Grčka 2017

Predlozi, putovanja i putopisi iz Grčke

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Grčka 2017

Post od šukitaxi »

Evo prodjei Januar drugari zacas ce leto :D ,pa da vidimo ima li razmisljanja gde ce se na more ove godine,da se probudimo malo
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Grčka 2017

Post od sprinter »

Ja za sada imam u planu sledeću rutu:
Makedonija, spavanje u Kumanovu, zatim se ruča u Prilepu, pa opet Bitola, Kajmakčalan,verovatno ću se popeti iz Grčke, zatim pravac Jonsko more, negde ispod Parge,tu će se biti 3-4 dana, zatim silazi se do mosta Rio Antirio, pa se ide levo do Nafpaktosa, potom odmara sedam dana na plažama Korintskog zaliva, zatim poseta Pitiji i Delfima, potom jedna nedelja na Eviji, zatim polako ka severu, i to je to. Možda skoknemo i do Atine, zaželeo sam se Plake i Akropolja, videću nisam siguran, a i lakše mi je boravak i obilazak Evije započnem sa juga ostrva.
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: Grčka 2017

Post od šukitaxi »

Lepa je to tura i ja bih ove godine bar jednom na Jonsko more,Atina me ne privlaci zbog guzve nesto,Evia mi je u planu samoneznam sa koje strane cu je napasti,dal od Glife trajektom ili preko mosta,aDelfi sa mojim starim kamperom xm....verovatno bi samo prvom isao, :D mnogoo viiiiisokooooo :lol: a odlazak planiram kraj Juna pa opet krajj Avgusta,a krenuo bih od Sivote,obavezno Karavostasi plaza neki dan,pa sve nize ka Prevezi ,Amoudia,mozda Vrahos itd..ali posto imam bar tri razlicite ture u glavi ko zna sta ce da se izrodi do polaska :D :D
Pera Ford Big Merlin
Korisnik
Postovi: 16
Pridružio se: 06 Mar 2016 21:27

Re: Grčka 2017

Post od Pera Ford Big Merlin »

Sprinter:U Prilepu obavezno poseti"Makedonsku kucu" etno restoran.Vrhunski meni i usluga,a cene...smesne.Isti takav restoran ima i u Skoplju.

Sukitaxi:Da bi izbegao guzve u Atini,najbolje je da iskoristih kamp "Kifisi"Nalazi se na severu Atine,cim se iskljuci sa autoputa iz pravca Soluna.Osrednji kamp,ima puno zelenila i hlada.Prednost je sto ispred kampa staje autobus,Posle 2-3 minuta voznje stize se na stanicu metroa,i pravac Akropolj,odnosno luka Pirej.
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: Grčka 2017

Post od šukitaxi »

Bio u Makedonskoj kuci u Skopju,zadovoljan :D :) ,a Atine se nisam jisnuvek uzeleo ponovo,mozdansledece godine :)
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Grčka 2017

Post od sprinter »

@Pera Big Marlin.
Prošle godine sam ručao u restoranu nekoliko km pre Prilepa, ima izvor sa hladnom vodom. U samom Prilepu sam jeo savršen roštilj, zato bih ponovio. Gde se nalazi Makedonska kuća. Da li se radi o jednom od restorana u pešačkoj zoni?.

Što se tiče kampa u Atini, imaš li možda ime ili gps koordinate. Nisam siguran kad ću stići u Atinu, tako da mi je verovatno najbolja opcija da prespavam u kampu i onda sutradan natenane obiđem sve.

@Šuki.
Ja zbog obilaska Evije i razmišljam da odem do Atine pa da odem do Rafine i trajektom na Marmari uđem na jug ostrva i krenem polako prema severu do Glife gde bih izašao.
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: Grčka 2017

Post od šukitaxi »

@ sprinter pa ok je to,logicno je ako se ide sa peloponeza da svratis do Atine,i posle trajektom na Eviu,slazem sesa tobom
Pera Ford Big Merlin
Korisnik
Postovi: 16
Pridružio se: 06 Mar 2016 21:27

Re: Grčka 2017

Post od Pera Ford Big Merlin »

Sprinter,ako dolazis iz pravca Velesa(nekad Titovog) ili Kavadaraca,odnosno Negotina,restoran Makedonska kuca se nalazi na ulazu u glacnu ulicu sa leve strane.Lako ces ga pronaci,orijentir je jedan monumentalni spomenik,prilepskim rezervistima iz rata sa Siptarima 2001god.Deset stuboba ispruzenih uvis kao ruke.Na vrhu je crvena kugla koja trepti simbolizuje srce.Inace u Prilepu je sve u znaku 10(secanje na deset mladica rezervista koji su upali u postavljeni zasedu na izlasku iz Prilepa).Preporucujem da se obavezno poseti i Markova(Kraljevica) kula odnosno grad njegovog oca.Iziskuje malo i pesacenja,ali dobro za kondiciju i liniju.Sa vrha ima fantastican pogled na Prilepsku regiju.Kamp o kojem sam pisao zove se KIFISI.Nalazi se na samom ulazu u Atinu sa desne strane i obelezen je putokazom.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Grčka 2017

Post od sprinter »

@Pera Big Marlin. Uočio sam taj spomenik. Parkirao sam se s leve strane u blizini, kod jednog većeg marketa (Maxi?), na početku ulice. Mislim da ću je bez problema naći.
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: Grčka 2017

Post od šukitaxi »

E sad je stvarno blizu vec odmor,kakvi su planovi ko kad krece gde ide,bilo bi lepo cuti kakve sve ideje postoje,da malo zivnemo makar u tim razmenama ideja
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Grčka 2017

Post od sprinter »

Ja planiram da krenem 22.07. ili 23.07. nisam siguran. plan puta i lokacije su za sada nepromenjene. Ovih dana me je i ćerka obradovala, verovatno će ići sa nama na letovanje, što meni i supruzi baš prija obzirom da je celu godinu bila u Bgd. na studijama i slabo smo je viđali.
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: Grčka 2017

Post od šukitaxi »

Lepo,samo kasno ides xexe,nemogu toliko da cekam,a moraces da mi kazes malo gde su lepa mesta za spavanje od igumenice pa dalje prema Sivoti i Pargi,i dalje ka Prevezi,svidja mi se jako Jonsko more,i takodje kakvo je stanje sa tocenjem vode dole u tom delu
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Grčka 2017

Post od sprinter »

Na tom potesu ima baš puno mesta i za odmor i za spavanje. Nama se taj deo sviđa. Sad sve je stvar ukusa.
U svakom slučaju pripremiću ti lokacije mislim da za neke imam i koordinate.
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: Grčka 2017

Post od šukitaxi »

odlicno,i meni se svidja taj deo,samo nisam obratio pazxnju gde sve staju kamperi na plaze,jesam dve tri,ali bih jos neke da su pristupacne za prilaz nasim vozilima,tako da ce mi info dobro doci :)
Ivan prikolica
Korisnik
Postovi: 43
Pridružio se: 01 Jun 2011 14:59

Re: Grčka 2017

Post od Ivan prikolica »

Na potezu sevrno od Preveze ima fenomenalinih i lako pristupacnih plaza. Neke od njih su dusu dale za divlji camping, medjutim ja bih preporucio ovu lokaciju kada je u pitanju priroda, pescana plaza, hladovina i zalazk sunca.

https://www.google.rs/maps/@39.0946409, ... authuser=0" onclick="window.open(this.href);return false;

Okolina restorana je neka vrsta kampa ali kao da nije zvanican kampa. Ostalo mi je nejasno kako to sve funkcionise, te o logistici ne mogu nista da kazem jer nismo ni bili gosti kampa nego smo samo svratili na veceru.
Odgovori