORAN »

Moj drug je na Halkidikiju i kaze da se u turistickim mestima nista ne desava. Sve je kao OK. Ja krecem u subotu uvece ka Sitoniji.
Da li ima jos nekog od clanova kluba ko ce ovih dana za Grcku?
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: GRČKA 2015

Post od sprinter »

Koliko ostaješ na odmoru, do kada si u Grčkoj
Odgovori