GRČKA 2016, 2017...

Predlozi, putovanja i putopisi iz Grčke

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

GRČKA 2016, 2017...

Post od sprinter »

Otvaram ponovo temu Grčka, stim da ću se truditi da ubuduće sve šta ima u vezi Grčke bacam u ovu temu.
Mi tradicionalno krećemo oko 22.07. ili 23.07. Planiramo da boravimo u Grčkoj negde oko 14-15 dana. Plan je da 1/2 odmora provedemo na Tasosu a 1/2 na Sitoniji odnosno na potezu između Sitonije i Tasosa.
Nisam bio na severnom delu Grčke, ima li neko preporuke za deo u široj okolini Tasosa, gde stati, prespavati i sl.
rekreator
Korisnik
Postovi: 97
Pridružio se: 12 Avg 2011 00:48
Lokacija: Pančevo

Re: GRČKA 2016, 2017...

Post od rekreator »

Ja i RADAR - Vlado upravo smo se vratili sa devetodnevnog puta do Halkidikija.
Po Adminovoj preporuci, išli smo u BLUE DRAM CAMPING koji je deo SANI BEACH Resorta.
Plaža je divna, voda kristalno čista.
Tavernu u kampu vode totalni debili u odnosu na koje su Crnogorci "Živa vatra".
Sam kamp je veoma čist i odličan za odmor. Cena je sasvim pristojna, nešto iznad 30 € uključujući i priključak za struju.
Okolina kampa je ekstra luksuzna i veoma skupa, čak i za moje veoma tolerantne kriterijume.
U restoranu Giros je oko 20 €, a 5 ćevapa sa pomfrijem oko 19 € i sl.
Restorani van resorta su drastično jeftiniji.
U okolini, na oko 12 km nalazi se odličan LIDL supermarket sa veoma niskim cenama i odličnom ponudom.
Sve u svemu, za svakog po nešto.
Grci su i te kako ukapirali da "moramo da im dođemo" s obzirom na situaciju sa Turskom,muslimanima i tradicionalnim crnogorskim manirima.
U skladu sa tim su i korigovali cene.
Pravo otkriće i najprijatnije izneneadjenje putovanja je Kamping ENIGMA u u Vranju.
To ne smete zaobići. Pogledajte moje i mnogo drugih komentara na http://www.camping.info" onclick="window.open(this.href);return false;
Takvo gostoprimstvo i dobru atmosferu nismo nikada do sada doživeli.
Ma koliko bilo komplikovano, pokušaću da postavim nekoliko fotografija.
Miki - Pančevo
rekreator
Korisnik
Postovi: 97
Pridružio se: 12 Avg 2011 00:48
Lokacija: Pančevo

Re: GRČKA 2016, 2017...

Post od rekreator »

Posle mnogo muka, možda sam uspeo da uploadujem slike.
Camping BLUE DREAM, Chalkidiki, Greece

http://s430.photobucket.com/user/rekrea ... b1y1sh.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://i430.photobucket.com/albums/qq26 ... dusfee.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://i430.photobucket.com/albums/qq26 ... c52r4l.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://i430.photobucket.com/albums/qq26 ... pjo3rq.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://i430.photobucket.com/albums/qq26 ... girka6.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Miki - Pančevo
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Re: GRČKA 2016, 2017...

Post od Dragan »

Rekreator, lepe fotografije i korisne informacije. Sto se tice postavljanja fotografija stvarno je mucenje a i reportaze su neprakticne jer stalno treba skakutati po linkovima. Admin je obecao da ce se to ispraviti i dovesti u formu kakva je nekad bila. Problem je u velicini prostora na serveru. A da je neprakticno dokaz je i to da gotovo da i nemamo vise reportaza. Evo do danas nismo postavili ni jednu fotografiju sa zadnjeg okupljanja.( ili mi je mozda to promaklo?)
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Re: GRČKA 2016, 2017...

Post od DusanHY »

sprinter napisao:Otvaram ponovo temu Grčka, stim da ću se truditi da ubuduće sve šta ima u vezi Grčke bacam u ovu temu.
Mi tradicionalno krećemo oko 22.07. ili 23.07. Planiramo da boravimo u Grčkoj negde oko 14-15 dana. Plan je da 1/2 odmora provedemo na Tasosu a 1/2 na Sitoniji odnosno na potezu između Sitonije i Tasosa.
Nisam bio na severnom delu Grčke, ima li neko preporuke za deo u široj okolini Tasosa, gde stati, prespavati i sl.
Mi smo pre par godina u povratku sa Tasosa išli redom, Kavala, Nea Iraklitsa, Aspovalta, Stavros, Olimpijada, Stratoni, Jerisos, Nea Roda. Ima puno lepih plaža i uvala taman za 7-10 dana odmora. Ako nisi obilazio taj deo mislim da bi ti to bila zanimljiva tura, pogotovo niz plaža između Olimpijade i Stratonija.. Ako ti se ne svidi lako možeš preko brda pa na Sitoniju. Jader i Srđan su me poslušali pre par godina i išli tom rutom i mislim da im se dopalo.
Forestlender nam je dao neke smernice po pitanju plaža, snadbevanje i sl. Pogledaću u svesci pa ću ti poslati koordinate.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: GRČKA 2016, 2017...

Post od sprinter »

Nisam bio na severniom delu Grčke.
Odgovara mi Dule da mi pošalješ koordinate skoro sigurno ću ići tom rutom.
Pozdrav.
PS: Šta si radio sa kamperom, vidim da je u prodaji.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Re: GRČKA 2016, 2017...

Post od Jader »

DusanHY napisao:
sprinter napisao:Otvaram ponovo temu Grčka, stim da ću se truditi da ubuduće sve šta ima u vezi Grčke bacam u ovu temu.
Mi tradicionalno krećemo oko 22.07. ili 23.07. Planiramo da boravimo u Grčkoj negde oko 14-15 dana. Plan je da 1/2 odmora provedemo na Tasosu a 1/2 na Sitoniji odnosno na potezu između Sitonije i Tasosa.
Nisam bio na severnom delu Grčke, ima li neko preporuke za deo u široj okolini Tasosa, gde stati, prespavati i sl.
Mi smo pre par godina u povratku sa Tasosa išli redom, Kavala, Nea Iraklitsa, Aspovalta, Stavros, Olimpijada, Stratoni, Jerisos, Nea Roda. Ima puno lepih plaža i uvala taman za 7-10 dana odmora. Ako nisi obilazio taj deo mislim da bi ti to bila zanimljiva tura, pogotovo niz plaža između Olimpijade i Stratonija.. Ako ti se ne svidi lako možeš preko brda pa na Sitoniju. Jader i Srđan su me poslušali pre par godina i išli tom rutom i mislim da im se dopalo.
Forestlender nam je dao neke smernice po pitanju plaža, snadbevanje i sl. Pogledaću u svesci pa ću ti poslati koordinate.
Pošto sam pomenut, red je da se oglasim. Severni deo Grčke smo Srđan i ja obišli 2014. na proputovanju preko Bugarske i Istabula. Pošto smo o tome već pisali, evo linkagde možete da pogledate.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: GRČKA 2016, 2017...

Post od sprinter »

Super Jader. Gledao sam neke puste plaze na Sitonini. Postavio si slike a nisam bas najbolje razumeo kako se do njih stize. Mozes li malo detaljnije da mi das lokacije ili koordinate, izgledaju zaista ekstra, vidim da je put makadam, da li mogu proci kamperom, odnosno makadam kojim si išao do Toronija, odkle si krenuo. Da li se tim makadamom stiže direktno do Toronija, do rta.
Poslednja izmena od sprinter u 31 Maj 2016 07:17, izmenjeno 2 puta ukupno.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: GRČKA 2016, 2017...

Post od sprinter »

@Jader Ona slika raskrsnice, na Sitoniji, iza Neos Marmarisa, GPS: 40.045169,23.828023, tu mi nešto nije jasno. Vidim da si napisao da ste skrenuli posle Porto Karasa desno . Nisam siguran, ali čini mi se da niste skrenuli na prvoj većoj raskrsnici odmah posle Porto Karasa, već ustvari nekih 5-6km iza.
Odmah posle Porto Karasa ima skretanje desno i među ostalim ima oznaka za Kamp Stavros.
Ja sam se ove godine u Neos Marmarisu video sa Dukatom 2 i njegovom šarmantnom suprugom i po njegovom uputu odmah posle Porto Karasa na prvoj raskrsnici skrenuo sam desno da vidim kamp Stavros, gde se stacionirao. Na žalost, nismo se videli jer su iz uprave kampa bili izričiti da ne dozvoljavaju da boravimo u kampu duže od 15-20min. a da ne platimo dnevne karte, pa kako nismo zatekli Ducata 2 kod kampera niti smo ga našli na plaži kampa, a ne znajući kada će doći, te da im ne bi eventualno napravili neprilike sa Upravom, a ne želeći iz principa da platimo dnevne kate, nastavili smo dalje, ali bože zdravlja videćeno se neki drugi put.
Nakon kampa Stavros nastavili smo dalje i nakon par kilometara došli do rasksrsnice i ne baš obećavajuće polupeskovite plaže sa dosta ježeva, trave i kamenja. Sad nisam siguran ali kao da je i bilo i neko autobusko stajalište. Obzirom da na karti Grčke nisam video neki put napred (iako je asvalt nastavljao) mi smo tu skrenuli levo i mislim da smo izašli na raskrsnicu o kojoj si ti pisao i gde si skrenuo desno. Ostalo mi je u sećanju da smo na tom delu puta nalazili na više mesta po jednu košnicu na svakih 100m.

Da li to znači da sam kod ježeve plaže u stvari umesto levo, trebao da nastavim napred asvaltom ? Ako je tako, daj malo bolje objasni taj deo puta do Toronija, ove godine bih išao tom rutom ponovo, interesuju me one plaže na makadamskom delu puta, na koje da obratim pažnju, kao i sam put, kakav je ima li puno granja, rupa, gde se zavrsava makadam, koliko ga km ima i sl.
Pozdrav

PS: Gde se tu uklapa Destenika?
poseidon
Korisnik
Postovi: 92
Pridružio se: 16 Dec 2009 23:23
Lokacija: nis

Re: GRČKA 2016, 2017...

Post od poseidon »

Seti se samo i napiši ponovo kako je bilo u Poseidonu.Nije u svakom kampu i sa svim ljudima isto.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: GRČKA 2016, 2017...

Post od sprinter »

Što se tiče boravka u kampu Posejdon, nosimo samo lepe uspomene. Mi nismo imali previše kontakta sa vlasnikom kampa, bili su vrlo predusretljivi, a čim se pojavio Peđa sve je bilo baš ok. Nije bilo ni govora o bilo kakvom plaćanju, čak šta više, dobili smo free karticu za ulaz i sa kamperom smo bili smešteni u zatvorenom parking prostoru, znači bez brige, tu smo i prespavali, tako da što se Nas tiče, Naša iskustva su pozitivna i mi imamo samo reči hvale za ovaj kamp i njegove vlasnike. Osetio se i lep pozitivan duh Peđinih komšija Makedonaca koji dugi niz godina borave u kampu, to je ono što je meni lično ostalo u sećanju.
Poslednja izmena od sprinter u 03 Jun 2016 07:14, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Re: GRČKA 2016, 2017...

Post od Jader »

@sprinter za camping Stavros se skreće na istoj toj raskrsnici, ako uvećaš sliku, videćeš putokaz. Kasnije se put račva na dva dela, jedan vodi do kampa Stavros i dosta je strm (imam slike sa prethodnog letovanja, ali nemam načina da ih ovde okačim), drugi prema hotelu Posejdon. Od tog kampa se uz more može doći do mesta koje sam opisao, asfaltni je put. Makadamski put počinje kod hotela posejdon pa nareednih nekoliko kilometara, mislim da je to put probijen za potrebe vatrogasnih vozila. Na pojedinim mestima je uzak za mimoilaženje, ali je sve u svemu, prohodan je. Možda su ga Grci i asfaltirali za ove dve godine :)
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: GRČKA 2016, 2017...

Post od sprinter »

Hvala Jader, sad sam gledao i preko Google street view, našao sam raskrsnicu koju si slikao. Na njoj sam ja izašao kad sam posetio Ducata 2 i uključio se na glavnu saobraćajnicu na Sitoniji. Sad otprilike znam kuda treba da idem. Ili bar mislim da znam.
rekreator
Korisnik
Postovi: 97
Pridružio se: 12 Avg 2011 00:48
Lokacija: Pančevo

Re: GRČKA 2016, 2017...

Post od rekreator »

Za sve vas, dragi prijatelji, koji planirate prvi prsten na Halkidikiju, eve jedne kratke video reportaže.
Original je mnogo duži.
Imena i lica ovde su uglavnom izbrisani zbog privatnosti.
Po preporuci Duleta - Admina krenuli smo i bili na Sani Beach.
Biser putovanja je Camping ENIGMA u Vranju.
Nemojte ga zaobići.
Miki - REKREATOR

https://www.youtube.com/watch?v=-BMsLDh3lq4" onclick="window.open(this.href);return false;
Miki - Pančevo
Korisnikov avatar
Sokol
Korisnik
Postovi: 319
Pridružio se: 11 Maj 2011 18:38

Re: GRČKA 2016, 2017...

Post od Sokol »

Dragi kolege oko prvog jula krećem za Halkidiki , ako ima zainteresovanih da krenemo zajedno ili da se nađemo u Grčkoj, veliki pozdrav svima Sokol.
YU1PSO
Odgovori